AKTUALNOŚCI

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: niedziela, 14 grudnia 2014 11:50 Wpisany przez Administrator poniedziałek, 10 listopada 2014 16:14

Drodzy Parafianie,

Dobiega końca inwentaryzacja naszego cmentarza parafialnego.

Z efektami tych prac można zapoznać się na stronie internetowej:

www.polski-cmentarz.pl/ostrowmazowiecka

ks. Jan Okuła Proboszcz

Wyjazd na narty

Całusdla dzieci od klasy IV i młodzieży do Klasy II szkoły średniej Puszcza oczko

Termin: 25-31 stycznia (2 tydz. Ferii)

Miejsce: Zakopane "Świerk" http://biurotatry.com.pl

W trakcie pobytu w górach: zapewniona opieka instruktorów, możliwość nauki jazdy na nartach, mieszkamy ok. 5 minut od Krupówek, ponadto planujemy odwiedzić Łagiewniki, Kraków;

- wyjazd na termy do Białki Tatrzańskiej;

- ponadto codzienna Eucharystia i wspólna modlitwa oraz gry i zabawy pod opieką animatorów.

Koszt - 680 zł. - obejmuje: przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie (3 posiłki dziennie), ubezpieczenie, opłacenie instruktorów, wynajęcie sprzętu, bilety wstępu na termy oraz jeśli pozwolą środki to częściowo karnety na zjazdy;)

Zachęcam do wyjazdu - szczególnie tych którzy nigdy nie jeździli na nartach, warto się nauczyć;)

Zapisy - ks. Stanisław tel. 66 40 13 742

 

 


Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu, 7.12.2014

1. W poniedziałek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu rozpoczyna się Rok Życia Konsekrowanego ogłoszony przez Papieża Franciszka. Msze św. w naszym kościele w godz.: 6.30; 7.00; 11.00; 18.00.

2. We wtorek 9 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali parafialnej spotkanie członków Dekanalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży. Obecność obowiązkowa.

3. W piątek 12 grudnia o godz. 18.00 Msza św. dla młodzieży po niej spotkanie modlitewne w duchu Światowych Dni Młodzieży. Jest to duchowe przygotowanie naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r.

4. Oaza Dzieci Bożych, Oaza Młodzieżowa oraz Domowy Kościół zapraszają w niedzielę 14 grudnia o godz. 14.00 do Sali katechetycznej na Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie. O godz. 15.00 Msza św. i ponownie spotkanie w salce.

5. Pan Tomasza Mroczkowski – prawnik będzie udzielał nieodpłatnie porad prawnych w ramach Parafialnej Poradni Prawnej. Najbliższe spotkanie w czwartek 11 grudnia w godz. 17.00 – 18.00 w Domu Parafialnym (w Sali Poradnictwa Rodzinnego).

6. Domowy Kościół gałąź rodzinna Ruchu Światło Życie zaprasza na Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy. Zapewniona będzie świetna zabawa z wodzirejem, dobre dania gorące i przystawki. Bal odbędzie się w „Dworku pod lwami” w Komorowie. Cena 260 zł od pary. Zapisy pod telefonami: Józek: 660 857 562, Renata: 668 460 831. Zapraszamy wszystkich, którzy sylwestrowy wieczór i noc pragną spędzić w radosnej i miłej atmosferze. Więcej informacji na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

7. Dzisiaj można nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie 13 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas.

8. Dzisiaj można nabyć kartki świąteczne i ozdoby choinkowe ręcznie wykonane przez młodzież i Siostry Terezjanki. Dochód będzie przeznaczony na zajęcia w ramach duszpasterstwa młodzieży.

9. Dnia 14 grudnia harcerze z drużyny Opocznik, Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej przed kościołem przeprowadza zbiórkę ubrań dla starszych ludzi, trwałej żywności długoterminowej i pieniędzy w ramach Paczki Bożonarodzeniowej dla Polaków na Ukrainie w okolicy Równego. Dary zostaną bezpośrednio zawiezione przez harcerzy.

10. Zachęcamy do udziału w roratach. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 6.30.

11. Dzisiaj Caritas Łomża organizuje zbiórkę „Bożonarodzeniowy dar serca”, przeznaczoną na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Zbiórkę przeprowadza Koło Szkolne Caritas z Lubiejewa.

12. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 adoracja NS przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i niepokalanej oraz Koła Różańcowego przy Wspólnocie.

13. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. Ciekawe artykuły o sztuce życia np. : „Wędrówka życia”, „Wózek nie jest przeszkodą”, „Zakonnica czy rzeźbiarka”. Jest kolejny numer LO'sservatore Romano.

Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu, 30.11.2014

1. Rozpoczynamy Adwent. Jest to czas modlitewnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Duchowość Adwentu podkreśla nadzieję na spotkanie ze Zbawicielem. Stąd adwentowe wezwanie: „Przyjdź Panie Jezu”.

2. W Adwencie codziennie o godz. 6.30, oprócz niedziel, będzie sprawowana Msza św. roratnia poprzedzona odśpiewaniem Godzinek. Zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św. Rodziców i katechetów prosimy, by przypominali dzieciom o uczestnictwie w roratach. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 6.30. Dzieci na Roraty przynoszą lampiony. Przygotowujący się do bierzmowania uczestniczą w roratach, po uzgodnieniu z animatorem, raz w tygodniu rano. W tym tygodniu, w piątek młodzież przychodzi na godz. 19.30 – z racji rekolekcji.

3. Dzisiaj można nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie 13 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas.

4. Czas Adwentu to odnowa życia duchowego i przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia. W dniach 4- 6 grudnia, od czwartku do soboty będziemy przeżywać nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Porządek Mszy św. z naukami we wszystkie dni będzie następujący: godz. 7.00 Msza św. roratnia godz. 9.00 Msza św. dla dzieci które chodzą do szkoły po południu – Msza św. roratnia – dzieci przychodzą z lampionami. godz. 11.30 Msza św. dla wszystkich godz. 16.00 Msza św. dla dzieci, które chodzą do szkoły przed południem godz. 18.00 Msza św. dla wszystkich godz. 19.30 Msza św. dla młodzieży z gimnazjów, młodzieży do bierzmowania, ze szkół średnich i młodzieży pracującej. Warunkiem dobrego odprawienia rekolekcji i skorzystania z adwentowej łaski Bożej jest spowiedź święta i przyjęta komunia święta. Niech to będzie czas duchowej mobilizacji i uczestnictwo we wszystkich dniach rekolekcji, nie zaś tylko jednego dnia.

5. Rekolekcyjna spowiedź i Msza św. dla chorych w piątek o godz. 11.30.

6. W czwartek o godz. 14.00 spowiedź i Msza św. w Prosienicy. W piątek o godz. 14.00 w Pałapusie, w sobotę zaś o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym w Lubiejewie.

7. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00.

8. W tym tygodniu Pierwszy, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Msze św. i nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00.

9. W przyszłą niedzielę Caritas Łomża organizuje zbiórkę „Bożonarodzeniowy dar serca”, przeznaczoną na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Zbiórkę przeprowadzi Koło Szkolne Caritas z Lubiejewa.

10. W czwartek 4 grudnia w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbędzie się spotkanie z redaktorem Głosu Katolickiego Wojciechem Sumlińskim autorem książek o Męczenniku bł. Jerzym Popiełuszce „Lobotamia 3.0” i o św. Janie Pawle II „Moc nadziei” – zapraszamy.

11. Domowy Kościół gałąź rodzinna Ruchu Światło Życie zaprasza na Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy. Zapewniona będzie świetna zabawa z wodzirejem, dobre dania gorące i przystawki. Bal odbędzie się w „Dworku pod lwami” w Komorowie. Cena 260 zł od pary. Zapisy pod telefonami: Józek: 660 857 562, Renata: 668 460 831. Zapraszamy wszystkich, którzy sylwestrowy wieczór i noc pragną spędzić w radosnej i miłej atmosferze. Więcej informacji na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

12. Z pozwoleniem ks. Biskupa Przed kościołem o wsparcie na protezę nogi prosi pan Lesław Kompiel z parafii Zuzela. Możemy go wspomóc.

13. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. Tematem wiodącym jest Adwent : „Radość i nadzieja”, „Adwentowe symbole”, o adwencie i komercji: „Listopadowa gorączka świąteczna”. Można tez zakupić kalendarz rolniczy na 2015 r. 14. Dzisiaj imieniny obchodzą: ks. Andrzej Muzyczak, ks. Andrzej Łada i pan Andrzej Wróblewski nasz organista. Solenizantom składamy serdeczne życzenia – z wyrazami wdzięczności za posługę w naszej parafii

Ogłoszenia parafialne, 23 XI 2014 Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Do Niego należy kosmos i świat, czas i wieczność. W dniu dzisiejszym ponawiamy nasze zawierzenie Jezusowi Chrystusowi. On bowiem jest naszym Panem i Zbawicielem.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 uroczyste przyjęcie nowych ministrantów do służby przy ołtarzu. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza.

3. We wtorek 25 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej spotkanie z animatorami przygotowującymi młodzież do bierzmowania.

4. W czwartek 27 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej spotkanie dorosłych wolontariuszy dotyczące adwentowej zbiórki żywności w sklepach.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – jest to początek nowego roku liturgicznego. W Adwencie codziennie o godz. 6.30, oprócz niedziel, będzie sprawowana Msza św. roratna poprzedzona odśpiewaniem Godzinek. Zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św. Rodziców i katechetów prosimy by przypominali dzieciom o uczestnictwie w roratach. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 6.30, dla młodzieży zaś w piątki o godz. 18.00.

6. Wczoraj w Wąsewie odbył VII Festiwal Pieśni Maryjnej. W kategorii chórów nasz chór parafialny pod kierunkiem Pana Organisty Andrzeja Wróblewskiego zdobył 3 miejsce. W kategorii solistów Agata Szykulska uczennica LO pod kierunkiem ks. Andrzeja Łady zdobyła I miejsce. Gratulujemy.

7. W przyszłą niedzielę będzie można zakupić świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas – w tym przypadku na pomoc potrzebującym dzieciom. Cena świec: 13 zł.

8. Taca w przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

9. Domowy Kościół gałąź rodzinna Ruchu Światło Życie zaprasza na Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy. Zapewniona będzie świetna zabawa z wodzirejem, dobre dania gorące i przystawki. Bal odbędzie się w „Dworku pod lwami” w Komorowie. Cena 260 zł od pary. Zapisy pod telefonami: Józek: 660 857 562, Renata: 668 460 831. Zapraszamy wszystkich, którzy sylwestrowy wieczór i noc pragną spędzić w radosnej i miłej atmosferze. Więcej informacji na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

10. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. Ciekawe artykuły o problemie depresji: „Młodość w odcieniach szarości”, „Depresję można pokonać”, „Postawiłam na Jezusa”

Ogłoszenia parafialne 33 Niedziela zwykła,16 listopada 2014 r.

1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także parafialne dziękczynienie za Rok Wiary. W przyszłą niedzielę zwrócimy bardziej uwagę na – parafialne wyznanie wiary. Na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy „Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa”. Po Mszy św. o godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i „Akt poświęcenia” przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

2. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, uroczyste przyjęcie nowych ministrantów w czasie Mszy św. o godz. 12.30.

3. W sobotę 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki twórców i odtwórców śpiewu i muzyki kościelnej. Msza św. w intencji naszego chóru, Pana Organisty, parafialnej scholi dziecięcej, młodzieżowej i scholi Odnowy w Duchu Świętym w niedzielę 23 listopada o godz. 9.00.

4. W sobotę 22 listopada po Mszy św. o godz. 18.00, w Sali parafialnej spotkanie zelatortorów i członkami Kół Żywego Różańca oraz Misji Modlitwy za Kapłanów i wszystkich chętnych.

5. Od wielu lat Ekumeniczna Wspólnota Braci z Taizé organizuje Europejskie Spotkania Młodych będące pielgrzymką zaufania przez ziemię. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Pradze czeskiej, w dniach od 29 grudnia 2014 r. do 2 stycznia 2015 r. Przeżywanie spotkania jest dla młodych okazją do modlitwy śpiewem i w ciszy, w mieście leżącym w samym sercu Europy, do poszukiwania głębszego rozumienia wiary i życia Kościoła, do poznania gościnności rodzin Pragi i okolic. Zachęcamy do wspólnej pielgrzymki młodzieży do Czech. Niech stanie się ona również etapem na drodze do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w roku 2016 oraz do zdobywania doświadczeń pomocnych w przyjęciu młodych różnych narodów w Diecezji Łomżyńskiej. Koszt wyjazdu 250 zł + 55 euro. Bliższe informacje u ks. Stanisława.

6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje, iż razem z ruchem Spotkania małżeńskie organizuje i zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw w Sanktuarium Matki Bożej w Hodyszewie w dniach od 21 do 23 listopada 2014 roku. Początek spotkania w piątek 21 listopada o godz. 17.30, a zakończenie w niedzielę 23 listopada o godz. 15.00. Rekolekcje przeznaczone są dla małżeństw o różnym stażu małżeńskim i zaangażowaniu religijnym, z różną skalą uczuć łączących lub dzielących małżonków. Zapraszamy zarówno tzw. „dobre małżeństwa”, jak i małżeństwa przeżywające poważne konflikty czy myślące o rozstaniu. Wszelkich informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (dzwonić po 17.00) e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz na stronie: www.spotkaniamalzenskie.pl

7. W ferie zimowe w dniach 25-31 stycznia 2015 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Zakopanego na narty dla dzieci i młodzieży. W trakcie będzie prowadzona nauka jazdy na nartach przez instruktorów. Koszt wyjazdu 680 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Stanisława.

8. W dniach 8-9 listopada w Zambrowie odbył się Archidiecezjalny Konkurs Liturgicznej Służby Ołtarza. Ministranci z naszej parafii w składzie: Łukasz Kordek, Konrad Karpiuk, Kamil Podbielski, Mateusz Janicki zdobyli 4 miejsce. Gratulujemy.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym Głosie ciekawe artykuły o muzyce kościelnej i o posługiwaniu ognisty np.: „Dźwięki na chwałę Boga”, „Kuźnia talentów” o Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej. Jest też reportaż z Archidiecezjalnego Konkursu Służby Liturgicznej ”Zło dobrem zwyciężaj.


Ogłoszenia parafialne, Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej 9 listopada 2014

1. We wtorek Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. W naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 9.00; 11.00; 18.00. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę z udziałem władz, pocztów sztandarowych, organizacji, stowarzyszeń, szkół, o godz. 11.00. zapraszamy serdecznie na tę uroczystość. Udekorujmy flagami narodowymi domy i posesje.

2. We wtorek III rocznica prekonizacji naszego Biskupa Janusza Stepnowskiego Biskupem Łomżyńskim. Naszego Pasterza polecamy modlitwom wiernych.

3. W środę 12 listopada Powiatowe Uroczystości z racji Narodowego Święta Niepodległości. O godz. 10.45 Msza św. w naszym kościele. Następnie na terenie LO im. Mikołaja Kopernika złożenie wiązanek pod „Obeliskiem Katyńskim”.

4. Dzisiaj dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Nie tylko w pierwszych wiekach chrześcijanie byli prześladowani i zabijani ale także i dzisiaj w wielu rejonach świata i w wielu państwach chrześcijaństwo jest zakazane, a wyznawcy Chrystusa muszą żyć w podziemiu. Dzisiaj zbiórka do puszek, przed kościołem na prześladowane wspólnoty chrześcijańskie w Syrii będące w potrzebie.

5. W czwartek 13 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Domowy Kościół w intencji małżeństw naszej parafii. Zapraszamy serdecznie.

6. Dnia 15 listopada w Łomży w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich ul. Sadowa 12 a , z inicjatywy Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin, odbędzie się Sympozjum pt. „Rodzina drogą Kościoła”. Wśród prelegentów będą lekarz dr Wanda Półtawska i prof. Bogdan Chazan. Rozpoczęcie o godz. 9.00 Mszą św. w katedrze. Zainteresowanych problematyką życia i rodziny zapraszamy serdecznie. Szczegółowy program gablocie. Zapraszamy także do udziału w V edycji Studium Życia Rodzinnego .Bliższe informacje strona internetowa: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl

7. W dniach 15-16 listopada odbędzie się 31. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na jasną Górę. Początek dnia 15 listopada o godz. 18.00 w bazylice jasnogórskiej. Program pielgrzymki w gablocie.

8. W ferie zimowe w dniach 25-31 stycznia 2015 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Zakopanego na narty dla dzieci i młodzieży. W trakcie będzie prowadzona nauka jazdy na nartach przez instruktorów. Koszt wyjazdu 680 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Stanisława.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym Głosie ciekawe artykuły o odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 r. i o Narodowym Święcie Niepodległości: „O bohaterach z 11 listopada”, „Droga do niepodległości”, „Obrońcy pamięci”. Jest też kolejny numer L'Osservatore Romano.

Uroczystość Wszystkich Świętych, 01.11.2014 Ogłoszenia

1. Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek nabożeństw następujący: Msze św. są odprawiane w godzinach: 7.00; 9.00, suma o 11.00 po sumie procesja na cmentarz grzebalny. W kaplicy cmentarnej nabożeństwo różańcowe za zmarłych, po nim procesja po cmentarzu. W procesji uczestniczyć będą: Ks. kan. Marek Gruda z parafii Opatrzności Bożej i Ks. pułkownik Sławomir Niewęgłowski z Komorowa. Wieczorem Msza św. o godz. 18.00. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 15.00.

2. Dnia 2 listopada Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, inaczej Dzień zaduszny. Porządek Mszy św. w kościele następujący: 7.00; 9.00 (Msza św. z Jutrznią za zmarłych); 11.00 i 18.00 (Msza św. z Nieszporami za zmarłych). O godz.12.30 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych w kaplicy cmentarnej, a po Mszy św. procesja różańcowa po cmentarzu. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.

3. W tym tygodniu, 6 listopada, I Czwartek miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00

4. W tym tygodniu, 7 listopada, Pierwszy Piątek I . Nabożeństwo po Mszy św. godz. 7.00 i 18.00.

5. Przyjmujemy prośby o modlitwy za zmarłych, zarówno w wypominkach rocznych, jak i w nowennie różańcowej. Modlitwa za zmarłych należy do najstarszej tradycji Kościoła. Jest wyrazem naszej troski o zbawienie tych, którzy z tej ziemi już odeszli.

6. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Odpust ten zyskuje się będąc w stanie łaski uświecającej, modląc się zamarłych i według intencji Ojca Świętego.

7. Nowennę różańcową za zmarłych rozpoczniemy w poniedziałek – 3 listopada. Będzie ona trwała do 11 listopada włącznie. Nowenna rozpoczynać się będzie o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej Msza św.

8. Wystawa o bł. Jerzym Popiełuszce będzie u nas do 7 listopada. Indywidualnie, jak też w zorganizowanych grupach dzieci i młodzieży można bliżej zapoznać się z życiem, działalnością i śmiercią błogosławionego kapłana – męczennika. W kaplicy Matki Bożej jest też wystawa konkursowych prac dzieci o błogosławionym ks. Jerzym.

9. W tym roku 1 i 2 listopada w godz. 9.00 – 15.00 na naszym cmentarzu grzebalnym przeprowadzimy zbiórkę na renowację zabytkowych nagrobków na naszym cmentarzu i na utrzymanie cmentarza. Kwestować będą członkowie parafialnej grupy „Rycerze Kolumba”. Będą oni posiadać identyfikatory z pieczęcią parafialną i podpisem ks. Proboszcza.

10. Bóg zapłać z prace wykonane przy kaplicach jak i na cmentarzu grzebalnym. Dziękujemy Panu Staroście za wykonanie parkingu przy kaplicy w Prosienicy. Panu Wójtowi dziękujemy za środki finansowe na wejścia do kaplicy w Prosienicy, naprawę schodów, jak i wykonanie remontu w domu katechetycznym w Lubiejewie. Za wykonane prace dziękujemy Prezesowi i Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych i Rolniczych. Dziękujemy Panu Burmistrzowi i Radzie Miasta za przyznanie środków finansowych na kolejne alejki na starej części cmentarza. Gospodarce Komunalnej zaś za wykonanie prac.

11. Pragnę nadmienić, że ze środków parafialnych zostały wykonane aleje na nowej części cmentarza jak i inwentaryzacja cmentarza. Za te prace mamy jeszcze sporą kwotę do spłacenia. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się nam to spłacić.

12. Bóg zapłać za ofiary indywidualne od czterech osób na potrzeby kościoła.

13. W przyszłą niedzielę 9 listopada zbiórka do puszek na „Kościół w Potrzebie.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarz WSD w Łomży na rok 2015. Kupując kalendarz wspieramy nasze seminarium.

15. W Glosie Katolickim ciekawe artykuły o życiu wiecznym np.: „Życie i śmierć”, „Chrystus – źródło życia nieśmiernego”.