AKTUALNOŚCI

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: sobota, 24 czerwca 2017 02:13 Wpisany przez Administrator sobota, 11 marca 2017 00:00

Zapraszamy dzieci

od kl. III szkoły podstawowej do I gimnazjum

na wakacyjny obóz

Są jeszcze wolne miejsca;)

tel. 66 40 13 742

 

11 Niedziela Zwykła 18.06.2017 r.

1. W czwartek 22 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła, po niej poświęcenie ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

2. W piątek 23 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. W piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

3. W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 18.00.

4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek 23 czerwca o godz.8.00.

5. Rozpoznają się wakacje i urlopy. Dzieciom i młodzieży, jak też i wszystkim korzystającym z urlopów życzymy dobrego wypoczynku. Nie zapominajmy o Panu Bogu i Jego przykazaniach. W niedzielę i święta bądźmy na Mszy św. Bez uczestnictwa we Mszy św. niedziela traci wymiar świąteczny i stanie się czasem duchowo pustym. Dbajmy w każdym czasie o rozwój naszej wiary.

6. Przy wyjazdach grupowych dzieci i młodzieży domagajmy się od organizatorów by w niedziele i święta umożliwili uczestnictwo we Mszy św.

7. Od przyszłej niedzieli - 25 czerwca do września nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 16.00. Msza św. niedzielna w Prosienicy będzie o godz. 14.00, w Pałapusie o 15.15 , w domu katechetycznym w Lubiejewie w 1 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 16.30.

8. Zapraszamy dzieci od 3 do 6 klasy Szkoły Podstawowej do uczestnictwa w PÓŁKOLONIACH PARAFIALNYCH, które odbędą się w dniach od 3 do 8 lipca w naszej parafii w godzinach od 9:00 do 15:00. Jest to czas, który dzieci mogą spędzić na wspólnej modlitwie, ciekawych spotkaniach, zabawach i wyjazdach . Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy z różnych względów nie mają możliwości wyjazdu na wakacje. Koszt uczestnictwa to 100 zł. Osoby, którym koszt uniemożliwia uczestniczenie dzieci w półkoloniach prosimy o kontakt indywidualny. Karta uczestnika jest do odebrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dopiero dostarczenie wypełnionej karty uczestnika i uiszczenie wpłaty jest równoznaczne z zapisaniem się na półkolonie. Możliwość zapisów do 18 czerwca. Zapraszamy!

9. W wakacje w dniach 21-27 sierpnia organizujemy dla dzieci ze szkoły podstawowej wakacyjny obóz formacyjno – wypoczynkowy obóz w Bieszczadach. W programie: pobyt nad Jeziorem Solińskim, wyjazdy: na Tarnicę, do parku Miniatur i Ogrodu Biblijnego, Zwiedzanie Lublina i Przemyśla; Codzienna Eucharystia, gry, zabawy, spotkania tematyczne. Koszt wyjazdu to 590 zł. Zapisy u ks. Stanisława.

10. Duszpasterstwo Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie, zaprasza mężczyzn, mężów i ojców do uczestnictwa w diecezjalnej pielgrzymce, która odbędzie się w niedzielę 25 czerwca 2017 roku. W czasach, w których deprecjonuje się wartość rodziny, jak również tożsamość mężczyzny i ojca, proponowana inicjatywa ma szczególnie ważny charakter. Msza św. o godz. 12.00. Program w gablocie.

11. Bóg zapłać za dwie ofiary indywidualne złożone na potrzeby kościoła.

12. Za tydzień ofiary do puszek przed kościołem na KUL i cele edukacyjne diecezji.

13. Bóg zapłać chórowi z Białorusi za udział w dzisiejszej liturgii. Po Mszy św. przed kościołem można nabyć płyty z nagraniem chóru.

14. W Głosie Katolickim m.in. o ojcostwie: „Dosięgnąć wzór”, „Kochajcie swoje dzieci i mówcie im o tym”, o laicyzacji Europy: „Zatrzymać laicyzację”, o korzystaniu z Internetu: „Wygodny Świat aplikacji”.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 11.06.2017.Ogłoszenia

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. W czwartek 15 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w godz.: 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o 11.00 procesja następującymi ulicami miasta: - z kościoła, 3Maja, ul. Ks. Sobotki, pl. Wolności, ul. Warchalskiego, Widnichowska, Lipowa, Armii Krajowej, 3 Maja, powrót do kościoła.

3. Ołtarze będą ustawione tak jak w ubiegłym roku:1/ na ul. Warchalskiego – do pomocy gospodarzom dołączą Rycerze Kolumba,2/ na ul. Widnichowskiej – przygotowuje Odnowa w Duchu Świętym razem z gospodarzami 3/ na ul. Armii Krajowej do pomocy dołączą Koła Żywego Różańca, 4/ na cmentarzu przykościelnym przygotowuje młodzież, pod kierunkiem Księży i Sióstr Zakonnych.

4. Zapraszamy parafian i gości do udziału w procesji. Zapraszamy całą asystę procesyjną: osoby niosące chorągwie, sztandary, feretrony, dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy o udekorowanie domów i posesji przy trasie procesji emblematami religijnymi.

5. We wtorek 13 czerwca o godz. 16.30 próba dla dziewczynek sypiących kwiaty.

6. Zapraszamy serdecznie na KONCERT UWIELBIENIA w BOŻE CIAŁO , aby przedłużyć radość świętowania i spędzić miły wieczór. Koncert odbędzie się w Ogródku Jordanowskim w Ostrowi Mazowieckiej. Koncert i modlitwę uwielbienia poprowadzi zespół „Światowych Dni Młodzieży”. Rozpoczynamy o godz. 19:30. Zapraszamy młodszych i starszych, całe rodziny do wspólnego świętowania!

7. Przez 8 dni po Bożym Ciele – Oktawę- będzie odprawiana o godz. 18.00 Msza św. poprzedzona Nieszporami.

8. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów do wyjazdu na Festiwal Młodych do Płonki Kościelnej. Wspólna modlitwa, koncerty, spotkania z ciekawymi gośćmi, m.in. z rapującym księdzem Jakubem Bartczakiem. Na Festiwal zaprasza Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski w słowach: Drodzy Młodzi! Zapraszam Was, aby „sercem obdarować serce”. Przyjmijmy serce, które nas chce obdarować. Bądźmy wszyscy otwarci na Serce Jezusa, „z którego pełni wszyscyśmy otrzymali”. Bożemu Sercu powierzajmy wszystko czym żyjemy i z czym przyjeżdżacie na Festiwal. Wyjazd w sobotę 17 czerwca o godz. 8:30 i powrót w późnych godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu to 30zł. Zapisy u katechetów, w zakrystii i kancelarii parafialnej. Przy zapisie prosimy podać imię, nazwisko, adres, datę urodzenia i tel. Kontaktowy. Więcej informacji u ks. Marka.

9. Zapraszamy dzieci od 3 do 6 klasy Szkoły Podstawowej do uczestnictwa w PÓŁKOLONIACH PARAFIALNYCH, które odbędą się w dniach od 3 do 8 lipca w naszej parafii w godzinach od 9:00 do 15:00. Jest to czas, który dzieci mogą spędzić na wspólnej modlitwie, ciekawych spotkaniach, zabawach i wyjazdach . Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy z różnych względów nie mają możliwości wyjazdu na wakacje. Koszt uczestnictwa to 100 zł. Osoby, którym koszt uniemożliwia uczestniczenie dzieci w półkoloniach prosimy o kontakt indywidualny. Karta uczestnika jest do odebrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dopiero dostarczenie wypełnionej karty uczestnika i uiszczenie wpłaty jest równoznaczne z zapisaniem się na półkolonie. Możliwość zapisów do 18 czerwca. Zapraszamy!

10. W wakacje w dniach 21-27 sierpnia organizujemy dla dzieci ze szkoły podstawowej wakacyjny obóz formacyjno – wypoczynkowy obóz w Bieszczadach. W programie: pobyt nad Jeziorem Solińskim, wyjazdy: na Tarnicę, do parku Miniatur i Ogrodu Biblijnego, Zwiedzanie Lublina i Przemyśla; Codzienna Eucharystia, gry, zabawy, spotkania tematyczne. Koszt wyjazdu to 590 zł. Zapisy u ks. Stanisława.

11. Duszpasterstwo Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie, zaprasza mężczyzn, mężów i ojców do uczestnictwa w diecezjalnej pielgrzymce, która odbędzie się w niedzielę 25 czerwca 2017 roku. W czasach, w których deprecjonuje się wartość rodziny, jak również tożsamość mężczyzny i ojca, proponowana inicjatywa ma szczególnie ważny charakter. Msza św. o godz. 12.00. Program w gablocie.

12. Siostra Nikodema –Terezjanka została skierowana do wspólny zakonnej w innym domu. Msza św. w jej intencji w niedzielę 18 czerwca o godz. 16.00.

13. Na piątek 16 czerwca została udzielona przez ks. Biskupa dyspensa pozwalająca na spożywanie pokarmów mięsnych.

14. W przyszłą niedzielę w naszym kościele wystąpi chór z Białorusi.

15. Terminy I Komunii św. w 2018 r. 13 maja – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3; 20 maja – dzieci ze Szkół w Pałapusie i Lubiejewie; 27 maja dzieci z „Dwójki” – im. Papieża Jana Pawła II.

16. W dn. 9-15 czerwca o godz. 15.00 w Kinie Ostrovia jest wyświetlany film: „Teraz i w godzinę śmierci”. Zachęcamy do obejrzenia.

17. W Głosie Katolickim ciekawe artykuły min. o Eucharystii: „Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba”, „Św. Tarsycjusz – pierwszy męczennik Eucharystii”, o terroryzmie: „Współczesna zbrodnia przeciw ludzkości”.

4.06.2017 r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.


1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Kończy się też czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Kto nie odbył jeszcze spowiedzi wielkanocnej niech to uczyni w tym tygodniu.

2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Piekarzy Piekarni PSS Społem w Ostrowi Mazowieckiej, Piekarni GS SCh - Komorowo, Piekarń Napiórkowskich - Grodeckich, oraz byłych piekarzy Ostrowi Mazowieckiej – emerytów i rencistów.

4. Zapraszamy serdecznie na KONCERT UWIELBIENIA w BOŻE CIAŁO 15 czerwca w Ostrowi Mazowieckiej. W uroczystość Bożego Ciała oddajemy cześć Jezusowi w Najświętszym Sakramencie uczestnicząc w uroczystej Mszy Świętej i procesji Eucharystycznej ulicami naszej miejscowości. Zapraszamy w imieniu wszystkich ostrowskich parafii, aby przedłużyć tę radość świętowania i spędzić miły wieczór uczestnicząc w KONCERCIE UWIELBIENIA. Cały koncert odbędzie się w Ogródku Jordanowskim w Ostrowi Mazowieckiej. Koncert i modlitwę uwielbienia poprowadzi zespół „Światowych Dni Młodzieży”. Rozpoczynamy o godz. 19:30. Zapraszamy młodszych i starszych, całe rodziny do wspólnego świętowania!

5. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów do wyjazdu na Festiwal Młodych do Płonki Kościelnej. Wspólna modlitwa, koncerty, spotkania z ciekawymi gośćmi, m.in. z rapującym księdzem Jakubem Bartczakiem. Wyjazd w sobotę 17 czerwca o godz. 8:30 i powrót w późnych godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu to 30zł. Zapisy u katechetów, w zakrystii i kancelarii parafialnej. Przy zapisie prosimy podać imię, nazwisko, adres, datę urodzenia i tel. Kontaktowy. Więcej informacji u ks. Marka.

6. Zapraszamy dzieci od 3 do 6 klasy Szkoły Podstawowej do uczestnictwa w PÓŁKOLONIACH PARAFIALNYCH, które odbędą się w dniach od 3 do 8 lipca w naszej parafii w godzinach od 9:00 do 15:00. Jest to czas, który dzieci mogą spędzić na wspólnej modlitwie, ciekawych spotkaniach, zabawach i wyjazdach . Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy z różnych względów nie mają możliwości wyjazdu na wakacje. Koszt uczestnictwa to 100 zł. Osoby, którym koszt uniemożliwia uczestniczenie dzieci w półkoloniach prosimy o kontakt indywidualny. Karta uczestnika jest do odebrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dopiero dostarczenie wypełnionej karty uczestnika i uiszczenie wpłaty jest równoznaczne z zapisaniem się na półkolonie. Możliwość zapisów do 18 czerwca. Zapraszamy!

7. W wakacje w dniach 21-27 sierpnia organizujemy dla dzieci ze szkoły podstawowej wakacyjny obóz formacyjno – wypoczynkowy obóz w Bieszczadach. W programie: pobyt nad Jeziorem Solińskim, wyjazdy: na Tarnicę, do parku Miniatur i Ogrodu Biblijnego, Zwiedzanie Lublina i Przemyśla; Codzienna Eucharystia, gry, zabawy, spotkania tematyczne. Koszt wyjazdu to 590 zł. Zapisy u ks. Stanisława.

8. W Głosie Katolickim ciekawe artykuły m.in. o Sercu Jezusa; „Serce Jezusa, Zmiłuj się nad nami”, o zamacha terrorystycznych w Europie: „Incydent czy zamach”, o Internecie: „Wirtualna administracja, czyli co można załatwić , nie wychodząc z domu”.

 

Pielgrzymka Gruzja - Armenia

10-20 lipca 2017

Pielgrzymka do Gruzji i Armenii to wyprawa w głąb dziejowego i wielokulturowego bogactwa ludów Zakaukazia.

Na ziemiach Armenii działali apostołowie Juda Tadeusz i Bartłomiej, a Kościół Ormiański nosi tytuł Apostolskiego. Już w 301 r. król Armenii Tirydates III, uzdrowiony i ochrzczony przez św. Grzegorza Oświeciciela, uczynił chrześcijaństwo religią państwową. Liczne monastyry, kryjące cenne relikwie, unikatowe freski i zabytki piśmiennictwa są istotnym wkładem w historię świata. Zawirowania dziejowe, najazdy, ludobójstwo i prześladowania Ormian nie przeszkodziły im zachować wiary, języka i kultury. W 2001 r .w 1700 rocznicę chrztu Armenię odwiedził Jan Paweł II.

Do Gruzji chrześcijaństwo dotarło wraz z apostołami Andrzejem i Szymonem Kananejczykiem. Biskupi z Gruzji brali udział w soborze w Nicei w 325 r. Władca Gruzji Mirian III przyjął chrzest za namową Świętej Nino w 337 r. Gruzja to gościnni mieszkańcy, zamiłowani w tradycji, rodzinie i wspólnym biesiadowaniu. Surowe górskie krajobrazy, zielone doliny, klasztory i twierdze oraz wyśmienita kuchnia niech będą inspirującym zaproszeniem do podróży.

PROGRAM:

10.07. 2017, 1 dzień: WARSZAWA - TBILISI Warszawa-Okęcie

- zbiórka uczestników w hali wylotów na lotnisku Okęcię o godz. 20.30, odprawa. Wylot z Warszawy ok. godz. 22.30 do Gruzji do Tbilisi (lot trwa 3 h 40 min). Przylot ok. 04.10, Tibilisi - dosł. "Gorące Źródła"- stolica i największe miasto w Gruzji, leżące w Kotlinie Tbilskiej, nad brzegami rzeki Mtkvari, ufundowane w V w. przez Vakhtang Gorgasali, gruzińskiego Króla Iberii, zostało stolicą w VI wieku. Tbilisi jest ważnym przemysłowym, społecznym i kulturalnym centrum. Położone strategicznie na skrzyżowaniu szlaków między Europą i Azją, przy jedwabnym szlaku, w miejscu styku wielu wpływów i imperiów. Jego historia ma odbicie w różnorodnej architekturze

11.07.17 , 2 dzień: TIBILISI

Wolny czas na lotnisku (na śniadanie we własnym zakresie). Ok. Godz. 07:00 przejazd do Kościoła katolickiego. Msza Święta. Później Tbilisi City Tour – zwiedzanie stolicy Gruzji . Tbilisi City Tour – zwiedzanie zabytków stolicy Gruzji. Zwiedzimy Starówkę w Tbilisi, zaczynając od Świątyni Metechi (XIII w.), następnie zwiedzimy Narikala (IV w.) – jedną z najstarszych fortyfikacji w Tbilisi, starożytną twierdzę wznoszącą się nad Tbilisi z przepięknym widokiem na miasto, pomnik Matki Gruzji. Następnie zwiedzimy bazylikę Anczyschati (VI w.), Świątynię Sioni (XII w.), Sobór św. Trójcy - siedziba Gruzińskiegio Patriarchatu Prawosławnego, Synagogę. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

12.07.17, 3 dzień: Tbilisi – Mtskheta – Kościół pw. Trójcy św. Gergeti – Gudauri

Śniadanie w hotelu. Następnie wyjazd do Mtskhety – pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na listę UNESCO. Odwiedzimy tu klasztor Dżwari (VI w.) katedrę Sweti Cchoweli (XIw.), gdzie złożona została Szata Chrystusa. npm. Ze świątyni rozciąga się widok przepiękny widok na szczyt Kazbek (5047m). Przejazd przez Przełęcz Krzyżową 2379 m n.p.m., czas na zdjęcia w punkcie widokowym. Przejazd jeppami do Cminda Sameba - Cerkwii św. Trójcy Gergeti położonej na wysokości 2170 m, u stóp Góry Kazbegi 5047 m n.p.m. - sylwetka tego kościoła na masywu Góry Kazbek jest ikoną krajobrazową Gruzji i najczęściej reklamowanym miejscem w kraju. Przejazd do Gudauri - górskiego kurortu narciarskiego, położonego na południowych stokach Wysokiego Kaukazu. Obiadokolacja oraz nocleg w Gudauri.

13.07.17, 4 dzień: Gudauri – Twierdza Ananuri– Gori - Uplistsikhe – Katedra Bagrati – Kutaisi

Śniadanie. Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną w stronę Anauri. Wykorzystywany od starożytności strategiczny, wiodący przez Góry Kaukaz szlak kupiecko-wojskowy zaczyna się w Tbilisi a kończy we Władykaukazie w Osetii Północnej (208 km). Zwiedzanie: Forteca Anauri z XVII w. - położona malowniczo na wzgórzu, nad brzegiem rzeki Argavi, Następnie przejazd do Gori, gdzie urodził się Stalin. Jeżeli czas na to pozwoli zwiedzimy Muzeum Stalina. (opcjonalnie – Muzeum Stalina – 5 USD za osobę) W Gori odwiedzimy miasto skalne Upliscyche, które przez wiele stuleci było ważnym ośrodkiem handlowym na Jedwabnym Szlaku. Później przejazd do Kutaisi, gdzie zwiedzimy znajdującą się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO Katedrę Bagari (XI w.). Obiaokolacja oraz nocleg w Kutaisi.

14.07.17, 5 dzień: Kutaisi – Batumi – Kutaisi

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Batumi. Zwiedzanie miasta, Czas wolny. Następnie, ok. Godz. 17:00 przejazd do KutaisI. Obiadokolacja oraz nocleg w Kutaisi.

15.07.17, 6 dzień: Kutaisi – Kompleks klasztorny Gelati– Park Bordżomi– Forteca Rabati – Akhaltsikhe

Po śniadaniu zwiedzimy zespół klasztorny Gelati (XII w.). Jego fundatorem był Krół Dawid IV Budowniczy (Agmaszenebeli). Jego grobowiec znajduje się w świątynnym murze. Zabytki te znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Później zwiedzimy fortecę Rabati. Następnie wizyta w parku Bordżomi. Przejazd do Akhaltsikhe - dosł. "Nowa Twierdza", mała miejscowość uzdrowiskowa, w połudn-zach Gruzji, w rejonie Małego Kaukazu, w przeszłości miasto-twierdza, zdobyte przez Turków w XVI w. Obiadokolacja oraz nocleg w Achalcyche.

16.07.17, 7 dzień: Akhaltsikhe - Khertvisi – Vardzia – granica gruzińsko-ormiańska (Bawra) Erywań

Po śniadaniu wyjazd do miasta skalnego Wardzia – W średniowieczu Wardzia służyła jako schronienie od najazdów wrogów. Kompleks wykuty jest w zboczu górskim. Jego centrum stanowi kościół Wniebowzięcia z freskami pochodzącymi XII wieku.Po drodze zwiedzimy twierdzę Chertwisi. Dalej jedziemy w kierunku granicy gruzińsko-ormiańskiej, odprawa celno-paszportowa i przejazd do Erywania. Obiadokolacja oraz nocleg w Erywaniu.

17.07.17, 8 dzień: Erywań – Khor Virap - Garni - Geghard - Erywań

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie klasztoru Khor-Virap. Tu Armenia została ochrzczona na początku IV wieku jako pierwszy kraj na świecie. Z klasztoru otwiera się wspaniały widok na biblijny Ararat. Później przejazd do Garni, pogańskiej świątyni boga Mitry – usytuowana na terenie dawnej letniej rezydencji króla Tiridatesa I, skąd rozciąga się przepiękna panorama na dolinę rzeki Azat. Następnie zwiedzimy kompleks klasztorny Geghard. Powrót do Erywania. Obiadokolacja i nocleg w Erywaniu.

18.07.17, 9 dzień: Erywań – City Tour (Muzeum Rękopisów Matenadaran) -Erywań

Śniadanie w hotelu. Erywań City Tour- al. Bagramyana, Pałac Prezydencki, Akademia Nauk, budynek Parlamentu, Opera, Katedra św. Grzegorza Oświeciciela. Zwiedzimy Muzeum Rękopisów Matenadaran (nieczynne w niedziele i poniedziałki) oraz Cicernakaberd. Po południu zwiedzimy pchli targ – wernisaż. Obiadokolacja oraz nocleg w Erywaniu.

19.07.17, 10 dzień: Erywań – Eczmiadzyn - Sevan - Haghpat – granica ormiańsko-gruzińska - Tbilisi Śniadanie w hotelu. Wyjazd do duchowej stolicy Armenii i siedziby jej patriarchów – katedry Eczmiadzyn, jest ona najstarsza w Armenii, ufundowana w 301 r. przez św. Grzegorza Oświeciciela, wpisana na Listę UNESCO, Skarbiec: dzieła sakralne z 17 stuleci Kościoła Ormiańskiego, relikwie Apostołów, Włóchnia Przeznaczenia, fragment Arki Noego. Zwiedzanie świątyń pod wezwaniem św. Hripsime i Gayane. Zwiedzimy twierdzę Zwartnoc. Przejazd nad Jezioro Sewan. Zwiedzimy tu świątynię Sevanavank (IX w.) atop the mountain. Nastepnie zwiedzimy klasztor Haghpat(X-XIIIw). Dalej jedziemy w kierunku granicy ormiańsko-gruzińskiej (Sadachlo). Zmiana przewodnika. Odprawa celno-paszportowa i przejazd do Tbilisi. Uroczysta obiadokolacja pożegnalna oraz nocleg w Tbilisi.

20.07, 11 dzień: TBILISI - WARSZAWA

Nad ranem transfer na lotnisko - wylot do Polski ok. 04.55 - przylot do Warszawy ok. godz. 06h35. Lot trwa 3h40min.

Koszt 4200 i 200 $

Cena zawiera: - przeloty samolotem: Warszawa-Tibilisi-Warszawa, opłaty lotniskowe, - transport autokarem w Gruzji i Armenii (z klimatyzacją), przejazd terenówkami na Kazbeghi, - wyżywienie: według programu, - zakwaterowanie w hotelach***, 9 noclegów, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, - bilety wstępu wg programu, - usługę pilota polskojęzycznego, -ubezpieczenie NNW, KL, podatek VAT,

Cena nie zawiera: - wydatków własnych uczestników - ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu, (200zł) - ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych; - dopłata do pokoju 1 os. 250 USD, - opłat za napoje do obiadokolacji, - dojazdu na z/lotniska w Warszawie.

UWAGA: Wymagany paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

Informacje i zapisy u ks. Stanisława tel. 66 40 13 742

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, Ogłoszenia 28.05.2017r.

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Kto tego jeszcze nie uczynił, niech przystąpi do spowiedzi i komunii św. w tym tygodniu.

3. Od czwartku 1.06. będzie sprawowanie Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy w. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta w ramach Nabożeństwa Czerwcowego

5. W tym tygodniu Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. W przyszłą niedzielę uroczystą Mszę św. z indywidualnym błogosławieństwem wiernych o godz. 12.30 odprawi Neoprezbiter Marian Grochowski.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 do godz. 16.00 adoracja NS Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej oraz Koła Żywego Różańca przy Wspólnocie.

8. Od 1 do 4 czerwca odbędą się Dni Ostrowi Mazowieckiej.

9. W niedzielę 4 czerwca o godz. 18.00 w naszym kościele Msza Święta w intencji naszego miasta. O godz. 19.00 koncert Zespołu kameralnego ALLA BREVE Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Program Dni Ostrowi Mazowieckiej w gablocie. Zapraszamy.

10. Zapraszamy młodzież do wyjazdu na Lednicę. 2-4 czerwca. Jest to ogólnopolski zjazd młodzieży nad Jeziorem Lednickim obok Gniezna. Modlitwa, taniec, nowe znajomości i niezapomniane wspomnienia. Wyjazd jest trzydniowy. Ruszamy w piątek 2 czerwca ok. godz. 9:00 a wracamy w niedzielę 4 czerwca ok. 7:00. Pierwszego dnia nocleg w Licheniu. Wspólne zwiedzanie i wielki festiwal przygotowujący do spotkania nad Lednicą. Drugiego dnia jedziemy już bezpośrednio na Pola Lednickie. Koszt wyjazdu to 135 zł. Zapraszamy młodzież 2 i 3 klasy gimnazjum, szkoły średnie i studentów. Zapisy i wszelkie informacje u s. Anety Wagner i ks. Marka.

11. Siostra Aneta zaprasza młodzież na wakacyjny wyjazd w góry do Szczawy w woj. podkarpackim od 7.07 do 13.07 br. koszt wyjazdu 500 zł. Informacje i zapisy u s. Anety.

12. W sobotę dnia 3 czerwca organizujemy autokarową pielgrzymkę do Łomży na diecezjalną uroczystość 100 lecia Objawień Fatimskich, pod przewodnictwem pasterza Diecezji Biskupa Janusza Stepnowskiego. Rozpoczęcie Uroczystości w sanktuarium Bożego Miłosierdzia o godz., 9.40 – następnie procesja Fatimska do katedry – sanktuarium M.B. Pięknej Miłości. – tam uroczysta Eucharystia. Zapisy w zakrystii i kancelarii u księży. Koszt 20 zł. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.

13. Zapraszamy dzieci od 3 do 6 klasy Szkoły Podstawowej do uczestnictwa w PÓŁKOLONIACH PARAFIALNYCH, które odbędą się w dniach od 3 do 8 lipca w naszej parafii w godzinach od 9.00 do 15.00. Jest to czas, który dzieci mogą spędzić na wspólnej modlitwie, ciekawych spotkaniach, zabawach i wyjazdach. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy z różnych względów nie mają możliwości wyjazdu na wakacje. Koszt uczestnictwa to 100 zł. Osoby, którym koszt uniemożliwia uczestniczenie dzieci w półkoloniach prosimy o kontakt indywidualny. Karta uczestnika jest do odebrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dopiero dostarczenie wypełnionej karty uczestnika i uiszczenie wpłaty jest równoznaczne z zapisaniem się na półkolonie. Możliwość zapisów do 18 czerwca. Zapraszamy!

14. Muzeum – Dom Rodziny Pileckich zwraca się z prośbą do osób posiadających pamiątki: stare pisma, zdjęcia, artykuły, przedmioty codziennego użytku itp., o udostępnienie tych pamiątek powstającemu muzeum. Kontakt w Ratuszu.

15. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek na Światonię Opatrzności Bożej w Warszawie. 16. W Głosie Katolickim ciekawe artykuły min. o dzieciach: „Oczko w Bożej głowie”, „Dzieciństwo pośród wystrzałów”, o objawieniach w Fatimie: „Znaki z Fatimy”, o Św. Teresie od Dzieciątka Jezus „Kwiatuszek w Bożym ogrodzie”, o Internecie: „Nauka przez Internet – jak rozwijać się przed komputerem.” Jest także do nabycia ostatni numer L'Ossrvatore Romano.

Informacje o pielgrzymce do Gruzji i Armenii oraz o obozie młodzieżowym poniżej pod ogłoszeniami;)


6 Niedziela Wielkanocna, 21.05.2017r. Ogłoszenia

1. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 I Komunia św. dzieci z Zespołu Szkół Nr 3 Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 14.00.

2. Zapraszamy na „Wieczór chwały” pod hasłem „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”. Odbędzie się on dzisiaj o godz. 19.00. Będzie wspólna modlitwa, uwielbienie Boga i odkrywanie jak wielkim darem jest dla nas osoba i wstawiennictwo NMP. Zapraszamy serdecznie.

3. W tym roku „Poświęcenie pól”: poniedziałek 22 maja godz. 16.00 – Prosienica; poniedziałek 22 maja godz. 18.00 – Stare Lubiejewo; wtorek 23 maja godz. 17.00 – Podborze.

4. Zapraszamy młodzież do wyjazdu na Lednicę. 2-4 czerwca. Jest to ogólnopolski zjazd młodzieży nad Jeziorem Lednickim obok Gniezna. Modlitwa, taniec, nowe znajomości i niezapomniane wspomnienia. Wyjazd jest trzydniowy. Ruszamy w piątek 2 czerwca ok. godz. 9:00 a wracamy w niedzielę 4 czerwca ok. 7:00. Pierwszego dnia nocleg w Licheniu. Wspólne zwiedzanie i wielki festiwal przygotowujący do spotkania nad Lednicą. Drugiego dnia jedziemy już bezpośrednio na Pola Lednickie. Koszt wyjazdu to 135 zł. Zapraszamy młodzież 2 i 3 klasy gimnazjum, szkoły średnie i studentów. Zapisy i wszelkie informacje u s. Anety Wagner i ks. Marka.

5. Siostra Aneta zaprasza młodzież na wakacyjny wyjazd w góry do Szczawy w woj. podkarpackim od 7.07 do 13.07 br. koszt wyjazdu 500 zł. Informacje i zapisy u s. Anety.

6. W niedzielę 28 maja o godz. 10.15 spotkanie zelatorów i członków Kół Żywego Różańca oraz Wsp0ólnoty Modlitwy za kapłanów Św., Teresy od Dzieciątka Jezus.

7. Muzeum – Dom Rodziny Pileckich zwraca się z prośbą do osób posiadających pamiątki: stare pisma, zdjęcia, artykuły, przedmioty codziennego użytku itp., o udostępnienie tych pamiątek powstającemu muzeum. Kontakt w Ratuszu.

8. Ruch Światło – Życie naszej diecezji organizuje rekolekcje wakacyjne. Grupy i terminy są podane na stronie internetowej: lomza.oaza.pl . W rekolekcjach wakacyjnych mogą uczestniczyć dzieci i młodzież, także ci, którzy nie chodzili na spotkania OAZY w parafii, a w przyszłości chcieliby w spotkaniach tych uczestniczyć. Zapraszamy serdecznie by skorzystać z tej formy rekolekcji i wypoczynku, w atrakcyjnych miejscowościach. Zapisy elektronicznie i u ks. Marka.

9. W sobotę dnia 3 czerwca organizujemy autokarową pielgrzymkę do Łomży na diecezjalną uroczystość 100 lecia Objawień Fatimskich, pod przewodnictwem pasterza Diecezji Biskupa Janusza Stepnowskiego. Rozpoczęcie Uroczystości w sanktuarium Bożego Miłosierdzia o godz., 9.40 – następnie procesja Fatimska do katedry – sanktuarium M.B. Pięknej Miłości. – tam uroczysta Eucharystia. Zapisy w zakrystii i kancelarii u księży. Koszt 20 zł.

10. Dnia 29 maja (poniedziałek) od godz. 13.00 w przychodni lekarskiej „Zdrowie” przy ul. Radwańskiego 34 odbędą się badania USG DOPPLER PRZEPŁYWÓW SZYJNYCH I KOŃCZYN DOLNYCH oraz USG TARCZYCY, NEREK, PŁUC, STAWÓW, PIERSI, ECHO SEECA. Cena jednego badania 55. zł. Rejestracja: 29 644 18 18. Badania przeprowadza Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poznań – Chyby. Szczegóły w gablocie.

11. Znaleziono pewną sumę pieniędzy. Informacja w zakrystii u siostry Samueli.

12. W Głosie Katolickim m.in. Objawieniach Fatimskich; „Z Maryją, pielgrzym nadziei i pokoju”, „Znaki Fatimskiej Pani”, o poświeceniu pól: „czynić sobie ziemię poddana”, rozmowa z wicepremierem Mateuszem Morawieckim: „Służba Państwu Polskiemu jest najwyższym dobrem, o bezpieczeństwie w Internecie: „Wygodne i bezpieczne korzystanie z poczty e- mail”.

5 Niedziela Wielkanocna, 14.05.2017r. Ogłoszenia

1. W tym roku obchodzimy 100 rocznica Objawień Fatimskich. Wczoraj w naszym kościele o godz. 20.30 był różaniec fatimski, procesja wokół kościoła z figurą M.B. Fatimskiej. Przesłanie objawień fatimskich jest aktualne i dzisiaj. Odmawiajmy różaniec, pokutujmy, wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. Obchodźmy I Soboty Miesiąca. W związku z rokiem fatimskim w naszym kościele została ustawiona poświęcona figura MB Fatimskiej.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 I Komunia św. dzieci z Zespołu Szkół Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 14.00.

3. Sakrament bierzmowania, w tym roku w środę 17 maja o godz. 18.00.

4. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, tych, którzy się jeszcze nie wyspowiadali, ich rodziców i świadków, dzisiaj, w poniedziałek i wtorek.

5. Zapraszamy na „Wieczór chwały” pod hasłem „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”. Odbędzie się on w niedzielę 21 maja o godz. 19.00. Będzie wspólna modlitwa, uwielbienie Boga i odkrywanie jak wielkim darem jest dla nas osoba i wstawiennictwo NMP. Zapraszamy serdecznie.

6. W tym roku „Poświęcenie pól”:

czwartek 18 maja, godz. 16.00 – Nowe Lubiejewo;

czwartek 18 maja, godz. 19.00 – Budy Grudzie;

piątek 19 maja godz. 16.00 – Guty Bujno;

piątek 19 maja godz. 17..00 – Pałapus;

poniedziałek 22 maja godz. 16.00 – Prosienica;

poniedziałek 22 maja godz. 18.00 – Stare Lubiejewo;

wtorek 23 maja godz. 17.00 – Podborze;

7. Muzeum – Dom Rodziny Pileckich zaprasza na „Święto Rotmistrza Witolda Pileckiego”, które odbędzie się w sobotę 20 maja br. Święto rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele o godz. 13.00 w intencji zmarłych z Rodziny Pileckich, następnie przemarsz ulicami miasta i Noc Muzeów.

8. Przy końcu nawy bocznej - od miasta zostało zainstalowane naczynie z kranikiem z wodą święconą. W każdym domu powinna być woda święcona. Nie należy brać do domu wody święconej z kropielnic przy wyjściu, lecz z tego naczynia.

9. Ruch Światło – Życie naszej diecezji organizuje rekolekcje wakacyjne. Grupy i terminy są podane na stronie internetowej: lomza.oaza.pl . W rekolekcjach wakacyjnych mogą uczestniczyć dzieci i młodzież, także ci, którzy nie chodzili na spotkania OAZY w parafii, a w przyszłości chcieliby w spotkaniach tych uczestniczyć. Zapraszamy serdecznie by skorzystać z tej formy rekolekcji i wypoczynku, w atrakcyjnych miejscowościach. Zapisy elektronicznie i u ks. Marka.

10. Wydział Duszpasterstwa Rodzin we współpracy z parafiami organizuje w trzech miejscach naszej Diecezji, w niedzielę 21 maja 2017 r., spotkania dla rodziców oczekujących na narodziny dziecka poczętego. Spotkania te odbywają się każdego roku w trzecią niedzielę miesiąca maja w następujących miejscach:- w Łomży w Parafii pw. Krzyża Św. (ul. Zawadzka 55): Msza św. o godz. 16:00. w Ostrołęce w Parafii pw. NMP Królowej Rodzin (ul. Kaczyńska 33): Msza św. o godz. 11:00. w Wyszkowie w Sanktuarium Św. Rodziny (ul. Gen. Wł. Sikorskiego 40): Msza św. o godz. 10:30.Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców oczekujących na narodziny swego dziecka. Więcej informacji w gablocie.

11. Dnia 29 maja (poniedziałek) czerwca od godz. 13.00 w przychodni lekarskiej „Zdrowie” przy ul. Radwańskiego 34 odbędą się badania USG DOPPLER PRZEPŁYWÓW SZYJNYCH I KOŃCZYN DOLNYCH oraz USG TARCZYCY, NEREK, PŁUC, STAWÓW, PIERSI, ECHO SEECA. Cena jednego badania 55. zł. Rejestracja: 29 644 18 18. Badania przeprowadza Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poznań – Chyby. Szczegóły w gablocie.

12. W Głosie Katolickim m.in. artykuły szczepionkach: „Szczepionka – trening układu odpornościowego”, „Coraz więcej zachorowań na odrę”; o chorobie – stwardnienie rozsiane: „Wyrok – SM”, o kulcie NMP; „Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi”


4 Niedziela Wielkanocna, 7.05.2017r. Ogłoszenia

1. Dzisiaj i jutro trwa doroczna adoracja N.S. Zapraszamy do modlitwy i trwania przy wystawionym NS.

2. Jutro 8 maja w naszej parafii odpust św. Stanisława – Biskupa i Męczennika. Msze św. o godz.: 6.30; 7.00; 9.00; 11.00; 18.00. Suma odpustowa o godz. 18.00. Pomimo, że to jest dzień pracy - zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału we Mszy św. odpustowej. Prosimy o uformowanie procesji, a zatem tych którzy noszą feretrony, chorągwie, baldachim, dzieci do sypania kwiatów.

3. Jutro 8 maja ks. Stanisław nasz Wikariusz obchodzi imieniny. Msza św. za solenizanta dzisiaj o godz. 18.00.

4. W sobotę 13 maja o godz. 10.00 w Katedrze Łomżyńskiej Świecenia Diakonatu przyjmie Kamil Stańczuk – nasz parafianin. Módlmy się by wytrwał w powołaniu. W piątek 12 maja po Mszy św. o godz. 18.00 – do 21.00 czuwanie modlitewne przy wystawionym NS w Jego intencji.

5. Dnia 13 maja w sobotę przypada 100 rocznica Objawień Fatimskich. Z tej to racji o w naszym kościele o godz. 20.30 będzie różaniec fatimski, procesja wokół kościoła z figurą M.B. Fatimskiej i Apel Jasnogórski, zapraszamy serdecznie.

6. Od 7 do 13 maja trwa „Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Prośmy Pana „Dobrego Pasterza” by powoływał i prowadził młodych drogą życia apostolskiego i konsekrowanego.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lubiejewie , Pałapusie i Kalinowie (tych z naszej parafii). Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 14.00.

8. Sakrament bierzmowania, w tym roku w środę 17 maja o godz. 18.00. Jutro 8 maja – na Mszy św. o godz. 18.00 kandydaci do bierzmowania rozpoczną Nowennę do Ducha Świętego. Nowenna potrwa do wtorku 16 maja. W czwartek 11 maja kandydaci do bierzmowania składają „świadectwo wiary” przed delegatem Księdza Biskupa. W czwartek kandydaci do bierzmowania przychodzą na godz. 16.30.

9. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków, w czasie Nowenny do Ducha Świętego. Prosimy by spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni – przed bierzmowaniem.

10. Muzeum – Dom Rodziny Pileckich zaprasza na „Święto Rotmistrza Witolda Pileckiego”, które odbędzie się 20 maja br. Święto rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele o godz. 13.00 w intencji zmarłych z Rodziny Pileckich, następnie przemarsz ulicami miasta i Noc Muzeów.

11. Ruch Światło – Życie naszej diecezji organizuje rekolekcje wakacyjne. Grupy i terminy są podane na stronie internetowej: lomza.oaza.pl . W rekolekcjach wakacyjnych mogą uczestniczyć dzieci i młodzież, także ci, którzy nie chodzili na spotkania OAZY w parafii, a w przyszłości chcieliby w spotkaniach tych uczestniczyć. Zapraszamy serdecznie by skorzystać z tej formy rekolekcji i wypoczynku, w atrakcyjnych miejscowościach. Zapisy elektronicznie i u ks. Marka.

12. Dnia 14 maja w kościele w Broku po Mszy św. godz.. 12.00 konferencja ewangelizacyjna prowadzona przez Witka Wilka.

13. W Głosie Katolickim artykuły o Ewangelii i biznesie: „Bóg oczekuje od nas aktywności”, „Katolik jest powołany do bycia milionerem”, o sytuacji społecznej we Francji: „Francuski pat”, o problemach komputerowo – internetowych: „Złośliwe oprogramowanie – jak go unikać, wykryć i zlikwidować”.

3 Niedziela Wielkanocy, 30.04.2017 r. Ogłoszenia

1. Od dzisiaj do 6 maja trwa Tydzień Biblijny pod hasłem: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Dzisiaj Niedziela Biblijna i Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przed każdą Mszą św. czytany jest fragment Listu św. Pawła do Galatów. Po Mszy św. o godz. 18.00 Biblijna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu, w poniedziałek, pierwszego maja, rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. W naszym kościele będzie ono sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym nabożeństwie. Zachęcamy do tej modlitwy – w wioskach, w domach, przy krzyżach lub kapliczkach, a szczególnie w rodzinach.

3. Dnia 1 maja - Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

4. W poniedziałek 1 maja po Nabożeństwie Majowym adoracja NS Odnowy w Duchu Świętym w ciszy.

5. W środę 3.05. Uroczystość NMP – Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszym kościele w następujących godzinach: 7.00, 9.00; 11.00, 18.00. Msza św. za Ojczyznę, z udziałem władz, służb mundurowych, organizacji, zakładów pracy, szkół, pocztów sztandarowych o godz. 11.00. Po Mszy św. uroczystości na Placu Wolności. Dzień 3 Maja – to święto narodowe i kościelne. Starosta Ostrowski, Burmistrz Miasta i Wójt Gminy wystosowali następujący apel: „W związku ze zbliżającym się Świętem Narodowym – rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja , w celu należytego przygotowania obchodów tej wielkiej rocznicy, zwracamy się do Państwa z apelem o udekorowanie flagami swoich posesji, a także instytucji publicznych i zakładów pracy…. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w organizowanych uroczystościach”. Szczegółowy program uroczystości na plakacie w gablocie.

6. Dnia 3 maja o godz. 6.00 rano, z Ostrowi Mazowieckiej – z Parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Osłuchowej.

7. W dniach 6, 7, 8 maja (sobota, niedziela i poniedziałek ) w naszej parafii dni adoracji Najświętszego Sakramentu - nazywane 40 - Godzinnym Nabożeństwem. Msze św., w sobotę i poniedziałek, o godz. 6.30; 7.00; 9.00; 11.00; 18.00. w niedzielę 7 maja porządek niedzielny. Zapraszamy w te dni dzieci młodzież, grupy parafialne, wszystkich parafian do adoracji Pana Jezusa w wystawionym Najświętszym Sakramencie.

8. Odpust w naszej parafii św. Stanisława – Biskupa i Męczennika w poniedziałek 8 maja. Suma odpustowa o godz. 18.00.

9. W niedzielę 7 maja o godz. 12.30 komunia św. rocznicowa. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę 6 maja o godz. 14.00.

10. Dnia 4 maja – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta – w ramach nabożeństwa Majowego.W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00

11. Dnia 8 maja ks. Stanisław obchodzi imieniny. Msza św. w Jego intencji w niedzielę 7 maja o godz. 18.00.

12. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w sali parafialnej. Więcej informacji o Sychar na stronie internetowej: www.kryzys.org .

13. Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 4 w Starym Lubiejewie, ul. Słoneczna 4 przyjmują zgłoszenia uczestników, osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie, do terapii zajęciowej. Warsztaty są placówką realizująca rehabilitację społeczną i zawodową w oparciu o indywidualny program terapii i rehabilitacji. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny nr 662 756 045 lub osobiście w siedzibie warsztatów: Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 4 w Starym Lubiejewie, ul. Słoneczna 4. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

14. W związku z Niedzielą Biblijną zachęcamy do systematycznego czytania Pisma św. i modlitwy za pomocą tekstów biblijnych. W każdym domu w widocznym miejscu powinno być Pismo św. Przy wyjściu z kościoła w koszkach są karteczki z krótkim tekstem listu do Galatów i Psalmem. Prosimy, by każdy wziął te kartkę, w domu odszukał tekst przeczytał go, przemyślał i wracał do niego pamięcią. Pasterze kościoła w Polsce na dzisiejsza refleksję i i modlitwę biblijną proponują List św. Pawła Apostoła do Galatów.

15. W Głosie Katolickim artykuły m.in. o Piśmie Świętym: „ Pismo Święte – jedna księga, którą czyta się zawsze w obecności autora”, „Etapy powstawania Ewangelii”, o Puszczy Białowieskiej: „Czynili ziemię poddaną – wielkie zalesianie Puszczy Białowieskiej”, o niebezpieczeństwach w Internecie: „Nachalne reklamy w Internecie - jak się przed nimi chronić”.

2 Niedziela Wielkanocna 23.04.3017 r. Ogłoszenia

1. Dzisiaj Niedziela  Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 16.00  oddanie czci relikwiom św. Siostry Faustyny. Dzieci przynoszą do kościoła skarbonki z ofiarą wielkopostną.

2. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Dzisiaj  przed kościołem zbiórka do puszek na CARITAS.

3. Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego Maturzystów będzie sprawowana – w piątek 28 kwietnia o godz. 8.00 w naszym kościele. Zapraszamy maturzystów, ich rodziców, wychowawców i nauczycielki, katechetów.

4. W przyszłą niedzielę „Niedziela Biblijna” pod hasłem „Weź i czytaj” a także „Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego”. Przed każą Mszą św. będzie czytane Pismo Święta. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS oparta na tekstach biblijnych.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. ich rodzicami, a po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.

6. Komunia św. rocznicowa będzie  dnia 7 maja o godz. 12.30.

7. W Tym tygodniu: w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski. We wtorek Święto św. Marka Ewangelisty. Tego dnia są imieniny ks. Marka – naszego Wikariusza. Msza św. w jego intencji we wtorek o godz. 18.00.

8. Zapraszamy na wyjątkowe rekolekcje. Jest to KURS NOWE ŻYCIE, który powstał jako jedna z odpowiedzi na wezwanie św. Jana Pawła II do nowej ewangelizacji. Zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest do osób, które chcą  na nowo doświadczyć  miłości Boga, szukają odpowiedzi na różne pytania oraz chcą rozwijać i umacniać swoją wiarę. Zaczerpnij nowych sił do życia i dzielenia się miłością z innymi. Kurs poprowadzi Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji i odbędzie w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej od 5 do 7 maja. W godzinach: w piątek od 18:00 do 21:00, w sobotę od 8:00 do 21:00 i w niedzielę od 8:00 do 13:00. Kurs jest przeznaczony na osób pełnoletnich. Więcej informacji i zapisy u Ks. Marka, w zakrystii i kancelarii.

9. Komendant Powiatowy Policji ostrzega wszystkich, a szczególnie osoby starsze przed oszustami – złodziejami  pieniędzy  metodą „na wnuczka i na policjanta” a także innymi  metodami.  Plakat ostrzegający „Nie daj się nabrać” w gablocie z ogłoszeniami.

10. W kinie OSTROVIA w dn. 29 – 30 kwietnia o godz. 13.00 będzie grany film o Słudze Bożym Ks. Franciszku Blachnickim pt. „Prorok nie umiera”, w ramach obchodów 50 –lecia Ruchu Światło - Życie. Seans jest  bezpłatny . Odbiór biletów w kasie kina przed seansem. Zachęcamy do obejrzenia.

11. W Głosie Katolickim ciekawe  artykuły o Bożym miłosierdziu: „Pełnia Bożej miłości”, „Współcześni świadkowie Bożego Miłosierdzia”, o korzystaniu z Internetu i portali społecznościowych: „Fora dyskusyjne – o czym powinni pamiętać ich użytkownicy”.


Zmartwychwstanie Pańskie, 16.04.2017 r. Ogłoszenia

1. W dniu Zmartwychwstania Pańskiego, my kapłani składamy Wam, drodzy Parafianie i Goście, serdeczne życzenia. Niech Zmartwychwstały Zbawiciel obdarza Was pokojem, miłością miłosierną i eucharystyczną obecnością. Święta niech będą radosne i pogodne zarówno w rodzinach jak i w świątecznych spotkaniach ze znajomymi i przyjaciółmi.

2. Biskup Łomżyński przesłał życzenia świąteczne następującej treści: Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam - Umiłowani Diecezjanie - abyście w swoim sercu doświadczyli spotkania ze Zmartwychwstałym, bowiem tylko w ten sposób Święta Wielkanocne staną się dla każdego z nas radosnym czasem oraz dodadzą nam siły i odwagi, by w pełni żyć i świadczyć o wielkiej miłości Boga względem nas.

3. Dni Wielkiego Tygodnia były bogate w duchowe przeżycia. Liturgia, jej przygotowanie, posługa w konfesjonale, jak i dekoracje w świątyni wymagały zaangażowania i wysiłku.

4. Składam serdeczne Bóg zapłać – Księżom Wikariuszom za ich posługę i zaangażowanie. Dziękuję za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego Księdzu Markowi Żmijewskiemu, Panu Waldemarowi Brzostkowi, Panu Piotrowi Trętowskiemu, Paniom: Annie Smosarskiej i Dorocie Zaniewskiej oraz zaangażowanej w dekorację młodzieży. Dziękuję Siostrze Samueli – Zakrystiance, Siostrom Zakonnym, i wszystkim, którzy włączyli się w prace dekoracji naszego kościoła.

5. Dziękujemy Panu Organiście, chórowi, scholi młodzieżowej, ministrantom i całej Liturgicznej Służbie Ołtarza.

6. Bóg zapłać Straży Honorowej, wraz z Orkiestrą z Ostrowi Mazowieckiej, Strażom Honorowym z Gut, Lubiejewa i Prosienicy. 7. Wszystkim grupom modlitewnym i osobom indywidualnym za adorację Pana Jezusa.

8. Tym, którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Tym, którzy brali udział w procesji Rezurekcyjnej.

9. Parafianom i Gościom za obecność i modlitwę w czasie Świętego Triduum Paschalnego – Bóg zapłać.

10. Dzisiaj Msze św. o 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00; Nie będzie Mszy św. o 16.00

11. Jutro porządek, tak jak w każdą niedzielę, z tym że nie będzie Mszy św. o 16.00. O godz. 11.00, oprócz Mszy św. w kościele – Msza św. w kaplicy na cmentarzu grzebalnym.

12. Jutro ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.

13. W niedzielę 23 kwietnia - niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 16.00 oddanie czci relikwiom św. Siostry Faustyny. Dzieci przynoszą do kościoła skarbonki z ofiarą wielkopostną.

14. Ofiary do puszek przed kościołem będą zbierane na dzieła prowadzone przez CARITAS.

15. W piątek 21 kwietnia z racji oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.

16. Zapraszamy serdecznie na Wielkanocny Wieczór Chwały pod hasłem: „Moc uwielbienia”, który odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 19.00.

17. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 10-20 lipca. W programie: Tbilisi, Batumi, Góry Kaukazu, Gudauri, Erewań. Więcej informacji n na stron internetowej parafii i u ks. Stanisława.

18. W Głosie Katolickim m.in. o Zmartwychwstaniu Chrystusa: „Święto Świąt”, „Świętowanie największej radości”, o polskim misjonarzu w Japonii: „Brat Zenon Żebrowski – kurpiowski Apostoł w Japonii ”, o bezpieczeństwie w Internecie: „Bezpieczne płatności w Internecie”.

 

Niedziela Palmowa 9.04.2017r. Ogłoszenia

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. W tym czasie wspominamy i przeżywamy Mekę Chrystusa, poczynając od Jego Mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. 2. Poświecenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja przed Mszą św. o godz. 11.00 i 12.30. 3. Chrzest w pierwszy dzień Wielkanocy o godz. 11.00. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych we wtorek 11 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00. Spisywanie akt chrztu w kancelarii Pana Organisty w Wielki Poniedziałek i Wtorek w godzinach 16.00 – 17.45. Potrzebny akt urodzenia dziecka, oraz zaświadczenia, że chrzestni są praktykującymi katolikami (dotyczy to tych, którzy są spoza naszej parafii).

4. W Wielką Środę, od godz. kapłani będą odwiedzać obłożnie chorych. Zgłaszając Księżom chorych w zakrystii lub kancelarii, należy podać dokładny adres.

5. W Wielki Czwartek rano nie będzie Mszy św. Msza św. Krzyżma, czasie której poświęca się oleje, używane przy sprawowaniu sakramentów św. sprawowana jest tylko w katedrach. W czasie tej Mszy św. kapłani odnawiają przyrzeczenia złożone przy święceniach.

6. W Wielki Czwartek naszym kościele - Msza św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana przez wszystkich kapłanów o godz. 17.00. W tym dniu wspominamy ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Spowiedź i udzielanie Komunii św. rano od 6.30 – 7.30. Po południu spowiedź od 16.00 – 16.45.

7. Po Mszy św. 17.00 adoracja Pana Jezusa w kaplicy przechowania – tradycyjnie w ciemnicy - do godz. 22.00.

8. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża o godz. 17.00. Spowiedź rano od 6.30 – 7.30 i po południu od 16.00 – 17.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 24.00. W W. Czwartek i Piątek Adoracja wspólna 30 min. po zakończeniu nabożeństwa. W Wielki Piątek tzw. „Noc konfesjonałów. Po nabożeństwie możliwość spowiedzi do godz. 24.00

9. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary złożone przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego i Miejsc Świętych w Jerozolimie.

10. W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna: poświęcenie ognia i Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00. Przynosimy świece.

11. Poświecenie pokarmów: - w kościele od 9.00 do 18.00 – co godzinę. Wierni przynosząc święconkę siadają do ławek i trzymają ją. Kapłan po odmówieniu modlitwy przejdzie przez środek kościoła i poświęci pokarmy. - w wioskach: od godz. 9.00- w takim porządku jak w latach ubiegłych. W Wielką Sobotę spowiedź rano od 6.30 – 7.30.

12. W Wielki Piątek i w Wielka Sobotę, Komunia św. udzielana jest tylko podczas nabożeństw.

13. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie do Mszy św. rezurekcyjnej. Poszczególne grupy modlitewne adorują według ustalonego porządku. Przy grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę czuwać będą także strażacy. Zapraszamy wszystkich do adoracji Pana Jezusa we te wielkie dni.

14. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. w następującym porządku: - Rezurekcja godz. 6.00, - następnie godz. 9.00; 11.00 – z sakramentem chrztu; 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

15. Dzisiaj w zakrystii można zakupić, świece wielkanocne – paschaliki w cenie 5 i 10 zł. zł. Można je będzie wykorzystać w Wielką Sobotę podczas Liturgii Wigilii Paschalnej.

16. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać u Księży i u Siostry zakrystianki.

17. W Wielką Środę 12 kwietnia o godz. 19.00 – w naszym kościele będzie wystawiona „Pasja” – Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora z Łomży.

18. Dnia 12 kwietnia w środę uroczystości upamiętniające zbrodnię katyńską. Początek o godz. 17.20 przy Komendzie Powiatowej Policji, następnie w naszym kościele „Msza Katyńska”, Po Mszy św. zapalenie zniczy na Cmentarzu Parafialnym przy Mauzoleum „Córkom i Synom Ziemi Ostrowskiej zamordowanym w latach 1939 – 1956”.

19. Zapraszamy serdecznie na Wielkanocny Wieczór Chwały pod hasłem: „Moc uwielbienia”, który odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 19.00.

20. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim min. o Wielkim Tygodniu: „Triduum Paschalne”, o 1050 rocznicy Chrztu Polski: „Bez korzeni nie ma owoców” o niepłodności, in vitro inaprotechnologii : „Diagnostyka na skróty”, o Internecie: „Czy warto wierzyć we wszystkie informacje z Internetu”.


4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 26.03.2017r. Ogłoszenia

1. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich będą 3,4 i 5 kwietnia na hali MOSiRu, ul. H. Trębickiego. Początek o godz. 8.30. Prosimy o modlitwę, by młodzież dobrze duchowo skorzystała z tych rekolekcji.

2. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I Dzień Wielkanocy.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. ich rodzicami.

4. Dzisiaj można zakupić, w zakrystii świece wielkanocne – paschaliki w cenie 5 zł. Można je będzie wykorzystać w Wielką Sobotę podczas Liturgii Wigilii Paschalnej.

5. Tegoroczne XXXII Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 8-9 kwietnia w Wyszkowie. Ojciec Święty Franciszek zaproponował, aby hasłem tegorocznego spotkania młodych były słowa Maryi: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, a Jego imię jest święte” (por. Łk 1,49), Młodzież, począwszy od 2 klasy gimnazjum zachęcamy do wyjazdu. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy u ks. Stanisława i ks. Marka.

6. W najbliższy piątek o godz. 17.00 rozważania Drogi Krzyżowej przeprowadzą „Lektorzy dorośli”.

7. W piątek 7 kwietnia nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 17.00. Natomiast Droga Krzyżowa tego dnia rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 – ok. 18.30 i przejdzie wyznaczoną trasą uliczkami osiedla. 8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00, w sali parafialnej spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy chcą wytrwać w wierności przysiędze małżeńskiej, pomimo trudności, czy też opuszczenia przez współmałżonka.

9. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dn. 10-20.07.2017r. Informacje i zapisy u ks. Stanisława.

10. Dzisiaj po każdej Mszy św. Młodzież z Terezjańskiego Apostolstwa Ufności, prowadzonego przez Siostry, będzie rozprowadzać kartki wykonane ręcznie z motywem wielkanocnym. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny formacyjny wyjazd młodzieży. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o sumieniu : „Sumienie posiada ogromną siłę”, „Wolność sumienia i wyznania podstawowym prawem człowieka”, o realnych zagrożeniach wirtualnej rzeczywistości: „Przemoc w Internecie”, o nowym Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie: „Silna Rodzina to silne państwo”. Jest także do nabycia odstani numer L'Osservatore Romano .


Puszcza oczkoSpokoUśmiech

Wakacyjny obóz w Bułgarii

dla dzieci od kl. VI i młodzieży

24.06 - 5.07. 2017 r. - 12 dni

BRAK wolnych miejsc;)


HOTEL AURORA **** All inclusive

Wymagany paszport lub dowód

POŁOŻENIE: hotel położony w centrum miejscowości ST. KONSTANTIN I ELENA, gdzie znaleźć można sklepiki, kawiarenki; w pobliżu rozległego parku; ok. 400 m od najbliższej piaszczystej plaży (leżaki i parasole na plaży płatne), około 10 km od centrum Złotych Piasków;

HOTEL: przestronny, komfortowy, całodobowa recepcja, restauracja główna z dużym tarasem na świeżym powietrzu, bar przy basenie, kryty i odkryty basen, plac zabaw dla dzieci, boisko wielofunkcyjne, program animacyjny, tenis stołowy, bilard, rowery do wynajęcia, centrum fitness, Jacuzzi, sauna, gabinet masażu, centrum medyczne, sala konferencyjna, sejf na recepcji

POKOJE: 5-osobowe, nowocześnie urządzony, klimatyzowany, łazienka (wanna z prysznicem, wc), mini-bar , telewizja satelitarna, telefon, balkon.

ALL INCLUSIVE: korzystanie z krytych i odkrytych basenów z wodą mineralną, leżaki i parasole przy basenie, śniadania, lunch, obiadokolacja w głównej restauracji, kawa, herbata, desery, lody w barze przy basenie od 11.00 na 15.00, bułgarskie nielimitowane napoje w barach i restauracji głównie 11.00 – 23.00. Bezpłatnie oferuje jacuzzi, tenis stołowy, rzutki, szachy, piłkarzyki, boisko wielofunkcyjne, fitness, place zabaw dla dzieci. WI–Fi w recepcji .

PROGRAM POBYTU: - zwiedzanie miejscowości ST. KONSTANTIN I ELENA - plażowanie, kąpiele w morzu, program animacyjny w hotelu prowadzony przez kadrę animatorów (lotki, zajęcia sportowo-animacyjne na plaży i na basenie), rozgrywki sportowe i zajęcia integracyjne, dyskoteka w hotelu, dyskoteka na plaży, spacery po okolicy.

WYCIECZKI:

- AQUAPOLIS MIASTECZKO WODNE W ZŁOTYCH PIASKACH - zbudowane w stylu mauretańsko-śródziemnomorskim na powierzchni 40 tys. m.kw. z dziesiątkami zjeżdżalni i innych wodnych atrakcji.

- Nessebar - to stare, zabytkowe miasto położone na wybrzeżu Morza Czarnego .Stara, zabytkowa część położona jest na półwyspie, który został połączony ze stałym lądem wąskim pasem lądu, utworzonym przez ludzi. Ze względu na swoją wyjątkową wartość historyczną, miasto zostało w 1983 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO

Zapisy i więcej informacji u ks. Stanisława 66 40 13 742

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 19.03.2017r. Ogłoszeni

1. Dzisiaj - 19 marca rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Będą one trwać do środy 22 marca. Przeprowadzi je kapłan płocki - Ks. dr hab. Daniel Brzeziński prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Wykładowca Papieskiego Instytutu Liturgicznego w Rzymie. W niedzielę porządek, tak jak zawsze - niedzielny.

W pozostałe dni: poniedziałek, wtorek i środę – porządek będzie następujący:

7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

9.00 – Msza św. z nauką dla dzieci ze szkół podstawowych

10.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży gimnazjalnej

12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

16.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Msza św. dla chorych, z sakramentem „Namaszczenia chorych” we wtorek 21 marca o godz. 12.00.

Na Msze św. z dziećmi i młodzieżą gimnazjalną przybywają katecheci. Zapraszamy Dyrekcje szkół, Nauczycieli i Wychowawców.

W kaplicach, w rekolekcje, Msze św. o godz. 14.00:

poniedziałek 20 marca - Prosienica,

wtorek 21 marca – Palapus,

środa 22 marca – dom katechetyczny w Lubiejewie.

Przypominamy i zachęcamy do odbycia w czasie rekolekcji spowiedzi wielkanocnej. W poniedziałek, wtorek i środę będą zaproszeni spowiednicy z innych parafii. Nie będzie zatem problemu z przystąpieniem do spowiedzi.

2. Z racji niedzieli 19 marca - Uroczystość św. Józefa będzie w poniedziałek 20 marca.

3. W sobotę 25 marca pod patronatem Księdza Biskupa odbędzie się w naszym mieście „Marsz dla Życia i Rodziny”. Organizowany jest on przez wszystkie parafie naszego miasta. Marsz rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00, przejdzie ul. 3 Maja do kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza. Tam zakończenie marszu i podjęcie „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”, którego życie zagrożone jest aborcją. Zachęcamy do wzięcia udziału w marszu. Prosimy zabrać ze sobą lampiony. Formularze duchowej adopcji można wziąć dzisiaj ze stolika przy wyjściu z kościoła. Wypełniony formularz przynosimy 25 marca, by po marszu podjąć Dzieło Duchowej Adopcji.

4. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich będą 3.4 5 kwietnia.

5. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dn. 10-20.07.2017r. Informacje i zapisy u ks. Stanisława.

6. Tegoroczne XXXII Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 8-9 kwietnia w Wyszkowie. Ojciec Święty Franciszek zaproponował, aby hasłem tegorocznego spotkania młodych były słowa Maryi: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, a Jego imię jest święte” (por. Łk 1,49), Młodzież, począwszy od 2 klasy gimnazjum zachęcamy do wyjazdu. Koszt wyjazdu 40 zl. Zapisy u ks. Stanisława i ks. Marka.

7. Dyrektor Zakładu Karnego w Przytułach Starych informuje o możliwości podjęcia współpracy przez podmioty gospodarcze w zakresie zatrudniania osób pozbawionych wolności. Jednocześnie Zakład Karny w Przytułach Starych zwraca się do przedsiębiorców z propozycją prowadzenia działalności gospodarczej na terenie zakładu karnego, w wybudowanej hali produkcyjnej. W ramach współpracy, przewidziany jest zwrot 40% kosztów za zatrudnienie każdego więźnia". W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z kierownictwem jednostki: tel. 29.7644222 lub na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

8. Bóg zapłać za trzy indywidualne ofiary złożone na potrzeby kościoła.

9. W przyszłą niedzielę 26 marca po każdej Mszy św. Młodzież z Terezjańskiego Apostolstwa Ufności, prowadzonego przez Siostry, będzie rozprowadzać kartki wykonane ręcznie z motywem wielkanocnym. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny formacyjny wyjazd młodzieży. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o św. Józefie: „Józef – święty codzienności”, o Zwiastowaniu: „Nowa era w dziejach ludzkości”, o powstaniu Ewangelii: „Etapy powstawania Ewangelii”.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 12.03.2016r. Ogłoszenia

1. W przyszłą niedzielę - 19 marca rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Będą one trwać do środy 22 marca. Przeprowadzi je kapłan płocki - Ks. dr hab. Daniel Brzeziński prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Wykładowca Papieskiego Instytutu Liturgicznego w Rzymie. W niedzielę porządek, tak jak zawsze - niedzielny.

W pozostałe dni: poniedziałek, wtorek i środę – porządek będzie następujący:

7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

9.00 – Msza św. z nauką dla dzieci ze szkół podstawowych

10.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży gimnazjalnej

12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

16.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Msza św. dla chorych, z sakramentem „Namaszczenia chorych” we wtorek 21 marca o godz. 12.00.

Na Msze św. z dziećmi i młodzieżą gimnazjalną przybywają katecheci. Zapraszamy Dyrekcje szkół, Nauczycieli i Wychowawców.

W kaplicach, w rekolekcje, Msze św. o godz. 14.00:

poniedziałek 20 marca - Prosienica,

wtorek 21 marca – Palapus,

środa 22 marca – dom katechetyczny w Lubiejewie.

Przypominamy i zachęcamy do odbycia w czasie rekolekcji spowiedzi wielkanocnej. W poniedziałek, wtorek i środę będą zaproszeni spowiednicy z innych parafii. Nie będzie zatem problemu z przystąpieniem do spowiedzi.

2. Dzisiaj o godz. 10.10 w sali parafialnej spotkanie Zelatorów i Członków Kół Żywego Różańca o raz Misji Św. Teresy – modlitwy za kapłanów.

3. Dzisiaj na Mszy św. o 12.30 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z dziećmi i ich rodzicami.

4. We wtorek 14 marca po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej spotkanie wolontariuszy dorosłych i chętnych do przeprowadzenia zbiórki żywności w sklepach w ramach Caritas.

5. W sobotę 25 marca pod patronatem Księdza Biskupa odbędzie się w naszym mieście „Marsz dla Życia i Rodziny”. Organizowany jest on przez wszystkie parafie naszego miasta. Marsz rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00, przejdzie ul. 3 Maja do kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza. Tam zakończenie marszu i podjęcie „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”, którego życie zagrożone jest aborcją.

6. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich będą 3.4 5 kwietnia.

7. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I Dzień Wielkanocy.

8. Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy, Oddział w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na spotkanie z misjonarzem, teologiem, pisarzem, publicystą ks. dr. Jackiem Gniadkiem. Tematy spotkania:1) Kościół a wolny rynek, 2) jak pomagać Afryce. Spotkanie odbędzie się we wtorek 14 marca o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej Ratusza Miejskiego.

9. Zachęcamy do obejrzenia filmu „Zerwany kłos” poświęconego bł. Karolinie Kózkównie. Film będzie grany w kinie w Ostrowi Mazowieckiej w dn. 17-23 marca br., o godz. 15.00. Cena biletu 12 zł.

10. W wakacje 24.06 - 5.07. 2017 r. organizujemy obóz formacyjno – wypoczynkowy dla dzieci od 6 kl. i młodzieży w Bułgarii. Informacje i zapisy u ks. Stanisława.

11. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dn. 10-20.07.2017r. Informacje i zapisy u ks. Stanisława.

12. Bóg zapłać za trzy indywidualne ofiary złożone na potrzeby kościoła.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o Wielkim Poście: „Wielki Post w wielkim mieście”, „Wielki Post to bardzo poważna sprawa”, o kondycji Europy: „Europa „po….” o zagrożeniach w Internecie: „Najczęstsze błędy, za które placa internauci”.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 5.03.2017r. Ogłoszenia

1. Rozpoczęła się wielkopostna zbiórka Caritas . Po Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30 dzieci otrzymają Wielkopostne Skarbonki Miłosierdzia, które zabiorą do domu. Nich to będzie jałmużna rodzinna. Zaoszczędzone na rozrywkach, słodyczach, czy używkach pieniądze wrzućmy do skarbonki jako jałmużnę wielkopostną, przeznaczoną na leczenie dzieci i osób starszych. Dzieci przyniosą skarbonki do kościoła w pierwszą niedzielę po świętach wielkanocnych. W kościele Wielkopostna Skarbona Miłosierdzia ustawiona jest przy ołtarzu.

2. Trwa Wielki Post, w każdą środę, o godz. 17.15 - Droga Krzyżowa dla dzieci, a piątek o godz. 17.00 – dla dorosłych, po Mszy św. o godz.18.00 dla młodzieży. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania uczestniczy w Drodze Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Gorzkie Żale są odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.30.

4. Dnia 7 marca we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie katechetów naszej parafii w sali w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.

5. W niedzielę 12 marca o godz. 10.10 w sali parafialnej spotkanie Zelatorów i Członków Kół Żywego Różańca o raz Misji Św. Teresy – modlitwy za kapłanów.

6. W niedzielę 12 marca na Mszy św. o 12.30 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z dziećmi i ich rodzicami.

7. Spotkanie dorosłych wolontariuszy przeprowadzających zbiórki żywności w sklepach dla ubogich we wtorek 14 marca po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej.

8. Dzisiaj w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. O godz. 15.00 Msza św.– później spotkanie.

9. Jutro 6 marca po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS w ciszy – Odnowy w Duchu Św.

10. Nasza parafia i wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zapraszają wszystkie małżeństwa na Randki Małżeńskie. Jest to cykl siedmiu spotkań przebiegających w wyjątkowej atmosferze. W trakcie każdej Randki będzie krótki wykład, przerywany ćwiczeniami w parach. Poruszane tematy ściśle są związane z małżonkami, np. sztuka komunikacji, rozwiązywanie konfliktów, moc przebaczenia. Warto dodać, że podczas kursu nie ma pracy w grupach, nie trzeba dzielić się z innymi własnymi przeżyciami! Rozmowy toczą się wyłącznie pomiędzy małżonkami. Cykl siedmiu Randek Małżeńskich rozpocznie się 12 marca, tj. w niedzielę, o godzinie 18.30 w Zajeździe COBRA (BŁĘKITNA) przy ul. Zambrowskiej 91 w Ostrowi Mazowieckiej. Koszt takiego kursu to jedynie 100 zł za parę. Cena zawiera materiały, które małżonkowie otrzymują na pierwszym spotkaniu oraz słodki poczęstunek, kawę, herbatę. Zapisywać się można do dnia 10 marca drogą e-mailową: „ Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ”, pod numerami telefonów: 504454832; 660403169 lub u ks. Marka. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapraszamy serdecznie.

11. Zapraszamy na Wieczór Chwały pod hasłem „POWIEDZ LUDZIOM JAK BARDZO ICH KOCHAM”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w naszym kościele. Czas wspólnej modlitwy, uwielbienia Boga i trwania przy Jezusie, który w czasie Wielkiego Postu szczególnie mocno pragnie nas utwierdzać w MIŁOŚCI jaką darzy On każdego z nas.! Zapraszamy serdecznie.

12. Zachęcamy do obejrzenia filmu „Zerwany kłos” poświęconego bł. Karolinie Kózkównie. Film będzie grany w kinie w Ostrowi Mazowieckiej w dn. 10,11,12 marca br., o godz. 15.00.

13. W wakacje 24.06 - 5.07. 2017 r. organizujemy obóz formacyjno – wypoczynkowy dla dzieci od 6 kl. i młodzieży w Bułgarii. Informacje i zapisy u ks. Stanisława.

14. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dn. 10-20.07.2017r. Informacje i zapisy u ks. Stanisława.

15. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone będą na WSD w Łomży.

16. Stowarzyszenie Pomocy Dziewczętom im. Eleonory Motylowskiej w Warszawie zaprasza młode kobiet od 18-35 roku życia na Kurs aktywacji zawodowej ze szkoleniem dla opiekunek w terminie 13-31 marca 20117 r. w Warszawie. Tel. kontaktowy 882 178 464. Szczegóły na plakacie w gablocie.

17. Dzisiaj kazanie głosi i prosi o wsparcie, do puszek przed kościołem, w budowie i wyposażeniu kościoła ks. Karol Karwowski z Ukrainy.

18. Dzisiaj adoracja N. Sakramentu WNSiN oraz Koła Żywego Różańca przy Wspólnocie po Mszy św. o godz. 12.30 do godz. 16.00.

19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Glosie Katolickim m.in. o Orędziu Papieża Franciszka na Wielki Post, o jałmużnie wielkopostnej: „Pokutny dar serca”, o współczesnych uzależnieniach od ekranów: „Uzależnienie XXI wieku.

8 NIEDZIELA ZWYKŁA, 26.02.2017r. Ogłoszenia

1. W dniach od 26 lutego do 4 marca br. odbywa się w całej Polsce „50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu” pod hasłem: „Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”.

2. W środę 1 marca rozpoczyna się Wielki Post. Jest to Środa Popielcowa. Obowiązuje post ścisły: dla wszystkich - powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, dla tych zaś, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 -tego także post ilościowy 3 posiłki dziennie – w tym raz do syta.

3. W Popielec, w naszym kościele, Msze św. z pokutnym aktem posypania głów popiołem będą sprawowane w godz.: 6.30; 7.00; 11.00; i 18.00. O godz. 9.00 Msza św. z pokutnym aktem posypania głów popiołem w Szkole Specjalnej w Lubiejewie. Przygotowany przez Siostrę popiół, w małych paczuszkach, będzie można wziąć do domu, by posypać głowy tym domownikom, którzy nie będą mogli być w kościele w tym dniu. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą we Mszy św. o godz. 18.00.

4. W Wielkim Poście, w każdą środę, także w Środę Popielcową, o godz. 17.15- Droga Krzyżowa dla dzieci. W piątek o godz. 17.00 – dla dorosłych. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 - dla młodzieży. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania uczestniczy w drodze krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.

6. W tym tygodniu I Czwartek Miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu I Piątek i I sobota Miesiąca. Nabożeństwa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS Rodziny Radia Maryja. W niedzielę zaś 5 marca, po Mszy św. o 12.30 do 16.00 adoracja NS Wspólnoty NSiN oraz Koła Żywego Różańca przy wspólnocie.

8. Dnia 7 marca we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie katechetów naszej parafii w sali w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.

9. Dnia 5 Marca – I Niedziela Wielkiego Postu – w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. O godz. 15.00 Msza św.– później zapisy i spotkanie.

10. Parafia pw. WNMP w Ostrowi Mazowieckiej i wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zapraszają wszystkie małżeństwa na Randki Małżeńskie. Jest to cykl siedmiu spotkań przebiegających w wyjątkowej atmosferze. W trakcie każdej Randki będzie krótki wykład, przerywany ćwiczeniami w parach. Poruszane tematy ściśle są związane z małżonkami, np. sztuka komunikacji, rozwiązywanie konfliktów, moc przebaczenia. Warto dodać, że podczas kursu nie ma pracy w grupach, nie trzeba dzielić się z innymi własnymi przeżyciami! Rozmowy toczą się wyłącznie pomiędzy małżonkami. Cykl siedmiu Randek Małżeńskich rozpocznie się 12 marca, tj. w niedzielę, o godzinie 18.30 w Zajeździe COBRA (BŁĘKITNA) przy ul. Zambrowskiej 91 w Ostrowi Mazowieckiej. Koszt takiego kursu to jedynie 100 zł za parę. Cena zawiera materiały, które małżonkowie otrzymują na pierwszym spotkaniu oraz słodki poczęstunek, kawę, herbatę. Zapisywać się można do dnia 10 marca drogą e-mailową: „ Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ” lub pod numerami telefonów: 504454832 lub 660403169. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapraszamy serdecznie.

11. Zapraszamy na Wieczór Chwały pod hasłem „POWIEDZ LUDZIOM JAK BARDZO ICH KOCHAM”, który odbędzie się w niedzielę, 5 marca o godz. 19.00 w naszym kościele. Czas wspólnej modlitwy, uwielbienia Boga i trwania przy Jezusie, który w czasie Wielkiego Postu szczególnie mocno pragnie nas utwierdzać w MIŁOŚCI jaką darzy On każdego z nas.! Zapraszamy serdecznie.

12. Dnia 1 marca w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszym kościele o godz. 11.00 Msza św. z udziałem władz i mieszkańców. O godz. 13.00 w Sali widowiskowo-kinowej ul.11Listopada koncert: „Polskie drogi do wolności”. Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami.

13. Zachęcamy do obejrzenia filmu „Zerwany kłos” poświęconego bł. Karolinie Kózkównie . Film będzie grany w kinie w Ostrowi Mazowieckiej w dn. 10,11,12 marca br., o godz. 15.00. Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami.

14. Bóg zapłać za 2 indywidualne ofiary złożone na potrzeby kościoła.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Glosie Katolickim m.in. trzeźwości i o problemie alkoholizmu: „Musimy wprowadzać modę na trzeźwość”, o „Żołnierzach Wyklętych” tytuł artykułu jako pytanie: „Wyklęci już niepotrzebni?” o depresji – diagnozie i przeciwdziałaniu: „Depresja –chorobą duszy i ciała”. Także wiele ciekawych informacji z regionu, kościoła i świata.


7 NIEDZIELA ZWYKŁA, 19.02.2017r.Ogłoszenia

1. Dnia 1 marca w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszym kościele o godz. 11.00 Msza św. z udziałem władz i mieszkańców.

2. W I Niedzielę Wielkiego Postu dnia 5 marca w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza Mszą św. o godz. 15.00 rozpoczyna się „Kurs przedmałżeński”. Po Mszy św. zapisy i spotkanie Tych, którzy takiego kursu nie posiadają, a pragną zawrzeć sakrament małżeństwa zachęcamy, by skorzystali z tej możliwości.

3. W dniach 23-24 lutego w godz. 19.00 – 20.30 w naszej parafii organizujemy dla dzieci i młodzieży z klas podstawowych i gimnazjalnych turniej tenisa stołowego. Zapisy do środy 22 lutego u ks. Andrzeja Muzyczaka.

4. Z prac wykonanych w kościele: w ubiegłym tygodniu został odkurzony i oczyszczony cały kościół.

5. Bóg zapłać za 2 indywidualne ofiary złożone na potrzeby kościoła.

6. Zachęcamy do obejrzenia filmu „Zerwany kłos” poświęconego bł. Karolinie Kózkównie. Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami.

7. Komunikat dotyczący informacji zapowiadającej50. Jubileuszowy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu: „Drodzy Diecezjanie - Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest ochrona trzeźwości. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi:. Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu. Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa. Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej ojczyzny” Bp. Tadeusz Bronakowski Wikariusz Generalny

8. Dzisiaj ofiary do puszek przed kościołem na misje święte.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Glosie Katolickim m.in. o zaletach gry w szachy: „Gra dla strategów”, „Graj o sprawny umysł”, z historii o Reformacji: „Oksfordzka jutrzenka Reformacji”, o liturgii: „Muzyka i śpiew w liturgii”. Do nabycia także najnowszy numer „L'Osservatore Romano”.


Ogłoszenia, 6 Niedziela Zwykła, 12.02.201

1. Dzisiaj 12 lutego po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. i ich rodzicami.

2. Ostrowskie Katolickie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które pomagają doświadczyć osobistego spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym i świadomie przyjąć dar Ducha Świętego. Pierwsze z siedmiu czwartkowych spotkań rozpocznie się 16 lutego br. Mszą św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. Chrystusa Dobrego pasterza w Ostrowi Mazowieckiej. Rekolekcje poprowadzi ks. Lech Szymczyński z grupą osób świeckich.

3. W sobotę 18 lutego o godz. 18.00 w naszym kościele Msza św. za śp. Wiktora Węgrzyna – pomysłodawcę, organizatora i komandora Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego od 2001 roku. Jego pogrzeb 18 lutego w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

4. Dnia 5 marca br. w I Niedzielę Wielkiego Postu w Parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej Mszą św. o godz. 15.00 rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Po Mszy św. pierwsze spotkanie.

5. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd dzieci i młodzieży na narty do Rybna k. Łomży w poniedziałek 13 lutego i na łyżwy do Zambrowa 14 lutego. Zapisy u ks. Stanisława i ks. Marka.

6. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej parafii - kolędę. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie nas do swoich domów. Z rozmów duszpasterskich wynikało, że wielu parafian systematycznie nie uczestniczy w niedzielnych Mszach św. Niedziela czy święto bez Mszy św. stają się czasem pustym – dniem codziennym. W tygodniu zaś codzienne odniesienie do Pana Boga staje się trudniejsze. Zachęcamy usilnie do systematycznego uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Zachęcamy do codziennej rodzinnej wieczornej modlitwy. W rodzinach, gdzie nie ma takiej możliwości ze względu różne godziny pracy proponujemy, by przynajmniej raz w tygodniu rodzina znalazła czas na wspólną modlitwę. W wielu mieszkaniach nie ma krzyża czy religijnego obrazu. Takie znaki są bardzo ważne, przypominają, o Tym, kto jest najważniejszy dla człowieka – czyli o Bogu i o świętych. Krzyż, zaś jest najpewniejszą ochroną przed złem. Czasami tylko na kolędę krzyż wyjmowany jest z szuflady. Później zaś chowany. Nie wstydźmy się naszej wiary i jej znaków. Zachęcamy, aby ci którzy żyją w związkach niesakramentalnych, a mogą je zawrzeć, to uczynki. Tam zaś gdzie są przeszkody, niech będzie modlitwa, uczestniczenie we Mszy św., chrześcijańskie wychowywanie dzieci. Ci, którzy na stałe opuszczają Ostrów Mazowiecką i osiedlają się w innych miejscowościach, niech tam zapiszą się do parafii. O przynależności do parafii świadczy miejsce zamieszkania.

7. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na potrzeby kościoła, jak i na kolędę. Dziękujemy za wszystkie znaki gościnności. Ofiary złożone na kościół są wykorzystywane na aktualne prace prowadzone w obiektach parafialnych, przy kościele i cmentarzu. W czasie wizyty duszpasterskiej każda rodzina otrzymała kalendarz parafialny. Jeśli ktoś, przez naszą nieuwagę, nie otrzymał kalendarza, albo pragnie komuś go sprezentować, to można jeszcze w zakrystii taki kalendarz otrzymać.

8. Za tydzień zbierane ofiary do puszek przed kościołem będą przeznaczone na Misje św.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o znaczeniu miłości: „Kochać w zgodzie z Bogiem”, o niemieckich obozach koncentracyjnych: „Nazistowskie kłamstwo”, o pomocy dzieciom kraju wojny: „Mleko dla Aleppo”, o św. Dorocie – „Patronce łyżwiarzy i chorych na SM” a także wiele wiadomości z regionu, kościoła i świata.

Ogłoszenia, 5 Niedziela Zwykła, 05.02.201

1. Dzisiaj adoracja NS po Mszy św. o godz. 12.30 do 16.00 prowadzona przez Wspólnotę NS i Niepokalanej oraz Koło Żywego różańca przy Wspólnocie. Zapraszamy do modlitwy.

2. Dzisiaj o godz. 19.00 w naszym kościele Wieczór Chwały: „Jezus kocha, uzdrawia i żyje”. Jest wiele spraw, intencji, które pragniesz Panu Bogu zawierzyć. To jest Twój czas i Twoich bliskich - czas uwielbienia Jezusa w Słowie i Eucharystii. Zapraszamy serdecznie.

3. W poniedziałek 6 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS w ciszy Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy do adoracji.

4. W sobotę 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to XXV Światowy Dzień Chorego. Okolicznościowe modlitwy za chorych w czasie Mszy świętych o 6.30. 7.00 i 18.00.

5. W sobotę 11 lutego o godz. 10.00 w naszym kościele będzie odprawione Nabożeństwo Żałobne za śp. Grażynę Flak – siostrę ks. Andrzeja Muzyczaka.

6. Dnia 9 lutego w czwartek o godz. 16.00 w ZS NR 1, ul Rubinkowskiego odbędą się warsztaty metodologiczne dla nauczycieli j. polskiego i religii: „Jak czytać i interpretować Biblię. Literackie i teologiczne interpretacje tekstów biblijnych”. Odpłatność 20 zł. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach.

7. W przyszłą niedzielę 12 lutego po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. i ich rodzicami.

8. Ostrowskie Katolickie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które pomagają doświadczyć osobistego spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym i świadomie przyjąć dar Ducha Świętego. Pierwsze z siedmiu czwartkowych spotkań rozpocznie się 16 lutego br. Mszą św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. Chrystusa Dobrego pasterza w Ostrowi Mazowieckiej. Rekolekcje poprowadzi ks. Lech Szymczyński z grupą osób świeckich.

9. Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej (pomaturalnej, szkół średnich i trzecich klas gimnazjalnych) w czasie ferii zimowych. Ich celem jest odnowienie i pogłębienie relacji z Bogiem, oraz pomoc w rozpoznawaniu życiowego powołania. Tegoroczne rekolekcje odbędą się w gmachu naszego Seminarium w dniach: od 10 do 12 lutego (piątek - zjazd do godz.16, niedziela - zakończenie kolacją o godz. 18); Młodzież pragnąca uczestniczyć w rekolekcjach winna dokonać zgłoszenia (indywidualnie, bądź przez duszpasterza, czy katechetę) na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , czy tel. 606318210.

10. Kościelna organizacja Pomoc Kościołowi w potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki telefony monitory, telewizory, radia, pralki, kable, lodówki, kuchenki i inne rzeczy). Uzyskany stąd dochód przeznaczony jest na pomoc kościołom prześladowanym. W naszej parafii zbiórka potrwa do środy 8 lutego. Zużyty sprzęt można przywozić na plac parafialny – przy domu parafialnym, (wjazd na posesję od ul. 3 Maja). Tam zużyty sprzęt należy złożyć na wyznaczonym miejscu. Plakat o zbiórce w gablocie.

11. We wtorek  14 lutego wyjazd na łyżwy dzieci i młodzieży. Zapisy u ks. Stanisława.

12. W poniedziałek 13 lutego wyjazd na narty do Rybna k. Łomży dzieci i młodzieży. Zapisy u ks. Marka i ks. Stanisława.

13. W tym tygodniu w poniedziałek kończymy wizyty duszpasterskie – kolędę. Kto z różnych przyczyn nie mógł przyjąć kapana w domu w oznaczonym czasie – może w porozumieniu z księdzem ustalić indywidualną datę kolędy. Najlepiej w tym tygodniu.

14. Każda rodzin a w czasie kolędy otrzymała kalendarz parafialny. Jeśli przez zapomnienie, kapłan w którejś z rodzin nie zostawił kalendarza – można go pobrać w zakrystii lub kancelarii. Jeśli ktoś chciałby taki kalendarz sprezentować znajomym lub rodzinie spoza naszej parafii- może kalendarz otrzymać w zakrystii lub kancelarii.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o znaczeniu choroby i cierpienia: „Odnaleźć sens. O numerze 112 – ratującym Zycie: „Trzy cyfry, które mogą uratować Zycie”, o św. Bracie Albercie Chmielowskim: „Pochylony nad biedą”. a także wiele wiadomości z regionu, kościoła i świata.

Porządek kolędy na dzień 5 i 6 lutego r.

Niedziela 5 lutego - godz. 15.00 – ul. Kościuszki nr 19, 21, (1 ks.)

- godz. 15.00 - Widnichowska 1A (2 ks.)

Poniedziałek 6 lutego - godz. 15.00 – ul. Kościuszki nr 38, 38A (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 2B i 2C (2 ks.)

Ogłoszenia, 4 Niedziela Zwykła, 29.01.2017

1. W czwartek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane tradycyjnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w godzinach: 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00. W Święto Ofiarowania Pańskiego poświęcamy świece zwane gromnicami. Płonąca świeca oznacza – Chrystusa – „Światłość Świata”. W zakrystii możemy zakupić świece na dzień 2 lutego.

2. Święto Ofiarowania Pańskiego - jest to dzień życia konsekrowanego. Modlimy się za tych, którzy radykalnie – w zakonach, jak i w innych formach życia konsekrowanego służą Bogu. Modlimy się też o nowe powołania zakonne, jak również do instytutów świeckich życia konsekrowanego. Dziękujemy Bogu za posługę Sióstr Terezjanek w naszej parafii. Taca w tym dniu przeznaczona jest na klasztory klauzurowe.

3. Dnia 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 17.30 w naszym kościele - montaż słowno – muzyczny w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego. Zapraszamy serdecznie.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy byli zaangażowani w przygotowanie żłóbka: min. Księdzu Stanisławowi, Pani Annie Smosarskiej, Pani Dorocie Zaniewskiej, Młodzieży, Panu Waldemarowi Brzostkowi, z ekipą, dziękujemy Siostrze Samueli i wszystkim, którzy włączyli się w sprzątanie i dekorację kościoła.

5. W tym tygodniu żłóbek zostanie rozebrany. W tych ostatnich dniach możemy bliżej podejść do figurki Jezusa w żłóbku, by kontemplować dziecię Jezus i uczyć się od Niego, jak w życiu stawać się Dzieckiem Bożym.

6. Msza św. ze wspomnienia św. Błażeja – w piątek 3 lutego. Po Mszach świętych błogosławieństwo św. Błażeja. Przez jego wstawiennictwo chorzy na gardło proszą o łaskę uzdrowienia.

7. W tym tygodniu: - Pierwszy Czwartek miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00. W tym tygodniu: - Pierwszy Piątek miesiąca – Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00., po nich nabożeństwo. - Pierwsza Sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00 i 18.00. Po nich nabożeństwo. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Rodzinę Radia Maryja.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w naszym kościele Wieczór Chwały: „Jezus kocha, uzdrawia i żyje” Zapraszamy serdecznie.

9. Dnia 9 lutego w ZS NR 1, ul Rubinkowskiego odbędą się warsztaty metodologiczne dla nauczycieli j. polskiego i religii: „Jak czytać i interpretować Biblię. Literackie i teologiczne interpretacje tekstów biblijnych”. Odpłatność 20 zł. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach.

10. Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej (pomaturalnej, szkół średnich i trzecich klas gimnazjalnych) w czasie ferii zimowych. Ich celem jest odnowienie i pogłębienie relacji z Bogiem, oraz pomoc w rozpoznawaniu życiowego powołania. Tegoroczne rekolekcje odbędą się w gmachu naszego Seminarium w dniach: od 10 do 12 lutego (piątek - zjazd do godz. 16, niedziela - zakończenie kolacją o godz. 18); Młodzież pragnąca uczestniczyć w rekolekcjach winna dokonać zgłoszenia (indywidualnie, bądź przez duszpasterza, czy katechetę) na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , czy tel. 606318210.

11. Kościelna organizacja Pomoc Kościołowi w potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki telefony monitory, telewizory, radia, pralki, kable, lodówki, kuchenki i inne rzeczy). Uzyskany stąd dochód przeznaczony jest na pomoc kościołom prześladowanym. W naszej parafii zbiórka potrwa od jutra 30 stycznia do środy 8 lutego. Zużyty sprzęt można przywozić na plac parafialny – przy domu parafialnym, (wjazd na posesję od ul. 3 Maja). Tam zużyty sprzęt należy złożyć na wyznaczonym miejscu. Plakat o zbiórce w gablocie.

12. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w sali parafialnej. Więcej informacji o Sychar na stronie internetowej: www.kryzys.org .

13. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 – koncert kolęd w wykonaniu młodzieży z LO im. Mikołaja Kopernika. Zapraszamy.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o znaczeniu życia konsekrowanego dla współczesnego świata: „Świadczyć całym życiem,”, o M. Bożej: „Matki Bożej Gromnicznej”, o św. Bracie Albercie: „Zanim Adam stał się Albertem”, a także wiele wiadomości z regionu, kościoła i świata.

Porządek kolędy od 29 stycznia do 6 lutego 2017 r.

Niedziela 29 stycznia - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 2, 2A i 2D (3 ks.)

Poniedziałek 30 stycznia - godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 48 i 50 (3 ks.) - godz. 15.00 - ul. 3 Maja blok nr 48A (1 ks.)

Wtorek 31 stycznia - godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 42C (2 ks.), 42D i 44 (2 ks.)

Środa 1 lutego - godz. 15.00 ul. Sportowa (domy prywatne) i bloki 23 i 25 (3 ks).

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 38D (1 ks.)

Czwartek 2 lutego - godz. 15.00 - ul. Armii Krajowej bloki nr 4, 6 i 6A (3 ks.)

Piątek 3 lutego – nie ma kolędy

Sobota 4 lutego - godz. 9.00 - ul. Kościuszki bloki nr 42, 42A, 42B i 42 E (3 ks.)

- godz. 9.00 – ul. Kościuszki nr 38C (1 ks.)

Niedziela 5 lutego - godz. 15.00 – ul. Kościuszki nr 19, 21, (1 ks.) - godz. 15.00 - Widnichowska 1A (2 ks.)

Poniedziałek 6 lutego - godz. 15.00 – ul. Kościuszki nr 38, 38A (1 ks.) - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 2B i 2C (2 ks.)

Ogłoszenia III Niedziela Zwykła, 22.01.2017 r.

1. W środę 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

2. W sobotę 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu patrona teologów i uczelni katolickich.

3. Dzisiaj w zakrystii można nabyć świece do poświęcenia w Święto Matki Bożej Gromnicznej – 2 lutego.

4. Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej (pomaturalnej, szkół średnich i trzecich klas gimnazjalnych) w czasie ferii zimowych. Ich celem jest odnowienie i pogłębienie relacji z Bogiem, oraz pomoc w rozpoznawaniu życiowego powołania. Tegoroczne rekolekcje odbędą się w gmachu naszego Seminarium w dniach: od 10 do 12 lutego (piątek - zjazd do godz. 16, niedziela - zakończenie kolacją o godz. 18); Młodzież pragnąca uczestniczyć w rekolekcjach winna dokonać zgłoszenia (indywidualnie, bądź przez duszpasterza, czy katechetę) na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , czy tel. 606318210.

5. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku na rzecz „CARITAS BLIŹNIM” naszej diecezji. Zachęcamy do tego. (CARITAS BLIŹNIM” KRS 0000269678) Bliższe informacje na plakacie w gablocie i stronie internetowej www.lomza.caritas.pl

6. W przyszłą niedzielę – 29 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu uczniów LO im. Mikołaja Kopernika. Zapraszamy serdecznie.

7. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Głosie katolickim” znajdziemy min. ciekawe artykuły o ewangelizacji przez radio: „Bliżej ludzi, ambitnie i ewangelizacyjnie”, o wierze: „Czy można wierzyć i nie praktykować?”, o kulturze: „Kultura tworzy się oddolnie”, o św. Agnieszce: „Patronka dzieci, panien i ogrodników”. A także ciekawe wiadomości ze świata, regionu i kościoła.

PORZĄDEK KOLĘDY DO 31 STYCZNIA 20017r.

Niedziela 22 stycznia - godz. 15.00 – ul. Widnichowska bloki nr 3A i 5 (3 ks)

Poniedziałek 23 stycznia - godz. 15.00 - ul. Warchalskiego bloki nr 2, 2A i 4 (2 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Lipowa bloki nr 16 i 18 (2 ks.)

Wtorek 24 stycznia - godz. 15.30 - ul. Warchalskiego blok nr 2B (1 ks.)

- godz.15.00 – ul. Lipowa bloki nr 2, 6, 8, 10, 12 i 14 (3 ks.)

Środa 25 stycznia - godz.15.00 Widnichowska bloki nr 15, 19, 21, 20 i 24 (4 ks.)

Czwartek 26 stycznia - godz. 15.00 – ul. Widnichowska bloki nr 3, 5A, 7 i 9 (4 ks.)

Piątek 27 stycznia -godz. 15.00 - ul. Widnichowska bloki nr 11,13 i 17 (2 ks.)

- godz. 15.00 ul. Widnichowska 20A, 23 (2ks.)

Sobota 28 stycznia - godz. 9.00 - ul. Dubois blok nr 6 i ul. Kościuszki (domy prywatne) (1 ks)

- godz. 9.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 6, 6A (1 ks.)

- godz. 9.00 – ul. Kościuszki blok nr 38B (2 ks.)

Niedziela 29 stycznia - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 2, 2A i 2D (3 ks.)

Poniedziałek 30 stycznia - godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 48 i 50 (3 ks.)

- godz. 15.00 - ul. 3 Maja blok nr 48A (1 ks.)

Wtorek 31 stycznia - godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 42C (2 ks.), 42D i 44 (2 ks.)

Ogłoszenia II Niedziela Zwykła, 15.01.2017 r.

1. We wtorek 17 stycznia w Kościele Katolickim w Polsce XX Dzień Judaizmu. Módlmy się o większe zrozumienie między wyznawcami Chrystusa i wyznawcami Judaizmu.

2. W dn. 18-25 stycznia trwać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Towarzyszyć nam będą słowa „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”. Obecny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan skłania nas do wdzięczności Bogu za Jego miłość i łaskę, ale równocześnie podkreśla ból spowodowany głębokimi podziałami, które dotknęły Kościół. Daje nam to jednak sposobność do wykonania kroków w stronę pojednania. Dlatego też duszpasterstwo ds. ekumenizmu Diecezji Łomżyńskiej zaprasza na nabożeństwo w intencji jedności chrześcijan, które odbędzie się 20 stycznia br. w piątek o godz. 17.00 w kościele przyseminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP w Łomży, Pl. Papieża Jana Pawła II 1. Liturgii będzie przewodniczył Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski. Pierwszą część nabożeństwa będzie stanowiła Liturgia Słowa Bożego, drugą natomiast Adoracja Krzyża w duchu ekumenicznych spotkań modlitewnych Taizé. Nabożeństwo to ma charakter otwarty.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. i ich rodzicami.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 - ok. godz. 17.00 na plebani spotkanie bożonarodzeniowe Lektorów Dorosłych.

5. We wtorek 17 stycznia rejonowe spotkanie Bożonarodzeniowe nauczycieli, katechetów i wychowawców, pracowników szkół, przedszkoli i instytucji oświatowych z księdzem Biskupem. Porządek: godz. 18.00 - Msza św. w naszym kościele, po Mszy św. spotkanie w Zespole Szkół Publicznych nr 3, ul. Widnichowska.

6. W sobotę 21 stycznia Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia Dzień Dziadka. Dziadkom i Babciom wyraźmy wdzięczność poprzez modlitwę, obecność z nimi, pomoc, życzliwe słowo.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Głosie katolickim” znajdziemy min. bardzo ciekawe artykuły ekumenizmu np.: „W trosce o jedność”, o sytuacji Kościoła w Polsce: „Znak ugruntowanej wiary”, o autorze czwartej Ewangelii: „Jan – umiłowany uczeń”.

Porządek kolędy do 24 stycznia 2017 r.

Niedziela 15 stycznia - godz. 15.00 - ul. Batorego z blokami nr 11, 15 i 17 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 46 (1 ks.)

Poniedziałek 16 stycznia - godz.15.00 – ul. Kilińskiego blok nr 2 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Kilińskiego bloki nr 1 i 3 (1 ks.)

Wtorek 17 stycznia - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska blok nr 8 (3 ks.)

Środa 18 stycznia - godz. 15.00- ul. Lubiejewska bloki nr 21, 21A, 21B, 21C, 21D, 21Ei 21F (4 ks.) (Lubiejewska 21 od godz.15,30)

Czwartek 19 stycznia - godz. 15.00 - ul. Wyczółkowskiego, Sielska (należąca do naszej parafii) i Zwycięstwa (1 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Kossaka, Gerymskiego i Noakowskiego (1 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Korczaka i Sikorskiego (jeden ks. od miasta, drugi od torów) i (2 ks.)

Piątek 20 stycznia - godz. 15.00 – ul. Ks. Sobotki blok nr 4 oraz 3 Maja bloki nr 5,7 i 9 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Partyzantów bloki nr 3, 5, 7 i 9 (2 ks.)

Sobota 21 stycznia - godz. 9.00 – ul. Rubinkowskiego, Duboisa (strona północna), ul. Rytla, Kwiatów Polskich, (2 ks.) - godz. 9.00 - Lipowa (domy prywatne), Nowa, Sudoła i Widnichowska (domy prywatne) (1 ks.)

- godz. 9.00 - ul. Kolarska blokami 21,21A, 21B, 25), (1 ks.)

Niedziela 22 stycznia - godz. 15.00 – ul. Widnichowska bloki nr 3A i 5 (3 ks)

Poniedziałek 23 stycznia - godz. 15.00 - ul. Warchalskiego bloki nr 2, 2A i 4 (2 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Lipowa bloki nr 16 i 18 (2 ks.)

Wtorek 24 stycznia - godz. 15.00 - ul. Warchalskiego blok nr 2B (1 ks.)

- godz.15.00 – ul. Lipowa bloki nr 2, 6, 8, 10, 12 i 14 (3 ks.)

Pielgrzymka na Kubę

termin: 19-28 kwietnia 2017

w programie: Hawana oraz Habana, Pinar del Rio - Vinales -Taino – Cienfuegos – Trinidad - Ancon - Santa Clara – Varadero

1 dzień - przylot do Hawany godzinie 20:25 , zakwaterowanie w hotelu Colina - kolacja

2 dzień - Hawana Po śniadaniu wyjedziemy na zwiedzanie Havany - stolicy Kuby. Zobaczymy między innymi Malecon – 8 km promenadę która rozciąga się wzdłuż wybrzeża , Plac Rewolucji – jeden z największych placów na świecie z którego do narodu przemawiał Fidel Castro. Cmentarz Kolumba uważany jest za jeden z najwspanialszych na całym świecie . Po południu czas wolny. Wieczorem kolacja w hotelu w Havanie.

3 dzień - Hawana/Habana Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Havany. Przejazd do El Capitolio – najbardziej charakterystyczny budynek w Hawanie wzorowany na waszyngtońskim Capitolu , Parku Centralnego oraz Pasażu Prado – najdłuższy deptak na Kubie. Następnie piesze przejście przez deptak Obispo do Katedry Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, Hotel Ambos Mundos – przez 7 lat był domem dla Ernesta Hemingwaya, Plac Broni ,Kościół św. Franciszka z Asyżu. W planach również zwiedzanie muzeum rumu. Na koniec obiadokolacja w Bodeguita del Medio – restauracja – w której przesiadywał Ernest Hemingway. Powrót do hotelu w Havanie na nocleg.

4 dzień – Pinar del Rio - Vinales Po śniadaniu wyjazd do prowincji Pinar del Rio . Zwiedzanie fabryki tytoniu i tytoniowej Doliny Vinales . Tam zatrzymamy się , aby obejrzeć Mural Prehistorii – gigantyczne malowidło na skale wykonane na zlecenie Fidela Castro. Sanktuarium Łazarza. Jaskinie Cueva del Indio – rejs podziemną rzeką . Po wszystkim obiadokolacja w lokalnej restauracji i powrót do hotelu w Havanie.

5 dzień Wioska Taino – Cienfuegos – Trinidad Po śniadaniu opuszczamy stolice Havany i udajemy się w kierunku Trynidad i Cienfuegos. Zwiedzanie Parku Montemar - stanowiącego jedną z największych atrakcji turystycznych w regionie. Miejsce to słynie z malowniczych widoków i niezwykle bogatej flory oraz fauny. Po drodze do parku zwiedzimy farmę krokodyli. Zwiedzimy również wioskę Indian Taina - pierwotnych mieszkańców Kuby. Następnie przejazd przez Cienfuegos nazywanego Perła południa i wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO . Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do hotelu Ancon lub Rancho Luna

6 dzień – Trinidad Po śniadaniu zwiedzanie miejscowości Trynidad wpisanego również na listę UNESCO. Zobaczymy min. plac główny i będziemy spacerować po najpiękniejszych zakątkach tego miasta. Przejazd na półwysep Ancon gdzie znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż na Kubie - Playa Ancon . Powrót do hotelu na kolację.

7 dzień Santa Clara – Varadero Po śniadaniu pożegnamy się już z ta częścią wyspy, udając się w kierunku Varadero. Po drodze przejazd przez Santa Clara, gdzie zobaczymy Mauzoleum bohatera rewolucji Che Guevary oraz pomnik papieża Jana Pawła II. Następnie dojedziemy do Varadero, gdzie zatrzymamy się na wypoczynek w hotelu przy plaży – all inclusive

8 dzień plaża wypoczynek na plaży All inclusive w Varadero lub zwiedzanie Varadero

9 dzień śniadanie, zwiedzanie, wyjazd na lotnisko w Hawanie, odlot do Polski o godzinie 22:55

10 dzień W Warszawie lądujemy w dniu 28 kwietnia o godz.21:35

zapisy u ks. Stanisława 66

Obóz Narciarski w Zakopanem

dla dzieci od IV kl. i młodzieży;)

w dniach od 19 do 26 lutego

zachęcam do wyjazdu szczególnie te osoby,, które nie umieją jeździć na nartach, gdyż w trakcie pobytu będzie prowadzona przez instruktorów, nauka jazdy,

zapisy u ks. Stanisława 66 40 13 742

Ogłoszenia Uroczystość Chrztu Pańskiego 8.01.2017

1. Dzisiaj kończy się Okres Bożego Narodzenia, a zaczyna się Okres Zwykły. Jednak, zgodnie z Tradycją, do Święta Matki Bożej Gromnicznej będziemy śpiewać kolędy na przemian z innymi pieśniami liturgicznymi.

2. W przyszłą niedzielę 15 stycznia po Mszy godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. i z ich rodzicami.

3. W przyszłą niedzielę 15 stycznia po Mszy św. o godz. 16.00 - ok. godz. 17.00 na plebani spotkanie bożonarodzeniowe Lektorów Dorosłych.

4. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

5. W piątek dnia 13 stycznia o godz. 19.00 w Zespole Szkół Publicznych w Komorowie, ul. Mazowiecka 81 odbędzie się „Wieczór kolęd”. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Plakat w gablocie.

6. We wtorek 17 stycznia rejonowe spotkanie Bożonarodzeniowe nauczycieli, katechetów i wychowawców, pracowników szkół, przedszkoli i instytucji oświatowych z księdzem Biskupem. Porządek: godz. 18.00 - Msza św. w naszym kościele, po Mszy św. spotkanie w Zespole Szkół Publicznych Nr 3, ul. Widnichowska.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Głosie katolickim” m.in. kolędzie: o Mszy św.: „Wysłuchać czy uczestniczyć”, o prześladowaniu chrześcijan: „Pozostać wiernym”, o rodzinie: „Więcej dzieci, mniej biedy”, o piśmie św. i jego interpretacji: „Klucz interpretacji Ewangelii”, a także wiele ciekawych wiadomości z regiony, świata, kościoła.

Porządek kolędy do 17 stycznia 2017 r.

Poniedziałek 9 stycznia - godz.15.00 – ul. Księżnej Anny Mazowieckiej bloki nr 2 i 4 (2 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Szkolna z blokiem nr 13 (2 ks.)

Wtorek 10 stycznia - godz. 15.00 - ul. Orzeszkowej bloki nr 7, 7A, 7B i 7C (3 ks.)

- godz. 15.30 blok nad Urzędem Skarbowym (1 ks.)

Środa 11 stycznia - godz. 15.30ul. 3 Maja (domy prywatne)i od około godz. 16,30 ul. 3 Maja nr 40, (1 ks.)

- godz. 15.00 – ul. 3 Maja blok 52A (1 ks.)

- godz. 15.00 – ul. 3 Maja blok nr 64 i 52 (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. 3 Maja blok nr 48 (1 ks.)

Czwartek 12 stycznia - godz. 15.00 - ul. Zakrzewskiego, Bohaterów Pecynki i Bowidu (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Tysiąclecia i Konopnickiej (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Mieczkowskiego, Waryńskiego, Piłata (należąca do naszej parafii) (1 ks.)

Piątek 13 stycznia - godz. 15.00 - ul. Piękna, Zapolskiej, Emilii Plater, Kmicica, Kraszewskiego i Żeromskiego (2 ks.) - godz.15.00 - ul. Sienkiewicza, Wójtowska, Reymonta (1 ks.)

Sobota 14 stycznia - godz. 9.00 – Stare Lubiejewo (4 ks.)

Niedziela 15 stycznia - godz. 15.00 - ul. Batorego z blokami nr 11, 15 i 17 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 46 (1 ks.)

Poniedziałek 16 stycznia - godz.15.00 – ul. Kilińskiego blok nr 2 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Kilińskiego bloki nr 1 i 3 (1 ks.)

Wtorek 17 stycznia - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 8 (3 ks.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia parafialne Nowy Rok 2017 r.

1. Dzisiaj początek Roku Kalendarzowego. My duszpasterze składamy wam Drodzy Parafianie i Goście serdeczne życzenia na 2017 r. Życzymy wam „Błogosławionego Nowego Roku” – obfitego w Bożą łaskę. Niech umacnia się w Was wiara, niech w sercach, rodzinach, społecznościach lokalnych rozkwita miłość. Nadzieja zaś niech nikogo nie opuszcza. Życzymy dobrego – mądrego wykorzystania czasu – wspaniałego daru Stwórcy. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Matki Bożej – Bogarodzicy. Niech ona – najlepsza Matka uczy nas zawierzenia Bogu i ewangelicznej służby innym.

2. Dzisiaj Dzień Pokoju. Bądźmy Bożymi narzędziami pokoju w rodzinie, naszej miejscowości, ojczyźnie i świecie.

3. Dzisiaj Msze św. będą sprawowane w godzinach: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00

4. W piątek 6 I 2017 r. Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. tak jak w niedzielę: 7.00; 9.00; 11.00; 12.30;16.00; 18.00. Błogosławienie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Jest Msza św. w kaplicach – Prosienicy i Pałapusie.

5. Dnia 6 stycznia o godz. 10.15 w sali parafialnej spotkanie bożonarodzeniowe Zelatorów, członków Żywego Różańca i Misji św. Teresy – Modlitwy za kapłanów.

6. Trwa ogólnopolska akcja pomocy dzieciom z krajów misyjnych. Dnia 6 stycznia po Mszy św. o godz. 12.30 wyruszą Mali kolędnicy Misyjni z naszej parafii. Będą kolędować w Starym Lubiejewie. Prosimy o otwarcie drzwi domów i życzliwe przyjęcie kolędników.

7. Taca w dniu 6 stycznia przeznaczona jest na misje święte.

8. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00.

9. W tym tygodniu - 6 stycznia Pierwszy Piątek miesiąca i 7 - stycznia Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwo po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00. W Pierwszą Sobotę po nabożeństwie wieczornym adoracja NS Rodziny Radia Maryja.

10. Dzisiaj odbędzie się czuwanie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie po Mszy św. o godz. 12.30 do godz.16.00. prowadzone przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej oraz Koło Różańcowego przy Wspólnocie. Zapraszamy.

11. Dnia 2 stycznia w poniedziałek, po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS w ciszy odnowy w Duchu Świętym.

12. W dniach od 19 do 28 kwietnia organizujemy parafialną pielgrzymkę na Kubę. W programie zwiedzanie Hawany, z jej kościołami i zabytkami, Pinar del Rio – Trinidadu – Santa Clara oraz wypoczynek w Varadero. Zapisy u ks. Stanisława.

13. Można zapisać się na obóz narciarski w górach. Wyjazd do Zakopanego w drugim tygodniu ferii w dniach od 19 do 26 lutego. Zapisy u ks. Stanisława.

PORZĄDEK KOLĘDY

Poniedziałek 2 stycznia - godz. 9.00 – Pałapus (2 ks.) - godz.15.00 – ul. Wschodnia i Wiaduktowa ( 1 ks.) - godz.15.00 - ul. Gołębia, Ptasia, Chabrowa, Złotych Kłosów (2 ks.)

Wtorek 3 stycznia - godz.15.00 –– ul. Wileńska (2 ks.) - godz.15.00 – ul. Grota Roweckiego i blok nr 7 (1 ks.) - godz.15.00 – ul. Pocztowa z blokiem (1 ks.)

Środa 4 stycznia – godz.15.00 – ul. Armii Krajowej (domy prywatne)i część Krzywej od Armii Krajowej (2 ks.) - godz. 15.00 – ul. Lubiejewska (domy prywatne od ul. Sikorskiego i od mleczarni), ul. Najmoły, Pawłowskiej (2 ks.) (w środę ks. Andrzej kolęduje od godz. 15.30)

Czwartek 5 stycznia - godz.15.00 – ul. 11 Listopada z blokami (2 ks.) - godz. 15.00 – ul. Malczewskiego i Chełmońskiego (1 ks.) - godz. 15.00 - ul. Moniuszki i Fałata (1 ks.)

Piątek 6 stycznia - godz. 15.00 – ul. Wyspiańskiego, Działkowa, Cmentarna, Orzeszkowej (domy pryw.) (2 ks.) - godz. 15.00 – ul. Lubiejewska blok nr 10 (nowy blok) (1 ks.)

Sobota 7 stycznia - godz. 9.00 – Stacja, ul. Stacyjna (należąca do naszej parafii), ul. Lubiejewska (przy Stacji),ul. Borowa, Wesoła, Wodna, Pasażerska, Torowa, Żale, Fabryczna (3 ks.) - godz. 9.00 – ul. Widnichowska blok nr 1 (1 ks.)

Niedziela 8 stycznia - godz.15.00 – ul . Piłsudskiego (2 ks.) - godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 20 (1 ks.)

Poniedziałek 9 stycznia - godz.15.00 – ul. Księżnej Anny Mazowieckiej bloki nr 2 i 4 (2 ks.) - godz. 15.00 – ul. Szkolna z blokiem nr 13 (2 ks.)

Wtorek 10 stycznia - godz. 15.00 - ul. Orzeszkowej bloki nr 7, 7A, 7B i 7C (3 ks.) - godz. 15.00 – blok nad Urzędem Skarbowym (1 ks.)