AKTUALNOŚCI

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: niedziela, 18 marca 2018 16:37 Wpisany przez Administrator sobota, 11 marca 2017 00:00

PIELGRZYMKA

FATIMA i LOURDES

HISZPANIA, FRANCJA, PORTUGALIA - 11 DNI

10-20.08.2018

Brak wolnych miejscPłacz

Zapisuję na listę rezerwową, bo zawsze ktoś zrezygnuje przy tak dużej grupie;)

Osoby które zapisały się proszę o wpłatę I raty 1700 zł.

Rok 2017 był rokiem Jubileuszu 100 objawień Matki Bożej w Fatimie.

Rok 2018 jest rokiem 150 rocznicy objawień Matki Bożej w Lourdes.

Lloret de Mar, Carcassonne, Lourdes, San Sebastian, Oviedo, Santoago de Compostela, Porto, Fatima, Toledo, Madryt, Saragossa, Barcelona, Montserrat

pielgrzymka samolotowo - autokarowa

1 dzień: 10.08.2018 zbiórka na lotnisku Chopina o godz. 19:30 Wylot z Warszawy o godz.21:40 W Barcelonie jesteśmy na godz.00:40 w dniu 11.08.2018 Odbiór bagażu i przejazd do hotelu .nocleg.

2 dzień: 11.08.2018 Sniadanie w hotelu , dzień wolny , plażowanie . Obiadokolacja w hotelu .nocleg .

3 dzień: 12.08.2018 Santa Sussana – Carcassonne - Lourdes Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd na terytorium Francji do CARCASSONNE, krótkie zwiedzanie miasta - fortecy z podwójnym pasem murów obronnych z 53 wieżami strzelniczymi. Spacer przez średniowieczne miasto, zabytkowa katedra. Następnie przejazd do LOURDES. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, a następnie udział w wieczornym nabożeństwie Maryjnym ze świecami (20.30 – wyjście z hotelu). Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień: 13.08.2018 Lourdes – San Sebastian (wizyta) - Oviedo Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, Msza św. w kaplicy Sanktuarium. Po mszy nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień tzw. Massabielskiej. O godz. 12.00 wyjazd w kierunku SAN SEBASTIAN. Przyjazd do San Sebastian, wizyta w ulubionym miejscu hiszpańskiej arystokracji, spacer przez zabytkowe centrum. Przejazd na nocleg do Oviedo. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: 14.08.2018 Oviedo - Santiago de Compostela Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Oviedo, krótki spacer trasą pielgrzyma do Katedry, następnie przejazd doSANTIAGO DE COMPOSTELA - najbardziej znanego hiszpańskiego ośrodku kultu i celu pielgrzymek. Wizyta w katedrze, która stanowi Sanktuarium św. Jakuba i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Msza Święta w katedrze. Następnie spacer po Santiago. Przejazd na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień:15.08.2018 Santiago de Compostela - Porto - Fatima Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na terytorium Portugalii. Przyjazd do PORTO. Panoramiczne zwiedzanie starego miasta m. in.: SéCatedral, dworzec kolejowy z kaflami azulejo, Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto. Przejazd do FATIMY. Przyjazd na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach – godz. 21:30 - Różaniec w Kaplicy Objawień i procesja ze świecami.

7 dzień: 16.08.2018 Fatima - Toledo Śniadanie, Msza Święta. Po mszy zwiedzanie Sanktuarium i miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków. Opuszczenie Portugalii i przejazd na terytorium Hiszpanii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Toledo, kolacja, nocleg.

8 dzień: 17.08.2018 Toledo - Madrid - Torrejon de Ardoz Śniadanie, przejazd do TOLEDO, które przez wiele wieków było stolicą kraju, spacer historycznym centrum do gotyckiej Katedry, Castillo de San Servando, średniowieczny zamek nad brzegiem Tagu. Przejazd do stolicy Hiszpanii. Zwiedzanie MADRYTU autokarem, Palacio Real - pałac królewski, pełniacy obecnie tylko funkcje reprezentacyjne, Puerta del Sol - owalny plac będący sercem miasta, „kilometr zero” - punkt, od którego mierzy się wszystkie odległości., Plaza de Espana, pośrodku którego stoi pomnik Cervantesa. Wyjazd w kierunku Torrejon de Ardoz. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień: 18.08.2018 Torrejon de Ardoz - Saragossa Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do SARAGOSSY – spacer po mieście słynnym z Bazyliki Senora Del Pilar oraz Katedry del Salvador. Przejazd na nocleg . Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień: 19.08.2018 Santa Susanna - Barcelona Śniadanie, przejazd do BARCELONY, panoramiczny objazd miasta, spacer po dzielnicy Gotyckiej BarriGotic, słynnej ulicy Las Ramblas oraz przejazd na Wzgórze Montjuic z obiektami olimpijskimi, Pałac Królewski, Kościół Świętej Rodziny - Sagrada Familia. Przejazd na nocleg, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień: 20.08.2018 Montserrat (wizyta) – lotnisko śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na MONTSERRAT – wizyta w Sanktuarium Czarnej Madonny (Matki Boskiej Katalończyków). Msza św. Wyjazd na lotnisko w Barcelonie. Odprawa bagażowa i paszportowa, wylot 17:30Przylot Warszawy ogodz.20:25 .

PROGRAM RAMOWY MOŻE ULEC ZMIANIE

Cena zawiera: bilet lotniczy na trasie Polska – Hiszpania - Polska , transport autokarem klasy turystycznej : DVD, WC, barek na terenie Hiszpanii, Francji i Portugalii , 9 noclegów w hotelach 3,4* , pokoje 2,3 osobowe z łazienkami , wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadokolacje, usługę pilota/przewodnika, ubezpieczenie SIGNAL IDUNA NNW, KL, podatek VAT, organizację wejść do zwiedzanych obiektów, rezerwację Mszy Świętych

Cena nie zawiera: biletów wstępu i lokalnych przewodników , zestawów słuchawkowych – 100 EUR, Ubezpieczenia od chorób przewlekłych , ubezpieczenia kosztów rezygnacji.

Przy zapisie proszę o wpłatę - I raty 1700 zł

Zapisy i więcej informacji u ks. Stanisława, 66 40 13 742

Są jeszcze wolne miejsca, SpokoUśmiech

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 18.03.2018 r. Ogłoszenia

1. W dniach 19,20,21 marca (poniedziałek, wtorek, środa) w naszej parafii będą rekolekcje dla młodzieży szkół średnich. Rekolekcje odbędą się na hali MOSiRu, ul H. Trębickiego. Początek o godz. 8.30. Prosimy o modlitwę, by młodzież dobrze duchowo skorzystała z tych rekolekcji. W czasie trwania rekolekcji na tej samej hali będzie namiot - miejsce adoracji Najświętszego Sakramentu osób dorosłych za młodzież i prowadzących rekolekcje. Zapraszamy do adoracji w tej intencji. W ramach rekolekcji dla młodzieży we wtorek 20 marca po Mszy św. o godz. 18.00, w naszym kościele będzie otwarte dla wszystkich spotkanie modlitewne. Zapraszamy. Rekolekcje przeprowadzi ks. Kamil Dąbrowski z Grupą Ewangelizacyjną.

2. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa. Przynosimy palmy. Błogosławieństwo palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja przed Mszą św. o godz. 11.00 i 12.30. W Niedzielę Palmową nie będzie udzielany sakrament Chrztu.

3. Chrzty w pierwszy dzień Wielkanocy o godz. 11.00. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w Wielki Wtorek 27 marca - po Mszy św. o godz. 18.00. Spisywanie akt chrztu w kancelarii Pana Organisty w Wielki Poniedziałek i Wtorek – 26 i 27 marca w godzinach 16.00 – 17.45. Potrzebny akt urodzenia dziecka. Przypominamy, że chrzestnymi mogą być osoby, które przyjęły już sakrament bierzmowania, są wierzącymi i praktykującymi katolikami (chrzestni spoza naszej parafii przynoszą zaświadczenie ze swojej parafii, że mogą być chrzestnymi).

4. W Wielką Środę, 28 marca, kapłani będą odwiedzać obłożnie chorych. Zgłaszając księżom chorych w zakrystii lub kancelarii, należy podać dokładny adres i telefon.

5. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać u Księży i u Siostry Zakrystianki.

6. Dzisiaj można zakupić, w zakrystii świece wielkanocne – paschaliki w cenie 5 i 10 zł. Można je będzie wykorzystać w Wielką Sobotę podczas Liturgii Wigilii Paschalnej.

7. W piątek 23 marca nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Natomiast Droga Krzyżowa tego dnia rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 – ok. 18.30 i przejdzie wyznaczoną trasą uliczkami osiedla. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej Drodze Krzyżowej.

8. W ubiegłym tygodniu w środę o godz. 19.00 w naszym kościele obyło się pierwsze spotkanie LABORATORIUM WIARY z cyklu 10 spotkań, których celem jest odnajdywanie, umacnianie i pogłębianie wiary zarówno dla osób poszukujących jak i utwierdzonych w wierze. W przyszłą środę o godz. 19.00 będzie drugie spotkanie. Chętni mogą jeszcze dołączyć. Zapraszamy.

9. Bóg zapłać za produkty żywnościowe złożone w dniach 8 i 9 marca w sklepach: JEDYNKA, LEWIATAN ul. Widnichowska,, VIGAR, STOKROTKA i BIEDRONKA ul. Duboisa w ramach akcji Caritas dla potrzebujących. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, wolontariuszom dorosłym i młodzieży, którzy przeprowadzali zbiórkę, właścicielom i pracownikom sklepów.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. o jałmużnie: „Podziel się!”, „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli braniu, czyli o dziesięcinie słów kilka”, o świadectwie wiary sportowców: „Boży doping”, o zakupach internetowych: „Planujesz zakup komputera? Przeczytaj, na co zwrócić uwagę”, a także wiele wiadomości z Kościoła, regionu i świata.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 11.03.2018r. Ogłoszenia


1. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich będą 19.20 i 21 marca na hali MOSiRu, ul. H. Trębickiego. Początek o godz. 8.30. Prosimy o modlitwę, by młodzież dobrze duchowo skorzystała z tych rekolekcji.

2. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I Dzień Wielkanocy.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. ich rodzicami.

4. Zapraszamy na LABORATORIUM WIARY. Cykl 10 spotkań, które będą czasem badania naszej wiary w Boga. Przyglądania się i odkrywania tej jakże głębokiej rzeczywistości. Dobra okazja dla wszystkich poszukujących, którzy pragną poznać jak bardzo Bóg pragnie być obecny i działać w ich życiu oraz dla tych będących już w Kościele jako czas zgłębiania i nowego spojrzenia na Boga, Kościół, samego siebie i rzeczywistość, która nas otacza. Przystępna forma spotkania, miejsce, katecheza ewangelizacyjna, multimedia, modlitwa i świadectwo drugiego człowieka pozwoli budować mocny fundament i tożsamość chrześcijańską. Rozpoczynamy 14 marca o godz. 19.00 w naszym Kościele. Nie będzie spotkań w grupach dzielenia. Praca indywidualna. Zapraszamy wszystkich od 16 roku życia. Wstęp wolny! Pierwsze spotkanie Środa 14 marca godz. 19:00 ZAPRASZAMY!

5. Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o trzeźwość naszych rodzin i całego narodu we wtorek 13 marca o godz. 18.00. po Mszy św. odbędzie się spotkanie w kościele o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka – dziele, w którym podejmuje się abstynencję w intencji osób uzależnionych. Zapraszamy

6. Zapraszamy młodzież od II klasy gimnazjum na wyjazd na Diecezjalne Dni Młodzieży, które w tym roku Łomży 24 i 25 marca. Zapisy u katechetów w szkole i księży w zakrystii. Koszt 40 zł. Wyjazd w sobotę rano a powrót w niedzielę w godzinach popołudniowych. Zapraszamy

7. Dzisiaj można zakupić, w zakrystii świece wielkanocne – paschaliki w cenie 10 i 5 zł. Można je będzie wykorzystać w Wielką Sobotę podczas Liturgii Wigilii Paschalnej.

8. W najbliższy piątek o godz. 17.00 rozważania Drogi Krzyżowej przeprowadzą „Lektorzy dorośli”.

9. W piątek 23 marca nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 w kościele i Drogi Krzyżowej dla młodzieży w kościele po Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast Droga Krzyżowa dla wszystkich tego dnia rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 – ok. 18.30 i przejdzie wyznaczoną trasą uliczkami osiedla.

10. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00, w sali parafialnej spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy chcą wytrwać w wierności przysiędze małżeńskiej, pomimo trudności, czy też opuszczenia przez współmałżonka.

11. W wakacje w dniach od 23 czerwca do 02 lipca organizujemy dla młodzieży obóz religijno-wypoczynkowy we Włoszech. Podczas pobytu zwiedzimy: Neapol, Rzym, Watykan, Pompeje i Monte Cassino. Zapisy i więcej informacji u ks. Stanisława.

12. W sierpniu w dniach od 10 do 20 organizujemy samolotową pielgrzymkę do Portugalii, Hiszpanii i Francji. W programie: Lourdes, San Sebastian, Oviedo, Santiago de Compostela, Porto, Fatima, Toledo, Madryt, Saragossa, Barcelona, Montserrat. Zapisy i więcej informacji u ks. Stanisława.

13. Sympozjum „Jak chronić rodzinę przed uzależnieniami i przemocą” odbędzie się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przy ul. Wóycickiego 1/3, w dniach 17 -18.03.2018 roku. Zgłoszenia prosimy kierować na adres Podyplomowego Studium Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień WFCH UKSW: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie: 576 891 966, w godzinach od 9.00 do 13.00. Więcej informacji w gablocie

14. Dzisiaj po każdej Mszy św. Młodzież z Terezjańskiego Apostolstwa Ufności, prowadzonego przez Siostry, będzie rozprowadzać kartki wykonane ręcznie z motywem wielkanocnym. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny formacyjny wyjazd młodzieży. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

15.W wtorek 13 marca o godz. 18.00 Msza św. w intencji trzeźwości narodu.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o ewangelizacji : „Kursy ewangelizacyjne”, Życie warte życia”, o ochronie życia; „Zgoda na więcej”, o pomocy Internetu w kupnie i sprzedaży: „Chcesz tanio kupić lub korzystnie sprzedać? Sprawdź te serwisy”, a także wiele wiadomości z regionu, Kościoła, świata.

Ogłoszenia 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 4.03.2018r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Będą one trwać do środy 7 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Trzaska z Radia Nadzieja. Dzisiaj porządek, tak jak zawsze - niedzielny. W ramach naszych rekolekcji zapraszamy na Wielkopostny WIECZÓR UWIELBIENIA pod hasłem „W krzyżu jest moja moc”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00. Zapraszamy młodszych i starszych, całe rodziny do wspólnej modlitwy.

2. W pozostałe dni: poniedziałek, wtorek i środę – porządek będzie następujący:

- 7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

- 9.00 – Msza św. z nauką dla dzieci ze szkół podstawowych

- 10.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży gimnazjalnej

- 12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

- 16.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

- 17.15 – wtorek – Gorzkie Żale, Środa – Droga Krzyżowa

- 18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Msza św. dla chorych, z sakramentem „Namaszczenia chorych”- wtorek 6 marca godz. 12.00.

Na Msze św. z dziećmi i młodzieżą gimnazjalną przybywają katecheci. Zapraszamy Dyrekcje szkół, Nauczycieli i Wychowawców.

W kaplicach, w rekolekcje, Msze św. o godz. 14.00:

- poniedziałek 5 marca - Prosienica,

- wtorek 6 marca – Palapus,

- środa 7 marca – dom katechetyczny w Lubiejewie.

Przypominamy i zachęcamy do odbycia w czasie rekolekcji spowiedzi wielkanocnej. W poniedziałek, wtorek i środę będą zaproszeni spowiednicy z innych parafii. Nie będzie zatem problemu z przystąpieniem do spowiedzi.

3. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich będą 19,20 i 21 marca.

4. Dzisiaj o godz. 10.10 w sali parafialnej spotkanie Zelatorów i Członków Kół Żywego Różańca oraz Misji Św. Teresy – modlitwy za kapłanów.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. i ich rodzicami. Po tym spotkaniu adoracja NS do godz. 16.00 prowadzona przez wspólnotę NS i Niepokalanej i Koło Żywego Różańca przy wspólnocie.

6. Zapraszamy na LABORATORIUM WIARY. Cykl 10 spotkań, które będą czasem badania naszej wiary w Boga. Przyglądania się i odkrywania tej jakże głębokiej rzeczywistości. Dobra okazja dla wszystkich poszukujących, którzy pragną poznać jak bardzo Bóg pragnie być obecny i działać w ich życiu oraz dla tych będących już w Kościele jako czas zgłębiania i nowego spojrzenia na Boga, Kościół, samego siebie i rzeczywistość, która nas otacza. Przystępna forma spotkania, miejsce, katecheza ewangelizacyjna, multimedia, modlitwa i świadectwo drugiego człowieka pozwoli budować mocny fundament i tożsamość chrześcijańską. Rozpoczynamy 14 marca o godz. 19:00 w naszym Kościele. Nie będzie spotkań w grupach dzielenia. Praca indywidualna. Zapraszamy wszystkich od 16 roku życia. Wstęp wolny! Pierwsze spotkanie Środa 14 marca godz. 19:00 ZAPRASZAMY!

7. Zapraszamy młodzież od II klasy gimnazjum na wyjazd na Diecezjalne Dni Młodzieży, które w tym roku Łomży 24 i 25 marca. Zapisy u katechetów w szkole i księży w zakrystii. Koszt 40 zł. Wyjazd w sobotę rano a powrót w niedzielę w godzinach popołudniowych. Zapraszamy

8. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I Dzień Wielkanocy.

9. W przyszłą niedziela po każdej Mszy św. Młodzież z Terezjańskiego Apostolstwa Ufności będzie rozprowadzać ręcznie wykonane kartki wielkanocne. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wakacyjne rekolekcje dla młodzieży.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o duchowym przeżywaniu Wielkiego Postu: „Wielkopostne wyzwanie: Zaufam Jezusowi”, o kobietach: „Gotowe na wszystko, czyli kobiety Biblii”, o ojcostwie: „Dobry ojciec według mnie to ojciec , który kocha”, o wykorzystaniu Internetu w podróżowaniu: „Planujesz podróż? Sprawdź te aplikacje!”, a także wiele ciekawych informacji ze świata, Kościoła, regionu.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 25.02.2018r. Ogłoszenia

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Uczniowie – misjonarze mocą Ducha Świętego”. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na misje święte.

2. W przyszłą niedzielę - 4 marca rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Będą one trwać do środy 7 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Trzaska z Radia Nadzieja. W niedzielę porządek, tak jak zawsze - niedzielny. W ramach naszych rekolekcji zapraszamy na Wielkopostny WIECZÓR UWIELBIENIA pod hasłem „W krzyżu jest moja moc”, który odbędzie się w niedzielę 4 marca o godz. 19.00. Zapraszamy młodszych i starszych, całe rodziny do wspólnej modlitwy. ZAPRASZAMY!

3. W pozostałe dni: poniedziałek, wtorek i środę – porządek będzie następujący:

- 7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

- 9.00 – Msza św. z nauką dla dzieci ze szkół podstawowych

- 10.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży gimnazjalnej

- 12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

- 16.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

- 17.15 – wtorek – Gorzkie Żale, Środa – Droga Krzyżowa

- 18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Msza św. dla chorych, z sakramentem „Namaszczenia chorych”- wtorek 6 marca godz. 12.00.

Na Msze św. z dziećmi i młodzieżą gimnazjalną przybywają katecheci. Zapraszamy Dyrekcje szkół, Nauczycieli i Wychowawców.

W kaplicach, w rekolekcje, Msze św. o godz. 14.00:

- poniedziałek 5 marca - Prosienica,

- wtorek 6 marca – Palapus,

- środa 7 marca – dom katechetyczny w Lubiejewie.

Przypominamy i zachęcamy do odbycia w czasie rekolekcji spowiedzi wielkanocnej. W poniedziałek, wtorek i środę będą zaproszeni spowiednicy z innych parafii. Nie będzie zatem problemu z przystąpieniem do spowiedzi.

4. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich będą 19,20 i 21 marca.

5. Dzisiaj o 10.10 w sali parafialnej spotkanie Zelatorów i Członków Kół Żywego Różańca o raz Misji Św. Teresy – modlitwy za kapłanów.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. i ich rodzicami. Po tym spotkaniu adoracja NS do godz. 16.00 prowadzona przez wspólnotę NS i Niepokalanej i Koło Żywego Różańca przy wspólnocie.

7. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I Dzień Wielkanocy.

8. W czwartek 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godz. 9.00 uroczystości pod pomnikiem poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych Ziemi Ostrowskiej. O godz. 10.00 Msza Św. w naszym kościele. Program całościowy uroczystości w gablocie

9. Spotkanie dorosłych wolontariuszy przeprowadzających zbiórki żywności w sklepach dla ubogich we wtorek 27 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej.

10. Kościelna organizacja Pomoc Kościołowi w potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki telefony monitory, telewizory, radia, pralki, kable, lodówki, kuchenki i inne rzeczy). Uzyskany stąd dochód przeznaczony jest na pomoc kościołom prześladowanym. W naszej parafii zbiórka potrwa do wtorku 27 lutego. Zużyty sprzęt można przywozić na plac parafialny – przy domu parafialnym, (wjazd na posesję od ul. 3 Maja). Tam zużyty sprzęt należy złożyć na wyznaczonym miejscu. Plakat o zbiórce w gablocie.

11. Grupa Rekonstrukcji Historycznej XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego „Mazowsze Orzeł Tęcza” organizuje w dniach od 22.02. do 11.03. br. Ogólnopolską Zbiórkę Krwi pod hasłem „Oni oddali życie za Ojczyznę, teraz ty oddaj krew, uratuj życie i odbierz ryngraf”. Więcej informacji gablocie z ogłoszeniami.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o Wielkim Poście: „Wielkopostne pokusy”, o Żołnierzach Wyklętych: „Święto wolnej i bohaterskiej Polski”, o Internecie: „Czy blogowanie jest dla każdego”.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 18.02.2018r. Ogłoszenia

1. Rozpoczęła się wielkopostna zbiórka Caritas . Po Mszach św. dzieci otrzymają Wielkopostne Skarbonki Miłosierdzia, które zabiorą do domu. Nich to będzie jałmużna rodzinna. Zaoszczędzone na rozrywkach, słodyczach, czy używkach pieniądze wrzućmy do skarbonki jako jałmużnę wielkopostną, przeznaczoną na leczenie dzieci i osób starszych. Dzieci przyniosą skarbonki do kościoła w pierwszą niedzielę po świętach wielkanocnych.

2. W naszym kościele Wielkopostna Skarbona Miłosierdzia ustawiona jest przy ołtarzu.

3. Trwa Wielki Post, w każdą środę, o godz. 17.15 - Droga Krzyżowa dla dzieci, a piątek o godz. 17.00 – dla dorosłych, po Mszy św. o godz.18.00 dla młodzieży. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania uczestniczy w Drodze Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Gorzkie Żale są odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.30.

5. Dnia 20 lutego we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie katechetów naszej parafii w sali w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.

6. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej zaprasza w imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na tegoroczną Debatę Walentynkową pt.: „Sex przed ślubem - bomba czy niewypał”, która odbędzie się 19 lutego (poniedziałek) o godz. 19.00, w auli Szkół Katolickich w Łomży przy ul. Sadowej 12A.

7. Spotkanie dorosłych wolontariuszy przeprowadzających zbiórki żywności w sklepach dla ubogich we wtorek 27 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej.

8. Przy wyjściu z kościoła ze stolika można wziąć, za dobrowolną ofiarą, wielkopostną planszę – zdrapkę. Jest to ogólnopolska akcja, która pomaga duchowo przeżyć Wielki Post. Odkrywając kolejny dzień Wielkiego Postu, na planszy odnajdujemy propozycję postanowienia i jego realizacji w kolejnym dniu. Skorzystajmy z tej pomocy. Ofiary złożone przeznaczone będą na dofinansowanie oazowych rekolekcji dzieci i młodzieży.

9. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na misje święte.

10. Kościelna organizacja Pomoc Kościołowi w potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki telefony monitory, telewizory, radia, pralki, kable, lodówki, kuchenki i inne rzeczy). Uzyskany stąd dochód przeznaczony jest na pomoc kościołom prześladowanym. W naszej parafii zbiórka potrwa od jutra do wtorku 27 lutego. Zużyty sprzęt można przywozić na plac parafialny – przy domu parafialnym, (wjazd na posesję od ul. 3 Maja). Tam zużyty sprzęt należy złożyć na wyznaczonym miejscu. Plakat o zbiórce w gablocie.

11. W dn.: 19 - 23 lutego trwać będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tych dniach w Centrum Integracji Społecznej przy ul Chopina 2B w godz. 16.00 – 18.00 będą dyżury przedstawicieli: Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Kuratorskiej Służby Sądowej, Komendy Powiatowej Policji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Organizatorzy zapraszają osoby zainteresowane tym problemem.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Glosie Katolickim m.in. o rodzinie: „Rodzina i Konstytucja”, on nowelizacji ustawy o IPN: „Walka o dobre imię”, o powstaniu państwa Izrael: „W poszukiwaniu drogi do ” o Internecie w duszpasterstwie: „Parafia również wirtualna”, a także wiele wiadomości ze świata, kraju, regionu i Kościoła.

Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela Zwykła, 11.02.2018

1. W dniach od 11 -17 lutego br. odbywa się w całej Polsce „51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu” pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”.

2. W środę 1 marca rozpoczyna się Wielki Post. Jest to Środa Popielcowa. Obowiązuje post ścisły: dla wszystkich - powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, dla tych zaś, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 -tego także post ilościowy 3 posiłki dziennie – w tym raz do syta.

3. W Popielec, w naszym kościele, Msze św. z pokutnym aktem posypania głów popiołem będą sprawowane w godz.: 6.30; 7.00; 11.00; i 18.00. O godz. 9.00 Msza św. z pokutnym aktem posypania głów popiołem w Szkole Specjalnej w Lubiejewie. Przygotowany przez Siostrę popiół, w małych paczuszkach, będzie można wziąć do domu, by posypać głowy tym domownikom, którzy nie będą mogli być w kościele w tym dniu. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą we Mszy św. o godz. 18.00.

4. W Wielkim Poście, w każdą środę, także w Środę Popielcową, o godz. 17.15- Droga Krzyżowa dla dzieci. W piątek o godz. 17.00 – dla dorosłych. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 - dla młodzieży. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania uczestniczy w drodze krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. i ich rodzicami.

7. We wtorek 20 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej spotkanie katechetów uczących w szkołach i przedszkolach na terenie naszej parafii. Obecność obowiązkowa.

8. Zapraszamy serdecznie na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA pod hasłem „W mocy świadectwa”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 19:00. Zapraszamy młodszych i starszych, całe rodziny do wspólnej modlitwy i umacniania się Miłością Boga i świadectwem Jego działania w życiu człowieka. ZAPRASZAMY!

9. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej parafii - kolędę. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie nas do swoich domów. Z rozmów duszpasterskich wynikało, że wielu parafian systematycznie nie uczestniczy w niedzielnych Mszach św. Zachęcamy usilnie do systematycznego uczestnictwa w każdą niedzielę i święta we Mszy św. Zachęcamy do codziennej rodzinnej wieczornej modlitwy. W wielu mieszkaniach nie ma krzyża czy religijnego obrazu. Takie znaki są bardzo ważne, przypominają, o Bogu i o świętych. Krzyż, zaś jest najpewniejszą ochroną przed złem. Czasami tylko na kolędę krzyż wyjmowany jest z szuflady. Później zaś chowany. Nie wstydźmy się naszej wiary i jej znaków. Zachęcamy, aby ci którzy żyją w związkach niesakramentalnych, a mogą je zawrzeć, to uczynki. Tam zaś gdzie są przeszkody, niech będzie modlitwa, uczestniczenie we Mszy św., chrześcijańskie wychowywanie dzieci. Ci, którzy na stałe opuszczają Ostrów Mazowiecką i osiedlają się w innych miejscowościach, niech tam zapiszą się do parafii. O przynależności do parafii świadczy miejsce zamieszkania.

10. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na potrzeby kościoła, jak i na kolędę. Dziękujemy za wszystkie znaki gościnności. W czasie wizyty duszpasterskiej każda rodzina otrzymała kalendarz parafialny. Jeśli ktoś, przez naszą nieuwagę, nie otrzymał kalendarza, albo pragnie komuś go sprezentować, to można jeszcze w zakrystii taki kalendarz otrzymać.

11. Kościelna organizacja Pomoc Kościołowi w potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki telefony monitory, telewizory, radia, pralki, kable, lodówki, kuchenki i inne rzeczy). Uzyskany stąd dochód przeznaczony jest na pomoc kościołom prześladowanym. W naszej parafii zbiórka potrwa od jutra do wtorku 27 lutego. Zużyty sprzęt można przywozić na plac parafialny – przy domu parafialnym, (wjazd na posesję od ul. 3 Maja). Tam zużyty sprzęt należy złożyć na wyznaczonym miejscu. Plakat o zbiórce w gablocie.

12. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowi Maz. informuje podatników VAT, ż w dn. 14- 24 lutego w siedzibie Urzędu Skarbowego będzie można uzyskać informację oraz pomoc w zakresie nowego obowiązku związanego z wysyłaniem Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK VAT). Ponadto Naczelnik Urzędu Skarbowego zaprasza na dyżury, które pełnić będą pracownicy Urzędu w soboty 17 i 24 lutego w godz. 9.00 – 13.00, poświecone tematyce JPK VAT oraz profilu zaufanego, który służy do podpisu JPK VAT.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o objawieniach NMP w Lourdes: Miejsce i symbol nadziei”, o Wielkim Poście: „Zatrzymaj się”, o trzeźwości „Trzeźwość – egzamin z wolności”. O wypożyczaniu aut przez Internet: „ Car – sharing, czyli auto na minuty” a także wiele wiadomości z regionu, kościoła i świata.

Ogłoszenia, 5 Niedziela Zwykła, 04.02.2018

1. Dzisiaj adoracja NS po Mszy św. o godz. 12.30 do 16.00 prowadzona przez Wspólnotę NS i Niepokalanej oraz Koło Żywego różańca przy Wspólnocie. Zapraszamy do modlitwy.

2. Dzisiaj, w sali parafialnej, po Mszy św. o godz. 18.00 – ok. godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR.

3. W poniedziałek 5 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS w ciszy Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy do adoracji.

4. W niedzielę 11 lutego wspominamy NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy świętych okolicznościowe modlitwy za chorych.

5. Zapraszamy serdecznie na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA pod hasłem „W mocy świadectwa”, który odbędzie się w niedzielę 11 lutego o godz. 19:00. Zapraszamy młodszych i starszych, całe rodziny do wspólnej modlitwy i umacniania się Miłością Boga i świadectwem Jego działania w życiu człowieka. ZAPRASZAMY!

6. W przyszłą niedzielę 11 lutego po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. i ich rodzicami.

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół składane przy okazji kolędy. Rodzina śp. Wojciecha Włodzimierza Kamińskiego, którego pogrzeb odbył się w minionym tygodniu, przekazała ofiarę na potrzeby kościoła – którą złożyli uczestnicy pogrzebu zamiast kwiatów. Pani Barbarze Kamińskiej – żonie śp. Wojciecha i najbliższej rodzinie składamy Bóg zapłać.

8. W tym tygodniu w czwartek kończymy wizyty duszpasterskie – kolędę. Kto z różnych przyczyn nie mógł przyjąć kapana w domu w oznaczonym czasie – może w porozumieniu z księdzem ustalić indywidualną datę kolędy. Najlepiej w tym tygodniu.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o św. o. Pio: „Do nieba z ojcem Pio”, o zamordowanej w Boliwii wolontariuszce Helenie Kmieć: „Spadła nam z nieba”, o Internecie: „YOUTUBE a ewangelizacja”, a także wiele wiadomości z regionu, kościoła i świata.

Porządek kolędy do 8 lutego

Niedziela 4 lutego

- godz. 15.00 - ul. Armii Krajowej bloki nr 4, 6 i 6A (3 ks.)

Poniedziałek 5 lutego

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 42C (2 ks.),

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 42D i 44 (2 ks.)

Wtorek 6 lutego

- godz. 15.00 – ul. Widnichowska bloki nr 3A i 5 (3 ks)

- godz. 15.00 – ul. Kościuszki nr 19, 21, (1 ks.)

Środa 7 lutego

- godz.15.00 – ul. Lipowa bloki nr 2, 6, 8, 10, 12 i 14 (3 ks.)

Czwartek 8 lutego

- godz. 15.00 – ul. Kościuszki nr 38, 38A (1 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Kościuszki 38 C (1 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Lubiejewska blok nr 10 (nowy blok) (1 ks.)

 

Ogłoszenia 4 Niedziela Zwykła, 28.01.2018

1. W piątek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane tradycyjnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w godzinach: 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00. W Święto Ofiarowania Pańskiego poświęcamy świece zwane gromnicami. Płonąca świeca oznacza – Chrystusa – „Światłość Świata”. W zakrystii możemy zakupić świece na dzień 2 lutego.

2. Święto Ofiarowania Pańskiego - jest to dzień życia konsekrowanego. Modlimy się za tych, którzy radykalnie – w zakonach, jak i w innych formach życia konsekrowanego służą Bogu. Modlimy się też o nowe powołania zakonne, jak również do instytutów świeckich życia konsekrowanego. Dziękujemy Bogu za posługę Sióstr Terezjanek w naszej parafii. Taca w tym dniu przeznaczona jest na klasztory klauzurowe.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy byli zaangażowani w przygotowanie żłóbka: min. Księdzu Andrzejowi Ładzie, III Zakonowi św. Franciszka, Siostrze Samueli, Panu Zbigniewowi Rozmusowi, Panu Janowi Filipiakowi i wszystkim, którzy włączyli się w sprzątanie i dekorację kościoła.

4. W tym tygodniu żłóbek zostanie rozebrany. W tych ostatnich dniach możemy bliżej podejść do figurki Jezusa w żłóbku, by kontemplować dziecię Jezus i uczyć się od Niego, jak w życiu stawać się Dzieckiem Bożym.

5. Msza św. ze wspomnienia św. Błażeja – w sobotę 3 lutego. Po Mszach świętych błogosławieństwo św. Błażeja. Przez jego wstawiennictwo chorzy na gardło proszą o łaskę uzdrowienia.

6. W tym tygodniu: - Pierwszy Czwartek miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00. W tym tygodniu: - Pierwszy Piątek miesiąca –Nabożeństwo po Mszy św. godz. 7.00 i 18.00, Pierwsza Sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00 i 18.00. Po nich nabożeństwo. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Rodzinę Radia Maryja.

7. W niedzielę 4 lutego po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja NS prowadzona przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej oraz Koło Żywego Różańca przy Wspólnocie.

8. We wtorek 30 stycznia rejonowe spotkanie Bożonarodzeniowe nauczycieli, katechetów i wychowawców, pracowników szkół, przedszkoli i instytucji oświatowych z księdzem Biskupem. Porządek: godz. 18.00 - Msza św. w naszym kościele, po Mszy św. spotkanie w Zespole Szkół Nr 2 – „Ekonomiku”.

9. Przypominam, że na cmentarzu grzebalnym samowolnie nie można wykonywać żadnych prac zarówno przy pomnikach jak i przy drzewostanie. Cmentarz nasz jest wpisany do rejestru zabytków. Drzewa i krzewy są zinwentaryzowane, posiadają przypisane numery. Wycięcie bez pozwolenia konserwatora zabytków grozi ogromnymi karami. Zabroniona jest także samowolna korekta drzew i krzewów. Niektóre krzewy zostały zeszpecone poprzez niedozwolone nieprofesjonalne podcięcie.

10. Dzisiaj przed kościołem ofiary do puszek na dzieła Caritas pomoc na leczenie osób w trudnej sytuacji materialnej.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o życiu konsekrowanym: „Bóg jest moim spełnieniem”, „Duch św. Benedykta w państwie pierwszych Piastów”, o zanieczyszczeniu powietrza: „Walka ze smogiem”, o komunikacji przez Internet: „Papież w Sieci”. Jest także do nabycia ostatni numer L'Osservatore Romano.

Porządek kolędy do 8 lutego

Niedziela 28 stycznia

- godz. 15.00 – ul. Widnichowska bloki nr 5A, 7 i 9 (3 ks.)

Poniedziałek 29 stycznia

- godz.15.00 Widnichowska bloki nr 15, 19, 21, 20 i 24 (4 ks.)

Wtorek 30 stycznia

- godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 8 (3 ks.)

Środa 31 stycznia

- godz. 15.00 - ul. Widnichowska bloki nr 11,13 i 17 (2 ks.)

-godz. 15.00 ul. Widnichowska 20A, 23 (2 ks.)

Czwartek 1 lutego - godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 48 i 50 (3 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Widnichowska blok nr 1 (1 ks.)

Piątek 2 lutego

- godz. 15.00 -- ul. Lubiejewska bloki nr 2, 2A i 2D (3 ks.)

Sobota 3 lutego

- godz. 9.00 – Stacja, ul. Stacyjna (należąca do naszej parafii), ul. Lubiejewska (przy Stacji),ul. Borowa, Wesoła, Wodna, Pasażerska, Torowa, Żale, Fabryczna (3 ks.)

- godz. 9.00 – ul. Widnichowska blok nr 3 (1 ks.)

Niedziela 4 lutego

- godz. 15.00 - ul. Armii Krajowej bloki nr 4, 6 i 6A (3 ks.)

Poniedziałek 5 lutego

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 42C (2 ks.),

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 42D i 44 (2 ks.)

Wtorek 6 lutego

- godz. 15.00 – ul. Widnichowska bloki nr 3A i 5 (3 ks)

- godz. 15.00 – ul. Kościuszki nr 19, 21, (1 ks.)

Środa 7 lutego

- godz.15.00 – ul. Lipowa bloki nr 2, 6, 8, 10, 12 i 14 (3 ks.)

Czwartek 8 lutego

- godz. 15.00 – ul. Kościuszki nr 38, 38A (1 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Kościuszki 38 C (1 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Lubiejewska blok nr 10 (nowy blok) (1 ks.)

 

Ogłoszenia III Niedziela Zwykła, 21.01.2018 r.

1. W czwartak 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

2. W sobotę 27 stycznia o godz. 19.00 w naszym kościele będzie wystawiony w wykonaniu lokalnych artystów musical bożonarodzeniowy pt. „Początek”. Zapraszamy serdecznie.

3. Dzisiaj Dzień Babci, a w poniedziałek 22 stycznia Dzień Dziadka. Dziadkom i Babciom wyraźmy wdzięczność poprzez modlitwę, obecność z nimi, pomoc, życzliwe słowo.

4. W niedzielę 28 stycznia o godz. 10.15 w sali parafialnej spotkanie Członków Kół Żywego Różańca i Misji św. Teresy modlitwy za kapłanów.

5. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku na rzecz „CARITAS BLIŹNIM” naszej diecezji. Zachęcamy do tego. (CARITAS BLIŹNIM” KRS 0000269678) Bliższe informacje na plakacie w gablocie i stronie internetowej www.lomza.caritas.pl

6. We wtorek 30 stycznia rejonowe spotkanie Bożonarodzeniowe nauczycieli, katechetów i wychowawców, pracowników szkół, przedszkoli i instytucji oświatowych z księdzem Biskupem. Porządek: godz. 18.00 - Msza św. w naszym kościele, po Mszy św. spotkanie w Zespole Szkół Nr 2 – „Ekonomiku”

7. Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży, organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej (pomaturalnej, szkół średnich i gimnazjalnej). Ich celem jest pogłębienie relacji z Bogiem, oraz pomoc w rozpoznawaniu życiowego powołania. Tegoroczne rekolekcje odbędą się w gmachu naszego Seminarium w dniach 26.01.2018 r. (piątek - zjazd do godz. 18.00) - 28.01.2018 r. (niedziela - zakończenie rekolekcji ok. godz. 17.00). Młodzież, pragnąca przeżyć proponowaną formę rekolekcji, winna dokonać zgłoszenia (indywidualnie, bądź przez duszpasterza, czy katechetę) najpóźniej do 25.01.2018 r. na adres: Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży (rekolekcje młodzieżowe) Plac Papieża Jana Pawła II, nr 1; 18-400 Łomża lub na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , czy tel. 606318210. Osoby zgłaszające się na rekolekcje powinny wcześniej otrzymać aprobatę swego duszpasterza lub katechety. Przyjeżdżając na rekolekcje należy zabrać ze sobą: Pismo Święte, różaniec, notatnik, śpiwór i rzeczy osobiste.

8. W przyszłą niedzielę przed kościołem ofiary do puszek na dzieła Caritas pomoc na leczenie osób w trudnej sytuacji materialnej.

9. Na cmentarzu odśnieżane są główne alejki. Prosimy by śniegu z pomników nie zrzucać na odśnieżone alejki, ale pozostawić obok pomników. Zrzucanie śniegu na odśnieżone przejścia utrudnia poruszanie się i sprawia niebezpieczeństwo przechodniom.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Głosie katolickim” znajdziemy min. ciekawe artykuły babciach i dziadkach: „Są darem Boga dla dzieci”, o ekumenizmie: „Wierzyć w Chrystusa znaczy pragnąć jedności”, o Internecie: „Technologia a powietrze” . A także ciekawe wiadomości ze świata, regionu i kościoła.

Porządek kolędy do 30 stycznia

Niedziela 21 stycznia

- godz.15.00 – ul. Księżnej Anny Mazowieckiej bloki nr 2 i 4 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 20 (1 ks.)

Poniedziałek 22 stycznia

- godz. 15.00 – ul. 3 Maja bloki 52A (1 ks.) - godz. 15.00

– ul. 3 Maja blok nr 64 i 52 (1 ks.) - godz. 15.00

- ul. 3 Maja blok nr 48 (1 ks.)

Wtorek 23 stycznia

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 46 (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Partyzantów bloki nr 3, 5, 7 i 9 (2 ks.)

Środa 24 stycznia

- godz. 15.00 – ul. Ks. Sobotki blok nr 4 oraz 3 Maja bloki nr 5,7 i 9 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. 3 Maja blok nr 48A (1 ks.)

Czwartek 25 stycznia

- godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 2B i 2C (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 6, 6A (1 ks.)

Piątek 26 stycznia

- godz. 15.00 – blok nad Urzędem Skarbowym (1 ks.)

- godz. 15.00 - Widnichowska 1A (2 ks.)

Sobota 27 stycznia

- godz. 9.00 - ul. Dubois blok nr 6 i ul. Kościuszki (domy prywatne) (1 ks)

- godz. 9.00 – ul. Kościuszki blok nr 38B (2 ks.)

Niedziela 28 stycznia

- godz. 15.00 – ul. Widnichowska bloki nr 5A, 7 i 9 (3 ks.)

Poniedziałek 29 stycznia

- godz.15.00 Widnichowska bloki nr 15, 19, 21, 20 i 24 (4 ks.)

Wtorek 30 stycznia

- godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 8 (3 ks.)

Ogłoszenia II Niedziela Zwykła, 14.01.2018 r.

1. Dzisiaj 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. W środę 17 stycznia w Kościele Katolickim w Polsce XXI Dzień Judaizmu. Módlmy się o większe zrozumienie między wyznawcami Chrystusa i wyznawcami Judaizmu.

3. W dn. 18-25 stycznia trwać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Towarzyszyć nam będą słowa „Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6)”. Uznając potrzebę modlitwy o jedność wierzących w Chrystusa, duszpasterstwo ds. ekumenizmu Diecezji Łomżyńskiej serdecznie zaprasza na nabożeństwo w intencji jedności chrześcijan, które odbędzie się 18 stycznia br. w czwartek o godz. 18.00 w kościele katedralnym pw. św. Michała Archanioła w Łomży, ul. Dworna 25. Pierwszą część nabożeństwa będzie stanowiła Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego, Ks. Bp. Janusza Stepnowskiego. Drugą natomiast Adoracja Krzyża w duchu ekumenicznych spotkań modlitewnych Taizé, prowadzona przez wspólnotę Theoforos. Nabożeństwo to ma charakter otwarty.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 - ok. godz. 17.00 na plebani spotkanie bożonarodzeniowe Lektorów Dorosłych.

5. W niedzielę 21 stycznia Dzień Babci, a w poniedziałek 22 stycznia Dzień Dziadka. Dziadkom i Babciom wyraźmy wdzięczność poprzez modlitwę, obecność z nimi, pomoc, życzliwe słowo.

6. Dzisiaj o godz. 19.00 „Wieczór chwały”

7. Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży, organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej (pomaturalnej, szkół średnich i gimnazjalnej). Ich celem jest pogłębienie relacji z Bogiem, oraz pomoc w rozpoznawaniu życiowego powołania. Tegoroczne rekolekcje odbędą się w gmachu naszego Seminarium w dniach 26.01.2018 r. (piątek - zjazd do godz. 18.00) - 28.01.2018 r. (niedziela - zakończenie rekolekcji ok. godz. 17.00). Młodzież, pragnąca przeżyć proponowaną formę rekolekcji, winna dokonać zgłoszenia (indywidualnie, bądź przez duszpasterza, czy katechetę) najpóźniej do 25.01.2018 r. na adres: Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży (rekolekcje młodzieżowe) Plac Papieża Jana Pawła II, nr 1; 18-400 Łomża lub na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , czy tel. 606318210. Osoby zgłaszające się na rekolekcje powinny wcześniej otrzymać aprobatę swego duszpasterza lub katechety. Przyjeżdżając na rekolekcje należy zabrać ze sobą: Pismo Święte, różaniec, notatnik, śpiwór i rzeczy osobiste.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Głosie katolickim” znajdziemy min. bardzo ciekawe artykuły o migrantach i uchodźcach: „Przyjmować, chronić, promować i integrować”, „Spłacić dług” o dzieciństwie Jezusa: „Ewangelia dzieciństwa Jezusa”, o Internecie: „Hejt w sieci dziejowy”.

Porządek kolędy do 23.01.2018 r.

Niedziela 14 stycznia

- godz.15.00 – ul. Kilińskiego blok nr 2 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Kilińskiego bloki nr 1 i 3 (1 ks.)

Poniedziałek 15 stycznia

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 42, 42A, 42B i 42 E (3 ks.)

Wtorek 16 stycznia

- godz. 15.00 - ul. Orzeszkowej bloki nr 7, 7A, 7B i 7C (3 ks.)

Środa 17 stycznia

- godz. 15.00 – ul. Lipowa bloki nr 16 i 18 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Kolarska bloki 21,21A, 21B, 25, (1 ks.)

Czwartek 18 stycznia

- godz. 15.00 - ul. Warchalskiego bloki nr 2, 2A i 4 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Warchalskiego blok nr 2B (1 ks.)

Piątek 19 stycznia

- godz. 15.00 – ul. Szkolna z blokiem nr 13 (2 ks.)

Sobota 20 styczeń

- godz. 9.00 – ul. Rubinkowskiego, Duboisa (strona północna), ul. Rytla, Kwiatów Polskich, (2 ks.)

- godz. 9.00 - Lipowa (domy prywatne), Nowa, Sudoła i Widnichowska (domy prywatne) i Kolarska domy prywatne (1 ks.)

Niedziela 21 stycznia

- godz.15.00 – ul. Księżnej Anny Mazowieckiej bloki nr 2 i 4 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 20 (1 ks.)

Poniedziałek 22 stycznia

- godz. 15.00 – ul. 3 Maja bloki 52A (1 ks.)

- godz. 15.00 – ul. 3 Maja blok nr 64 i 52 (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. 3 Maja blok nr 48 (1 ks.)

Wtorek 23 stycznia

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 46 (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Partyzantów bloki nr 3, 5, 7 i 9 (2 ks.)

Ogłoszenia Uroczystość Chrztu Pańskiego 7.01.2018 r.

1. Dzisiaj kończy się Okres Bożego Narodzenia, a zaczyna się Okres Zwykły. Jednak, zgodnie z Tradycją, do Święta Matki Bożej Gromnicznej będziemy śpiewać kolędy na przemian z innymi pieśniami liturgicznymi.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 do godz. 16.00 Adoracja NS prowadzona przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej i Kola Żywego Różańca przy Wspólnocie. Zraszamy.

3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS w ciszy Odnowy w Duchu Świętym Zapraszamy

4. W przyszłą niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 16.00 - ok. godz. 17.00 na plebani spotkanie bożonarodzeniowe Lektorów Dorosłych.

5. Zapraszamy na Noworoczny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w niedzielę14 stycznia o godz. 19.00 . Zapraszamy cale rodziny do wspólnej modlitwy i zawierzenia Bogu Nowego Roku, który się rozpoczął.

6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miłosierdzie wraz z opiekunem, księdzem Andrzejem Ładą, zaprasza osoby, które ukończyły 18 lat, na REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE. Rekolekcje będą miały formę cyklu siedmiu konferencji otwierających nową perspektywę dla szukających obecności Boga w codziennym życiu i pragnących spotkania z Jego miłością. Rozpoczną się 18 stycznia wieczorną Mszą Świętą w naszym kościele. Kolejne spotkania będą odbywały się co tydzień. Istnieje możliwość zorganizowania opieki nad dziećmi, których rodzice zechcą uczestniczyć w rekolekcjach.

7. We wtorek 30 stycznia rejonowe spotkanie Bożonarodzeniowe nauczycieli, katechetów i wychowawców, pracowników szkół, przedszkoli i instytucji oświatowych z księdzem Biskupem. Porządek: godz. 18.00 - Msza św. w naszym kościele, po Mszy św. spotkanie w Zespole Szkół Nr 2 – „Ekonomiku”

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Głosie katolickim” m.in. o rocznicach w 2018 r.: „Rok 2018 – rokiem rocznic”, o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim: „Czcigodny Sługa Boży z Ziemi Łomżyńskiej”, o św. Ignacym Loyola: „Loyola”, o użyteczności Internetu; „Telemedycyna, czyli leczenie na odległość”, a także wiele ciekawych wiadomości z regiony, świata, kościoła.

Porządek kolędy do 16 stycznia 2017 r.

Niedziela 7 stycznia

- godz.15.00 – ul. Wileńska (2 ks.)

- godz. 15.00 – ul. 3 Maja (domy prywatne)i od około godz. 16,30, ul. 3 Maja nr 40, (1 ks.)

Poniedziałek 8 stycznia

– godz.15.00 – ul. Armii Krajowej (domy prywatne)i część Krzywej od Armii Krajowej (2 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Lubiejewska (domy prywatne od ul. Sikorskiego i od mleczarni), ul. Najmoły, Pawłowskiej (2 ks.)

Wtorek 9 stycznia

- godz. 15.00 – ul. Wyspiańskiego, Działkowa, Cmentarna i Orzeszkowej (domy prywatne) (2 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Malczewskiego i Chełmońskiego (1 ks.) - godz. 15.00

- ul. Moniuszki i Fałata (1 ks.)

Środa 10 stycznia

- godz.15.00 – ul . Piłsudskiego (2 ks.)

- godz.15.00 – ul. 11 Listopada z blokami (2 ks.)

Czwartek 11 stycznia

- godz. 15.00- ul. Lubiejewska bloki nr 21, 21A, 21B, 21C, 21D, 21Ei 21F (4 ks.)

Piątek 12 stycznia

- godz. 15.00 - ul. Wyczółkowskiego, Sielska (należąca do naszej parafii) i Zwycięstwa (1 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Kossaka, Gerymskiego i Noakowskiego (1 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Korczaka i Sikorskiego (jeden ks. od miasta, drugi od torów) (2 ks.)

Sobota 13 stycznia

- godz. 9.00 – Stare Lubiejewo (4 ks.)

Niedziela 14 stycznia

- godz.15.00 – ul. Kilińskiego blok nr 2 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Kilińskiego bloki nr 1 i 3 (1 ks.)

Poniedziałek 15 stycznia

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 42, 42A, 42B i 42 E (3 ks.)

Wtorek 16 stycznia

- godz. 15.00 - ul. Orzeszkowej bloki nr 7, 7A, 7B i 7C (3 ks.)

Ogłoszenia, Uroczystość Świętej Rodziny, 31.12.2017 r.

1. Dzisiaj 31grudnia, niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia – Święto Świętej Rodziny. Módlmy się, aby małżeństwa w naszej parafii żyły w zobowiązaniach wypływających z Przymierza Małżeńskiego. Prośmy Świętą Rodzinę, aby pomogła podjąć decyzję zwarcia sakramentalnego małżeństwa dla tych związków, które nie mają przeszkód, aby taki związek sakramentalny zawrzeć.

2. Dzisiaj też zakończenie „Starego Roku”. Po Mszy św. o godzinie 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za otrzymane łaski w minionym roku.

3. Jutro Nowy Rok. Jest to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jutro będą sprawowane w godzinach: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Jest też Msza św. w kaplicach.

4. Dnia 5 stycznia Pierwszy Piątek Miesiąca, 6 stycznia Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwo po Mszach św. godz. 7.00 i 18.00. W sobotę 6 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS Rodziny Radia Maryja do godz. 20.00. 5. W sobotę 6 I 2018 r. Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. tak jak w niedzielę: 7.00; 9.00; 11.00; 12.30;16.00; 18.00. Błogosławienie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Jest Msza św. w kaplicach – Prosienicy i Pałapusie.

6. Oaza Dzieci Bożych zaprasza na Jasełka 6 stycznia po Mszy św. o godz. 12.30.

7. Trwa ogólnopolska akcja pomocy dzieciom z krajów misyjnych. Dnia 6 stycznia po Mszy św. o godz. 12.30 wyruszą Mali kolędnicy Misyjni z naszej parafii. Będą kolędować w Starym Lubiejewie. Prosimy o otwarcie drzwi domów i życzliwe przyjęcie kolędników.

8. Uczniowie szkoły Podstawowej w Starym Lubiejewie serdecznie zapraszają rodziców, dziadków, najbliższych i wszystkich na Przedstawienie Bożonarodzeniowe, które od będzie się w Szkole Podstawowej w Lubiejewie w niedzielę 7 stycznia o godz. 9.30.

9. W zakrystii Można nabyć Kalendarz Rolniczy na 2018 r. .

Porządek kolędy do 9 styczna 2018 r.

Wtorek 2 stycznia

- godz.15.00 – ul. Wiosenna , Sadowa, Wiatraczna i Młyńska (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Północna i Zachodnia (1 ks.)

- godz.15.00 – ul. Grota Roweckiego i blok nr 7 (1 ks.)

Środa 3 stycznia

- godz. 15.00 - ul. Piękna, Zapolskiej, Plater, Kmicica, Kraszewskiego i Żeromskiego (2 ks.)

- godz.15.00 - ul. Sienkiewicza, Wójtowska, Reymonta (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Zakrzewskiego, Bohaterów Pecynki i Bowidu (1 ks.)

Czwartek 4 stycznia

- godz. 15.00 - ul. Tysiąclecia i Konopnickiej (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Mieczkowskiego, Waryńskiego, Piłata (należąca do naszej parafii) (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Batorego z blokami nr 11, 15 i 17 (2 ks.)

Piątek 5 stycznia

- godz. 15.00 ul. Sportowa (domy prywatne) i bloki 23 i 25 (3 ks).

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 38D (1 ks.)

Sobota 6 styczeń

- godz.15.00 – ul. Gołębia, Ptasia, Chabrowa, Złotych Kłosów (2 ks.)

- godz.15.00 – ul. Pocztowa z blokiem (1 ks.)

Niedziela 7 stycznia

- godz.15.00 – ul. Wileńska (2 ks.)

- godz. 15.00 – ul. 3 Maja (domy prywatne)i od około godz. 16,30, ul. 3 Maja nr 40, (1 ks.)

Poniedziałek 8 stycznia

– godz.15.00 – ul. Armii Krajowej (domy prywatne)i część Krzywej od Armii Krajowej (2 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Lubiejewska (domy prywatne od ul. Sikorskiego i od mleczarni), ul. Najmoły, Pawłowskiej (2 ks.)

Wtorek 9 stycznia

- godz. 15.00 – ul. Wyspiańskiego, Działkowa, Cmentarna i Orzeszkowej (domy prywatne) (2 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Malczewskiego i Chełmońskiego (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Moniuszki i Fałata (1 ks.)

W dniach 8-9 grudnia 2017r. wolontariusze z Parafialnego Zespołu Caritas, współpracując z Rycerzami Kolumba (katolicką organizacją wzajemnej pomocy) oraz szkołami z terenu parafii, uczestniczyli w OGÓLNOPOLSKIEJ ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI: CARITAS - „TAK, POMAGAM”, przeprowadzonej w pięciu ostrowskich sklepach. Ponad 120 wolontariuszy (dorosłych i młodzieży ze szkół na terenie parafii) zachęcało kupujących do dobroczynności w BIEDRONCE przy ul. Duboisa, w WIGARZE i STOKROTCE oraz w LEWIATANIE przy Widnichowskiej i LEWIATANIE "1" przy ul. Piłsudskiego. Darem wsparła zbiórkę także Hurtownia  Spożywcza przy ul. Żurawiej. Zebrano 1330 kg. żywności, którą przekazano w formie paczek świątecznych rodzinom potrzebującym z terenu parafii p.w. WNMP w Ostrowi Mazowieckiej.
Wolontariat to bezinteresowna pomoc innym. Postawa ta wpisuje się w ewangeliczny styl życia chrześcijańskiego, z którym wiąże się błogosławieństwo Jezusa: "Szczęśliwi miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią" (Mt 5.7).
Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w zbiórkę i dystrybucję żywności a szczególnie dla darczyńców, którym przekazujemy pełen wzruszenia uśmiech od tych, do których dotarła ich pomoc. Dobrych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych ciepła i bliskości ludzi oraz głębi przeżyć religijnych. PZC


LIBAN - „ŚLADAMI ŚWIĘTEGO CHARBELA”

JEST 1 WOLNE MIEJSCE;)

„Liban, to coś więcej niż kraj, to przesłanie” - św. Jan Paweł II

Program pod ogłoszeniami.

Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu, 24.XII.2017

1. Dzisiaj Wigilia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. O godz. 23.30 wspólne śpiewanie kolęd w kościele - o godz. 24.00 Pasterka.

2. W pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia Msze św. w godz. 7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

3. Można nabyć w zakrystii świece Caritas na stół wigilijny.

4. "Śpiewajmy i grajmy mu" - Odnowa w Duchu Świętym. wraz z Księdzem Opiekunem zapraszają wszystkich na wspólne kolędowanie, które odbędzie sie w drugi dzień świąt po Mszy św. o godz. 18.00 czyli około godz. 19.00.

5. W niedzielę 31 grudnie przypada Święto Świętej Rodzin. Na Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. 6. W niedzielę 31 grudnia zakończenie „Starego Roku”. Po Mszy św. o godzinie 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za otrzymane łaski w roku 2017.

7. W poniedziałek 1 stycznia rozpoczynamy rok 2018. Jest to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w godzinach: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Są Msze św. w wioskach

8. Wspólnota DOMOWEGO KOŚCIOŁA w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na Bal Sylwestrowy. Jest to piękna okazja to wspólnej zabawy pod okiem wspaniałych wodzirejów i powitania Nowego Roku na trzeźwo. Zapraszamy małżeństwa i osoby indywidualne, młodszych i starszych. Zabawa odbędzie w Dworku pod Lwami w Komorowie. Koszt to 300 zł za parę. Zapisy pod numerami telefonu dostępnymi na plakacie i w Internecie. Zapraszamy serdecznie.

9. W niedzielę 31 grudnia o godz. 10.15 spotkanie członków Kół Żywego Różańca i Misji św. Teresy Modlitwy za Kapłanów.

10. Są jeszcze wolne miejsca na zimowisko w górach, w ferie zimowe.. Zapisy u ks. Stanisława.

11. We środę 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską tzw. „Kolędę”. Na tę wizytę duszpasterską bądźmy duchowo przygotowani. Będzie wspólna modlitwa, błogosławieństwo mieszkańców i domu. Należy przygotować krzyż, wodę święconą, dobrze by było Pismo Święte. Dzieci i młodzież niech przedstawią zeszyty z katechezy.

12. Prosimy, aby z wiosek pojazd przybył po księdza na godz. 8.30. Z miasta, z dalszych ulic prosimy by pojazd przybył na 14.45, w przypadku gdy kolęda jest po południu. Jeżeli chodzi o ulice bliższe, to serdecznie prosimy aby także zawsze ktoś przyszedł po księdza i po zakończonej kolędzie księdza odprowadzono.

13. W soboty kolęda rozpoczyna się o godz. 9.00. Z miasta prosimy o pojazd na godz. 8.45.Z racji kolędy wierni składają ofiary na potrzeby kościoła jak i na „kolędę”. Prosimy o określenie jaka część ofiary przeznaczona jest na kościół jaka zaś na „kolędę”. Ofiary składane kościół przeznaczone są na różnego rodzaju prace przy kościele i obiektach parafialnych. Mamy w planie malowanie kościoła po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń. Ofiary składane na „kolędę” są wyrazem wdzięczności Księżom za pełnioną posługę.

14. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. Dzisiaj podwójny numer z kalendarzem. Cena 7 zł.

Porządek kolędy :

Środa 27 grudnia

- godz. 9.00 – Podborze (3 ks.)

Czwartek, 28 grudnia,

- godz. 9.00 – Prosienica (2 ks.)

- godz. 9:00 - Budy Grudzie (1 ks.)

- godz.15.00 – ul. Wschodnia i Wiaduktowa ( 1 ks.)

Piątek 29 grudnia

- godz. 15.00 - bloki w Starym Lubiejewie (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Prusa i blok nr 3 na ul. Prusa (1 ks.)

Sobota 30 grudnia

- godz. - godz. 9.00 – Nowe Lubiejewo (1 ks.)

- godz. 9:00 - Guty Bujno (1 ks.)

- godz. 9.00 – Pałapus (2 ks.)

Wtorek 2 stycznia

- godz.15.00 – ul. Wiosenna , Sadowa, Wiatraczna i Młyńska (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Północna i Zachodnia (1 ks.)

- godz.15.00 – ul. Grota Roweckiego i blok nr 7 (1 ks.)

Środa 3 stycznia

- godz. 15.00 - ul. Piękna, Zapolskiej, Emilii Plater, Kmicica, Kraszewskiego i Żeromskiego (2 ks.) - godz.15.00 - ul. Sienkiewicza, Wójtowska, Reymonta (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Zakrzewskiego, Bohaterów Pecynki i Bowidu (1 ks.)

Ogłoszenia, III Niedziela Adwentu, 17.XII.2017

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu - Gaudete.

2. Dnia 22 grudnia – w piątek od godz. 9.00 odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną. W zakrystii i kancelarii można jeszcze dokonać zapisu chorych.

3. Chrzty dzieci w I dzień Bożego Narodzenia o godz. 11.00. Spisanie akt chrzcielnych w kancelarii Pana Organisty 20 lub 21 grudnia od godz. 16.00. potrzebny jest akt urodzenia dziecka z USC. Przypominamy, że rodzicami chrzestnymi mogą być osoby wierzące i praktykujące, które były u bierzmowania.

4. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w czwartek 21 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę Wieczerza Wigilijna. Tradycyjnie w tym dniu powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. Niech to będzie czas bycia razem w rodzinie, wzajemnego zrozumienia i przebaczenia. W niedzielę, w dzień wigilijny nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. O godz. 23.30 wspólne śpiewanie kolęd w kościele - o godz. 24.00 Pasterka.

6. W pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia Msze św. w godz. 7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. 7. Można nabyć w zakrystii świece Caritas na stół wigilijny.

8. "Śpiewajmy i grajmy mu" - Odnowa w Duchu Świętym. wraz z Księdzem Opiekunem zapraszają wszystkich na wspólne kolędowanie, które odbędzie sie w drugi dzień świąt po Mszy św. o godz. 18.00 czyli około godz. 19.00.

9. Wspólnota DOMOWEGO KOŚCIOŁA w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na Bal Sylwestrowy. Jest to piękna okazja to wspólnej zabawy pod okiem wspaniałych wodzirejów i powitania Nowego Roku na trzeźwo. Zapraszamy małżeństwa i osoby indywidualne, młodszych i starszych. Zabawa odbędzie w Dworku pod Lwami w Komorowie. Koszt to 300 zł za parę. Zapisy pod numerami telefonu dostępnymi na plakacie i w Internecie. Zapraszamy serdecznie.

10. Trwają zapisy na zimowisko w górach, termin II tydzień ferii od 21 do 27 stycznia 2018 r. Wyjazd dla dzieci i młodzieży, szczególnie dla tych którzy nie jeżdżą na nartach, gdyż w trakcie pobytu będzie prowadzona przez instruktorów nauka jazdy na nartach. Zapisy u ks. Stanisława.

11. Dzisiaj można nabyć ewangeliarz z tekstem Ewangelii i krótkim rozważaniem na każdy dzień wydawnictwa Zgromadzenia Paulistów.

12. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. W numerze m.in.: o akcjach charytatywnych: „Dawać – Dzielic się radością”, o prezentach dla najmłodszych: „Zabawka idealna”, o modlitwie uwielbienia: „Jeden wieczór zmieniający życie”, o zakupach przez Internet: „Przedświąteczne zakupy bez wychodzenia z domu”.

13. Bezpośrednio po Bożym Narodzeniu rozpoczynamy wizyty duszpasterskie – kolędę

Porządek kolędy do Nowego Roku:

Środa 27 grudnia - godz. 9.00 – Podborze (3 ks.)

Czwartek, 28 grudnia,

- godz. 9.00 – Prosienica (2 ks.)

- godz. 9:00 - Budy Grudzie (1 ks.)

- godz.15.00 – ul. Wschodnia i Wiaduktowa ( 1 ks.)

Piątek 29 grudnia

- godz. 15.00 - bloki w Starym Lubiejewie (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Prusa i blok nr 3 na ul. Prusa (1 ks.)

Sobota 30 grudnia

- godz. 9.00 – Nowe Lubiejewo (1 ks.)

- godz. 9:00 - Guty Bujno (1 ks.)

- godz. 9.00 – Pałapus (2 ks.)

2 Niedziela Adwentu 10.12.2017 r.

1. Przypominamy o Roratach. Roraty codziennie o godz. 6.30 poprzedzone odśpiewaniem Godzinek. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 6.30. Dla młodzieży w piątki o godz. 18.00. Młodzież do bierzmowania uczestniczy w roratach, po uzgodnieniu z animatorem.

2. Z rozpoczęciem Adwentu rozpoczął się nowy rok liturgiczny. Hasło tego roku brzmi: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

3. W przyszłą niedzielę 17 XII po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. i z ich rodzicami.

4. Wspólnota DOMOWEGO KOŚCIOŁA w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na Bal Sylwestrowy. Jest to piękna okazja to wspólnej zabawy pod okiem wspaniałych wodzirejów i powitania Nowego Roku na trzeźwo. Zapraszamy małżeństwa i osoby indywidualne, młodszych i starszych. Zabawa odbędzie w Dworku pod Lwami w Komorowie. Koszt to 300 zł za parę. Zapisy pod numerami telefonu dostępnymi na plakacie i w Internecie. Zapraszamy serdecznie.

5. Trwają zapisy na zimowisko w górach, termin II tydzień ferii od 21 do 27 stycznia 2018 r. Wyjazd dla dzieci i młodzieży, szczególnie dla tych którzy nie jeżdżą na nartach, gdyż w trakcie pobytu będzie prowadzona przez instruktorów nauka jazdy na nartach. Zapisy u ks. Stanisława.

6. Dzisiaj przed kościołem rozprowadzane są kartki świąteczne przez młodzież z Terezjańskiego Apostolstwa Ufności. Zebrane ofiary będą przeznaczone na formacyjny wyjazd młodych w wakacje.

7. Dzisiaj przed kościołem można zakupić świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas. Cena świec: - 15 zł.

8. Ofiary do puszek przed kościołem na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

9. W niedzielę 17 grudnia na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenia sztandaru Rycerzy Kolumba. 10. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. Ciekawe artykuły m.in. o spowiedzi: „Spowiedź nie może stać się rutyną…”, o NMP: „Należeć do Niepokalanej”, o in vitro: „Wobec IN VITRO”, o Polsce: „Polska – centrum cywilizacji”, a także wiele ciekawych wiadomości ze świata, regionu, Kościoła


1 Niedziela Adwentu 3.12.2017 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. W Adwencie codziennie o godz. 6.30, oprócz niedziel, będzie sprawowana Msza św. roratnia, poprzedzona odśpiewaniem Godzinek. Zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św. Rodziców i katechetów prosimy by przypominali dzieciom o uczestnictwie w roratach. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 6.30. Dla młodzieży w piątki o godz. 18.00. W czasie rekolekcji 4,5 i 6 grudnia roraty o godz. 7.00. Dla dzieci o godz. 9.00. Dzieci na Roraty przynoszą lampiony. Młodzież do bierzmowania uczestniczy w roratach, po uzgodnieniu z animatorem.

2. Z rozpoczęciem Adwentu rozpoczyna się rok liturgiczny. Hasło tego roku brzmi: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”

3. Czas Adwentu to odnowa życia duchowego i przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia. Od dzisiaj do środy 6 grudnia trwają Rekolekcje Adwentowe.

Porządek Mszy św. z naukami we wszystkie dni będzie następujący:

Dzisiaj – porządek niedzielny. Dzisiaj o godz. 19.00 ”Wieczór Uwielbienia”,

Od 4- do 6 grudnia porządek następujący:

godz. 7.00 Msza św. roratnia

godz. 9.00 Msza św. dla dzieci które chodzą do szkoły po południu – Msza św. roratnia – dzieci przychodzą z lampionami.

godz. 11.30 Msza św. dla wszystkich

godz.16.00 Msza św. dla dzieci, które chodzą do szkoły przed południem

godz. 18.00 Msza św. dla wszystkich

godz. 19.30 Msza św. dla młodzieży z gimnazjów, młodzieży do bierzmowania, ze szkół średnich i młodzieży pracującej.

Rekolekcyjna spowiedź i Msza św. dla chorych we wtorek 5 grudnia o godz. 11.30.

W poniedziałek 4 grudnia o godz. 14.00 spowiedź i Msza św. w Prosienicy.

We wtorek – 5 grudnia o godz. 14.00 w Pałapusie.

W środę 6 grudnia o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym w Lubiejewie.

4. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta po mszy św. godz.. 18.00.

5. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele w godz.: 6.30; 7.00; 11.00; 18.00.

6. Wspólnota DOMOWEGO KOŚCIOŁA w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na Bal Sylwestrowy. Jest to piękna okazja to wspólnej zabawy pod okiem wspaniałych wodzirejów i powitania Nowego Roku na trzeźwo. Zapraszamy małżeństwa i osoby indywidualne, młodszych i starszych. Zabawa odbędzie w Dworku pod Lwami w Komorowie. Koszt to 300 zł za parę. Zapisy pod numerami telefonu dostępnymi na plakacie i w Internecie. Zapraszamy serdecznie.

7. Trwają zapisy na zimowisko w górach, termin II tydzień ferii od 21 do 27 stycznia 2018 r. Wyjazd dla dzieci i młodzieży, szczególnie dla tych którzy nie jeżdżą na nartach, gdyż w trakcie pobytu będzie prowadzona przez instruktorów nauka jazdy na nartach. Zapisy u ks. Stanisława.

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 do 16.00 adoracja NS przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej oraz Koła Różańcowego przy Wspólnocie.

9. Bożonarodzeniowa zbiórka żywności dla szczególnie potrzebujących odbędzie się w ramach CARITAS w piątek 8 grudnia w godz. 15.00-19.00 i sobotę 9 grudnia w godz. 8.00 – 16.00 w sklepach JEDYNKA, Lewiatan ul. Widnichowska,, VIGAR, STOKROTKA i BIEDRONKA ul. Duboisa. Carrefour. Zachęcamy kupujących do pomocy żywnościowej potrzebującym.

10. Dzisiaj przed kościołem można zakupić świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas. Cena świec: - 15 zł.

11. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na WSD w Łomży, a ofiary do puszek przed kościołem na pomoc Kościołowi na wschodzie.

12. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. Ciekawe artykuły m.in. o Duchu Świentym: „Pomóc w odkrywaniu darów Ducha Świętego”, o NMP: „Wzniosłe dzieło Trójcy Przenajświętszej”, o św. Mikołaju: „Kim jesteś, święty Mikołaju, jest tez reportaż z V Przeglądu Przedszkolnej Piosenki Religijnej, który odbył się w Przedszkolu Nr 1 na ul. Batorego, a także wiele ciekawych wiadomości ze świata, regionu, Kościoła


Ogłoszenia parafialne 33 Niedziela Zwykła 19 XI 2017

1. Dnia 21 listopada przypadają imieniny Pasterza Diecezji Biskupa Janusza Stepnowskiego. Solenizanta i Jego Pasterską posługę polecajmy Bogu w naszych modlitwach.

2. We środę 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki twórców i odtwórców śpiewu i muzyki kościelnej. Msza św. w intencji naszego chóru, Pana Organisty, parafialnej scholi dziecięcej, scholi młodzieżowej, diakonii muzycznej Odnowy w Duchu Świętym w środę 22 listopada o godz. 18.00.

3. Dnia 22 listopada o godz. 10.00 w Zespole Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie odbędzie się XV przegląd Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych pt. „Apostoł Jezusa”. Organizatorzy zapraszają.

4. W czwartek 23 listopada o godz. 10.00 w Miejskim Przedszkolu Nr 1, ul. Batorego 16 odbędzie się V Przegląd Przedszkolnej Piosenki Religijnej. Organizatorzy zapraszają.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00, w sali parafialnej rocznicowe spotkanie Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR. Więcej informacji o Sychar na stronie internetowej: www.kryzys.org

6. Spotkanie dorosłych wolontariuszy odnośnie do bożonarodzeniowej zbiórki żywności dla ubogich w sklepach, we wtorek 21 listopada po Mszy św. wieczornej w sali parafialnej.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. i ich rodzicami. .

8. Wspólnota DOMOWEGO KOŚCIOŁA w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na Bal Sylwestrowy. Jest to piękna okazja to wspólnej zabawy pod okiem wspaniałych wodzirejów i powitania Nowego Roku na trzeźwo. Zapraszamy małżeństwa i osoby indywidualne, młodszych i starszych. Zabawa odbędzie w Dworku pod Lwami w Komorowie. Koszt to 300 zł za parę. Zapisy pod numerami telefonu dostępnymi na plakacie i w Internecie. Zapraszamy serdecznie.

9. Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu zaprasza w dn. 2 i 3 grudnia (sobota i niedziela) na XXXVII Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich. Szczegóły na stronie internetowej: www.muzeumrolnictwa.pl

10. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. Ciekawe artykuły m.in. o ubogich: „Miłujemy czynem i prawda”, o pomocy dla krajów gdzie są zniszczenia wojenne: „Polska dla Aleppo” o imieniu Jezus: „Biblijne imiona: Jezus”. O zakupach przez Internet: „Kupujesz w Internecie? Rób to sprytnie”. a także wiele ciekawych wiadomości ze świata, regionu, kościoła”.


PIELGRZYMKA DO LIBANU - program

„ŚLADAMI ŚWIĘTEGO CHARBELA”

„Liban, to coś więcej niż kraj, to przesłanie” - św. Jan Paweł II

1 DZIEŃ: 17.04.2018 - WARSZAWA Wyjazd do Warszawy na Lotnisko Okęcie, odprawa paszportowa , bagażowa i odlot do Bejrutu o godzinie 18:15 z przesiadką w Atenach .

2 DZIEŃ: 18.04.2018 - BEJRUT, Stare Miasto, Muzeum Narodowe, Polski Cmentarz Wojenny, Bulwar Nadmorski Rouche – Gołębie Skały

Przylot do Bejrutu o godzinie 01:50, przejazd do hotelu , zakwaterowanie i odpoczynek. Po śniadaniu, ok. godz.11.00 wyjazd z hotelu i zwiedzanie Bejrutu. Bejrut - wielokrotnie burzony i odbudowywany swój niepowtarzalny charakter zawdzięcza połączeniu kultur Wschodu i Zachodu. Burzliwa historia miasta określanego niegdyś Paryżem Bliskiego Wschodu sięga 5000 lat.

W programie zwiedzania miasta: - spacer po Starym Mieście (Down Town): termy rzymskie, budowle wzniesione przez krzyżowców, meczety oraz kościoły, w tym: Katedra Maronicka, Kościół OO.Kapucynów z relikwiami świętych libańskich, prawosławna Katedra Św. Jerzego; - Muzeum Narodowego, w którym zgromadzona jest bogata kolekcja skarbów architektury i sztuki – od czasów prehistorycznych po współczesność - odkrywanych na ziemiach obejmujących tereny dzisiejszego Libanu, m.in. legendarne wynalazki zamieszkujących niegdyś te tereny Fenicjan, uważane za najpiękniejsze na świecie rzeźby greckie, sarkofagi starożytnych Rzymian oraz mozaiki bizantyjskie; - miejsca związane z obecnością Polaków w Libanie: najstarsza część Uniwersytetu Francuskiego w Bejrucie, w tym Kościół Św. Józefa i Biblioteka Orientalna oraz Polski Cmentarz Wojenny w Bejrucie. - spacer po bulwarze nadmorskim Raouche, z którego roztacza się malowniczy widok na słynne Gołębie Skały oraz wody Morza Śródziemnego. Msza Św. w jednym z bejruckich kościołów; Obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: 19.04.2018 - ŚLADAMI ŚWIĘTEGO CHARBELA, Beqaa Kafra – Bsherrie – Dolina Kadisha

Śniadanie. Liban to kraj, którego ziemia pamięta ślady Chrystusa i jego uczniów. To jeden z najstarszych kościołów chrześcijańskich, który wyniósł na ołtarze świętych maronickich - ich opieki i nieustającej pomocy doświadcza tysiące ludzi na całym świecie. Jednym z nich jest Św. Charbel (1828-1898) - duchowny maronicki, mnich i pustelnik, od 1977 r. Święty kościoła katolickiego. Fenomen O.Charbela polega na tym, że od chwili jego śmierci do dziś zostało potwierdzonych ok.24 tys. uzdrowień fizycznych ludzi wierzących różnych wyznań, a także osób niewierzących. Miejsca związane z postacią Św. Charbela są zasadniczym celem pielgrzymki.

Jednym z nich jest wioska Beqaa Kafra, w której urodził się przyszły Święty i tam spędził dzieciństwo. Położona na wysokości 1800 m n.p.m. jest najwyżej usytuowaną, zamieszkałą miejscowością w Libanie. W kaplicy przylegającej do rodzinnego domu Świętego zostanie odprawiona Msza Św. Las Bożych Cedrów znajduje się na wysokości 2000 m n.p.m. - w miejscowości Bsherrie. Cedry to najpiękniejsze drzewa iglaste w Libanie, które od najdawniejszych czasów są symbolem tego kraju. Ich wielkość, majestatyczny wygląd i długowieczność sprawiły, że wymieniane są w źródłach piśmiennych sprzed 3500 lat. Piękno ich podkreślano w Pieśniach Salomona, które mówią o cedrze libańskim jako o drzewie Boga. Malownicza Dolina Kadisha, zwana również Świętą Doliną oraz Klasztor Św. Antoniego w Qozhaya. Ten niezwykły obszar urzekający pięknem krajobrazu, a jednocześnie trudno dostępny był od wieków miejscem schronienia dla wielu wspólnot chrzescijańskich, z których najsilniejszą stanowili Maronici - libańscy chrześcijanie. Od wieków do czasów nam współczesnych w surowych warunkach, w grotach wyrytych w skałach mieszkają pustelnicy, stale modlący się do Boga. Wielu z nich cieszy się chwałą Nieba i modli się w intencji pielgrzymów odwiedzających to miejsce. Obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: 20.04.2018 - SANKTUARIA MARYJNE W LIBANIE (1) Maghdouche – Sajda

Śniadanie. Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej usytuowane w mieście Maghdouche położonym ok. 50 km. na południe od Bejrutu, w maju 2016 r. wpisane na światową listę Sanktuariów Maryjnych. W grocie, zwanej Świętą Grotą , Matka Boska oczekiwała na swego Syna – Jezusa, który przybył z Palestyny do pobliskiego Sydonu, aby nauczać i uzdrawiać ludzi. Tam odprawiona zostanie Msza Św. Zwiedzanie miasta Sajda (dawny Sydon), skąd Św.Paweł wypływał w podróż do Rzymu. Sajda to trzecie co do wielkości miasto Libanu: - riuny zamku na morzu wzniesionego w XIII w. przez krzyżowców; - stary, orientalny souk (rynek arabski) i muzeum mydła, gdzie będzie można nabyć produkty wyrabiane dawną metodą z naturalnych surowców. Obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: 21.04.2018 - ANNAYA – MIEJSCE KULTU ŚW. CHARBELA Annaya – Byblos

Śniadanie. Główne miejsce kultu Św. Charbela usytuowane jest w miejscowości Annaya w górach Libanu. Znajduje się tam Klasztor Św. Marona, w którym O.Charbel pełnił swoją posługę jako mnich i gdzie spoczął po śmierci. W małej kaplicy, przy grobie Świętego odprawiona zostanie Msza Św. Wędrówka z klasztoru do położonej na wzgórzu Pustelni ŚŚw.Piotra i Pawła, w której O.Charbel mieszkał w pustelniczym etapie swego życia (23 lata) i gdzie zmarł 24 grudnia 1898 r. 22 dnia każdego miesiąca z pustelni do klasztoru idzie pokutna pielgrzymka. Data związana jest z wyjątkowym cudem uzdrowienia, jakie miało miejsce za wstawiennictwem Św. Charbela. W drodze powrotnej zwiedzanie położonego nad morzem miasta Byblos - jednego z najstarszych, stale zamieszkałych miast na świecie, miejsce powstania alfabetu fenickiego i wynalezienia pieniądza. Starożytni Grecy sprowadzali od mieszkających w nim Fenicjan papirusowe zwoje, na których pisano księgi. Stąd pochodzi nazwa Biblia (czyli – po grecku „zwoje”). Stare Miasto z rzymskimi, arabskimi i chrześcijańskimi zabytkami czyni Byblos jednym z najważniejszych i najcenniejszych miejsc archeologicznych w świecie. W programie zwiedzania miasta: mury obronne, kościół św. Jana Chrzciciela, zamek krzyżowców oraz teren wykopalisk, pozostałości starego portu wybudowanego przez krzyżowców. Atrakcją będzie spacer po starym bazarze - souku, na którym można nabyć wiele orientalnych pamiątek. Obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: 22.04.2018 - SANKTUARIA MARYJNE W LIBANIE (2) Harissa – Himlaya – Bikfaya

Śniadanie. Liban to kraj, który szczególnie mocno ukochał Maryje. W pięknej, górskiej miejscowości Harissa znajduje się Sanktuarium NMP Królowej Libanu. To ważne centrum pielgrzymek i najważniejszy ośrodek kultu maryjnego w Libanie. Miejsce to jest dla Libańczyków tym, czym dla nas Jasna Góra. W pobliżu monumentalnej, maronickiej bazyliki znajduje się pomnik Św. Jana Pawła II upamiętniający Jego pielgrzymkę do Libanu w maju 1997 r. Górska miejscowość Himlaya - rodzinne miasto Św. Rafki, w którym są pozostałości jej rodzinnego domu. Kościół OO. Jezuitów położony w miejscowości Bikfaya, w którym znajduje się cudowny obraz NMP Pani Oswobodzicielki. Msza Św. i modlitwa się przed cudownym obrazem. Obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: 23.04.2018 - ŚWIĘCI LIBAŃSCY, Jrabta – Kfifane – Nourieh

Śniadanie. Sanktuarium Św. Rafki w miejscowości Jrabta. Św. Rafka - libańska mniszka, wyniesionona na ołtarze przez Św.Jana Pawła II. Za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i cierpiących na choroby nowotworowe, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Zwiedzanie klasztoru, w którym Święta spędziła ostatnie 18 lat swego życia zakonnego i modlitwa u grobu Świętej. Klasztor położony w górskiej miejscowości Kfifane, który związany jest z postaciami dwóch duchownych libańskich. Jednym z nich jest Św. Nimatullah Al-Hardini – wykładowca, teolog, nauczyciel i duchowy przewodnik Św. Charbela, drugim zaś prosty mnich - bł. Stefan Nehmé, którego ciało nie ulega zepsuciu i spoczywa w oszklonej trumnie. Sanktuarium Matki Boskiej Pani Światła ( Nourieh), jedno z najpiękniejszych miejsc w Libanie, położone na skalistym klifie, skąd roztacza się malowniczy widok na morze i góry. Msza Św. w jednym z bejruckich kościołów. Obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: 24.04.2018 - GHAZIR - ANNAYA

Śniadanie. Ghazir - położone na wys. 600 m n.p.m. malownicze miasto, którego nie sposób pominąć będąc w Libanie. Znajduje się tam Klasztor Św. Antoniego, w którym przebywał przez okres trzech miesięcy Juliusz Słowacki w czasie swojej podróży na Wschód. Tam powstały strofy poematu Anhelli. Zwiedzimy zabytkowy kościół oraz znajdujące się w jednej z cel klasztornych muzeum poświęcone poecie. W Ghazirze odwiedzimy również Kościół Św. Józefa, który zapisał się w historii pobytu uchodźców polskich w Libanie w latach 1942-50. W klasztorze w Annaya, w kaplicy – przy grobie Św.Charbela, odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. kończąca pielgrzymkę do Libanu. Będzie okazja do duchowego pożegnania się ze Świętym oraz czas wolny na modlitwę i zakup pamiątek, w tym nabycie cudownego oleju. Obiadokolacja. Nocleg

9 DZIEŃ: 25.04.2018 BEJRUT - WARSZAWA W godzinach nocnych wyjazd na lotnisko w Bejrucie, odprawa paszportowa, bagażowa, wylot do Warszawy o godzinie 04:30 z przesiadka w Atenach. Przylot do Warszawy o godzinie 09:55.

PROGRAM RAMOWY MOŻE ULEC ZMIANIE. ZMIANY WPROWADZA BIURO PODRÓŻY LUB PRZEWODNIK.

Cena zawiera: bilet lotniczy Warszawa – Bejrut – Warszawa ( przesiadka w Atenach ),posiłek w cenie na pokładzie samolotu , transport autokarem na terenie Libii , 8 noclegów w hotelu 3*/4*, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji, ubezpieczenie NNW/KL, podatek VAT, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnik.

Cena nie zawiera: wydatków własnych uczestników

Liczba miejsc ograniczona, ze względu na zamówioną już ilość biletów lotniczych.

Zapisy do końca listopada;)

Wpłaty mogą być dokonywane w ratach pierwsza wpłata przy zapisie;

więcej informacji i zapisy u ks. Stanisława tel. 66-40 -13 -742


32 Niedziela zwykła,12 listopada 2017 r.

1. Dzisiaj Niedziela Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Ofiary do puszek na dzieło „Kościół w potrzebie” wspomagające prześladowanych chrześcijan, szczególnie tam gdzie toczą się walki zbrojne.

2. W czwartek 16 listopada Święto NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia. W modlitwach przez jej wstawiennictwo Bogu polecajmy naród litewski i Polaków mieszkających na Litwie.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. i ich rodzicami.

4. Wyższe Seminarium Duchowne im. Papieża Jana Pawła II w Łomży zaprasza młodzież męską do przeżycia weekendu (17-19 listopada 2017 roku) we wspólnocie kleryków. Możliwość spędzenia tego czasu Seminarium jest sposobnością do osobistego uczestniczenia w życiu alumnów rozeznających swoje powołanie i przygotowujących się do kapłaństwa. Więcej informacji u księży i na tablicy ogłoszeń.

5. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej, zgodnie z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski, w celu ujednolicenia przygotowania do małżeństwa w całym kraju, wprowadza w naszej diecezji nowy program bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa. W myśl nowego programu, narzeczeni powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej w terminie nie krótszym niż 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu i odbyć w tym czasie tzw. określone tematycznie i ilościowo spotkania dla narzeczonych, (będą one w każdym dekanacie, albo w domach rekolekcyjnych diecezji). Terminy zostaną podane w późniejszym czasie. Nowy program wchodzi w życie 1 stycznia 2018 r. i będzie obowiązywał wszystkich, którzy po Nowym Roku zawierać będą sakramentalny związek małżeński. Prosimy narzeczonych o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej, bądź zapoznanie się ze szczegółami programu na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl Jednocześnie przypominamy, ze tzw. Kurs przedmałżeński, który odbywa się w ramach katechezy w ostatniej klasie szkoły średniej nadal obowiązuje, a jego ukończenie jest koniecznym warunkiem rozpoczęcia bezpośredniego etapu przygotowania do małżeństwa.

6. W dniach 17-25 kwietnia 2018 roku organizujemy Pielgrzymkę do Libanu - „Śladami świętego Charbela” Św. Charbel - to duchowny maronicki, mnich i pustelnik, święty Kościoła katolickiego. Miejsca związane ze św. Charbelem są zasadniczym celem pielgrzymki. Ponadto zwiedzanie Bejrutu i Sanktuariów maryjnych Libanu. Liczba miejsc ograniczona, zapisy do końca listopada Więcej informacji na stronie internetowej parafii i u ks. Stanisława.

7. Zapraszamy młodzież od 16 do 35 roku życia do wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych Taize, w Bazylei, w Szwajcarii. W dn. 27 grudnia - 2 stycznia. Informacje u ks. Marka.

8. Rozpoczynamy zapisy na zimowisko w górach, termin II tydzień ferii od 21 do 27 stycznia 2018 r. Wyjazd dla dzieci i młodzieży, szczególnie dla tych którzy nie jeżdżą na nartach, gdyż w trakcie pobytu będzie prowadzona przez instruktorów nauka jazdy na nartach. Zapisy u ks. Stanisława.

9. W ostatnich tygodniach w naszym kościele zostały wyremontowane i pomalowane dwie boczne kruchty, został też podany renowacji i naprawiony kamienny krzyż umieszczony na zewnątrz na dachu nad wejściem głównym do kościoła. Trwają remonty kapitalne dwóch sal, w domu parafialnym do spotkań w grupach, trwa wymiana oświetlenia, naprawa podłogi i drzwi w domu katechetycznym w Lubiejewie. Prace są kosztowne. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na spłacanie należności za wykonane prace. Zachęcam i proszę też o ofiary indywidualne na prace wykonywane w kościele i budynkach parafialnych.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym Głosie ciekawe artykuły o dojrzałości chrześcijańskiej: „Bierzmowanie i co dalej….?”. o cukrzycy i innych chorobach cywilizacyjnych: „W codziennych zmaganiach z cukrzycą”, „Wszystkiemu winna cywilizacja”, jest także artykuł o dopłatach unijnych dla rolników, a także wiele ciekawych informacji z regionu, Kościoła i świata.


Ogłoszenia parafialne XXXI Niedziela Zwykła
5 listopada 2017

1. W sobotę Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 9.00; 11.00; 18.00. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę z udziałem władz, pocztów sztandarowych, organizacji, stowarzyszeń, szkół, o godz. 11.00. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość. Udekorujmy flagami narodowymi urzędy, instytucje, szkoły, zakłady pracy, domy i posesje.

2. Dnia 10 listopada o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej Ratusza Miejskiego odbędzie się koncert o tematyce patriotycznej. Organizatorzy zapraszają.

3. Dzisiaj Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej i Koło Żywego Różańca przy wspólnocie od godz. 13.30 do 16.00.

4. W poniedziałek 6 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS w ciszy Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym pod hasłem: „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Ofiary do puszek przed kościołem będą zbierane na ten cel.

6. Łomżyńska Kuria Diecezjalna, Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta Łomży zapraszają do udziału w Diecezjalnym Kongresie Trzeźwości, który odbędzie się w środę 8 listopada 2017 r. w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży. Z uwagi na tematykę dotycząca profilaktyki w rodzinie, w szkole i w parafii, do udziału w Kongresie zaproszeni są przede wszystkim księża uczący religii w szkołach i katecheci świeccy. Można potraktować ten czas jako szkolenie z wspomnianego zakresu, uzyskując tym samym odpowiednie zaświadczenie.

7. Wyższe Seminarium Duchowne im. Papieża Jana Pawła II w Łomży zaprasza młodzież męską do przeżycia weekendu (17-19 listopada 2017 roku) we wspólnocie kleryków. Możliwość spędzenia tego czasu Seminarium jest sposobnością do osobistego uczestniczenia w życiu alumnów rozeznających swoje powołanie i przygotowujących się do kapłaństwa. Więcej informacji u księży i na tablicy ogłoszeń.

8. Komunikat dotyczący nowego programu przygotowania do małżeństwa i życia w rodzinie w diecezji łomżyńskiej. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej, zgodnie z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski, w celu ujednolicenia przygotowania do małżeństwa w całym kraju, wprowadza w naszej diecezji nowy program bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa. Obejmuje on kilka spotkań prowadzonych metodą warsztatową, dzień skupienia oraz spotkania w poradni życia rodzinnego. W myśl nowego programu, narzeczeni powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej w terminie nie krótszym niż 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu i odbyć w tym czasie tzw. spotkania dla narzeczonych, które można zrealizować na trzy sposoby: - w każdym dekanacie, - w Łomży w ramach Studium Życia Rodzinnego, - albo w domach rekolekcyjnych diecezji. Nowy program wchodzi w życie 1 stycznia 2018 r. i będzie obowiązywał wszystkich, którzy po Nowym Roku zawierać będą sakramentalny związek małżeński. Prosimy narzeczonych o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej, bądź zapoznanie się ze szczegółami programu na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl Jednocześnie przypominamy, ze tzw. Kurs przedmałżeński, który odbywa się w ramach katechezy w ostatniej klasie szkoły średniej nadal obowiązuje, a jego ukończenie jest koniecznym warunkiem rozpoczęcia bezpośredniego etapu przygotowania do małżeństwa. (komunikat podpisał Bp. T. Bronakowski.)

9. W dniach 17-25 kwietnia 2018 roku organizujemy Pielgrzymkę do Libanu - „Śladami świętego Charbela” Św. Charbel - to duchowny maronicki, mnich i pustelnik, święty Kościoła katolickiego. Miejsca związane ze św. Charbelem są zasadniczym celem pielgrzymki. Ponadto zwiedzanie Bejrutu i Sanktuariów maryjnych Libanu. Liczba miejsc ograniczona, zapisy do końca listopada Więcej informacji na stronie internetowej parafii i u ks. Stanisława.

10. Zapraszamy młodzież od 16 do 35 roku życia do wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych Taize, w Bazylei, w Szwajcarii. W dn. 27 grudnia - 2 stycznia. Informacje u ks. Marka.

11. Rozpoczynamy zapisy na zimowisko w górach, termin II tydzień ferii od 21 do 27 stycznia 2018 r. Wyjazd dla dzieci i młodzieży, szczególnie dla tych którzy nie jeżdżą na nartach, gdyż w trakcie pobytu będzie prowadzona przez instruktorów nauka jazdy na nartach. Zapisy u ks. Stanisława.

12. Oddział Regionalny TUL, Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej Stowarzyszenie Ludzie z Pasją, 22 Wojskowy Ośrodek Kartograficzny w Komorowie zapraszają na Dramat Historyczny „Pilecki Rotmistrz Przemilczany” Sceny Oświęcimskie na podstawie słynnego raportu rtm. Witolda Pileckiego w wykonaniu zespołu „Rzeczpospolita Apostolska” dnia 8 listopada /środa/, godz. 11.00 – wstęp wolny godz. i o godz.14.00 – (młodzież szkół średnich i gimnazjalnych). Miejsce wystawienia: Sala Widowiskowa Klubu Garnizonowego 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie, ul. Bociańskiego 1 Scenariusz i reżyseria: Sławomir Konarzewski.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym Głosie ciekawe artykuły m.in. o patriotyzmie: „Wojennemu męstwu” – historia orderu Virtuti Militari, „Z czego jest dumny Polak”, o sakramencie bierzmowania: „Przyjąć sakrament w odpowiednim czasie”. o Internecie: „Streaming, czyli muzyka i filmy, jakie chcesz i kiedy chcesz”, a także ciekawe wiadomości z kościała, kraju i naszego regionu.


Ogłoszenia parafialne, 29 października 2017

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła

1. W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek nabożeństw następujący: 7.00; 9.00, suma o 11.00 - po sumie procesja na cmentarz grzebalny, w kaplicy cmentarnej nabożeństwo różańcowe za zmarłych, po nim procesja po cmentarzu. Wieczorem Msza św. o godz. 18.00. Dnia 1 listopada nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00.

2. W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się „Wieczór chwały” - „Życzę Ci świętości”.. Razem ze świętymi w niebie będziemy wielbić Boga. Zapraszamy.

3. W czwartek 2 listopada „Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych”, inaczej „Dzień zaduszny”. Porządek Mszy św. w kościele następujący: 7.00; 9.00 (Msza św. z Jutrznią za zmarłych); 11.00 i 18.00 (Msza św. z Nieszporami za zmarłych). O godz.12.30 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych w kaplicy cmentarnej, a po Mszy św. procesja różańcowa po cmentarzu. W poniedziałek 2 listopada nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

4. W przeddzień Uroczystości wszystkich Świętych zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych "Holy Wins" - "Święty Zwycięża" - to hasło tegorocznego Balu Wszystkich Świętych, który jest chrześcijańską odpowiedzią na pogańskie (a czasem wręcz satanistyczne zabawy Halloween). Do udziału w balu we wtorek 31 października zapraszamy wszystkie dzieci od lat 7 . Zaczynamy Mszą św. o godz. 15.00 następnie w uroczystym korowodzie pójdziemy do Szkoły Podstawowej nr 2. Tam przewidziane są liczne zabawy, konkursy oraz poczęstunek. Zachęcamy, aby na to wydarzenie przebrać się za jakiegoś świętego (może swojego ulubionego) lub przyjść ubranym na biało. Szczegóły u ks. Mateusza.

5. Także 31 X (wtorek) po Mszy św. o 18.00 i nabożeństwie październikowym, Odnowa w Duchu Św. zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu, Rozważanie Słowa Bożego, Chwile Świętej Ciszy i Śpiew Uwielbienia. W czasie gdy tak wielu ludzi przyłącza się do pogańskiej zabawy HALLOWEEN zechciejmy naszą obecnością na modlitwie zadośćuczynić Panu Jezusowi.

6. Przyjmujemy prośby na modlitwy za zmarłych – roczne i w nowennie różańcowej.

7. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o 18.00.

8. Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS przez Rodzinę Radia Maryja do godz. 20.00.

9. Nowennę różańcową za zmarłych rozpoczniemy w piątek – 3 listopada. Będzie ona trwała do 11 listopada włącznie. Nowenna rozpoczynać się będzie o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej Msza św.

10. Uprzejmie Prosimy, by przy porządkowaniu grobów śmieci zanosić do pojemników – nie zostawiać przy alejkach ani na innych grobach. Cmentarz należy do miejsc sakralnych. Należy się zatem na nim godnie zachowywać.

11. Na tych grobach rodzinnych, na których są nieczytelne napisy dotyczące zmarłych pochowanych w grobie, lub takich napisów nie ma – prosimy o ich uzupełnienie lub odnowienie, zgodnie ze stanem faktycznym i dokumentem o pochowaniu w tym miejscu.

12. Kto jeszcze nie złożył „Deklaracji dysponenta grobu”, niech uczyni to jak najszybciej. Niezłożenie deklaracji oznaczać będzie rezygnację z opieki nad grobem.

13. Także w tym roku 1 i 2 listopada w godz. 9.00 – 15.00 na naszym cmentarzu grzebalnym przeprowadzimy zbiórkę na renowację zabytkowych nagrobków i na utrzymanie cmentarza. Kwestować będą członkowie parafialnej grupy „Rycerze Kolumba”. Będą oni posiadać identyfikatory z pieczęcią parafialną i podpisem ks. Proboszcza. Z dotychczasowych zbiórek udało się wyremontować 6 zabytkowych nagrobków – 2 aktualnie są w remoncie.

14. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy i ich rodzin na Jasną Górę odbędzie się ona w dniach 4-5 listopada br.

15. Zapraszamy młodzież od 16 do 35 roku życia do wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych Taize, w Bazylei, w Szwajcarii. W dn. 27 grudnia - 2 stycznia. Informacje u ks. Marka.

16. Oddział Regionalny TUL, Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej Stowarzyszenie Ludzie z Pasją, 22 Wojskowy Ośrodek Kartograficzny w Komorowie zapraszają na Dramat Historyczny „Pilecki Rotmistrz Przemilczany” Sceny Oświęcimskie na podstawie słynnego raportu rtm. Witolda Pileckiego w wykonaniu zespołu „Rzeczpospolita Apostolska” dnia 8 listopada /środa/, godz. 11.00 – wstęp wolny godz. i o godz.14.00 – (młodzież szkół średnich i gimnazjalnych). Miejsce wystawienia: Sala Widowiskowa Klubu Garnizonowego 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie, ul. Bociańskiego 1 Scenariusz i reżyseria: Sławomir Konarzewski.

17. Zachęcamy do czytania naszego Głosu Katolickiego. Ciekawe artykuły o świętości: „Święty nie z tego świata” o śmierci „Danse macabre – taniec uniwersalny” o Internecie: „E – dziecko, czyli technologia pomagająca w opiece nad najsłabszymi”, a także ciekawe informacje z regionu, świata, Kościoła. Jest także do nabycia ostatni numer „L'Osservatore Romano.


29 Niedziela zwykła, 22.10.2017 r. Ogłoszenia

1. Dzisiaj Niedziela Misyjna. Rozpoczyna się też tydzień misyjny. Dzisiaj ofiary złożone na tacę przeznaczone są na misje święte.

2. W piątek kończymy nabożeństwo październikowe dla dzieci o godz. 17.30. Od soboty zapraszamy dzieci z rodzicami na nabożeństwo październikowe po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Przyjmujemy prośby o modlitwy za zmarłych, zarówno w wypominkach rocznych, jak i w nowennie różańcowej.

4. "Holy Wins" - "Święty Zwycięża" - to hasło tegorocznego Balu Wszystkich Świętych, który jest chrześcijańską odpowiedzią na pogańskie (a czasem wręcz satanistyczne zabawy Halloween). Do udziału w balu we wtorek 31 października zapraszamy wszystkie dzieci od lat 7 . Zaczynamy Mszą św. o godz. 15.00 następnie w uroczystym korowodzie pójdziemy do Szkoły Podstawowej nr 2. Tam przewidziane są liczne zabawy, konkursy oraz poczęstunek. Zachęcamy, aby na to wydarzenie przebrać się za jakiegoś świętego (może swojego ulubionego) lub przyjść ubranym na biało. Szczegóły u ks. Mateusza.

5. Uprzejmie prosimy, by na cmentarzu, przy porządkowaniu grobów, śmieci zanosić do pojemników. Cmentarz należy do miejsc sakralnych. Należy się zatem na nim godnie zachowywać. Nie należy palić papierosów, ani wprowadzać psów. Zabronione jest wjeżdżanie autami na cmentarz, za wyjątkiem ciężarówek wywożących śmieci i samochodów obsługi cmentarza.

6. Dnia 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00; 9.00. 11.00 (po tej Mszy św. przemarsz na cmentarz tam różaniec i procesja) i o 18.00 (w kościele). Dnia 2 listopada w dzień Zaduszny, Msze św.: godz. 7.00; 9.00. 11.00; (12.30 – Msza św. na cmentarzu, następnie procesja) i 18.00 (w kościele).

7. W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się „Wieczór chwały” pod hasłem: „Życzę Ci świętości”. Zapraszamy.

8. Komunikat dotyczący nowego programu przygotowania do małżeństwa i życia w rodzinie w diecezji łomżyńskiej. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej, zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka oraz wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski, w celu ujednolicenia przygotowania do małżeństwa w całym kraju, wprowadza w naszej diecezji nowy program bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa. Obejmuje on kilka spotkań prowadzonych metodą warsztatową, dzień skupienia oraz spotkania w poradni życia rodzinnego. W większym stopniu angażuje małżonków i doradców, którzy dzielić się będą z narzeczonymi nie tylko wiedzą, ale także doświadczeniem i świadectwem życia. W myśl nowego programu, narzeczeni powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej w terminie nie krótszym niż 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu i odbyć w tym czasie tzw. spotkania dla narzeczonych, które można zrealizować na trzy sposoby: - w każdym dekanacie, - w Łomży w ramach Studium Życia Rodzinnego, - albo w domach rekolekcyjnych diecezji. W sposób szczególny polecamy narzeczonym Studium Życia Rodzinnego w Łomży. Zajęcia rozpoczynają się 4 listopada br. i do tego czasu organizatorzy czekają na zgłoszenia. Nowy program wchodzi w życie 1 stycznia 2018 r. i będzie obowiązywał wszystkich, którzy po Nowym Roku zawierać będą sakramentalny związek małżeński. W związku z tym prosimy narzeczonych o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej, bądź zapoznanie się ze szczegółami programu na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl Jednocześnie przypominamy, ze tzw. Kurs przedmałżeński, który odbywa się w ramach katechezy w ostatniej klasie szkoły średniej nadal obowiązuje, a jego ukończenie jest koniecznym warunkiem rozpoczęcia bezpośredniego etapu przygotowania do małżeństwa. (komunikat podpisał Bp. T. Bronakowski.)

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele koncert Maryjny. Z tego powodu Nabożeństwo Październikowe o godz. 17.15. Zapraszamy na koncert.

10. W niedzielę 29 października o godz. 10.15 w sali parafialnej spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

11. W dniach 17-25 kwietnia 2018 roku organizujemy Pielgrzymkę do Libanu - „Śladami świętego Charbela” Św. Charbel - to duchowny maronicki, mnich i pustelnik, święty Kościoła katolickiego. Miejsca związane ze św. Charbelem są zasadniczym celem pielgrzymki. Ponadto zwiedzanie Bejrutu i Sanktuariów maryjnych Libanu. Liczba miejsc ograniczona, zapisy do końca listopada Więcej informacji na stronie internetowej parafii i u ks. Stanisława.

12. Zapraszamy młodzież od 16 do 35 roku życia do wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych Taize, w Bazylei, w Szwajcarii. W dn. 27 grudnia - 2 stycznia. Informacje u ks. Marka.

13. Rozpoczynamy zapisy na zimowisko w górach, termin II tydz. ferii od 21 do 27 stycznia 2018 r. Wyjazd dla dzieci i młodzieży, szczególnie dla tych którzy nie jeżdżą na nartach, gdyż w trakcie pobytu będzie prowadzona przez instruktorów nauka jazdy na nartach. Zapisy u ks. Stanisława

14. Zachęcamy do czytania naszego Głosu Katolickiego. Ciekawe artykuły m.in. o misjach: „Św. Maksymilian – wzór misjonarza”, , „Powołanie misyjne”, o Internecie: „Aplikacje mobilne – przydatne katolikowi”.

28 Niedziela zwykła, 15.10.2017 r. Ogłoszenia

1. Dzisiaj XVII Dzień Papieski. W Szkole Podstawowej Nr2 im. Papieża Jana Pawła II przy ul. Grota - Roweckiego uroczyste obchody Dnia Papieskiego pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Msza św. w naszym kościele o godz. 12.30. Po niej krótka inscenizacja. Dzisiaj przed kościołem, zbiórka do puszek na Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia – wspieranie nauki i formacji młodzieży uzdolnionej z ubogich rodzin. Zachęcamy do obejrzenia naszym kościele wystawy papieskiej.

2. W środę święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Lekarzy i Służby Zdrowia. Jest to dzień wdzięczności i modlitwy za pracowników Służby Zdrowia. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 rozważanie różańcowe prowadzi Służba Zdrowia.

3. Za tydzień 22 października Niedziela Misyjna. Rozpoczyna się też tydzień misyjny pod hasłem: „Idźcie i głoście”. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone są na misje święte.

4. Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków, rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży.. Informacje na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin (www.duszpasterstworodzin.lomza.pl). Przy wyjściu z kościoła można wziąć informator szczegółowy dotyczący Studium

5. Zbliża się miesiąc listopad – można zamawiać modlitwy za zmarłych – zarówno roczne, jak i w nowennie różańcowej.

6. Prosimy o porządkowanie grobów. Śmieci zanosimy pojemników do tego przeznaczonych. Nie zostawiamy przy alejkach, ani na innych grobach.

7. W ramach segregacji śmieci prosimy by doniczki zawierające ziemię z zeschłymi kwiatami naturalnym składać nie do pojemników na śmieci, ale na miejsce odgrodzone i oznaczone – za pojemnikami na śmieci - w pobliżu toalet.

8. Kto jeszcze nie złożył „Deklaracji dysponenta grobu”, niech uczyni to jak najszybciej. Niezłożenie deklaracji oznaczać będzie rezygnację z opieki nad grobem.

9. Groby zaniedbane, na które nikt z rodziny nie złożył deklaracji dysponenta grobu, będą przechodzić do dyspozycji administratora cmentarza, czyli parafii.

10. Przypominamy, że na wszystkie prace przy grobach konieczne jest pisemne pozwolenie administratora cmentarza. Dysponent grobu, który chce dokonać remontu pomnika lub jego wymiany zgłasza się do Pana Grabarza, który po oględzinach wydaje kartkę z lokalizują grobu i wymiarami pomnika. Z tą kartką należy przyjść do księdza proboszcza lub do Pana Organisty, celem uzyskania pozwolenia dla kamieniarza, który będzie wykonywał prace. Trzeba też znać koszt wykonania pracy.

11. Na cmentarzu grzebalnym zostały zamknięte stare toalety. W ich miejscu ustawione są toalety „TOI, TOI”. Za korzystanie z nich nie ma odpłaty.

12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele koncert Maryjny. Koncert jest montażem słowno-muzycznym na kanwie Słowa Bożego oraz poezji znanych wieszczów, w który wplecione są pieśni maryjne Koncert jest uwieńczeniem wielkich wydarzeń jakimi są: 100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie, 300-lecie koronacji ikony Matki Bożej Częstochowskiej oraz 140 rocznica objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

13. Nabożeństwo Październikowe w przyszłą niedzielę z tego powodu będzie o godz. 17.15.

14. Prosimy o wsparcie naszego seminarium poprzez produkty rolne . Można też złożyć ofiarę pieniężną. Zbiórkę kończymy 31 października.

15. W dniach 17-25 kwietnia 2018 roku organizujemy PIELGRZYMKĘ DO LIBANU - „ŚLADAMI ŚWIĘTEGO CHARBELA” Św. Charbel - to duchowny maronicki, mnich i pustelnik, święty Kościoła katolickiego. Fenomen św. Charbela polega na tym, że od chwili jego śmierci do dziś za jego przyczyną zostało potwierdzonych wiele uzdrowień duchowych i fizycznych ludzi wierzących. Miejsca związane ze św. Charbelem są zasadniczym celem pielgrzymki. Ponadto zwiedzanie Bejrutu i Sanktuariów maryjnych Libanu. Liczba miejsc ograniczona, zapisy do końca listopada Więcej informacji na stronie internetowej parafii i u ks. Stanisława.

16. Dzisiaj w kruchcie kościoła można złożyć podpis pod petycją: „Stop aborcji” – w obronie życia. Potrzebna znajomość numeru Pesel.

17. W Głosie katolickim ciekawe artykuły na temat dzieci zmarłych przed urodzeniem: „Żyją w Bogu”, o Ikonie M.B. Nieustającej Pomocy: „Wielkie dzieło ojców Redemptorystów”, artykuł historyczny: „Zdrada” a także ciekawe wiadomości z kraju, regionu, kościoła.

27 Niedziela zwykła, 08.10.2017 r. Ogłoszenia

1. W sobotę 14 października – Święto Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Dyrektorom Szkól i Przedszkoli, Placówek Oświatowych, Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom, Pracownikom administracji i obsługi oświatowej życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego, radości z realizowanego powołania i ludzkiej życzliwości. Jednocześnie, my duszpasterze, pragniemy wyrazić wdzięczność za życzliwą współpracę środowisk szkolnych i przedszkoli z parafią w celu formacji i wychowania młodego człowieka.

2. Msza św. w naszej parafii, w intencji Nauczycieli, Wychowawców, wszystkich Pracowników instytucji oświatowych, oraz za zmarłych nauczycieli - dnia 14 października o godz. 18.00. Po niej nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Nauczycieli.

3. W sobotę 14 października w naszym kościele o godz. 10.00 pogrzeb dzieci utraconych – zmarłych przed urodzeniem.

4. W przyszłą niedzielę XVII Dzień Papieski. W Szkole Podstawowej Nr2 im. Papieża Jana Pawła II przy ul. Grota - Roweckiego uroczyste obchody Dnia Papieskiego pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Msza św. w naszym kościele o godz. 12.30. Po niej krótka inscenizacja. W przyszłą niedzielę przed kościołem, zbiórka do puszek na Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia – wspieranie nauki i formacji młodzieży uzdolnionej z ubogich rodzin.

5. W przyszłą niedzielę w kruchcie kościoła będzie można złożyć podpis pod petycją: „Stop aborcji” – w obronie życia. Potrzebna będzie znajomość numeru Pesel.

6. Zbliża się miesiąc listopad – można zamawiać modlitwy za zmarłych – zarówno roczne, jak i w nowennie różańcowej.

7. Prosimy o porządkowanie grobów na cmentarzu. Śmieci zanosimy pojemników do tego przeznaczonych. Nie zostawiamy przy alejkach, ani na innych grobach. W ramach segregacji śmieci prosimy by doniczki zawierające ziemię z zeschłymi kwiatami naturalnym składać nie do pojemników na śmieci, ale na miejsce odgrodzone i oznaczone – za pojemnikami na śmieci - w pobliżu toalet.

8. Kto jeszcze nie złożył „Deklaracji dysponenta grobu”, niech uczyni to jak najszybciej. Groby nieuporządkowane, na które nikt z rodziny nie złożył deklaracji dysponenta grobu, groby bez napisów kto w nich spoczywa, będą przechodziły do dyspozycji administratora cmentarza – czyli parafii.

9. Od tego tygodnia Organista Pan Andrzej Wróblewski rozpocznie osobiście roznosić opłatki na stół wigilijny. Opłatki są poświecone. Gdyby ktoś inny roznosił opłatki, prosimy nie przyjmować, są bowiem ludzie, którzy na różne sposoby pragną wyłudzić pieniądze.

10. Zapraszamy na Wieczór UWIELBIENIA, który odbędzie się dzisiaj o godz. 19.30 pod hasłem „Kiedy Bóg mówi, nie gardź Jego słowem.” ZAPRASZAMY młodszych i starszych, całe rodziny do wspólnej modlitwy i odkrywania piękna i miłości Boga!

11. Zapraszamy na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się od 13 do 15 października w Szkole Podstawowej nr 2 im. JPII i poprowadzi go Szkoła Nowej Ewangelizacji z Białegostoku. W piątek w godz. od 18 do 21. W sobotę od 8 do 21 i w niedzielę od 8 do 12. Koszt 50zł. Są to weekendowe rekolekcje, które w swojej przystępnej i dynamicznej formie pozwalają odnawiać w sobie wartość wiary i zgłębiać poczucie Miłości i wartości, które mamy w Bogu. Kurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Zapraszamy młodszych i starszych, małżeństwa, osoby ze wspólnot i z poza nich. Daj Bogu szansę, a zobaczysz jak wielkie rzeczy może uczynić w twoim życiu. Zapraszamy do zapisywania się. Wszelkie informacje na stronie parafialnej, na plakacie i u ks. Marka.

12. W środę 11.10. 2017 r. od godz. 15.00 w Przychodni Lekarskiej „Zdrowie” przy ul. Radwańskiego 34 odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi i echo serca . Koszt jednego badani - 55 zł. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie w gablocie. Tam też numer telefonu do rejestracji.

13. Osoby o niskich dochodach( do 1200 zł – osoby samotne i do 1000 zł miesięcznie na osobę w rodzinie), które chciałyby skorzystać z pomocy żywnościowej „Caritas” z „Ogólnopolskiego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa” nich zgłoszą się do MOPS w Ostrowi Mazowieckiej, ul. Warchalskiego, aby uzyskać skierowanie do odbioru żywności, jeśli ona danej osobie przysługuje.

14. Pan Grzegorz Juszkiewicz, chory na raka potrzebujący stałego i kosztownego leczenia prosi o wsparcie, przy wyjściu z kościoła. Posiada on pozwolenie ks. Biskupa na przeprowadzenie zbiórki.

15. W Głosie Katolickim ciekawe artykuły m.in. o ratownictwie: „Ratownictwo, czyli nieść nadzieję”, o sezonowej depresji: „Melatonina zamiast endorfin”, o problemach ludzi młodych : „Usłyszeć głos młodych”. Do nabycia także ostatni numer „L'Osservatore Romano”. Znajdziemy też ciekawe wiadomości z kraju, regionu, kościoła i świata..

26 Niedziela zwykła, 01.10.2017 r. Ogłoszeni

1. Dzisiaj Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Patronki Sióstr Terezjanek. Módlmy się w intencji Sióstr posługujących w naszej parafii i o nowe powołania do Zgromadzenia.

2. Rozpoczyna się miesiąc październik. Odmawiajmy różaniec. Zapraszamy na nabożeństwo październikowe w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci zaś zapraszamy na godz. 17.30 od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele razem z dorosłymi.

3. Dzisiaj od godz. 13.30 – 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej i koła Różańcowego przy wspólnocie. Zapraszamy.

4. W poniedziałek po Nabożeństwie Październikowym adoracja Najświętszego Sakramentu Odnowy w Duchu Świętym w ciszy do godz. 20.00.

5. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta w ramach Nabożeństwa Październikowego, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwa po Mszy św. 7.00 i 18.00.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. i ich rodzicami.

7. Zbliża się miesiąc listopad – można zamawiać modlitwy za zmarłych – zarówno roczne, jak i w nowennie różańcowej. Jest to wyraz naszej miłości do tych, którzy odeszli z tego świata, troski o ich zbawienie, jak i wyraz naszej wiary w życie wieczne.

8. Zapraszamy na KURS ALPHA. Rozpoczęcie w poniedziałek, 2 października o godz. 18:30 w CENTRUM DIALOGU SPOŁECZNEGO, przy ul. Partyzantów 7a w Ostrowi Mazowieckiej. Wszystkie informacje na plakacie i u ks. Marka. ZAPRASZAMY!

9. Zapraszamy na Wieczór UWIELBIENIA, który odbędzie się w niedzielę, 8 października o godz. 19:30 pod hasłem „Kiedy Bóg mówi, nie gardź Jego słowem.” ZAPRASZAMY młodszych i starszych, całe rodziny do wspólnej modlitwy i odkrywania piękna i miłości Boga!

10. Zapraszamy na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się od 13 do 15 października w Szkole Podstawowej nr 2 im. JPII i poprowadzi go Szkoła Nowej Ewangelizacji z Białegostoku. W piątek w godz. od 18 do 21. W sobotę od 8 do 21 i w niedzielę od 8 do 12. Koszt 50zł. Są to weekendowe rekolekcje, które w swojej przystępnej i dynamicznej formie pozwalają odnawiać w sobie wartość wiary i zgłębiać poczucie Miłości i wartości, które mamy w Bogu. Kurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Zapraszamy młodszych i starszych, małżeństwa, osoby ze wspólnot i z poza nich. Daj Bogu szansę, a zobaczysz jak wielkie rzeczy może uczynić w twoim życiu. Zapraszamy do zapisywania się. Wszelkie informacje na stronie parafialnej, na plakacie i u ks. Marka.

11. Dnia 7 października wzdłuż granic Polski stanie szpaler ludzi odmawiających różaniec w intencji Polski i całego świata. Zapraszamy do udziału w tej ogólnopolskiej inicjatywie – „Różaniec do granic” . Dnia 7 października organizujemy pielgrzymkę do Sokółki. Wyjazd w godzinach rannych z parkingu przed kościołem. Powrót ok. godz. 19.00. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii kancelarii parafialnej.

12. W sobotę 14 października o godz. 10.00 pogrzeb dzieci utraconych – zmarłych przed urodzeniem.

13. W środę 11.10. 2017 r. od godz. 15.00 w Przychodni Lekarskiej „Zdrowie” przy ul. Radwańskiego 34 odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi i echo serca . Koszt jednego badani - 55 zł. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie w gablocie. Tam też numer telefonu do rejestracji. Badanie przeprowadza Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej INTER-MED z Poznania.

14. Dzisiaj 1 października w godz. 9.00 – 15.00 w Ostrowi Maz. w LO, ul Kościuszki 36 i w innych miejscowościach odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą: „Dzień dawcy szpiku dla Magdy i innych”. Magda ma 27 lat i konieczny jest jej przeszczep szpiku. Więcej informacji w gablocie.

15. Osoby o niskich dochodach, które chciałyby skorzystać z pomocy żywnościowej „Caritas” z „Ogólnopolskiego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa” nich zgłoszą się do MOPS w Ostrowi Mazowieckiej, ul. Warchalskiego, aby uzyskać skierowanie do odbioru żywności, jeśli ona danej osobie przysługuje.

16. Grabarz Pan Edward Zadrożny odszedł na emeryturę. Panu Edwardowi dziękujemy za ofiarnie wykonywaną pracę i posługiwanie na rzecz parafii. Pracy grabarza podjął się Pan Tadeusz Rzempołuch zam. Ostrów Maz. ul. Sadowa 29, Tel. 692 224 554

17. Kto chciałby wspomóc budowę Kościoła Opatrzności Bożej na ul Małkińskiej może to uczynić wpłacając na konto. Przekazy na opłatę są na stolikach na końcu kościoła i w zakrystii.

18. W Głosie katolickim ciekawe artykuły m.in. o różańcu: „Różaniec do granic – to modlitwa o ratowanie dusz”, o trzeźwości: „trzeźwość naszym celem”, o katechezie: „Co zrobić, aby dziecko polubiło katechezę?” .Także wiele ciekawych wiadomości z regiony, świata, kościoła.

Ogłoszenia 25 Niedziela Zwykła, 24.09.2017 r.

1. W czwartek 28 września Ogólnopolska Koronka do Bożego Miłosierdzia na placach miast i miejscowości. Zapraszamy mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej – z wszystkich parafii - na tę modlitwę 28 września o godz. 15.00 na placu przed Ratuszem.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych będzie odprawiane każdego dnia po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci zaś prosimy na godz. 17.30 na jedną tajemnicę różańca z obrzędem komunii św. W soboty i niedziele prosimy o przybycie dzieci razem z dorosłymi na różaniec po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

4. We wtorek 26 września o godz. 18.00 Msza św. w intencji powstającego Męskiego Koła Żywego Różańca.

5. W piątek 29 października Święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W sobotę wspomnienie św. Hieronima.

6. W piątek 29 września o godz. 18.00 Msza św. w intencji Koła Łowieckiego Mykita z okazji Jubileuszu 70 –lecia Koła. Po Mszy św. krótki koncert Zespołu Rodzinnego Sygnalistów Myśliwskich. .

7. W niedzielę Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Patronki Sióstr Terezjanek. Módlmy się w intencji Sióstr posługujących w naszej parafii i o nowe powołania do Zgromadzenia.

8. W przyszłą niedzielę od godz. 14.00 – 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej i Koła Różańcowego przy wspólnocie. Zapraszamy.

9. Zapraszamy na KURS ALPHA. Czy Bóg istnieje? Co z życiem po śmierci? Jaki sens ma moje życie? Te i inne pytania niejednokrotnie nurtują naszą głowę i serce. KURS ALPHA zgłębia podstawy wiary chrześcijańskiej. Spotkanie obejmuje posiłek, krótki wykład i na koniec dyskusję, podczas której można wymienić się spostrzeżeniami. Kurs jest dla każdego, wierzącego, niewierzącego, poszukującego. Minimalny wiek to 16 lat. Rozpoczęcie w poniedziałek, 2 października o godz. 18:30 w CENTRUM DIALOGU SPOŁECZNEGO, przy ul. Partyzantów 7a w Ostrowi Mazowieckiej. Wszystkie informacje na plakacie i u ks. Marka. ZAPRASZAMY! 10. Dnia 1 października w godz. 9.00 – 15.00 w Ostrowi Maz. w LO, ul Kościuszki 36 i w innych miejscowościach odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą: „Dzień dawcy szpiku dla Magdy i innych”. Magda ma 27 lat i konieczny jest jej przeszczep szpiku. Więcej informacji w gablocie.

11. Dnia 7 października wzdłuż granic Polski stanie szpaler ludzi odmawiających różaniec w intencji Polski i całego świata. Zapraszamy do udziału w tej ogólnopolskiej inicjatywie – „Różaniec do granic” . Dnia 7 października organizujemy pielgrzymkę do Sokółki. Wyjazd w godzinach rannych z parkingu przed kościołem. Powrót ok. godz. 19.00. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii kancelarii parafialnej.

12. Jak co roku w jesieni Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży zwraca się z prośbą do rolników, sadowników i ogrodników o dary: ziemniaki, warzywa i owoce. Dobrze byłoby gdyby sołtysi wiosek zatroszczyli się o przeprowadzenie zbiórki dostarczyli na teren parafialny, powiadamiając proboszcza lub dyżurnego kapłana. Można też złożyć ofiarę pieniężną.

13. W przyszłą niedzielę homilię wygłosi misjonarz o. Cezary Wieczorek – pochodzący z naszej parafii. Po Mszach św. przed kościołem będzie można materialnie wspomóc jego posługę misjonarska w Afryce.

14. Dnia 25 października przy Przychodni Rejonowej, w Osteobusie, ul Okrzei 8, w godz. 14.00 -160 badania na osteoporozę. Koszt 35 zł. Zapisy osobiście lub telefonicznie, tel. – 29/746 -20-16. Plakat w gablocie.

15. Ostrowscy harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego zapraszają w swoje szeregi wszystkie chętne dzieci ze szkół podstawowych. Zbiórka naborowa odbędzie się 29 września o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 1.

16. .W ramach Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „SACRUM ET MUSICA” dzisiaj o godz. 19.00 w naszym kościele wystąpi z koncertem „Perły klasyki” Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego z Łomży. Zapraszamy parafian, mieszkańców naszego miasta i okolicy. Jest to ważne wydarzenie artystyczne.

17. W „Głosie Katolickim” ciekawe artykuły np. o trzeżwości: „Rodziny chronią, umacniają i promują trzeźwość przez miłość, odpowiedzialność i szacunek”, „Abstynencja – ofiara miłości”, o zagrożeniach w Internecie: „Cyberprzestepcy w akcji”.

24 Niedziela zwykła 17.09.2017 r. Ogłoszenia

1. Jutro wspominamy św. Stanisława Kostkę Patrona dzieci i młodzieży. Módlmy się, by Dzieci i Młodzież brała przykład ze św. Stanisława Kostki. Dzieci i młodzież zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. – szczególnie o godz. 18.00.

2. Dzisiaj 17.09. po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. i z ich rodzicami, po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.

3. Dzisiaj 17 września po Mszy św. o godz.18.00 w sali parafialnej rozpocznie się kurs przedmałżeński. Potrwa do piątku 22 września.

4. W czwartek święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty. Jest to dzień imienin ks. Mateusza – naszego wikariusza. Msza św. w jego intencji w środę o godz. 18.00.

5. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „SACRUM ET MUSICA” w naszym kościele w niedzielę 24 września o godz. 19.00 wystąpi z koncertem pt. „Klasyczne arcydzieła” Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego z Łomży. Zapraszamy serdecznie parafian, wszystkich mieszkańców miasta i okolicy na koncert, który będzie ważnym wydarzeniem artystycznym.

6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza do udziału w XXXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 23-24 września 2017r. program pielgrzymki w gablocie z ogłoszeniami.

7. Zapraszamy członków wszystkich Wspólnot Stowarzyszeń do udziału w Diecezjalnej Inauguracji Roku Formacyjnego Ruchów, Stowarzyszeń i Grup Modlitewnych Diecezji Łomżyńskiej. Odbędzie się ona we wspomnienie liturgiczne św. Ojca Pio – w sobotę 23 września br. na terenie Młodzieżowego Centrum Rozwoju w Ostrożnem. Program w gablocie.

8. W sobotę 23 września w kościele w Komorowie odbędzie się dzień skupienia grup modlitewnych i osób pragnących poznać Dzieło Intronizacji Serca Pana Jezusa. Początek o godz. 9.00 w kościele w Komorowie . Program spotkania w gablocie.

9. Zapraszamy na KURS ALPHA. Czy Bóg istnieje? Co z życiem po śmierci? Jaki sens ma moje życie? Te i inne pytania niejednokrotnie nurtują naszą głowę i serce. KURS ALPHA stanowi serię ok. 10 spotkań, które w swobodny sposób zgłębiają podstawy wiary chrześcijańskiej. Spotkanie obejmuje posiłek, krótki wykład i na koniec dyskusję, podczas której można wymienić się spostrzeżeniami. WARTO SZUKAĆ! Kurs jest dla każdego, wierzącego, niewierzącego, poszukującego, zadającego mnóstwo pytań. Minimalny wiek to 16 lat. Rozpoczynamy w poniedziałek, 2 października o godz. 18:30 w CENTRUM DIALOGU SPOŁECZNEGO, przy ul. Partyzantów 7a w Ostrowi Mazowieckiej. Zrób coś dla siebie i po prostu przyjdź! Wszystkie informacje na plakacie i u ks. Marka. ZAPRASZAMY!

10. Dnia 7 października wzdłuż granic Polski stanie szpaler ludzi odmawiających różaniec w intencji Polski i całego świata. Zapraszamy do udziału w tej ogólnopolskiej inicjatywie – „Różaniec do granic” . Dnia 7 października organizujemy pielgrzymkę do Sokółki. Tam modlitwa, konferencja, Msza św. następnie ruszymy na granicę by włączyć się w różańcową modlitwę za naszą Ojczyznę. Wyjazd 7 października w godzinach rannych z parkingu przed kościołem. Powrót ok. godz. 19.00. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii kancelarii parafialnej.

11. Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży zwraca się do rolników, ogrodników i sadowników z prośbą o wsparcie w postaci płodów ziemi: ziemniaków, zboża oraz warzyw. Można złożyć także ofiarę pieniężną. Prosimy przywieść płody rolne na teren parafialny, poinformować o tym ks. proboszcza, lub innego księdza.

12. Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Ofiary do puszek przed kościołem - na Diecezjalne Radio Nadzieja.

13. W dzisiejszym Glosie Katolickim ciekawe artykuły o mediach np. „Patrzeć przez okulary Dobrej Nowiny”, „Dziennikarskie grzechy”, o segregacji śmieci: „Nowe zasady segregacji śmieci już obowiązują – to powinniśmy wiedzieć”, o Internecie: „Fake news, czyli kłamstwo zamiast informacji” oraz wiele ciekawych informacji ze świata, regionu i kościoła. Jest także do nabycia ostatni numer L'Ossdervatore Romano.

 

23 Niedziela Zwykła 10.09.2017 r. Ogłoszenia

1. „Maryja wychowawczynią pokoleń ” – jest to myśl przewodnia Tygodnia Wychowania, który dzisiaj się rozpoczyna. Modlimy się za dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli, system edukacyjny i formacyjny. Kościół zatroskany jest o wychowanie, wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży.

2. Dzisiaj w Kolnie Dożynki Diecezjalne. Naszą parafię reprezentuje delegacja Rolników ze wsi Guty Bujno.

3. W sobotę dnia 16 września odbędzie się Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa – miejsca narodzin św. Stanisława Kostki. Do wzięcia udziału w pielgrzymce zapraszamy młodzież, dzieci, scholę dziecięcą, ministrantów. Zapisy u katechetów. Odpowiedzialny za pielgrzymkę jest Ks. Mateusz. Koszt pielgrzymki 30 zł.

4. W poniedziałek 18 września wspominamy św. Stanisława Kostkę Patrona dzieci i młodzieży. Módlmy się, by Dzieci i Młodzież brała przykład ze św. Stanisława Kostki.

5. W przyszłą niedzielę 17.09. po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. i z ich rodzicami.

6. Za tydzień 17 września po Mszy św. o godz.18.00 w sali parafialnej rozpocznie się kurs przedmałżeński. Potrwa do piątku 22 września. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.

7. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia w naszym kościele. Będzie to wyjątkowy czas powierzenia siebie, swoich spraw, najbliższego roku szkolnego i akademickiego Bożej Opatrzności. Szczególnie zapraszamy młodych naszej parafii: studentów, uczniów liceów i gimnazjów. Nie bój się, przyjdź, by zaprosić w tym roku Jezusa, by nigdy już nie brakowało Go w Twoim życiu. NIEDZIELA 10 WRZEŚNIA O GODZ. 19:00.

8. W czwartek 15 września –Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W piątek Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

9. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza do udziału w XXXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 23-24 września 2017r. program pielgrzymki w gablocie z ogłoszeniami.

10. Za tydzień Międzynarodowy Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Ofiary do puszek na Diecezjalne Radio Nadzieja.

11. Bóg zapłać za dwie ofiary indywidualne złożone na potrzeby kościoła.

12. Rozpoczyna się nowy rok formacji oazowej. Zapraszamy młodzież na spotkania oazowe w każdy piątek. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00, po Mszy św. spotkanie w sali parafialnej. Odpowiedzialnym za Oazę Młodzieżową jest ks. Marek Żmijewski. Czekamy na każdą młodą osobę. Zrób krok by być bliżej Boga i poznać nowych ludzi.

13. Oaza Dzieci Bożych będzie miała swoje spotkania w każdy piątek o godz. 16.45 z ks. Mateuszem Rakusiewiczem. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby należeć i uczestniczyć w spotkaniach oazowych dzieci.

14. Siostra Aneta i Ks. Mateusz serdecznie zapraszają wszystkich, którzy lubią śpiewać lub grają na instrumentach do scholi młodzieżowej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 16 września po Mszy św. o godz. 18.00 w sali oazowej. Zapraszamy chętnych także chętnych do scholi dziecięcej i ministrantów.

15.Apisy kandydatów do sakramentu bierzmowania 11 i 12 września w godz. od 16.00 do 18.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

16,. W dniach od 9 do 15 października organizujemy parafialną pielgrzymkę do Bawarii ojczyzny Benedykta XVI. W programie: Sanktuarium Maryjne w ALTÖTTING, miejsca zwiane z papieżem Benedyktem, inne miejsca kultu, zamki Bawarii oraz Monachium, Salzburg i Wiedeń. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i u ks. Stanisława.

17. Starosta Ostrowski – przypomina wszystkim właścicielom nieruchomości przylegającym do dróg powiatowych, że zabronione są czynności powodujące naruszenie pasa drogowego. Starosta ostrowski apeluje o przestrzegania stosownych w tym zakresie przepisów prawa. Całość apelu w gablocie..

18. W dzisiejszym Glosie Katolickim m.in. o wychowaniu: „Maryja wszechstronna wychowawczyni”, „Pokazywać drogę ku niebu”, o ludobójstwie wołyńskim: „Wołyń – ludobójstwo wciąż nieznane”, o bezpiecznym korzystaniu z komputera i Internetu: „Dane w chmurze, czyli wygoda i kopie bezpieczeństwa”, a także wiele ciekawych relacji z regionu, Kościoła, świata.

22 Niedziela zwykła, 3.09.2017 r. Ogłoszenia

1. Dzisiaj w Starym Lubiejewie odbędą się Dożynki Gminne. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. dziękczynną o godz. 11.00 w na placu dożynkowym. Po Mszy św. festyn dożynkowy.

2. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 10 września 2016 w Kolnie przy Parafii Chrystusa Króla Wszechświata.. O godz. 12.00 Msza św., po niej festyn na placu parafialnym.

3. Dzisiaj od godz. 13.30 – 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej oraz Koła Żywego Różańca przy wspólnocie.

4. Spotkanie katechetów uczących w szkołach na terenie naszej parafii w środę 6 września po Mszy św., o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 pobłogosławienie tornistrów, podręczników i zeszytów uczniów klas pierwszych Szkół Podstawowych.

6. Zapraszamy na wieczór uwielbienia pod hasłem: „A wy za kogo mnie uważacie?”, który odbędzie się w niedzielę 10 września o godz. 19.00.Niech Jezus będzie obecny u początku nowego roku nauki, pracy i formacji.

7. Młodzież klas drugich gimnazjum, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania w 2017 r., zapraszamy z rodzicami w poniedziałek i wtorek (11 i 12 września) w godz. 15.00 – 17.30 do sali przy kancelarii parafialnej celem zapisu.

8. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w niedziele we Mszy św. o godz. 16.00. dzieci zaś przygotowujące się do I Komunii św. uczestniczą we Mszy św. niedzielnej o godz. 12.30.

9. Przypominamy, że dzieci przystępują do I Komunii św. w swojej parafii także młodzież przystępuje do bierzmowania swojej parafii, niezależnie od szkoły do której uczęszcza.

10. Spotkanie z dziećmi do I Komunii św. ich rodzicami w niedzielę (17 września) po Mszy św. o godz. 12.30.

11. W piątek 8 września w Święto Narodzenia NMP, zapraszamy na naszą pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Wąsewie. Zapraszamy wszystkich chętnych. Apel szczególny kierujemy do młodzieży. Zapraszamy nauczycieli i katechetów do pomocy w przemarszu i utrzymaniu porządku. Wyruszamy z naszego kościoła o godz. 6.00 rano. Powrót indywidualny.

12. W niedzielę dnia 17 września po Mszy św. o godz.18.00 w sali parafialnej rozpocznie się kurs przedmałżeński. Potrwa do piątku 22 września. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.

13. W sobotę dnia 16 września odbędzie się Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa – miejsca narodzin św. Stanisława Kostki. Do wzięcia udziału w pielgrzymce zapraszamy młodzież, dzieci, scholę dziecięcą, ministrantów. Cena 30 zł. Zapisy u księży i katechetów.

14. W dniach od 9 do 15 października organizujemy parafialną pielgrzymkę do Bawarii ojczyzny Benedykta XVI. W programie: Sanktuarium Maryjne w ALTÖTTING, miejsca zwiane z papieżem Benedyktem, inne miejsca kultu, zamki Bawarii oraz Monachium, Salzburg i Wiedeń. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i u ks. Stanisława.

15. Dzisiaj ofiary do puszek przed kościołem na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i wichurach.

16. W dzisiejszym „Głosie Katolickim” ciekawe artykuły o religijności: „Pełne kościoły – noworoczne wyzwanie”, o narodzinach NMP: „Niosąca ziarno nadziei”, z historii: „74. Rocznica Zbrodni Wołyńskiej” Znajdziemy też wiele ciekawych doniesień z regionu, świata, ojczyzny.

21 Niedziela zwykła, 27.08.2017 r.

1. Dzisiaj w Zuzeli - Dożynki Powiatowe. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą św. w Kościele parafialnym. Następnie festyn.

2. Ogólnopolskie Dożynki odbędą się na Jasnej Górze w dniach 2 i 3 września 2017r. Uroczysta Msza św. dziękczynna z błogosławieństwem wieńców żniwnych będzie odprawiona w niedzielę 3 września br. o godz. 11.00. Program uroczystości w gablocie.

3. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 10 września 2017 w Kolnie w Parafii Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 10.30 rejestracja delegacji, o godz. 12.00 Msza św., po niej festyn na placu przy kościele.

4. Dożynki Gminne odbędą się w tym roku w Starym Lubiejewie dnia 3 września. O godz. 11.00 Msza św. na placu dożynkowym. Następnie artystyczna część dożynkowa i festyn. Program w gablocie.

5. Dziękując Bogu za zboże, owoce i płody ziemi, doceniając pracę rolników, weźmy udział w dożynkach ogólnopolskich, diecezjalnych, powiatowych, gminnych.

6. W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca i Pierwsza Sobota Miesiąca. Msze św. i nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS Rodziny Radia Maryja.

7. W przyszłą niedzielę od godz. 13.30 – 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej oraz Koła Żywego Różańca przy wspólnocie.

8. W przyszłą sobotę 2 września o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. polowa w Pecynce za partyzantów poległych pod Pecynką. Po Mszy św. uroczystości rocznicowe. W godzinach popołudniowych modlitwa na naszym cmentarzu grzebalnym za poległych w walce o wolność Ojczyzny.

9. W poniedziałek dnia 4 września , w naszym kościele o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Zapraszamy Uczniów, Dyrekcje Szkół i Przedszkoli, Nauczycieli, Pracowników Placówek Oświatowych, Rodziców. Dzieci i Młodzież zachęcamy do spowiedzi na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.

10. Ogłoszenie dla katechetów: inauguracja nowego roku katechetycznego odbędzie się 2 września (sobota) w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Spotkanie jest obowiązkowe dla wszystkich katechizujących w szkołach: księży, osoby konsekrowane i katechetów świeckich. O godz. 10.00 - Msza św.- przewodniczy J. E. Ks. Biskup Tadeusz Bronakowski, następnie wykład i informacje Wydziału Nauczania i Wychowania Katolickiego. Ok. godz. 13.30 - Modlitwa Anioł Pański. Zakończenie spotkania.

11. Od przyszłej niedzieli powracamy do normalnego porządku Mszy św. O godz. 16.00 będzie Msza św. dla młodzieży. W niedzielę - w kaplicach Msze św. będą sprawowane w następujących godzinach: Prosienica godz.10.00, Pałapus godz. 11.30, Lubiejewo –w każdą 1 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 8.30. Dnia 3 września w domu katechetycznym w Lubiejewie nie będzie Mszy św. W Starym Lubiejewie będzie Msza św. dożynkowa o godz. 11.00.

12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc poszkodowanym na skutek wichur i nawałnic.

13. W dniach od 9 do 15 października organizujemy parafialną pielgrzymkę do Bawarii ojczyzny Benedykta XVI. W programie: Sanktuarium Maryjne w ALTÖTTING, miejsca zwiane z papieżem Benedyktem, inne miejsca kultu, zamki Bawarii oraz Monachium, Salzburg i Wiedeń. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i u ks. Stanisława.

14. Ostrowskie stowarzyszenie „LUDZIE Z PASJĄ” zaprasza na spotkanie z Nuncjuszem Apostolskim w Burundi - Księdzem Arcybiskupem Wojciechem Załuskim na temat: „Misyjne drogi Kościoła”. Spotkanie odbędzie się na sali konferencyjnej Ratusza Miejskiego w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 17.00.

15. Dnia 8 września, w Święto Narodzenia NMP, zapraszamy na naszą pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Wąsewie. Zapraszamy wszystkich chętnych. Apel szczególny kierujemy do młodzieży. Zapraszamy nauczycieli i katechetów do pomocy w przemarszu i utrzymaniu porządku. Wyruszamy z naszego kościoła o godz. 6.00 rano.

16. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na wsparcie Domu Księży Emerytów w Łomży. Dyrektor Domu Ks. Krzysztof Chodkowski, który w sierpniu u nas posługiwał duszpastersko miał dokonać tej zbiórki. Musiał jednak wyjechać na pogrzeb księdza do Italii. Ks. Krzysztof prosi o to wsparcie i za dziękuje za okazywaną życzliwość.

17. W dzisiejszym „Głosie Katolickim” ciekawe artykuły o szkole: „Dobra szkoła uczy i wychowuje”, „Nowa stara szkoła”, o ewangelizacji: „Każdy człowiek musi mieć osobistą relację z Jezusem Chrystusem”; o Internecie: „Wiedza z Internetu- jak mądrze korzystać z informacji.

20 Niedziela zwykła, 20.08.2017 r. Ogłoszeni

1. W sobotę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00.

2. Ogólnopolskie Dożynki odbędą się na Jasnej Górze w dniach 2 i 3 września. Uroczysta Msza św. dziękczynna z błogosławieństwem wieńców żniwnych będzie odprawiona w niedzielę 3 września br. o godz. 11.00. Program uroczystości w gablocie.

3. Dożynki Powiatowe w tym roku odbędą się dnia 27 sierpnia na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą św. W Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli.

4. Dożynki Gminne odbędą się w tym roku w Starym Lubiejewie dna 3 września. O godz. 11.00 Msza św. na placu dożynkowym.

5. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 10 września 2017 w Kolnie w Parafii Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 10.30 rejestracja delegacji, o godz. 12.00 Msza św., po niej festyn na placu przy kościele parafialnym. Dziękując Bogu za zboże, owoce i płody ziemi, doceniając pracę rolników, weźmy udział w dożynkach ogólnopolskich, diecezjalnych, powiatowych, gminnych.

6. W dniach od 9 do 15 października organizujemy parafialną pielgrzymkę do Bawarii ojczyzny Benedykta XVI. W programie: Sanktuarium Maryjne w ALTÖTTING, miejsca zwiane z papieżem Benedyktem, inne miejsca kultu, zamki Bawarii oraz Monachium, Salzburg i Wiedeń. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i u ks. Stanisława.

7. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na pomoc dla Domu Księży Emerytów w Łomży.

8. W dzisiejszym „Głosie Katolickim” ciekawe artykuły o NMP – Królowej Polski: „Prawdziwie Polska Królowa”, „Sukienki i korony mamy”, o zbrodni dokonanej przez NKWD na ludności polskiej: „Operacja antypolska”, o korzystaniu z Internetu: „Netykieta – podstawowe zasady internetowego dobrego zachowania”.

19 Niedziela zwykła, 13.08.2017 r. Ogłoszenia

1. W poniedziałek 14 sierpnia o godz. 20.45 uroczyste Nieszpory Maryjne i zakończenie Apelu Jasnogórskiego z racji Pieszej Łomżyńskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymów Duchowych z Grupy Białej i wszystkich, którzy na Nieszpory i Apel przyjdą, prosimy o przyniesienie świec (z osłonami, by nie plamić posadzki kościoła). Nieszpory Maryjne i Apel z procesją będą wprowadzeniem w nasze uroczystości odpustowe dnia 15 sierpnia.

2. Dzisiaj Apel Jasnogórski o godz. 19.00.

3. We wtorek - 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia NMP – odpust w naszej parafii. Porządek Mszy św.: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00 Suma odpustowa o godz. 12.30 - po niej procesja. Zapraszamy osoby posługujące w procesji, noszące chorągwie, feretrony, inne znaki liturgiczne, dziewczynki sypiące kwiaty, służbę liturgiczną.

4. Dnia 15 sierpnia nie będzie Mszy św. w kaplicach w wioskach. Wszystkich zapraszamy na uroczystość odpustową do kościoła parafialnego.

5. Dnia 15 sierpnia na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie kłosów zbóż, owoców, ziół i kwiatów.

6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do pełnienia należytej służby wobec całego Kościoła.

7. Dożynki Powiatowe w tym roku odbędą się dnia 27 sierpnia na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą św. W Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli.

8. Dożynki Gminne odbędą się w tym roku w Starym Lubiejewie dna 3 września. O godz. 11.00 Msza św. na placu dożynkowym.

9. W dzisiejszym Glosie Katolickim ciekawe artykuły: o Wniebowzięciu NMP: „Wniebowzięcie – realizacja nadziei”, o Bitwie Warszawskiej – zwanej Cudem nad Wisłą: „Na placu boju pod płaszczem Maryi”, o polskiej górze świadectwa: „Giewont – góralskie świadectwo wiary”, o Internecie: „Smart shopping czyli jak sprytnie kupować”.

Święto Przemienienia Pańskiego 6.08.2017 r. Ogłoszenia

1. W środę – 2 sierpnia gościliśmy w Pielgrzymów 33 Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po odprawionej Mszy św. przyjęliśmy ich śniadaniem. Wiele osób i zakładów okazało pomoc w zorganizowaniu śniadania dla pielgrzymów. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy serdecznie: - Państwu Kosobudzkim z Zakładu Mięsno-Wędliniarskiego „Kargul i Pawlak”, Państwu Jastrzębskim ze sklepu „Jarosz”, Sklepowi „Justyna”, Państwu Piórkowskim ze sklepu „Vigar” - Państwu Gręda z restauracji „Cobra”, - Mleczarni w Ostrowi Mazowieckiej, Państwu Elcesr z Zakładów Mięsnych „Elkopol” w Kalinowie, - Cukierni Państwa Burkiewicz, - Piekarniom PSS w Ostrowi Mazowieckiej i GS w Komorowie, - Piekarni Pani Grodeckiej, - Panu Owsiewskiemu z Hurtowni Owoców, Jarzyn i Napojów – „Janpol”, Hurtowni „Ekosad” Bogusław Świderski, Hurtowni Wielobranżowej „Kukwa”, Panu Mariuszowi Wilczyńskiemu, Panu Kazimierzowi Szostakowi, Panu Jarosławowi Kuczyńskiemu, Państwu Pruszyńskim, Panu Zbigniewowi Świerżewskemu, Panu Czarkowskiemu, Panu Ogrodnikowi Państwu Zadrożnym, Osobom z Rodziny Radia Maryja, Odnowy w Duchu Świętym, wszystkim, którzy przygotowywali i podawali posiłki pielgrzymom. - Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary pieniężne na ten cel. Nie sposób wymienić imiennie wszystkich ofiarodawców – wszystkim, którzy okazali jakąkolwiek pomoc i życzliwość serdecznie dziękuję.

2. Zapraszamy do udziału w Apelu Jasnogórskim o godz. 20.45, by towarzyszyć duchowo pielgrzymom udającym się na Jasną Górę. Będzie on trwał do 14 sierpnia włącznie. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę Apel o godz. 19.00, po Mszy św. o godz. 18.00.

3. We wtorek - 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP – odpust w naszej parafii. Porządek Mszy św.: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00 Suma odpustowa o godz. 12.30 - po niej procesja. Zapraszamy osoby posługujące w procesji, noszące chorągwie, feretrony, inne znaki liturgiczne, dziewczynki sypiące kwiaty, służbę liturgiczną.

4. Dyrekcja Muzeum Rolnictwa im. Ks. Kluka w Ciechanowcu zaprasza w dniu 13 sierpnia – w niedzielę od godz. 10.00 na imprezę folklorystyczną „XVII Podlaskie Święto Chleba”. O godz. 10.00 Msza św. w Kościele Świętej Trójcy w Ciechanowcu, następnie w programie szereg imprez. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

5. Bóg zapłać za dwie indywidualne ofiary na potrzeby kościoła.

6. Są jeszcze miejsca na wyjazd dzieci ze szkół podstawowych w dniach 21-27 sierpnia na obóz formacyjno – wypoczynkowy w Bieszczadach. W programie: pobyt nad Jeziorem Solińskim, wyjazdy: na Tarnicę, do parku Miniatur i Ogrodu Biblijnego, Zwiedzanie Lublina i Przemyśla; Codzienna Eucharystia, gry, zabawy, spotkania tematyczne. Koszt wyjazdu to 590 zł. Zapisy u ks. Stanisława.

7. Rodzina Radia Maryja w Łomży organizuje w dn. 12-15 sierpnia 4-ro dniową pielgrzymka w do Lwowa, Zamościa i Kodnia. Koszt 370 zł. Zapisy – Pan Stanisław tel.: 507 112 831. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. W dzisiejszym Glosie Katolickim ciekawe artykuły o Kardynale Stefanie Wyszyńskim: „Wypowiedzcie zdecydowaną walkę nietrzeźwości”, o wędrowaniu w górach: „W górach łatwo poznać prawdziwą twarz człowieka”, o Objawieniach Fatimskich: „Cuda Matki Bożej”.

17 Niedziela zwykła, 30.07.2017 Ogłoszenia

1. Zbliża się sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na Apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych. Nie częstujmy też nimi innych. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii i Narodu oraz wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości. 2. W środę

2 sierpnia będziemy gościć pielgrzymów 33 Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po odprawionej Mszy św. o godz. 9.00 będzie śniadanie dla pielgrzymów. Proszę o pomoc w przygotowaniu śniadania. Można złożyć ofiarę pieniężną na ten cel.

3. Zapraszamy do udziału w Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Do 2 sierpnia można dokonać zapisu na pielgrzymkę i wyruszyć w drogę.

4. Zachęcamy aby zapisać się do Grupy Białej – Pielgrzymów Duchowych. Grupa Biała uczestniczy w naszym kościele w Apelu Jasnogórskim o godz. 20.45, by towarzyszyć duchowo pielgrzymom udającym się na Jasną Górę. Apel będzie trwał do 14 sierpnia włącznie. W niedzielę czyli 6 i 13 sierpnia Apel po Mszy św. o godz. 18.00 czyli ok. godz. 19.00.

5. Dnia 2 sierpnia można zyskać odpust „Porcjunkuli”. Warunki: nawiedzenie kościoła, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, stan łaski uświecającej, przyjęcie komunii św. i modlitwa w intencji Papieża.

6. Dnia 6 sierpnia, w niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to opisują Ewangelie. Święto ma długą tradycję w Kościele. Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę.

7. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. godz. 18.00.

8. W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca i pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

9. W przyszłą niedzielę od godz. 13.30 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej oraz Koła Żywego Różańca przy Wspólnocie. Zapraszamy.

10. We wtorek 1 sierpnia 73. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczcimy poległych i zmarłych Powstańców na Cmentarzu Parafialnym we wtorek 1 sierpnia o godz. 17.00 przy Mauzoleum. Zapraszamy do udziału.

11. Są jeszcze miejsca na wyjazd dzieci ze szkół podstawowych w dniach 21-27 sierpnia na obóz formacyjno – wypoczynkowy w Bieszczadach. W programie: pobyt nad Jeziorem Solińskim, wyjazdy: na Tarnicę, do parku Miniatur i Ogrodu Biblijnego, Zwiedzanie Lublina i Przemyśla; Codzienna Eucharystia, gry, zabawy, spotkania tematyczne. Koszt wyjazdu to 590 zł. Zapisy u ks. Stanisława.

12. Rodzina Radia Maryja w Łomży organizuje w dn. 12-15 sierpnia 4-ro dniową pielgrzymka w do Lwowa, Zamościa i Kodnia. Koszt 370 zł. Zapisy – Pan Stanisław tel.: 507 112 831. Szczegóły na plakacie w gablocie.

13. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.

14. W Głosie Katolickim ciekawe artykuły o trzeźwości: „Trzeźwość – troska o człowieka i Naród”, o pielgrzymowaniu: „Czas wyruszyć”, o św. Janie Marii Vianneyu – proboszczu z Ars: „Patron proboszczów”, o bezpieczeństwie Internecie: „Wielki brat w dobie Internetu”.

16 Niedziela zwykła, 23.07.2017 Ogłoszenia

1. We wtorek 25 lipca święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Z tej racji dzisiaj – w kościele po Mszach świętych modlitwa w intencji kierowców, następnie błogosławieństwo pojazdów. Kierowcy będą wyjeżdżać z parkingu, kapłan zaś będzie święcił pojazdy. W tym dniu możemy wspomóc misjonarzy poprzez ofiary złożone przy błogosławieństwie pojazdów, na zakup pojazdów służących na misjach. Jest założony specjalny fundusz misyjny na ten cel. Szczególnie niech wyrażą wdzięczność św. Krzysztofowi kierowcy, którzy mieli jazdę bezkolizyjną i niech wspomogą misjonarzy.

2. W środę wspomnienie św. Joachima Anny – Rodziców NMP. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.

3. W dniach 1-14 sierpnia – odbędzie się 33 Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszej parafii będziemy Gościć pielgrzymów 2 sierpnia. Po Mszy św. o godz. 9.00 podejmiemy pielgrzymów śniadaniem. Ośmielam się prosić o pomoc w podjęciu pielgrzymów, tak jak w ubiegłych latach. Potrzebne są osoby do pomocy. Można będzie ofiarować produkty żywnościowe (prosiłbym o tym wcześniej poinformować księdza proboszcza) lub złożyć na ten cel ofiarę pieniężną. Parafia nasza słynęła z gościnności. Mam nadzieję, że tak będzie i w tym roku.

4. Zachęcamy serdecznie do udziału w pielgrzymce pieszej. Zapisy na pielgrzymkę od dzisiaj. Zapisy w zakrystii po Mszach św. i w kancelarii. W kancelarii w dni powszednie w godz. 16.00 – 17.45.

5. Zapraszamy do łączenia się duchowo z pielgrzymami poprzez zapis do Grupy Białej – czyli Pielgrzymów Duchowych. Grupa Biała gromadzi się na Apelu Jasnogórskim w naszym kościele o godz. 20.45 (od 1 do 14 sierpnia) w dniach trwania pielgrzymki.

6. Rodziny Radia Maryja w Łomży organizuje w dn. 12-15 sierpnia 4-ro dniową pielgrzymka w do Lwowa, Zamościa i Kodnia. Koszt 370 zł. Zapisy – Pan Stanisław tel.: 507 112 831.

7. Radio Nadzieja w Ostrowi Mazowieckiej, w Parku Jordanowskim organizuje w dniach 23-24 lipca godz. 21.00 Kino Plenerowe. Zachęcamy do obejrzenia wartościowych filmów. Wstęp wolny.

8. Komendant Wojewódzki Policji w Apelu dotyczącym bezpieczeństwa osób starszych pisze, że w ostatnim czasie doszło do wielu przestępstw – wyłudzeń pieniędzy na telefon . Złodzieje powołują się na osoby bliskie np. syna, wnuczka, krewnego, lub urzędnika państwowego czy funkcjonariusza policji. Jak rozpoznać taki telefon i nie dać się okraść? – możemy przeczytać w apelu Komendanta Policji. Apel w gablocie. Można otrzymać go także w zakrystii.

9. Dzisiaj po Mszy św. w. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi wyjeżdżającymi w sierpniu na obóz w Bieszczady i z ich rodzicami.

10. W tym tygodniu w Głosie Katolickim min. o Ewangelii: „Adresaci Ewangelii”, o mieście Tykocin – posiadającym wiele zabytków: „Perła baroku w Koronie Podlasia”, z bolesnej powojennej historii: „Nie zostawiliśmy tam nikogo - pożegnanie bohaterów odnalezionych na Łączce”, o telefonach i rachunkach: „Jak nie powiększyć wysokości rachunku telefonicznego.

************

15 Niedziela zwykła, 16.07.2017 Ogłoszenia

1. We wtorek 25 lipca święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Z tej racji w przyszłą niedzielę 23 lipca – w kościele po Mszach świętych będzie modlitwa w intencji kierowców, następnie błogosławieństwo pojazdów. Kierowcy będą wyjeżdżać z parkingu, kapłan zaś będzie święcił pojazdy. W tym dniu możemy wspomóc misjonarzy poprzez ofiary złożone przy błogosławieństwie pojazdów na zakup pojazdów służących na misjach. Jest założony specjalny fundusz misyjny na ten cel. Szczególnie niech wyrażą wdzięczność św. Krzysztofowi kierowcy, którzy mieli jazdę bezkolizyjną i niech wspomogą misjonarzy.

2. W dniach 1-14 sierpnia – odbędzie się 33 Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszej parafii będziemy Gościć pielgrzymów 2 sierpnia. Po Mszy św. o godz. 9.00 podejmiemy pielgrzymów śniadaniem. Ośmielam się prosić o pomoc w podjęciu pielgrzymów, tak jak w ubiegłych latach. Potrzebne są osoby do pomocy. Można będzie ofiarować produkty żywnościowe (prosiłbym o tym wcześniej poinformować księdza proboszcza) lub złożyć na ten cel ofiarę pieniężną. Parafia nasza słynęła z gościnności. Mam nadzieję, że tak będzie i w tym roku.

3. Zachęcamy serdecznie do udziału w pielgrzymce pieszej. ZAPISY, będą prowadzone w naszej parafii od niedzieli 23 lipca do 1 sierpnia. Będziemy zapisywać zakrystii - po Mszach św. i w kancelarii od 16.00 do 17.30. Do zapisu niezbędny jest dokument tożsamości. Młodzież - do lat 15 włącznie pielgrzymuje w towarzystwie osoby pełnoletniej, - od 16 do 18 lat wędruje za pisemną zgodą rodziców, przedstawioną przy zapisie. WPISOWE na pielgrzymkę, wynosi: 120 zł (wraz z koszulką w kolorze grupy którą otrzymujemy na trasie PPŁ); dla uczestników do lat 15 włącznie - 90 zł. Z wpisowego zwolnieni są: dzieci do 7 roku życia włącznie oraz Służba Medyczna posługująca na pielgrzymce (opłacają jedynie bagaż w kwocie 60 zł). OPŁATA RODZINNA. Dla członków rodziny w linii prostej (rodzice, dzieci, dziadkowie, rodzeństwo) zostały przewidziane zniżki: 1 osoba płaci 100% wpisowego (+obowiązkowa opłata za bagaż 60 zł/os.) 2 i 3 osoba płaci 50% wpisowego (+ obowiązkowa opłata za bagaż 60 zł/os.) Opłata za bagaż pobierana jest z góry przy zapisywaniu się na Pielgrzymkę! Cena bagażu, 60 zł, obejmuje plecak lub torbę turystyczną z zapakowanym do środka śpiworem i dołączoną na zewnątrz karimatą. Bagaż zasadniczy nie może być cięższy niż 20 kg.

4. Wymarsz z Ostrowi Mazowieckiej: Grupa srebrna rozpoczyna pielgrzymowanie 2 sierpnia Mszą św. o godz. 9.00 odprawianej w naszej parafii. Przewodnikami są Ks. Andrzej Muzyczak oraz Ks. Michał Turbaczewski. W grupie pielgrzymują pątnicy dekanatów: ostrowskich: Wniebowzięcia NMP i Chrystusa Dobrego Pasterza.

5. Więcej informacji o pielgrzymce na stronie internetowej: www.pielgrzymka.lomza.pl

6. Zapraszamy do łączenia się duchowo z pielgrzymami poprzez zapis do Grupy Białej – czyli Pielgrzymów Duchowych. Grupa Biała gromadzi się na Apelu Jasnogórskim w naszym kościele o godz. 20.45 (od 1 do 14 sierpnia) w dniach trwania pielgrzymki.

7. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie seniorów z Policjantem na temat bezpieczeństwa. Stowarzyszenie Pomocy Szansa – Warsztaty Terapii Zajęciowe- Stare Lubiejewo zaprasza Seniorów – i Osoby Zainteresowane na spotkania dotyczące bezpieczeństwa: 17 lipca – z Ratownikiem Medycznym; 18 lipca ze Strażakiem; 19 lipca z Zawodowym Kierowcą. Spotkania odbywać się będą w sali parafialnej za garażami po Mszy św. o godz. 18.00 – czyli ok. godz. 18.45. Zapaszmy.

8. W tym tygodniu w Głosie Katolickim min. urlopach: „Urlop w zakonnych murach”, „Urlop od …… Przykazań, czyli kilka słów o wakacyjnym dekalogu”, o wierze: „Wychowywać do dojrzałości w wierze”, o Internecie: „Media społecznościowe – jak bezpiecznie z nich korzystać”.

14 Niedziela zwykła, 9.07.2017 Ogłoszenia

1. W tym tygodniu: we wtorek 11 lipca – Święto św. Benedykta – Patrona Europy, w środę Uroczystość św. Brunona z Kwerfurtu Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Diecezji.

2. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej oraz parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Śniadowie zapraszają na 5. Diecezjalne Spotkanie Matek i Teściowych, które odbędzie się w niedzielę 16 lipca br. w Śniadowie. Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkie matki i teściowe z naszej Diecezji, a wśród nich: Członkinie Kół Różańcowych, Kół Gospodyń Wiejskich oraz Słuchaczki Radia Maryja i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Początek spotkania o godz. 10.00. Program w gablocie.

3. W dniach 1-14 sierpnia – odbędzie się Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy serdecznie do udziału w pielgrzymce pieszej. Przewodnikami Grupy Srebrnej będą: nasz Wikariusz Ks. Andrzej Muzyczak i Ks. Michał Turbaczewski. Zachęcamy także do udziału w Grupie Białej – czyli łączenia się duchowo z pielgrzymami i uczestnictwie w Apelu Jasnogórskim w naszym kościele parafialnym. Zapisy na pielgrzymkę od 16 lipca w kancelarii parafialnej i zakrystii.

4. Terminy I Komunii św. w 2018 r. Dnia 13 maja – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3; 20 maja – dzieci ze Szkół w Pałapusie i Lubiejewie; 27 maja dzieci z „Dwójki” – im. Papieża Jana Pawła II.

5. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się półkolonie. Uczestniczyło w nich 86 osób – dzieci i młodzieży. Dziękujemy Ks. Markowi, który prowadził półkolonie. Dziękujemy tym, którzy wsparli inicjatywę: Urzędowi Miasta i Gminy, Miejskiemu Domowi Kultury, MOSiR, Z. Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II, osobom, które ofiarowały i przygotowały posiłki, animatorom, Siostrom Terezjankom, wszystkim, którzy pomogli zorganizować i przeprowadzić półkolonie.

6. W przyszłą niedzielę ofiary na tace będą przeznaczone na WSD w Łomży.

7. W sobotę 15 lipca naszym kościele o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. przez Księdza Biskupa Tadeusza Bronakowskiego w intencji „Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich” i grup AA.

8. Nasiliły się wyłudzenia pieniędzy i oszustwa szczególnie osób starszych na wnuczka, policjanta, pracownika elektrowni itp., także w naszej okolicy. Z tego też powodu Policja Ostrowska zaprasza na spotkanie o bezpieczeństwie osób starszych. Spotkanie odbędzie się w środę 12 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 – ok. 18.45 w sali parafialnej - za garażami. Zapraszamy serdecznie.

9. W dn. 15 16 lipca Urząd Miasta z Polskim Związkiem Koszykówki organizują Eliminacje do Mistrzostw Polski w Koszykówce 3x 3. Rozgrywki odbędą się na parkingu przy naszym kościele. Z tego powodu w dn. 14-16 lipca (piątek, sobota, niedziela) parking będzie zamknięty. Będzie można parkować na parkingu LO i parkingu przy hali sportowej LO od ul. Kościuszki. Pod bramę kościelną będzie mógł podjechać samochód z młodymi do ślubu a także karawan pogrzebowy. W sobotę i niedzielę będzie wyłączony zewnętrzny głośnik kościelny od strony miasta. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia.

10. W tym tygodniu w Głosie Katolickim min. o wakacyjnym wypoczynku i pracy: „Na wakacje zatrudnię od zaraz”, o męczenniku litewskim okresu komunizmu biskupie Teofilusie Matulionisie: „Litewski męczennik”, o bezpieczeństwie w Internecie: „Internet rzeczy a zagrożenia naszej prywatności”.

13 Niedziela zwykła, 02.07.2017 Ogłoszenia

1. Dnia 6 lipca – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00. Modlimy się o powołania do kapłaństwa i różnych form życia konsekrowanego.

2. Dnia 7 lipca –Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i Nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00.

3. Dzisiaj w godz. 13.30 – 18.00 odbędzie się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem „Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej” oraz Koła Żywego Różańca przy Wspólnocie. Zapraszamy serdecznie do adoracji.

4. W poniedziałek 3 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego sakramentu w ciszy Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy 5. W dniach 1-14 sierpnia – odbędzie się 33. Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy serdecznie do udziału w Pielgrzymce. Przewodnikiem Grupy Srebrnej będzie nasz Wikariusz Ks. Andrzej Muzyczak. Zachęcamy także do udziału w Grupie Białej – czyli łączenia się duchowo z pielgrzymami i uczestnictwie w Apelu Jasnogórskim w naszym kościele parafialnym.

6. Słowa zachęty kieruje Pasterz Łomżyński – Biskup Janusz: „Czas pielgrzymowania jest rzeczywiście czasem odnowienia miłości do Naszej Matki. Zachęcam Was, drodzy diecezjanie, do podjęcia fizycznego lub duchowego pielgrzymowania i zanoszenia modlitwy przez przyczynę Królowej Polski. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Idźcie i głoście”. Jednak, by głosić Chrystusa, trzeba być Jego wiarygodnym świadkiem, trzeba Go nieustannie poznawać, a nade wszystko mieć w sercu, przez regularne przyjmowanie Komunii św. Tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli pielgrzymować fizycznie, zapraszam do udziału w GRUPIE BIAŁEJ, której patronuje św. Jan Paweł II. W większości parafii naszej Diecezji dziesiątki duszpasterzy poprowadzi Apele Jasnogórskie, połączone ze Mszą św. i modlitwą za pątników zdążających do Czarnej Madonny.”

7. Zapisy na Łomżyńską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w naszej parafii od przyszłej niedzieli.

8. Dzisiaj kazanie głosi ks. Jacek Krzemień – Kapelan na całą Polskę Wspólnoty Chleb Życia, zajmującej się pomocą osobom bezdomnym, uzależnionym, życiowo niedostosowanym. Po Mszach świętych, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na potrzeby wspólnoty min. nabywając konfitury wyprodukowane w manufakturze tej Wspólnoty .

9. W tym tygodniu w Głosie Katolickim m.in. o trzeźwości i abstynencji: „Zawsze potrzebna jest modlitwa o trzeźwość narodu”, „Wolność jest owocem odwagi”, o lewicowej ideologii w zachodniej Europie: „Ostatni taki bunt. Francuski maj 1968 r.”, o Ewangelii: „Etapy powstawania Ewangelii.”, a także wiele ciekawych informacji z regionu, diecezji, świata.

12 Niedziela Zwykła 25 czerwca 2017 r. Ogłoszenia

1. W czwartek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

2. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli do września nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 16.00. Msza św. niedzielna w Prosienicy będzie o godz. 14.00, w Pałapusie o 15.15. W domu katechetycznym w Lubiejewie Msza św. w 1 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 16.30.

3. W tym tygodniu I Sobota Miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja N. Sakramentu prowadzona przez Rodzinę Radia Maryja.

4. W niedzielę 2 lipca w godz. 13.30 – 18.00 odbędzie się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem „Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej” oraz Koła Żywego Różańca przy wspólnocie. Zapraszamy serdecznie do adoracji.

5. Krajowa Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasna Górę w dniach 1-2 lipca 2016 r. Szczegóły w gablocie.

6. W naszej parafii w ramach zastępstw wakacyjnych do 20 lipca będzie posługiwał Ks. Marek Muzyk - w tym roku wyświęcony na kapłana. Życzymy mu by czuł się dobrze wśród nas rozpoczynając duszpasterskie posługiwanie.

7. Bóg zapłać za dwie ofiary indywidualne złożone na potrzeby kościoła.

8. W Prosienicy została pomalowana kaplica. Prace wykonano przy wsparciu Urzędu Gminy, z funduszy parafialnych oraz zbiórki mieszkańców.

9. W przyszłą niedzielę kazanie wygłosi ks. Jacek Krzemień – kapelan na całą Polskę Wspólnoty Chleb Życia, zajmującej się pomocą osobom bezdomnym, uzależnionym, życiowo niedostosowanym. Po Mszach świętych, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na potrzeby wspólnoty.

10. Dzisiaj przed kościołem ofiary do puszek przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.

11. W Głosie Katolickim m.in. o urlopach i wakacjach: „Urlopowicze często zapominają o zdrowym rozsądku”, „Czas świadectwa”, o Apostolstwie Trzeźwości: „Wolni w Chrystusie”, o Internecie: „Jak zorganizować wakacje przez Internet?”. Znajdziemy także sprawozdanie z Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej.

 

Gruzja - Armenia

10-20 lipca 2017 r. - 11 dni

wyjazd 10 lipca godz. 17,30 parking przy naszym kościele;)

10.07. 2017, 1 dzień: WARSZAWA - TBILISI Warszawa-Okęcie - zbiórka uczestników w hali wylotów na lotnisku Okęcię o godz. 20.30, odprawa. Wylot z Warszawy ok. godz. 22.30 do Gruzji do Tbilisi (lot trwa 3 h 40 min). Przylot ok. 04.10, Tibilisi - dosł. "Gorące Źródła"- stolica i największe miasto w Gruzji, leżące w Kotlinie Tbilskiej, nad brzegami rzeki Mtkvari, ufundowane w V w. przez Vakhtang Gorgasali, gruzińskiego Króla Iberii, zostało stolicą w VI wieku. Tbilisi jest ważnym przemysłowym, społecznym i kulturalnym centrum. Położone strategicznie na skrzyżowaniu szlaków między Europą i Azją, przy jedwabnym szlaku, w miejscu styku wielu wpływów i imperiów. Jego historia ma odbicie w różnorodnej architekturze

11.07.17 , 2 dzień: TIBILISI Wolny czas na lotnisku (na śniadanie we własnym zakresie). Ok. Godz. 07:00 przejazd do Kościoła katolickiego. Msza Święta. Później Tbilisi City Tour – zwiedzanie stolicy Gruzji . Tbilisi City Tour – zwiedzanie zabytków stolicy Gruzji. Zwiedzimy Starówkę w Tbilisi, zaczynając od Świątyni Metechi (XIII w.), następnie zwiedzimy Narikala (IV w.) – jedną z najstarszych fortyfikacji w Tbilisi, starożytną twierdzę wznoszącą się nad Tbilisi z przepięknym widokiem na miasto, pomnik Matki Gruzji. Następnie zwiedzimy bazylikę Anczyschati (VI w.), Świątynię Sioni (XII w.), Sobór św. Trójcy - siedziba Gruzińskiegio Patriarchatu Prawosławnego, Synagogę. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

12.07.17, 3 dzień: Tbilisi – Mtskheta – Kościół pw. Trójcy św. Gergeti – Gudauri Śniadanie w hotelu. Następnie wyjazd do Mtskhety – pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na listę UNESCO. Odwiedzimy tu klasztor Dżwari (VI w.) katedrę Sweti Cchoweli (XIw.), gdzie złożona została Szata Chrystusa. npm. Ze świątyni rozciąga się widok przepiękny widok na szczyt Kazbek (5047m). Przejazd przez Przełęcz Krzyżową 2379 m n.p.m., czas na zdjęcia w punkcie widokowym. Przejazd jeppami do Cminda Sameba - Cerkwii św. Trójcy Gergeti położonej na wysokości 2170 m, u stóp Góry Kazbegi 5047 m n.p.m. - sylwetka tego kościoła na masywu Góry Kazbek jest ikoną krajobrazową Gruzji i najczęściej reklamowanym miejscem w kraju. Przejazd do Gudauri - górskiego kurortu narciarskiego, położonego na południowych stokach Wysokiego Kaukazu. Obiadokolacja oraz nocleg w Gudauri.

13.07.17, 4 dzień: Gudauri – Twierdza Ananuri– Gori - Uplistsikhe – Katedra Bagrati – Kutaisi Śniadanie. Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną w stronę Anauri. Wykorzystywany od starożytności strategiczny, wiodący przez Góry Kaukaz szlak kupiecko-wojskowy zaczyna się w Tbilisi a kończy we Władykaukazie w Osetii Północnej (208 km). Zwiedzanie: Forteca Anauri z XVII w. - położona malowniczo na wzgórzu, nad brzegiem rzeki Argavi, Następnie przejazd do Gori, gdzie urodził się Stalin. Jeżeli czas na to pozwoli zwiedzimy Muzeum Stalina. (opcjonalnie – Muzeum Stalina – 5 USD za osobę) W Gori odwiedzimy miasto skalne Upliscyche, które przez wiele stuleci było ważnym ośrodkiem handlowym na Jedwabnym Szlaku. Później przejazd do Kutaisi, gdzie zwiedzimy znajdującą się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO Katedrę Bagari (XI w.). Obiaokolacja oraz nocleg w Kutaisi.

14.07.17, 5 dzień: Kutaisi – Batumi – Kutaisi Śniadanie w hotelu. Przejazd do Batumi. Zwiedzanie miasta, Czas wolny. Następnie, ok. Godz. 17:00 przejazd do KutaisI. Obiadokolacja oraz nocleg w Kutaisi.

15.07.17, 6 dzień: Kutaisi – Kompleks klasztorny Gelati– Park Bordżomi– Forteca Rabati – Akhaltsikhe Po śniadaniu zwiedzimy zespół klasztorny Gelati (XII w.). Jego fundatorem był Krół Dawid IV Budowniczy (Agmaszenebeli). Jego grobowiec znajduje się w świątynnym murze. Zabytki te znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Później zwiedzimy fortecę Rabati. Następnie wizyta w parku Bordżomi. Przejazd do Akhaltsikhe - dosł. "Nowa Twierdza", mała miejscowość uzdrowiskowa, w połudn-zach Gruzji, w rejonie Małego Kaukazu, w przeszłości miasto-twierdza, zdobyte przez Turków w XVI w. Obiadokolacja oraz nocleg w Achalcyche.

16.07.17, 7 dzień: Akhaltsikhe - Khertvisi – Vardzia – granica gruzińsko-ormiańska (Bawra) Erywań Po śniadaniu wyjazd do miasta skalnego Wardzia – W średniowieczu Wardzia służyła jako schronienie od najazdów wrogów. Kompleks wykuty jest w zboczu górskim. Jego centrum stanowi kościół Wniebowzięcia z freskami pochodzącymi XII wieku.Po drodze zwiedzimy twierdzę Chertwisi. Dalej jedziemy w kierunku granicy gruzińsko-ormiańskiej, odprawa celno-paszportowa i przejazd do Erywania. Obiadokolacja oraz nocleg w Erywaniu.

17.07.17, 8 dzień: Erywań – Khor Virap - Garni - Geghard - Erywań Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie klasztoru Khor-Virap. Tu Armenia została ochrzczona na początku IV wieku jako pierwszy kraj na świecie. Z klasztoru otwiera się wspaniały widok na biblijny Ararat. Później przejazd do Garni, pogańskiej świątyni boga Mitry – usytuowana na terenie dawnej letniej rezydencji króla Tiridatesa I, skąd rozciąga się przepiękna panorama na dolinę rzeki Azat. Następnie zwiedzimy kompleks klasztorny Geghard. Powrót do Erywania. Obiadokolacja i nocleg w Erywaniu.

18.07.17, 9 dzień: Erywań – City Tour (Muzeum Rękopisów Matenadaran) -Erywań Śniadanie w hotelu. Erywań City Tour- al. Bagramyana, Pałac Prezydencki, Akademia Nauk, budynek Parlamentu, Opera, Katedra św. Grzegorza Oświeciciela. Zwiedzimy Muzeum Rękopisów Matenadaran (nieczynne w niedziele i poniedziałki) oraz Cicernakaberd. Po południu zwiedzimy pchli targ – wernisaż. Obiadokolacja oraz nocleg w Erywaniu.

19.07.17, 10 dzień: Erywań – Eczmiadzyn - Sevan - Haghpat – granica ormiańsko-gruzińska - Tbilisi Śniadanie w hotelu. Wyjazd do duchowej stolicy Armenii i siedziby jej patriarchów – katedry Eczmiadzyn, jest ona najstarsza w Armenii, ufundowana w 301 r. przez św. Grzegorza Oświeciciela, wpisana na Listę UNESCO, Skarbiec: dzieła sakralne z 17 stuleci Kościoła Ormiańskiego, relikwie Apostołów, Włóchnia Przeznaczenia, fragment Arki Noego. Zwiedzanie świątyń pod wezwaniem św. Hripsime i Gayane. Zwiedzimy twierdzę Zwartnoc. Przejazd nad Jezioro Sewan. Zwiedzimy tu świątynię Sevanavank (IX w.) atop the mountain. Nastepnie zwiedzimy klasztor Haghpat(X-XIIIw). Dalej jedziemy w kierunku granicy ormiańsko-gruzińskiej (Sadachlo). Zmiana przewodnika. Odprawa celno-paszportowa i przejazd do Tbilisi. Uroczysta obiadokolacja pożegnalna oraz nocleg w Tbilisi.

20.07, 11 dzień: TBILISI - WARSZAWA Nad ranem transfer na lotnisko - wylot do Polski ok. 04.55 - przylot do Warszawy ok. godz. 06h35. Lot trwa 3h40min.

Koszt 4200 i 200 $

Cena zawiera: - przeloty samolotem: Warszawa-Tibilisi-Warszawa, opłaty lotniskowe, - transport autokarem w Gruzji i Armenii (z klimatyzacją), przejazd terenówkami na Kazbeghi, - wyżywienie: według programu, - zakwaterowanie w hotelach***, 9 noclegów, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, - bilety wstępu wg programu, - usługę pilota polskojęzycznego, -ubezpieczenie NNW, KL, podatek VAT,

Cena nie zawiera: - wydatków własnych uczestników - ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu, (200zł) - ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych; - dopłata do pokoju 1 os. 250 USD, - opłat za napoje do obiadokolacji, - dojazdu na z/lotniska w Warszawie.

UWAGA: Wymagany paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacje i zapisy u ks. Stanisława tel. 66 40 13 742