AKTUALNOŚCI

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: środa, 17 lipca 2019 14:57 Wpisany przez Administrator sobota, 11 marca 2017 00:00

Pielgrzymka do Wilna - Ostrej Bramy

W dniach 21 i 22 września, sobota-niedziela

są jeszcze wolne miejsca,

Zapraszamy osoby chętne na 2-dniową pielgrzymkę do Wilna i Trok.

W programie: zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych i najciekawszych kościołów, obiektów i miejsc Wilna oraz wizyta w Trokach i kibiny.

Msza Święta w Ostrej Bramie przed obliczem Matki Bożej Miłosierdzia,

Nocleg w Wilnie w centrum, blisko Ostrej Bramy (pokoje 2 osobowe). Do pokoju 1 osobowego dopłata 20 euro. Jeśli ktoś by chciał jedynkę.

Koszt 120 zł. i 65 euro

Bliższe informacje i zapisy u ks. Stanisława 66 40 13 742


15 Niedziela zwykła, 14.07.2019 Ogłoszenia

1. W czwartek 25 lipca święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Z tej racji w przyszłą niedzielę 21 lipca – w kościele po Mszach świętych będzie modlitwa w intencji kierowców, następnie błogosławieństwo pojazdów. Kierowcy będą wyjeżdżać z parkingu, kapłan zaś będzie święcił pojazdy. W tym dniu możemy wspomóc misjonarzy poprzez ofiary złożone przy błogosławieństwie pojazdów na zakup pojazdów służących na misjach. Jest założony specjalny fundusz misyjny na ten cel. Szczególnie niech wyrażą wdzięczność św. Krzysztofowi kierowcy, którzy mieli jazdę bezkolizyjną i niech wspomogą misjonarzy.

2. W dniach 1-14 sierpnia – odbędzie się 35 Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszej parafii będziemy Gościć pielgrzymów 2 sierpnia. Po Mszy św. o godz. 9.00 podejmiemy pielgrzymów śniadaniem. Ośmielam się prosić o pomoc w podjęciu pielgrzymów, tak jak w ubiegłych latach. Potrzebne są osoby do pomocy. Można będzie ofiarować produkty żywnościowe (prosiłbym o tym wcześniej poinformować księdza proboszcza) lub złożyć na ten cel ofiarę pieniężną. Parafia nasza słynęła z gościnności. Mam nadzieję, że tak będzie i w tym roku.

3. Zachęcamy serdecznie do udziału w pielgrzymce pieszej. ZAPISY, będą prowadzone w naszej parafii od niedzieli 21 lipca do 1 sierpnia. Będziemy zapisywać zakrystii - po Mszach św. i w kancelarii od 16.00 do 17.30. Do zapisu niezbędny jest dokument tożsamości. Młodzież - do lat 15 włącznie pielgrzymuje w towarzystwie osoby pełnoletniej, - od 16 do 18 lat wędruje za pisemną zgodą rodziców, przedstawioną przy zapisie. WPISOWE na pielgrzymkę, wynosi: 120 zł (wraz z koszulką w kolorze grupy którą otrzymujemy na trasie PPŁ); dla uczestników do lat 15 włącznie - 90 zł. Z wpisowego zwolnieni są: dzieci do 10 roku życia włącznie, kobiety, które ukończyły 60 rok życia i mężczyźni, którzy ukończyli 65 rok życia oraz Służba Medyczna posługująca na pielgrzymce (opłacają jedynie bagaż w kwocie 60 zł). OPŁATA RODZINNA. Dla członków rodziny w linii prostej (rodzice, dzieci, dziadkowie, rodzeństwo) zostały przewidziane zniżki: 1 osoba płaci 100% wpisowego (+obowiązkowa opłata za bagaż 60 zł/os.) 2 i 3 osoba płaci 50% wpisowego (+ obowiązkowa opłata za bagaż 60 zł/os.) Opłata za bagaż pobierana jest z góry przy zapisywaniu się na Pielgrzymkę! Cena bagażu, 60 zł, obejmuje plecak lub torbę turystyczną z zapakowanym do środka śpiworem i dołączoną na zewnątrz karimatą. Bagaż zasadniczy nie może być cięższy niż 20 kg.

4. Wymarsz z Ostrowi Mazowieckiej: Grupa srebrna rozpoczyna pielgrzymowanie 2 sierpnia Mszą św. o godz. 9.00 odprawianej w naszej parafii. Przewodnikiem jest Ks. Michał Turbaczewski. W grupie pielgrzymują pątnicy dekanatów: ostrowskich: Wniebowzięcia NMP i Chrystusa Dobrego Pasterza.

5. Więcej informacji o pielgrzymce na stronie internetowej: www.pielgrzymka.lomza.pl

6. Zapraszamy do łączenia się duchowo z pielgrzymami poprzez zapis do Grupy Białej – czyli Pielgrzymów Duchowych. Grupa Biała gromadzi się na Apelu Jasnogórskim w naszym kościele o godz. 20.45 (od 1 do 14 sierpnia) w dniach trwania pielgrzymki.

7. W dniach 21 i 22 września, sobota-niedziela zapraszamy na 2-dniową pielgrzymkę do Wilna i Trok. W programie: zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych i najciekawszych kościołów, obiektów i miejsc Wilna oraz Trok. Bliższe informacje i zapisy u ks. Stanisława

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na malowanie kościoła: mieszkańcom bloku z ul. Widnichowskiej 5 - z I klatki, Parafialnej Grupie Rycerzy Kolumba i czterem ofiarodawcom indywidualnym.

9. Instytut Teologiczny w Łomży prowadzi rekrutację na studia: 5 – letnie niestacjonarne magisterskie teologiczno –katechetyczne z przygotowaniem pedagogicznym; oraz 3 – semestralne niestacjonarne podyplomowe studia teologiczno- katechetyczne z przygotowaniem pedagogicznym. Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami, w Głosie Katolicki, w Wydziale Nauczania i Wychowania Katolickiego w Łomży ul Sadowa 3, tel. 501760434.

10. W tym tygodniu w Głosie Katolickim min. o dobroczynności i pomocy: „Lato, słońce, dobroczynność”, „Pomagam z radością”, o zakonie klauzurowym – siostrach benedyktynkach z Łomży: „Więcej otrzymały, bo bardziej umiłowały – benedyktynki” o szkaplerzu: „Szkaplerz to znak przymierza z Maryją”, a także wiele ciekawych wiadomości z regionu, Kościoła i świata.

14 Niedziela zwykła, 7.07.2019 Ogłoszenia

1. W tym tygodniu: w czwartek 11 lipca – Święto św. Benedykta – Patrona Europy, w piątek Uroczystość św. Brunona z Kwerfurtu Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Diecezji. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych.

2. Zwracajmy uwagę na ubiór, kiedy idziemy do kościoła. Zauważa się osoby w szortach, podkoszulkach, klapkach wchodzących do świątyni . Miejmy szacunek do miejsc świętych i ludzi.

3. W kościele należy mieć wyłączone telefony komórkowe. Niektórzy odbierają połączenia, co zakłóca skupienie i modlitwę danej osoby i innych.

4. W dniach 1-14 sierpnia – odbędzie się Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy serdecznie do udziału w pielgrzymce pieszej. Przewodnikami Grupy Srebrnej będą: Ks. Michał Turbaczewski i ks. Radosław Ryłka. Zachęcamy także do udziału w Grupie Białej – czyli łączenia się duchowo z pielgrzymami i uczestnictwie w Apelu Jasnogórskim w naszym kościele parafialnym. Zapisy na pielgrzymkę od 22 lipca w kancelarii parafialnej i zakrystii.

5. Bóg zapłać za ofiary na malowanie kościoła: Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym – Miłosierdzie i trzy ofiary indywidualne.

6. W ubiegłym tygodniu, z inicjatywy Rycerzy Kolumba w naszym kościele mieliśmy Ikonę Matki Boże Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Po Mszach św. wieczornych były modlitwy, za tych, którzy dzisiaj cierpią powodu wyznawanej wiary. Dzisiaj, po Mszach św., przed kościołem Grupa Parafialna Rycerzy Kolumba przeprowadza zbiórkę na pomoc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.

7. W tym tygodniu w Głosie Katolickim min. o Instytucie Pileckiego: „Polski przyczynek do międzynarodowej refleksji. Instytut Pileckiego”, o odpoczynku wakacyjnym i formacji we wspólnocie: „Po pierwsze wspólnota” , „Odpoczynek z Bogiem”, o współczesnych nawróceniach: „Siedmiu wspaniałych – nawróconych”, a także wiele ciekawych informacji z regionu, Kościoła i świata .

13 Niedziela zwykła, 30.06.2019 r. Ogłoszenia

1. Dnia 4 lipca – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00. Modlimy się o powołania do kapłaństwa i różnych form życia konsekrowanego.

2. W tym tygodniu –Pierwszy Piątek Miesiąca i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.

3. W przyszłą niedzielę w godz. 13.30 – 17.45 odbędzie się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem „Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej” oraz Koła Żywego Różańca przy Wspólnocie. Zapraszamy serdecznie do adoracji.

4. Z inicjatywy Rycerzy Kolumba trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Obraz znajduje się w prezbiterium w naszej parafii będzie w najbliższym tygodniu. Po Mszy św. o godz. 18.00 nasi Rycerze Kolumba poprowadzą modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Zapraszamy do udziału w tych modlitwach. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na pomoc prześladowanym wyznawcom Chrystusa na Bliskim Wschodzie.

5. Trwa malowanie kościoła. O jutra zaczyna się następny etap - malowanie nawy głównej. Bóg zapłać z 3 indywidualne ofiary złożone na ten cel.

6. Dzisiaj homilię głosi ks. Walery Maziuk - redemptorysta z Mińska. Po Mszy św. będzie można wspomóc jego posługiwanie duszpasterskie na Białorusi.

7. Przypominamy, że od dzisiaj do września nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 16.00. Msza św. niedzielna w Prosienicy będzie o godz. 14.00, w Pałapusie o 15.15. W domu katechetycznym w Lubiejewie Msza św. w 1 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 16.30.

8. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości już po raz 22 zaprasza do udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Łomżyńskiej w Intencji Trzeźwości Narodu. Odbędzie się ona w dniach od 5 do 11 lipca 2019 roku pod hasłem „Młodzi trzeźwi i wolni”. Rozpoczęcie Pielgrzymki nastąpi w piątek 5 lipca br. w Ostrołęce, a zakończenie będzie miało miejsce w czwartek 11 lipca br. w Niepokalanowie. Poszczególne jej etapy to Kunin, Rząśnik, Barcice, Stanisławowo, Modlin i Kampinos. Do udziału w Pielgrzymce zaproszeni są wszyscy Diecezjanie. Młodzież, która nie ma jeszcze 15 lat musi mieć pełnoletniego opiekuna, natomiast będąca w wieku od 16 do 18 roku życia, powinna posiadać pisemną zgodę rodziców. Informacje dodatkowe i zapisy pod numerami telefonu: ks. Tomasz Wilga: 601317323 i ks. Kamil Paź: 696287667. ponadto informacje o Pielgrzymce można znaleźć na Facebook.com/qtrzezowsci. Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami.

9. W ubiegłym tygodniu na cmentarzu był pożar. Na jednym z grobów od płonących zniczy zapaliły się wieńce i sztuczne tworzywo z których były one zrobione. Prosimy o zwracanie uwagi na to, co kładziemy na grobach i na zapalone znicze. Najlepiej byłoby przy pogrzebach i przy wizycie na cmentarzu nie składać wiązanek i wieńców wytworzonych z masy plastycznej, lub przynajmniej to ograniczyć. Z takim dekoracjami jest kłopot w uprzątaniu. Jest niebezpieczeństwo zapalenia się tego. Ponadto z cmentarza wywożone są ogromne ilości śmieci, należałoby to ograniczyć.

10. Jeszcze jedna prośba, by przy uprzątaniu grobów śmieci zanosimy do pojemników. Niedopuszczalne jest zostawianie śmieci przy alejkach, wyrzucanie na ulicę lub podrzucanie na inne groby, a takie sytuacje się zdarzają.

11. W tym tygodniu w Głosie Katolickim m.in. o wypoczynku wakacyjnym – radości i niebezpieczeństwach: „Przepis na bezpieczne wakacje”, „Po pierwsze bezpieczeństwo”, o współczesnych nawróceniach: Nawrócenie gwiazdy szklanego ekranu”, o pielgrzymowaniu: „Jedna droga”, o duchowych zagrożeniach: „Amulety i talizmany”. Jest także do nabycia nowy numer miesięcznika misyjnego”

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019.Ogłoszenia

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. W czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w godz.: 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o 11.00 procesja następującymi ulicami miasta: - z kościoła, 3Maja, ul. Ks. Sobotki, pl. Wolności, ul. Warchalskiego, Widnichowska, Lipowa, Armii Krajowej, 3 Maja, powrót do kościoła.

3. Ołtarze będą ustawione tak jak w ubiegłym roku:1/ na ul. Warchalskiego – przygotowują Rycerze Kolumba z gospodarzami.2/ na ul. Widnichowskiej – przygotowuje Odnowa w Duchu Świętym razem z gospodarzami 3/ na ul. Armii Krajowej do pomocy dołączą Koła Żywego Różańca, 4/ na cmentarzu przykościelnym przygotowują wierni z Księżmi i Siostrami Zakonnymi.

4. Zapraszamy parafian i gości do udziału w procesji. Zapraszamy całą asystę procesyjną: osoby niosące chorągwie, sztandary, feretrony, dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy o udekorowanie domów i posesji przy trasie procesji emblematami religijnymi.

5. Zapraszamy serdecznie na KONCERT UWIELBIENIA w BOŻE CIAŁO 20 czerwca w Ostrowi Mazowieckiej. Zapraszamy w imieniu wszystkich ostrowskich parafii, aby przedłużyć tę radość świętowania i spędzić miły wieczór uczestnicząc w KONCERCIE UWIELBIENIA. Koncert odbędzie się w Ogródku Jordanowskim w Ostrowi Mazowieckiej. Koncert i modlitwę uwielbienia poprowadzi zespół „POWOŁĄNI BY WIELBIĆ”. Rozpoczynamy o godz. 19:30. Zapraszamy młodszych i starszych, całe rodziny do wspólnego świętowania!

6. Przez 8 dni po Bożym Ciele – Oktawę- będzie odprawiana o godz. 18.00 Msza św. poprzedzona Nieszporami.

7. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w środę 19 czerwca o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, pracowników oświaty i szkół, rodziców.

8. Terminy I Komunii św. w 2020 r. 10 maja – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II; 17 maja – dzieci z ze Szkół w Lubiejewie i Pałapusie, 24 maja - Szkoły Podstawowej nr 3.

9. W czerwcu przypada 60. Rocznica święceń kapłańskich Biskupa Seniora Stanisława Stefanka. Z tej racji Msza św. będzie sprawowana w piątek 21 czerwca br. o godz. 12.00 w Katedrze Łomżyńskiej. Ponadto w ramach obchodów Jubileuszu, o godz. 17.30, zostanie otwarta w Muzeum Diecezjalnym wystawa poświęcona życiu Jubilata, o godzinie 19.00 zaś w Katedrze Łomżyńskiej odbędzie się uroczysty koncert Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej. Do udziału w tych wydarzeniach zaproszeni są wszyscy Diecezjanie.

10. W poniedziałek 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. z tej uroczystości będzie sprawowana już w niedzielę o godz. 18.00.

11. Siostry Benedyktynki w Łomży serdecznie zapraszają na rekolekcje dla dziewcząt pod hasłem „Więcej otrzymała ta, która więcej umiłowała”, służące pogłębieniu relacji z Bogiem. Rekolekcje będą miały miejsce w klasztorze Sióstr Benedyktynek w Łomży, ul. Dworna 32, w dniach od 5 do 7 lipca 2019 r. i rozpoczną się o godz. 10.00. Przewodniczyć im będą ks. Adam Ulatowski oraz kapelan Sióstr, ks. Sławomir Bartnicki. Więcej informacji na stronie internetowej Sióstr Benedyktynek: www.benedyktynki.4lomza.pl, drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , telefonicznie: 862164963 i osobiście na furcie. 12. W naszej parafii zakończyło się Seminarium Odnowy Wiary. Ok 180 osób przez

12 kolejnych wtorków spotykało się by rozważać i dzielić się Słowem Bożym. Owocem tych spotkań jest powstanie w naszej parafii Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Przy tej okazji zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze szukają i chcieliby uczestniczyć w spotkaniach wspólnoty na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19:00 w naszym Kościele. Zapraszamy!

13. Dnia 2 czerwca w naszej parafii odbył się Festyn Rodzinny. Dzieci jak i dorośli – uczestnicy wyrazili radość z przebiegu spotkania. Dziękujemy Dobroczyńcom, którzy ofiarowali pomoc finansową. Dziękujemy wszystkim, którzy prowadzili zajęcia, zabawy, konkursy, muzykę, śpiew, przygotowali posiłek, zadbali o bezpieczeństwo. Pragniemy wyrazić wdzięczność Grupie Parafialnej Rycerzy Kolumba za zaangażowanie organizacyjne.

14. Dzisiaj w naszym mięście Marsza dla ŻYCIA i Rodziny Rozpocznie się on po Mszy św. o godz. 12:00 w Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza i przejdzie ulicami miasta do naszego kościoła, gdzie będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka poczętego, zagrożonego aborcją. Przy wyjściu z Kocioła na stolikach są formularze do podjęcia Duchowej Adopcji.

15. W Głosie Katolickim ciekawe artykuły min. o Eucharystii: „Prawdziwe Ciało i Krew”, „Wpatrując się w Mistrza”, o sportowcach zaangażowanych w pomoc innym: „Murem za Zosią”, a także wiele ciekawych informacji z Kościoła, regionu, świata,

Ogłoszenia, 9.06.2019 r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Kończy się też czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Kto nie odbył jeszcze spowiedzi wielkanocnej niech to uczyni w tym tygodniu.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

3. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00.

4. Dzisiaj o godz. 12.30 Mszę św. z indywidualnym kapłańskim błogosławieństwem będzie sprawował Neoprezbiter Łukasz Brzostowski, który w naszej parafii pełnił posługę diakońską.

5. Trwają Dni Ostrowi Mazowieckiej. Program całościowy w gablocie. Msza św. w intencji Mieszkańców Miasta dzisiaj o godz. 18:00. Po Mszy św. koncert Zespołu kameralnego ALLA BREVE pt.: „Wieczorna Serenada”. Z to tej racji dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe będzie o godz. 17:45.

6. W czwartek 13 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitwy o świętość kapłanów.

7. "Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich". Zapraszamy na Mszę świętą w intencji trzeźwości i wolności od nałogów w najbliższy czwartek 13 czerwca o godz. 18.00. Chętni, którzy chcieliby jeszcze włączyć się w dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka proszeni są o kontakt z ks. Mateuszem. Po Mszy świętej wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie przy herbacie w sali parafialnej. Zapraszamy wszystkich.

8. Dnia 15 i 16 czerwca odbędzie się 38. Pielgrzymka na Jasna Górę w Intencji Trzeźwości Narodu. Program w gablocie.

9. Biskup Łomżyński wystosował słowo do młodzieży zachęcające do udziału dnia15 czerwca w Festiwalu Młodych w Płonce: „Zapraszam na X Festiwal Młodych do sanktuarium Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej. Będzie to czas i miejsce pogłębienia wiary, a dla niektórych miejsce podejmowania ważnych życiowych decyzji. Księży, Siostry Zakonne, Katechetów, Wychowawców proszę o zorganizowanie pielgrzymki do sanktuarium, aby tegoroczny festiwal był znowu świadectwem wiary i entuzjazmu ludzi młodych. Niech Maryja, Oblubienica Ducha Świętego, będzie nam najlepszą i najczulszą Przewodniczką, w coraz głębszym i radosnym odkrywaniu Ducha Świętego jako źródła prawdziwej wolności w naszym życiu!”

10. Z naszej parafii organizujemy wyjazd na Festiwal Młodzieży w Płonce. Wyjazd w sobotę 15 czerwca o 8:30 powrót ok. godz. 22:00. Zapisy u ks. Marka i Mateusza. Koszt 35 zł.

11. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego wraz z Modlitewną Męską Grupą Różańcową „Nazaret” zapraszają mężczyzn do udziału w pielgrzymce, która odbędzie się w sobotę 15 czerwca 2019 roku. Pielgrzymka ma charakter pokuty i modlitewny. Jej celem jest pogłębienie duchowości mężczyzn, opartej w sposób szczególny na doświadczeniu modlitwy różańcowej. Trasa pielgrzymki przebiegać będzie od kościoła w Rzekuniu do Ogniska Bożego Pokoju prowadzonego przez księży pijarów w Suchcicach na terenie parafii Goworowo. Więcej informacji w gablocie.

12. Marsza dla ŻYCIA i Rodziny w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się w niedzielę 16 czerwca. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza i przejdzie ulicami miasta do naszego kościoła. Możliwość podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka poczętego, zagrożonego aborcją.

13. Zapraszamy dzieci od 1 do 6 klasy Szkoły Podstawowej do uczestnictwa w naszych spotkaniach parafialnych w ramach PÓŁKOLONII PARAFIALNYCH, które odbędą się od 8 do 13 lipca.

14. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Piekarzy Piekarni PSS Społem w Ostrowi Mazowieckiej, Piekarni GS SCh - Komorowo, Piekarń Napiórkowskich - Grodeckich, oraz byłych piekarzy Ostrowi Mazowieckiej – emerytów i rencistów.

15. Rusza kolejny projekt Budżetu Obywatelskiego Miasta Ostrów Mazowiecka pt.: „Asystent osoby starszej i niepełnosprawnej”. Polega on na pomocy z korzystania ze środków komunikacji miejskiej, pobytów i powrotów oraz dojazdów w wybrane miejsca np. dom, lekarz, urząd , sklep…, pomoc w robieniu zakupów , załatwianiu różnych spraw, korzystaniu z miejskich dóbr kultury i sportu. Zgłoszenia pod telefonem: 784 742 891. Całość informacji w gablocie.

16. Trwa malowanie kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone przez Rodzinę Radia Maryja, Koło Żywego Różańca z ul. Wschodniej oraz 3 ofiary indywidualne. Prace są kosztowne. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel.

17. W Głosie Katolickim ciekawe artykuły m.in. o Duchu Świętym: „Bądźcie płomiennego Ducha”, o Prymasie Tysiąclecia kardynale Stefanie Wyszyńskim: „Nasz Prymas”, o św. Janie Pawle II: „Ojcze Święty pamiętamy….”, o emocjach: „Emocje nie są złe”. Jest także do nabycia ostatni numer „L'Ossevatore Romano”.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 02.06.2019r.

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Kto tego jeszcze nie uczynił, niech przystąpi do spowiedzi i komunii św. w tym tygodniu.

3. W przyszłą sobotę 8 czerwca od godz. 21:00 modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 21:00 – Apel, następnie, Liturgiczna Godzina Czytań – modlitwa psalmami, adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie Msza św. Do wigilijnego czuwania na Zesłanie Ducha Świętego zapraszamy młodzież, grupy modlitewne, parafian.

4. Zapraszamy na Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się dzisiaj od godz. 13:30 do 17:00 w ogrodach parafialnych, za garażami. W programie zabawy z wodzirejem, dmuchańce, konkursy z nagrodami, animacje dla dzieci, grochówka z kuchni polowej i kiełbasa z grilla oraz konferencja o wychowaniu dla rodziców. Zapraszamy rodziców, dziadków i dzieci do spędzenia wspólnego, rodzinnego popołudnia. Z góry dziękujemy Grupie Parafialnej Rycerzy Kolumba za ich zaangażowanie i pomoc w organizacji tej inicjatywy.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Mszę św. z indywidualnym kapłańskim błogosławieństwem będzie sprawował Neoprezbiter Łukasz Brzostowski, który w naszej parafii pełnił posługę diakońską.

6. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta w ramach nabożeństwa Czerwcowego. Także Pierwszy Piątek Miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00.

7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na WSD w Łomży.

8. Jutro 3 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS w ciszy Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy.

9. Marsza dla ŻYCIA i Rodziny w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się w niedzielę 16 czerwca. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza i przejdzie ulicami miasta do naszego kościoła. Więcej informacji za tydzień.

10. Zapraszamy dzieci od 1 do 6 klasy Szkoły Podstawowej do uczestnictwa w naszych spotkaniach parafialnych w ramach PÓŁKOLONII PARAFIALNYCH, które odbędą się od 8 do 13 lipca. Spotykamy się w godzinach od 9:00 do 15:00. W programie wspólna Eucharystia, modlitwa, zabawy, wycieczki, spotkania z gośćmi. Koszt 120 zł. Warunkiem zapisania dziecka jest odebranie karty zgłoszeniowej i dostarczenie wypełnionej wraz z opłatą. Jeżeli dla jakiejś rodziny przeszkodą uczestnictwa dziecka jest uiszczenie opłaty prosimy o kontakt indywidualny. Zapisy do 16 czerwca. Karty do odbioru w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wszelkie informacje u ks. Marka.

11. Mamy jeszcze kilka miejsc na rodzinny wyjazd wakacyjny w Tatry od 30 czerwca do 6 lipca. Zapisy u ks. Marka.

12. Ruszyły zapisy na wakacyjne wyjazdy oazowe. Są to 15-dniowe rekolekcje dla dzieci i młodzieży połączone z formą wypoczynkowego wyjazdu organizowane przez naszą diecezję. To okazja by umocnić więź z Bogiem i nawiązać szczere relacje z rówieśnikami. Oazy wakacyjne organizowane są w dwóch turnusach w zależności od wieku. I turnus: 28.06 - 14.07, II turnus: 16.07 - 1.08. Z naszej parafii ks. Mateusz będzie prowadził Oazę Dzieci Bożych st. I dla dzieci po 3 i 4 klasie SP. Zapisy na stronie internetowej lomza.oaza.pl/zapisy. Więcej informacji u ks. Mateusza i u ks. Marka.

13. Od 7 do 9 czerwca będą Dni Ostrowi Mazowieckiej. Program całościowy w gablocie. Msza św. w intencji Mieszkańców Miasta w niedzielę 9 czerwca o godz. 18:00. Po Mszy św. koncert Zespołu kameralnego ALLA BREVE pt.: „Wieczorna Serenada”. Z to tej racji w przyszłą niedzielę Nabożeństwo Czerwcowe będzie o godz. 17:45.

14. „W imieniu wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego im. Papieża Jana Pawła II w Łomży serdecznie zapraszamy wszystkich Członków Dzieła Wspierania Powołań Diecezji Łomżyńskiej oraz wszystkich chętnych, na kolejne, dziesiąte już spotkanie, które odbędzie się w sobotę 8 czerwca br. w gmachu naszego Seminarium (Łomża, Plac Papieża Jana Pawła II, nr 1); rozpoczęcie o godz. 10.00.Celem spotkania jest przede wszystkim wspólna modlitwa w intencji kleryków i nowych powołań, a także refleksja i wzajemne umocnienie w wierze. W oczekiwaniu na braterskie spotkanie i wspólne świętowanie.” Zaprasza Ks. Jarosław Kotowski REKTOR WSD W ŁOMŻY ZE WSPÓLNOTĄ SEMINARYJNĄ.

15. Dzisiaj ofiary do puszek przeznaczone będą na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

16. Trwa malowanie kościoła. Bóg zapłać za 4 indywidualne ofiary złożone na ten cel. 17. W Głosie Katolickim ciekawe artykuły min. o pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1979 roku: „40 lat minęło”, "Nie tylko znak historyczny”, o wyborach 4 czerwca 1989 roku: „U początków nowej demokracji”, o grzechu wróżbiarstwa: „Wróżbiarstwo”. a także wiele informacji z Kościoła, świata, regionu.

Ogłoszenia, VI Niedziela Wielkanocna 26 maja 2019 r.

1. Dzisiaj Dzień Matki. Wszystkim mamom upraszamy w modlitwie Bożego błogosławieństwa i opieli Matki Bożej. Modlimy się także za mamy, które odeszły z tego świata, aby Zbawiciel obdarował je niebem.

2. W tym tygodniu, w sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18:00.

3. W sobotę 1 czerwca I Sobota Miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 adoracja NS przez Rodzinę Radia Maryja.

4. W sobotę 1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka. Modlitwą otoczmy dzieci cieszące się życiem a także te których przyjścia rodzice oczekują i dzieci poczęte zagrożone aborcją, by mogły bezpiecznie się narodzić i zostały otoczone miłością.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 do godz. 15:45 adoracja NS przez Wspólnotę NS i Niepokalanej oraz Koło Żywego Różańca przy Wspólnocie.

7. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek przeznaczone będą na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego oraz Proboszcz parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, zapraszają Biura i Koła Przyjaciół Radia Maryja z całej Diecezji, oraz wszystkich wiernych świeckich do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Przyjaciół Rodziny Radia Maryja. Pielgrzymka odbędzie się w poniedziałek 27 maja 2019 roku i będzie transmitowana „na żywo” przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Program gablocie z ogłoszeniami.

9. Zapraszamy na Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się 2 czerwca od godz. 13:30 do 17:00 w ogrodach parafialnych, za garażami. W programie zabawy z wodzirejem, dmuchańce, konkursy z nagrodami, animacje dla dzieci, grochówka z kuchni polowej i kiełbasa z grilla oraz konferencja o wychowaniu dla rodziców. Zapraszamy rodziców, dziadków i dzieci do spędzenia wspólnego, rodzinnego popołudnia. Z góry dziękujemy Grupie Parafialnej Rycerzy Kolumba za ich zaangażowanie i pomoc w organizacji tej inicjatywy.

10. Zapraszamy dzieci od 1 do 6 klasy Szkoły Podstawowej do uczestnictwa w naszych spotkaniach parafialnych w ramach PÓŁKOLONII PARAFIALNYCH, które odbędą się od 8 do 13 lipca. Spotykamy się w godzinach od 9:00 do 15:00. W programie wspólna Eucharystia, modlitwa, zabawy, wycieczki, spotkania z gośćmi. Koszt 120 zł. Warunkiem zapisania dziecka jest odebranie karty zgłoszeniowej i dostarczenie wypełnionej wraz z opłatą. Jeżeli dla jakiejś rodziny przeszkodą uczestnictwa dziecka jest uiszczenie opłaty prosimy o kontakt indywidualny. Zapisy do 16 czerwca. Karty do odbioru w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wszelkie informacje u ks. Marka.

11. Mamy jeszcze kilka miejsc na rodzinny wyjazd wakacyjny w Tatry od 30 czerwca do 6 lipca. Zapisy u ks. Marka.

12. Ruszyły zapisy na wakacyjne wyjazdy oazowe. Są to 15-dniowe rekolekcje dla dzieci i młodzieży połączone z formą wypoczynkowego wyjazdu organizowane przez naszą diecezję. To okazja by umocnić więź z Bogiem i nawiązać szczere relacje z rówieśnikami. Oazy wakacyjne organizowane są w dwóch turnusach w zależności od wieku. I turnus: 28.06 - 14.07, II turnus: 16.07 - 1.08. Z naszej parafii ks. Mateusz będzie prowadził Oazę Dzieci Bożych st. I dla dzieci po 3 i 4 klasie SP. Zapisy na stronie internetowej lomza.oaza.pl/zapisy. Więcej informacji u ks. Mateusza i u ks. Marka.

13. W Glosie Katolickim m.in. o NMP; „ Najlepsza Matka”, o matkach: „Mama na cały świat”, o św. Helenie: „Święta Helena – równa Apostołom matka cesarza”, o wyborze drogi życiowej: „Podejmowania decyzji”, jest także reportaż z Diecezjalnego Konkursu Liturgicznej Służby Ołtarza, w którym brali udział nasi ministranci i zajęli dobre miejsca, a także wiele ciekawych informacji z regionu, Kościoła i świata.

Ogłoszenia, 5 Niedziela Wielkanocna 19.05.2019 r.

1. W tym tygodniu odbędzie się poświęcenie pól:  poniedziałek - godz. 16.00 - Prosienica,- godz. 18.40 – Stare Lubiejewo;  wtorek- godz. 16.00 - Nowe Lubiejewo, - godz. 18.00 - Podborze, środa - godz. 16.00 - Guty Bujno, czwartek - godz. 16.00 – Pałapus, - godz. 19.00 - Budy Grudzie.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 I Komunia św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i Wiosek. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 15.00.

3. W dniu wczorajszym odbył się w Kolnie finał Diecezjalnego Konkursu Liturgicznej Służby Ołtarza. Ministranci z naszej parafii zajęli trzecie miejsce w diecezji. Natomiast w części indywidualnej nasz ministrant zajął drugie miejsce. Ministrantom gratulujemy i życzymy dalszej owocnej służby przy ołtarzu Pańskim.

4. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjny wyjazd dla dzieci nad morze do Mikoszewa w dniach od 13 do 19 lipca. Zapisy u ks. Stanisława.

5. W naszym kościele w nawach bocznych zostało rozstawione rusztowania. W tym tygodniu rozpocznie się malowanie kościoła. Prosimy o cierpliwości i wyrozumiałość z powodu niedogodności, które mogą z tej racji wystąpić w naszym kościele.

6. Dnia 2 czerwca, po Mszy św. o godz. 12.30 organizujemy Parafialny Festyn Rodzinny w ogrodzie za garażami. Więcej szczegółów podamy w przyszłym tygodniu.

7. W sobotę 25 maja o godz. 12.00 Msza św. z racji zjazdu absolwentów Zespołu Szkół Nr 1 – Rubineka.

8. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego oraz Proboszcz parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, zapraszają Biura i Koła Przyjaciół Radia Maryja z całej Diecezji, oraz wszystkich wiernych świeckich do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Przyjaciół Rodziny Radia Maryja. Hasłem pielgrzymki jest motto przewodnie Krajowego Duszpasterstwa Trzeźwości w roku 2019: „Młodzi trzeźwi i wolni”. Okazją do świętowania jest 15. rocznica konsekracji kościoła parafialnego. Pielgrzymka odbędzie się w poniedziałek 27 maja 2019 roku i będzie transmitowana „na żywo” przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Program gablocie z ogłoszeniami.

9. W dn. 24-25maja odbędą się Ogólnopolskie Rekolekcje Służby Zdrowia na Jasnej Górze, 26 maja odbędzie się 95. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami.

10. W dn. 31 maja – 1 czerwca odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami.

11. W Głosie Katolickim m.in. o śp. Jean Vanier – założycielu organizacji dla niepełnosprawnych: „Jean Vanier – po pierwsze człowiek”, o Europie: „Jaka będzie Europa?, o narzekaniu: „Pretensje – nasz chleb powszedni”, o pomocy psychologicznej: „Dlaczego warto udać się z dzieckiem do psychologa i jak to wygląda”, a także wiele ciekawych wiadomości z Kościoła, regionu, świata.

4 Niedziela Wielkanocy, 12.05.2019 r. Ogłoszenia

1. Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania - Niedziela Dobrego Pasterza oraz rozpoczęcie „Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne”.

2. We wtorek o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania.

3. W przyszłą niedzielę I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę 18 maja o godz. 15.00.

4. W dniach 17-18 w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się III Święto rtm. Witolda Pileckiego i VII Ogólnopolski Zjazd Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego. Msza św. z tej racji za zam. z rodzin. Pileckich, Ostrowskich, Radwańskich, Wasilewskich oraz uczestników VII Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego w piątek 17 maja o godz.18.00 w naszym kościele. Całościowy program uroczystości na plakacie w gablocie z ogłoszeniami. Organizatorzy zapraszają do udziału we Mszy św. i pozostałych wydarzeniach w ramach uroczystości.

5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin wraz z Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie (ul. Gen. Wł. Sikorskiego 40) organizuje w niedzielę 19 maja 2019 r. spotkanie dla rodziców oczekujących na narodziny dziecka poczętego. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10:30, na zakończenie której rodzice otrzymają specjalne błogosławieństwo. Całość komunikatu w gablocie z ogłoszeniami.

6. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży (ul. Sadowa 12) ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020 do liceum trzyletniego i czteroletniego. Zapraszamy na dzień otwartych drzwi 16 maja 2019 r. o godz. 17.00.Dodatkowych informacji zainteresowanym udziela sekretariat szkoły przy ulicy Sadowej 12 w Łomży. Całość komunikatu w gablocie z ogłoszeniami.

7. W sobotę 18 maja o godz. 14.00 w domu katechetycznym w Lubiejewie Msza św. w intencji strażaków i poświecenia sztandaru OSP w Lubiejewie.

8. W tym tygodniu – w środę rozpoczynamy prace – malowanie kościoła. Prosimy o cierpliwości i wyrozumiałość z powodu niedogodności, które mogą z tej racji wystąpić w naszym kościele.

9. Na cmentarzu grzebalnym mają miejsce kradzieże metalowych pasyjek i innych metalowych instalacji. W przypadku zaistniałej kradzieży, należy zgłaszać to zdarzenie Policji.

10. W Głosie Katolickim artykuły m.in. o objawieniach fatimskich: „Orędzie z Fatimy”, Jan Paweł II, czyli o życiu w ramionach Matki”, o Litanii Loretańskiej: „Różo duchowna, módl się za nami”, o powołaniach: „Zakon czy kapłaństwo? Historia kilku powołań…”, o Polkach zasłużonych Ameryce: „Rudolf Modzelewski – człowiek, który zmienił oblicze Ameryki”. Jest także do nabycia kolejny numer czasopisma misyjnego: „Misyjne drogi”

3 Niedziela Wielkanocna, 5.05.2019 r. Ogłoszenia

1. Dzisiaj Niedziela Biblijna i Trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”. Przed każdą Mszą św. czytany jest fragment Ewangelii wg. Św. Jana.

2. W związku z Niedzielą Biblijną i XI Tygodniem Biblijnym zachęcamy do systematycznego czytania Pisma św. i modlitwy za pomocą tekstów biblijnych.

3. Przy wyjściu z kościoła w koszykach są karteczki z zaznaczonymi wersetami Ewangelii wg. św. Jana. Prosimy, by każdy wziął kartkę do domu. W domu odszukał tekst przeczytał go, przemyślał i wracał do niego pamięcią. W rodzinnym czy osobistym Piśmie Świętym możemy go sobie zaznaczyć. Niech posłuży on jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia - przez cały rok. Pasterze Kościoła w Polsce na dzisiejszą refleksję i modlitwę biblijną proponują Ewangelię wg. św. Jana.

4. W dniach 6, 7, 8 maja (poniedziałek, wtorek, środa) w naszej parafii dni adoracji Najświętszego Sakramentu - tradycyjnie nazywane 40 – Godzinnym Nabożeństwem.

5. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o godz.: 6.30; 7.00; 9.00; 11.00; 18.00. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Do adoracji wspólnotowej i indywidualnej, w te dni, zapraszamy grupy modlitewne, dzieci i młodzież - wszystkich parafian.

6. W środę 8 maja w naszej parafii odpust św. Stanisława – Biskupa i Męczennika. Msze św. o godz.: 6.30; 7.00; 9.00; 11.00; 18.00. Suma odpustowa o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie. Prosimy o uformowanie procesji.

7. Dnia 8 maja ks. Stanisław nasz Wikariusz obchodzi imieniny. Msza św. za solenizanta we wtorek 7 maja o godz. 18.00.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Komunia św. rocznicowa. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę 11 maja o godz. 14.00.

9. Sakrament bierzmowania, w tym roku we wtorek 14 maja o godz. 18.00. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 16.00 kandydaci do bierzmowania rozpoczną Nowennę do Ducha Świętego. Nowenna potrwa do poniedziałku 13 maja. Spowiedź młodzieży, rodziców i świadków w dniach trwania nowenny. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni dzień a tym bardziej na dzień bierzmowania. Módlmy się za młodych przystępujących w tym roku do bierzmowania – by nigdy wiary nie utracili, lecz w niej wzrastali i według niej żyli.

10. Zaprasza na kolejny Wieczór Uwielbienia pod hasłem: „Maryjo naucz mnie wierzyć i kochać jak Ty!”, który odbędzie się 12 maja o godz. 19:30. W maju w sposób szczególny czcimy osobę Maryi, dlatego chcemy się jej zawierzać i prosić o wstawiennictwo. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

11. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 (po nabożeństwie majowym) adoracja NS – Odnowy w Duchu Świętym - w ciszy.

12. "Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich". Zapraszamy na Mszę świętą w intencji trzeźwości i wolności od nałogów w najbliższy czwartek 9 maja o godz. 18.00. Po Mszy świętej spotkanie w sali parafialnej z terapeutką uzależnień na temat mitów i błędnych stereotypów dotyczących alkoholu.

13. W wakacje w dniach od 13 do 19 lipca organizujemy obóz religijno-wypoczynkowy nad morzem, dla dzieci od kl. III Szkoły Podstawowej. W trakcie obozu przewidziane wyjazdy do: Malborka, Gdańska, Sopotu, Gietrzwałdu, na Westerplatte. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisu u ks. Stanisława

14. Dotyczy rolników: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że wnioski o dopłaty bezpośrednia i obszarowe należy złożyć przez Internet, za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus do dnia 15 maja 2019 r. Późniejsze złożenie wniosku związane jest z pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień. Wnioski złożone po 10 czerwca nie będą rozpatrywane. Komunikat ARiMR w gablocie.

15. W Głosie Katolickim artykuły m.in. kulcie NMP: „Dlaczego maryjni?”, „Promienie Maryi. Rodzina Loretańska”, o Biblii: „Biblia to list Boga skierowany do człowieka”. O Pierwszej komunii św.: „Moje dziecko idzie do I Komunii św.”, o poległych za Ojczyznę: „Przechodniu, powiedz Polsce żeśmy polegli w jej służbie”, a także wiele ciekawych wiadomości z Kościoła, regionu, świata. Jest także ostatni numer L'Osservatore Romano.

2 Niedziela Wielkanocna 28.04.2019 r. Ogłoszenia

1. W tym tygodniu, w środę, pierwszego maja, rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. W naszym kościele będzie ono sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym nabożeństwie. Zachęcamy do tej modlitwy – w wioskach w domach, przy krzyżach lub kapliczkach, a szczególnie w rodzinach.

2. Dnia 1 maja - Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

3. W piątek 3 maja Uroczystość NMP – Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszym kościele w następujących godzinach: 7.00, 9.00; 11.00, 18.00. Msza św. za Ojczyznę, z udziałem władz, służb mundurowych, organizacji, zakładów pracy, szkół, pocztów sztandarowych o godz. 11.00. Po Mszy św. uroczystości na Placu Wolności.

4. Dzień 3 Maja – to święto narodowe i kościelne. Starosta Ostrowski, Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka i Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka wystosowali następujący apel: „W związku ze zbliżającym się Świętem Narodowym – rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja , w celu należytego przygotowania obchodów tej wielkiej rocznicy, zwracamy się do Państwa z apelem o udekorowanie flagami swoich posesji, a także instytucji publicznych i zakładów pracy…. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w organizowanej uroczystości”. Szczegółowy program uroczystości – na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

5. Organizatorzy uroczystości na Placu Wolności informują, że dnia 3 maja parking na Placu Wolności będzie zamknięty w godz. 8.00 – 13.00. Jest też prośba o usunięcie pojazdów z parkingu celem uniknięcia ich odholowania na koszt właściciela.

6. Dnia 2 maja – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta – w ramach nabożeństwa Majowego.

7. W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00. W Pierwszą Sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu Rodziny Radia Maryja.

8. W niedzielę 5 maja adoracja NS prowadzona przez Wspólnotę NS i Niepokalanej godz. 13.30 – 15.45.

9. W piątek 3 maja z racji uroczystości nie ma konieczności powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

10. W Dniach 12 – 13 kwietnia w naszym mieście odbyły się Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Do naszego miasta przybyło ok. 2500 osób - młodzieży. Serdecznie dziękujemy za współudział w organizacji Dni Młodzieży władzom Powiatu, Miasta i Gminy. Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom MOSiRu, Miejskiego Domu Kultury, Policji, Straży Miejskiej, służbom porządkowym: Strażakom, Żołnierzom, Wolontariuszom. Składamy serdeczne podziękowania rodzinom i osobom, które przyjęły młodzież na nocleg. Przepaszmy tych, którzy zgłosili chęć przyjęcia pielgrzymów, lecz nie mogli ich gościć z powodu nieprzybycia oraz z tego powodu, że zgłoszonych miejsc było więcej niż zapotrzebowanie. Wszystkim zaangażowanym w organizację Dni Młodzieży w Ostrowi Mazowieckiej – składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Komunikat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy: „Z początkiem roku weszła w życie nowelizacja przepisów dotyczących nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich. Z darmowej porady prawnej adwokata lub radcy prawnego może skorzystać obecnie każdy, kogo nie stać na opłacenie pomocy prawnika, również osoby o ustabilizowanej dotąd sytuacji rodzinnej i zawodowej, które na skutek jakiegoś nagłego wydarzenia cz nietrafnej decyzji znalazły się w kryzysie. Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty, według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty. Więcej informacji o miejscach świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.”

12. Dzisiaj dzieci przynoszą do kościoła skarbonki z jałmużną wielkopostną.

13. Dzisiaj ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone są na dzieła prowadzone przez Caritas.

14. W Głosie Katolickim artykuły o Bożym Miłosierdziu: „W oazie Bożego Miłosierdzia”, „Miłosierdzie – boskie lekarstwo”, o męczeństwie polskich duchownych w czasie 2 wojny światowej: „Wierni do końca – polscy duchowni świadkami miłości i przebaczenia”, o malarstwie: „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem – Rembrandta w Warszawie” a także wiele informacji z regionu, świata, Kościoła.

Zmartwychwstanie Pańskie, 21.04.2019 r. Ogłoszenia

1. W dniu Zmartwychwstania Pańskiego, my kapłani składamy Wam, drodzy Parafianie i Goście, serdeczne życzenia. Niech Zmartwychwstały Zbawiciel obdarza Was pokojem, miłością miłosierną i eucharystyczną obecnością. Święta niech będą radosne i pogodne zarówno w rodzinach jak i w świątecznych spotkaniach ze znajomymi i przyjaciółmi.

2. Biskup Łomżyński przesłał życzenia świąteczne następującej treści: „Umiłowani Bracia i Siostry, Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego pozwala nam po raz kolejny usłyszeć orędzie o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Wszczepieni w Niego przez chrzest święty mamy udział w tym zwycięstwie i jesteśmy posłani do świata, by w mocy Bożego Ducha nieść nadzieję i miłość każdemu człowiekowi. Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam – Umiłowani Diecezjanie i Drodzy Goście – błogosławionych Świąt Wielkanocnych oraz siły i odwagi do wypełniania chrześcijańskiej misji w Kościele i świecie. + Janusz Stepnowski. Wasz Biskup”.

3. Dni Wielkiego Tygodnia były bogate w duchowe przeżycia. Liturgia, jej przygotowanie, posługa w konfesjonale, jak i dekoracje w świątyni wymagały zaangażowania i wysiłku. Składam serdeczne Bóg zapłać – Księżom Wikariuszom za ich posługę i zaangażowanie. Dziękuję za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego Księdzu Stanisławowi, Pani Annie Smosarskiej, Pani Dorocie Zaniewskiej, Panki Jolancie Szyszkowskiej, Panu Piotrowi Trętowskiemu, Rycerzom Kolumba, Dziękuję Siostrze Samueli – Zakrystiance, i wszystkim, którzy włączyli się w prace dekoracji naszego kościoła.

4. Dziękujemy Panu Organiście, chórowi, scholi młodzieżowej, kantorom, lektorom ministrantom i całej Liturgicznej Służbie Ołtarza.

5. Bóg zapłać strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubiejewa, Gut Bujno z pocztem sztandarowym jednostki, Prosienicy z pocztem sztandarowym jednostki, z Ostrowi Mazowieckiej, z pocztem sztandarowym jednostki, Strażakom z Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowi Mazowieckiej oraz najmłodszym strażakom – Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej OSP w Ostrowi Mazowieckiej.

6. Wszystkim grupom modlitewnym i osobom indywidualnym za adorację Pana Jezusa.

7. Tym, którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Tym, którzy brali udział w procesji Rezurekcyjnej.

8. Parafianom i Gościom za obecność i modlitwę w czasie Świętego Triduum Paschalnego – Bóg zapłać.

9. Dzisiaj Msze św. o 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00; Nie będzie Mszy św. o 16.00

10. Jutro porządek, tak jak w każdą niedzielę, z tym że nie będzie Mszy św. o 16.00. O godz. 11.00, oprócz Mszy św. w kościele – Msza św. w kaplicy na cmentarzu grzebalnym.

11. Jutro ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.

12. W niedzielę 28 kwietnia - niedziela Miłosierdzia Bożego. Dzieci przynoszą do kościoła skarbonki z ofiarą wielkopostną. Po Mszy św. o godz. 16.00 oddanie czci relikwiom św. Siostry Faustyny

13. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek przed kościołem będą zbierane na dzieła prowadzone przez CARITAS.

14. W piątek 26 kwietna z racji oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.

15. Zapraszamy serdecznie na kolejny Wieczór Uwielbienia pod hasłem „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś!”, który odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia o godz. 19:00. Zapraszamy młodszych i starszych, całe rodziny, by wspólnie modlić się i uwielbiać Jezusa Zmartwychwstałego. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

16. W Głosie Katolickim m.in. o Zmartwychwstaniu Chrystusa: „Zmartwychwstanie to nie fatamorgana”, „Radość zwycięskiej Paschy”, „Spotkać Zmartwychwstałego”, jest też relacja ze ŚDM w Ostrowi Mazowieckiej”, a także wiele ciekawych informacji ze świata, regionu, Kościoła.

Niedziela Palmowa 14. 04.2019 r. Ogłoszenia

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. W tym czasie wspominamy i przeżywamy Mekę Chrystusa, poczynając od Jego Mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.

2. Poświecenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja przed Mszą św. o godz. 11.00 i 12.30.

3. Chrzest w pierwszy dzień Wielkanocy o godz. 11.00. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych we wtorek 16 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00. Spisywanie akt chrztu w kancelarii Pana Organisty w Wielki Poniedziałek i Wtorek w godzinach 16.00 – 17.45. Potrzebny akt urodzenia dziecka, oraz zaświadczenia, że chrzestni są praktykującymi katolikami (dotyczy to tych, którzy są spoza naszej parafii).

4. W Wielką Środę, kapłani będą odwiedzać obłożnie chorych. Zgłaszając Księżom chorych w zakrystii lub kancelarii, należy podać dokładny adres.

5. W Wielki Czwartek rano nie będzie Mszy św. Msza św. Krzyżma, czasie której poświęca się oleje, używane przy sprawowaniu sakramentów św. sprawowana jest tylko w katedrach. W czasie tej Mszy św. kapłani odnawiają przyrzeczenia złożone przy święceniach.

6. W Wielki Czwartek naszym kościele - Msza św. Wieczerzy Pańskiej, z obrzędem umycia nóg 12 mężczyznom, sprawowana przez wszystkich kapłanów o godz. 17.00. W tym dniu wspominamy ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Spowiedź i udzielanie Komunii św. rano od 6.30 – 7.30. Po południu spowiedź od 16.00 – 16.45.

7. Po Mszy św. 17.00 adoracja Pana Jezusa w kaplicy przechowania – tradycyjnie w ciemnicy - do godz. 22.00. W ciągu dnia w Wielki Czwartek nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji.

8. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża o godz. 17.00. Spowiedź rano od 6.30 – 7.30 i po południu od 16.00 – 17.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 24.00. W Czwartek i Piątek Adoracja wspólna 30 min. po zakończeniu nabożeństwa. W Wielki Piątek tzw. „Noc konfesjonałów. Po nabożeństwie możliwość spowiedzi do godz. 24.00

9. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary złożone przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego i Miejsc Świętych w Jerozolimie.

10. W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna: poświęcenie ognia i Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00. Przynosimy świece.

11. Poświecenie pokarmów: - w kościele od 9.00 do 18.00 – co godzinę. Wierni przynosząc święconkę siadają do ławek i trzymają ją. Kapłan po odmówieniu modlitwy przejdzie przez środek kościoła i poświęci pokarmy. - w wioskach: od godz. 9.00- w takim porządku jak w latach ubiegłych. W Wielką Sobotę spowiedź rano od 6.30 – 7.30. Później od godz. 9.00 do 13.00.

12. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, Komunia św. udzielana jest tylko podczas nabożeństw.

13. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie do Mszy św. rezurekcyjnej. Poszczególne grupy modlitewne adorują według ustalonego porządku. Przy grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę czuwać będą także strażacy. Zapraszamy wszystkich do adoracji Pana Jezusa we te wielkie dni.

14. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. w następującym porządku: Rezurekcja godz. 6.00, następnie godz. 9.00; 11.00 – z sakramentem chrztu; 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

15. W Poniedziałek Wielkanocny tak jak w każdą niedzielę, z tym że nie będzie Mszy św. o 16.00. O godz. 11.00, oprócz Mszy św. w kościele – Msza św. w kaplicy na cmentarzu grzebalnym.

16. Dzisiaj w zakrystii można zakupić, świece wielkanocne – paschaliki w cenie 5 i zł. zł. Można je będzie wykorzystać w Wielką Sobotę podczas Liturgii Wigilii Paschalnej.

17. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać u Księży i u Siostry zakrystianki.

18. Zapraszamy serdecznie na kolejny Wieczór Uwielbienia pod hasłem „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś!”, który odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia o godz. 19:00. Zapraszamy młodszych i starszych, całe rodziny, by wspólnie modlić się i uwielbiać Jezusa Zmartwychwstałego. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim min. o duchowym przygotowaniu do Wielkanocy: „Przygotować dom, przygotować serce …”,o Niedzieli Palmowej: „Hosanna Synowi Dawidowemu” o przemocy: „Nasza przemoc codzienna”, o ochronie środowiska: „Odpady ZIELONE?, Czy odpady BIO?”.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 7.04.2019 r. Ogłoszenia

1. W dniach 10,11,12 kwietnia (środa, czwartek, piątek) w naszej parafii będą rekolekcje dla młodzieży szkół średnich. Rekolekcje odbędą się na hali MOSiRu, ul H. Trębickiego. Początek o godz. 8.30. Prosimy o modlitwę, by młodzież dobrze duchowo skorzystała z tych rekolekcji. W czasie trwania rekolekcji na tej samej hali będzie namiot - miejsce adoracji Najświętszego Sakramentu osób dorosłych za młodzież i prowadzących rekolekcje. Zapraszamy do adoracji w tej intencji. W ramach rekolekcji dla młodzieży w czwartek 11 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00, w naszym kościele będzie otwarte dla wszystkich spotkanie modlitewne. Zapraszamy. Rekolekcje przeprowadzi ks. Kamil Dąbrowski z Grupą Ewangelizacyjną.

2. Dnia 13 i 14 kwietnia w naszym mieście odbędą się Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Młodzież z Ostrowi zapisuje się u swego katechety lub księdza w parafii do której należy. Wiele rodzin podczas kolędy zadeklarowało możliwość przyjęcia młodych pielgrzymów na nocleg. W najbliższych dniach będziemy odzywać się by potwierdzić zdeklarowane miejsca. Z góry dziękujemy za życzliwość, a młodych od VII klasy SP i liceum zapraszamy do uczestnictwa i zapisów. Szczegółowe informacje u księży i katechetów.

3. W ramach ŚDM Diecezji Łomżyńskiej zapraszamy wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej z MOSiRu ul. Trębickiego do naszego kościoła w sobotę 13 kwietnia godz. 19.00 oraz do udziału w procesji w Niedzielę Palmową 14 kwietnia z MOSiRu ul. Trębickiego do kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza - godz. 14.15 – rozpoczęcie procesji.

4. Przypominamy i zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na kolejne nasze spotkanie w środę 10 kwietnia o godz. 19:00 w naszym kościele. Prosimy o obecność obojgu rodziców. Zapraszamy!

5. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa. Przynosimy palmy. Błogosławieństwo palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja przed Mszą św. o godz. 11.00 i 12.30. W Niedzielę Palmową nie będzie udzielany sakrament Chrztu.

6. Chrzty w pierwszy dzień Wielkanocy o godz. 11.00. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w Wielki Wtorek 16 kwietnia - po Mszy św. o godz. 18.00. Spisywanie akt chrztu w kancelarii Pana Organisty w Wielki Poniedziałek i Wtorek – 15 i 16 kwietnia w godzinach 16.00 – 17.45. Potrzebny akt urodzenia dziecka. Przypominamy, że chrzestnymi mogą być osoby, które przyjęły już sakrament bierzmowania, są wierzącymi i praktykującymi katolikami (chrzestni spoza naszej parafii przynoszą zaświadczenie ze swojej parafii, że mogą być chrzestnymi).

7. W Wielką Środę, 17 kwietnia, kapłani będą odwiedzać obłożnie chorych. Zgłaszając księżom chorych w zakrystii lub kancelarii, należy podać dokładny adres i telefon.

8. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać u Księży i u Siostry Zakrystianki.

9. Dzisiaj można zakupić, w zakrystii świece wielkanocne – paschaliki w cenie 5 zł. Można je będzie wykorzystać w Wielką Sobotę podczas Liturgii Wigilii Paschalnej.

10. W piątek 12 kwietnia o godz. 17.00 rozważania Drogi Krzyżowej prowadzą Rycerze Kolumba.

11. "Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich". Zapraszamy na Mszę świętą w intencji trzeźwości i wolności od nałogów w najbliższy czwartek 11 kwietnia o godz. 18.00. W tym miesiącu jesteśmy zaproszeni na otwarty mityng AA przy ul. Sikorskiego 5, dokąd wspólnie udamy się po zakończonej Mszy św.

12. Bóg zapłać za produkty żywnościowe złożone w sklepach: JEDYNKA, LEWIATAN ul. Widnichowska,, VIGAR, STOKROTKA i BIEDRONKA ul. Duboisa w ramach akcji Caritas dla potrzebujących. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, wolontariuszom dorosłym i młodzieży, którzy przeprowadzali zbiórkę, właścicielom i pracownikom sklepów.

13. Dzisiaj po Mszach św. Młodzież z Terezjańskiego Apostolstwa Ufności, prowadzonego przez Siostry, będzie rozprowadzać kartki wykonane ręcznie z motywem wielkanocnym. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny formacyjny wyjazd młodzieży. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. o Dniach Młodzieży: „Ostrów zapłonie - wielkie odliczania do ŚDM”, o Polakach, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej: „Sześć tysięcy powodów do dialogu”, o rekolekcjach: „Spotkanie z szansą na nawrócenie”, o krzyżu: „Kto krzyż odgadnie…”, a także wiele wiadomości z Kościoła, regionu i świata.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 31.03.2019r. Ogłoszenia

1. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich będą 10,11 i 12 kwietnia na hali MOSiRu, ul. H. Trębickiego. Początek o godz. 8.30. Prosimy o modlitwę, by młodzież dobrze duchowo skorzystała z tych rekolekcji.

2. Dnia 13 i 14 kwietnia w naszym mieście odbędą się Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Przygotowujemy się do tego wydarzenia. Trwają zapisy młodzieży, do czego też zapraszamy młodzież z naszego miasta. Młodzież z Ostrowi zapisuje się u swego katechety lub księdza w parafii do której należy. Wiele rodzin podczas kolędy zadeklarowało możliwość przyjęcia młodych pielgrzymów na nocleg. Bliżej terminu będziemy odzywać się by potwierdzić zdeklarowane miejsca. Z góry dziękujemy za życzliwość, a młodych od VII klasy SP i liceum zapraszamy do uczestnictwa i zapisów. Szczegółowe informacje u księży i katechetów

3. W sobotę 6 kwietnia w naszej parafii odbędą się warsztaty dla małżeństw „Nawigacja w Rodzinie”. Rozpoczęcie o godz. 16.00 , zakończenie o 20.00. Warsztaty są w formie prezentacji multimedialnej, podczas której małżeństwa wykonują ćwiczenia indywidualnie , w drugiej części proponujemy obejrzenie filmu fabularnego. Uczestnictwo jest bezpłatne, a do dzieci będzie zapewniona opieka. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 kwietnia u ks. Marka lub pod numerem tel. 604858597.Jeśli chcecie budować szczęśliwe małżeństwo, pełne wzajemnego zrozumienia, zdolne do pokonywania przeciwności dnia codziennego, to „Nawigacja w Rodzinie” jest właśnie dla Was. Zapraszamy!

4. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I Dzień Wielkanocy. 5. Dzisiaj można zakupić, w zakrystii świece wielkanocne – paschaliki w cenie 5 zł. Można je będzie wykorzystać w Wielką Sobotę podczas Liturgii Wigilii Paschalnej.

6. W piątek 5 kwietnia nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 w kościele i Drogi Krzyżowej dla młodzieży w kościele po Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast Droga Krzyżowa dla wszystkich tego dnia rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 – ok. 18.45 i przejdzie wyznaczoną trasą uliczkami osiedla.

7. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS w ciszy Odnowy w Duchu Świętym. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja NS Wspólnoty NS i Niepokalanej oraz Koła Żywego Różańca przy wspólnocie.

8. Trwają zapisy na wakacyjne wyjazdy oazowe. Są to 15-dniowe rekolekcje dla dzieci i młodzieży połączone z formą wypoczynkowego wyjazdu organizowane przez naszą diecezję. To okazja by umocnić więź z Bogiem i nawiązać szczere relacje z rówieśnikami. Oazy wakacyjne organizowane są w dwóch turnusach w zależności od wieku. I turnus: 28.06 - 14.07, II turnus: 16.07 - 1.08. Z naszej parafii ks. Mateusz będzie prowadził Oazę Dzieci Bożych st. I dla dzieci po 3 klasie SP. Zapisy na stronie internetowej lomza.oaza.pl/zapisy. Więcej informacji u ks. Mateusza i u ks. Marka.

9. Dzisiaj Siostry Służki z Szumowa rozprowadzają ozdoby wielkanocne wykonane w Warsztatach Terapii Zajęciowej Osób Niepełnosprawnych. Nabywając te ozdoby wspieramy ośrodek służący osobom niepełnosprawnym

10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. Młodzież z Terezjańskiego Apostolstwa Ufności, prowadzonego przez Siostry, będzie rozprowadzać kartki wykonane ręcznie z motywem wielkanocnym. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny formacyjny wyjazd młodzieży. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

11. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać u księży i u Siostry Zakrystianki.

12. Od dłuższego czasu grupa wandali niszczy – profanuje krzyż znajdujący się na skrzyżowaniu tzw. „Gościńca Kalinowskiego” i drogi biegnącej od „Wójtówki”. Ten krzyż wzniesiono w 1936 roku jako wotum przebłagalne, aby nigdy nie powtórzyła się klęska gradobicia, jak dotknęła Ostrów Mazowiecką w 1936 roku. Na krzyżu widniej napis: „CHRYSTUS KRÓL WŚRÓD PÓL. BŁOGOSŁAW BOŻE LUDOWI. OD GRADU I GWAŁTOWNEJ NIEPOGODY ZACHOWAJ NAS PANIE”. Polny krzyż przetrwał II wojnę światową i czasy komunizmu. W ostatnim czasie był wielokrotnie niszczony, były zrywane pasyjki, był obrzucany błotem, pojawiły się też na nim symbole satanistyczne. Trzeba było go naprawiać. W ubiegłym tygodniu krzyż został przewrócony, a cała figura oderwana od cokołu. Taki czyn – to profanacja krzyża, wandalizm, niszczenie kultury i dziedzictwa naszego regionu. Jeśli ktoś znałby sprawców, niech wpłynie, by więcej tego nie czynili. Prośmy Jezusa – Zbawcę – w modlitwie ekspiacyjnej o miłosierdzie dla sprawców i każdego z nas.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o ascezie : „Asceza - praktyka niezapomniana”, „Pustynia uczy pokory”, o osobach cierpiących na autyzm: „Gdybym mógł z wami rozmawiać, czyli świat po drugiej stronie lustra”. a także wiele wiadomości z regionu, Kościoła, świata.

 

Ogłoszenia 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 24.03.2019r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Będą one trwać do środy 27 marca. Rekolekcje wygłosi ks. Arkadiusz Dardziński z Diecezji Ełckiej. W niedzielę porządek, tak jak zawsze - niedzielny. W ramach naszych rekolekcji zapraszamy na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA o godz. 19.00 pod hasłem „Zbawienie przyszło przez Krzyż”.

2. W pozostałe dni: poniedziałek, wtorek i środę – porządek będzie następujący:

7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

9.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

10.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjalnej

12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

16.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

17.00 - poniedziałek - różaniec ;wtorek – Gorzkie Żale, Środa – Droga Krzyżowa

18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Msza św. dla chorych, z sakramentem „Namaszczenia chorych” we wtorek 26 marca o godz. 12.00.

Na Msze św. z dziećmi i młodzieżą gimnazjalną przybywają katecheci. Zapraszamy Dyrekcje szkół, Nauczycieli i Wychowawców.

W kaplicach, w rekolekcje, Msze św. o godz. 14.00:

Poniedziałek 25 marca - Prosienica, wtorek 26 marca – Palapus, środa 27 marca – dom katechetyczny w Lubiejewie.

Przypominamy i zachęcamy do odbycia w czasie rekolekcji spowiedzi wielkanocnej. W poniedziałek, wtorek i środę będą zaproszeni spowiednicy z innych parafii. Nie będzie zatem problemu z przystąpieniem do spowiedzi.

3. Jutro 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. Msze św. będą sprawowane w porządku rekolekcyjnym. Po Mszach św. o godz. 7.00; 12.00; 16.00 i 18.00 będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego zagrożonego aborcją.

4. Aby duchowo chronić dziecko, zagrożone aborcją, Bogu znane, możemy podjąć „Duchową Adopcję Dziecka Poczętego”. Duchowa Adopcja” trwa 9. Miesięcy - polega na: codziennej wskazanej modlitwie, codziennie odmawianej jednej tajemnicy różańca i dodatkowych, w miarę możliwości praktykach. Przy wyjściu z kościoła –ze stolików , lub z zakrystii można wziąć formularz „Duchowej Adopcji” i go wypełnić. Z formularza odcinamy tę część, która zawiera nazwisko i przynosimy do kościoła. Część, która zawiera modlitwę i zobowiązania, zostawiamy dla siebie. Podjęcie Duchowej Adopcji jutro podczas Mszy św. o godz. 7.00; 12.00; 16.00 i 18.00

5. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich będą 10,11i12 kwietnia.

6. Dzisiaj po Mszy o godz. 12.30. spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i do Komunii Rocznicowej

7. W przyszłą niedzielę 31marca o godz. 10.10 w sali parafialnej spotkacie członków Kół Żywego Różańca i Misji Św. Teresy – modlitwy za kapłanów.

8. W piątek 29 marca o godz. 17.00 rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą Lektorzy Dorośli. Droga Krzyżowa ulicami miasta dn. 5 kwietnia godz. 18.45. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej o godz.17.00 i w kościele po Mszy św. o 18.00.

9. Dnia 13 i 14 kwietnia w naszym mieście odbędą się Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Przygotowujemy się do tego wydarzenia. Trwają zapisy młodzieży, do czego też zapraszamy młodzież z naszego miasta. Młodzież z Ostrowi zapisuje się u swego katechety lub księdza w parafii do której należy. Wiele rodzin podczas kolędy zadeklarowało możliwość przyjęcia młodych pielgrzymów na nocleg. Bliżej terminu będziemy odzywać się by potwierdzić zdeklarowane miejsca. Z góry dziękujemy za życzliwość, a młodych od VII klasy SP i liceum zapraszamy do uczestnictwa i zapisów. Szczegółowe informacje u księży i katechetów.

10. Dnia 6 kwietnia w naszej parafii odbędą się warsztaty dla małżeństw “Nawigacja w Rodzinie”. Rozpoczęcie o godz. 16.00 , zakończenie o 20.00. Warsztaty są w formie prezentacji multimedialnej, podczas której małżeństwa wykonują ćwiczenia indywidualnie , w drugiej części proponujemy obejrzenie filmu fabularnego. Uczestnictwo jest bezpłatne, a do dzieci będzie zapewniona opieka. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 kwietnia u ks. Marka lub pod numerem tel. 604858597.Jeśli chcecie budować szczęśliwe małżeństwo, pełne wzajemnego zrozumienia, zdolne do pokonywania przeciwności dnia codziennego, to „Nawigacja w Rodzinie” jest właśnie dla Was. Zapraszamy!

11. Ruszyły zapisy na wakacyjne wyjazdy oazowe. Są to 15-dniowe rekolekcje dla dzieci i młodzieży połączone z formą wypoczynkowego wyjazdu organizowane przez naszą diecezję. To okazja by umocnić więź z Bogiem i nawiązać szczere relacje z rówieśnikami. Oazy wakacyjne organizowane są w dwóch turnusach w zależności od wieku. I turnus: 28.06 - 14.07, II turnus: 16.07 - 1.08. Z naszej parafii ks. Mateusz będzie prowadził Oazę Dzieci Bożych st. I dla dzieci po 3 klasie SP. Zapisy na stronie internetowej lomza.oaza.pl/zapisy. Więcej informacji u ks. Mateusza i u ks. Marka.

12. Na początku wakacji w dniach od 23.06 do 4.07 organizujemy dla młodzieży od klasy 6 szkoły Podstawowej. obóz formacyjno-wypoczynkowy w Grecji. Zapisy i więcej informacji u ks. Stanisława.

13. W przyszłą niedzielę Siostry Służki z Szumowa będą rozprowadzać ozdoby wielkanocne wykonane w Warsztatach Terapii Zajęciowej Osób Niepełnosprawnych.

14. W niedzielę 7 kwietnia. Młodzież z Terezjańskiego Apostolstwa Ufności będzie rozprowadzać ręcznie wykonane kartki wielkanocne. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wakacyjne rekolekcje dla młodzieży.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o wartości życia: „Życie jest święte”, o zagrożeniach rodziny i normalności: „W walce o normalność”, o pomocy niepełnosprawnym: „Podejmujemy konkretne działania”, a także wiele ciekawych informacji ze świata, Kościoła, regionu. Jest także do nabycia ostatni numer L'Osservatore Romano

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 17.03.2019r. Ogłoszenia

1. W przyszłą niedzielę - 24 marca rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Będą one trwać do środy 27 marca. W niedzielę porządek, tak jak zawsze - niedzielny. W ramach naszych rekolekcji zapraszamy na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA, godz. 19.00 pod hasłem „Zbawienie przyszło przez Krzyż”,. Zapraszamy całe rodziny, młodzież i starszych do wspólnej modlitwy i wielkopostnej refleksji nad łaską i siłą płynącą z obecności Chrystusa i Jego Krzyża w naszym życiu.

2. W pozostałe dni: poniedziałek, wtorek i środę – porządek będzie następujący:

7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

9.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

10.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjalnej

12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

16.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

17.00 - poniedziałek - różaniec ;wtorek – Gorzkie Żale, Środa – Droga Krzyżowa

18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Msza św. dla chorych, z sakramentem „Namaszczenia chorych” we wtorek 26 marca o godz. 12.00.

Na Msze św. z dziećmi i młodzieżą gimnazjalną przybywają katecheci. Zapraszamy Dyrekcje szkół, Nauczycieli i Wychowawców.

W kaplicach, w rekolekcje, Msze św. o godz. 14.00:

Poniedziałek 25 marca - Prosienica, wtorek 26 marca – Palapus, środa 27 marca – dom katechetyczny w Lubiejewie.

W poniedziałek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. Msze św. będą sprawowane w porządku rekolekcyjnym. Po mszach św. o godz. 7.00; 12.00; 16.00 i 18.00 będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego zagrożonego aborcją Przypominamy i zachęcamy do odbycia w czasie rekolekcji spowiedzi wielkanocnej. W poniedziałek, wtorek i środę będą zaproszeni spowiednicy z innych parafii. Nie będzie zatem problemu z przystąpieniem do spowiedzi.

3. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich będą 10,11i12 kwietnia.

4. Zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i do Komunii Rocznicowej w następną niedzielę 24 marca po Mszy o godz. 12:30.

5. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I Dzień Wielkanocy.

6. Wielki Post jest czasem, kiedy szczególnie chcemy zawierzyć Bogu i Go poznawać. Jako parafia chcemy stworzyć ku temu kolejną możliwość. Zapraszamy wszystkich od 17 życia na SEMINARIUM ODNOWY WIARY, które rozpoczynamy we wtorek 19 marca w naszym kościele. Będzie to cykl spotkań, podczas których możesz doświadczyć osobistego spotkania z Bogiem, posłuchać o Nim oraz uzyskać odpowiedzi na pytania, które kryją się w Twoim sercu. Daj Bogu czas, buduj lub zechciej pogłębiać relację, którą już masz. Modlitwa, Konferencja, Świadectwa i praca ze Słowem Bożym. Warto uczestniczyć! Ważna informacja dla rodziców: podczas trwania każdego spotkania będzie zorganizowana opieka nad dziećmi. Osoby, które będą zainteresowane opieką nad dziećmi podczas spotkań, prosimy aby przyjść z dziećmi na pierwsze spotkanie i tam będą podane szczegóły opieki. Rozpoczynamy we wtorek, 19 marca o godz. 19:00 w naszym Kościele. Dodatkowe informacja u ks. Marka. Zapraszamy!

7. W sobotę 23 marca w Ostrołęce w Parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia Zelatorów Kół Żywego Różańca. Początek o godz. 10.00. Program w gablocie z ogłoszeniami. Zachęcamy Zelatorów do wzięcia udziału w tym dniu skupienia.

8. W przyszłą niedzielę 24 marca o godz. 9.00 msza św. w intencji pszczelarzy Rejonu Ostrowskiego.

9. Spotkanie dorosłych wolontariuszy przeprowadzających zbiórki żywności w sklepach dla ubogich w środę 20 marca po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej.

10. W ubiegły piątek zaistniało przykre wydarzenia. Była agresywna próba zaatakowania i pobicia jednego z naszych księży na placu parafialnym, z tego powodu że jest księdzem. Osoba, która tego dokonała odnosiła się w słowach agresywnie i wulgarnie także do wolontariuszy wydających żywność w ramach pomocy Caritas, a także do innych osób będących na placu parafialnym, Zachęcamy do modlitwy, a także do reakcji w rodzinach i środowiskach, by nie dochodziło do zachowań agresywnych w naszym społeczeństwie.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o Całunie Turyńskim: „Całun – dowód miłości, męki i zmartwychwstania”, o ciszy przybliżającej do Boga: „Pokochać ciszę”, o niepełnosprawnych: „Zespół Downa to nie wyrok”, o Księdzu Aleksandrze Srzednickim – proboszczu ostrowskim: „Ksiądz dla władzy groźny - rzecz o ks. Aleksandrze Srzednickim”, a także wiele ciekawych informacji z regionu, kościoła i świata. Jest tez do nabycia ostatni numer L'Osservatore Romano

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 10.03.2019r. Ogłoszenia

1. Rozpoczęła się wielkopostna zbiórka Caritas pod hasłem” Dar Juniora dla Seniora”. Po Mszach św. dzieci otrzymają Wielkopostne Skarbonki Miłosierdzia, które zabiorą do domu. Nich to będzie jałmużna rodzinna. Zaoszczędzone na rozrywkach, słodyczach, czy używkach pieniądze wrzućmy do skarbonki jako jałmużnę wielkopostną, przeznaczoną na leczenie osób starszych. Dzieci przyniosą skarbonki do kościoła w pierwszą niedzielę po świętach wielkanocnych.

2. W naszym kościele Wielkopostna Skarbona Miłosierdzia ustawiona jest przy lektorium z napisem; „Jałmużna”.

3. Trwa Wielki Post, w każdą środę, o godz. 17:15 - Droga Krzyżowa dla dzieci, a piątek o godz. 17;00 – dla dorosłych, po Mszy św. o godz.18;00 dla młodzieży. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania uczestniczy w Drodze Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Gorzkie Żale są odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17;30.

5. Przypominamy i zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na kolejne nasze spotkanie w środę 13 marca o godz. 19:00 w naszym kościele. Prosimy o obecność oboje rodziców. Zapraszamy!

6. Na końcu kościoła są jeszcze dostępne ZDRAPKI WIELKOPOSTNE. Zachęcamy do podjęcia tych drobnych ale wymownych zadań wielkopostnych. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji oazowych dla młodzieży. Bóg zapłać za wszelką życzliwość.

7. Wielki Post jest czasem, kiedy szczególnie chcemy zawierzyć Bogu i Go poznawać. Jako parafia chcemy stworzyć ku temu kolejną możliwość. Zapraszamy wszystkich od 17 życia na SEMINARIUM ODNOWY WIARY, które rozpoczynamy we wtorek 19 marca w naszym kościele. Będzie to cykl spotkań, podczas których możesz doświadczyć osobistego spotkania z Bogiem, posłuchać o Nim oraz uzyskać odpowiedzi na pytania, które kryją się w Twoim sercu. Daj Bogu czas, buduj lub zechciej pogłębiać relację, którą już masz. Modlitwa, Konferencja, Świadectwa i praca ze Słowem Bożym. Warto uczestniczyć! Ważna informacja dla rodziców: podczas trwania każdego spotkania będzie zorganizowana opieka nad dziećmi. Rozpoczynamy we wtorek, 19 marca o godz. 19:00 w naszym Kościele. Dodatkowe informacja u ks. Marka. Zapraszamy!

8. "Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich". Zapraszamy na Mszę św. w intencji trzeźwości i wolności od nałogów w najbliższy czwartek 14 marca o godz. 18.00. Po Mszy świętej spotkanie w sali. W tym miesiącu będziemy gościć ks. Kamila Pazia odpowiedzialnego za Pielgrzymkę w intencji trzeźwości do Niepokalanowa, który wygłosi słowo Boże i podzieli się z nami swoim doświadczeniem.

9. Na początku wakacji w dniach od 23.06 do 4.07 organizujemy dla młodzieży od klasy 6 szkoły Podstawowej. obóz formacyjno-wypoczynkowy w Grecji. Zapisy i więcej informacji u ks. Stanisława

10. W piątek 15 marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Początek – Msza św. o godz.16.30 w kościele w Broku. Do przejścia będzie 40 km lasem. Zakończenie też w kościele w Broku. Informacje i możliwość rejestracji na stronie internetowej: www.edk2019 tam wejście na Brok.

11. Przypominamy, że do 13 marca, w Urzędzie Miasta można składać spostrzeżenia i uwagi dotyczące planowanej budowie stacji paliw naprzeciw kościoła. W Urzędzie Miasta można zapoznać się z raportem dotyczącym oddziaływania stacji paliw na środowisko do niego na piśmie się ustosunkować.

12. Ogłoszenie dla Rolników: Doradcy Mazowieckiego Ośrodka Rolniczego przypominają, że od 15 marca do 15 maja trwa okres składania wniosków o dopłaty obszarowe. Doradcy pomogą w wypełnianiu wniosków oraz zrozumieniu najnowszych zmian dotyczących obszarów ONW. Gospodarstwa o powierzchni poniżej 10 ha mają możliwość skorzystania z uproszczonej procedury wnioskowania o płatności i do 14 marca mogą złożyć oświadczenia o braku zmian. Doradcy zapraszają do siedzib powiatowych, gminnych i oddziałowych MODR Warszawa. Tekst zawiadomienia w gablocie.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Glosie Katolickim m.in. o Wielkim Poście: „Wyjść na pustynię”, „40 dni radości – Wielki Post – oczami kapucyna”, o rotmistrzu Pileckim: „Wiara zasadą życiową rotmistrza Witolda Pileckiego i duchową siłą w czasie uwięzienia” a także wiele wiadomości ze świata, kraju, regionu i Kościoła. Jest także do nabycia dwumiesięcznik misyjny „Misyjne drogi” w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży tego pisma wspomaga misjonarzy i nowe ubogie wspólnoty chrześcijańskie.

Ogłoszenia, 8 Niedziela Zwykła, 3.03.2019 r.

1. W dniach od 3 -10 marca br. odbywa się w całej Polsce „52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu” pod hasłem: „Młodzi trzeźwi wolni”.

2. Jutro Uroczystość św. Kazimierza, Królewicza, Głównego Patrona Prowincji.

3. W środę 6 marca rozpoczyna się Wielki Post. Jest to Środa Popielcowa. Obowiązuje post ścisły: dla wszystkich - powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, dla tych zaś, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 -tego także post ilościowy 3 posiłki dziennie – w tym raz do syta.

4. W Popielec, w naszym kościele, Msze św. z pokutnym aktem posypania głów popiołem będą sprawowane w godz.: 6.30; 7.00; 11.00; i 18.00. O godz. 9.00 Msza św. z pokutnym aktem posypania głów popiołem w Szkole Specjalnej w Lubiejewie. Przygotowany przez Siostrę popiół, w małych paczuszkach, będzie można wziąć do domu, by posypać głowy tym domownikom, którzy nie będą mogli być w kościele w tym dniu. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą we Mszy św. o godz. 18.00.

5. W Wielkim Poście, w każdą środę, także w Środę Popielcową, o godz. 17.15- Droga Krzyżowa dla dzieci. W piątek o godz. 17.00 – dla dorosłych. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 - dla młodzieży. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania uczestniczy w drodze krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.

7. Jutro 4 marca po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS w ciszy Odnowy w Duchu Świętym.

8. W przyszłą niedzielę homilię wygłosi ks. Marek Waluś – z Suwałk, z parafii budującej kościół. Po Mszach świętych, przed kościołem będzie można wesprzeć dzieło, które realizuje.

9. Ogłoszenie dotyczące planowanej budowy stacji paliw naprzeciw kościoła: Po licznych protestach przeciwnych budowie, inwestor został zobligowany do zrobienia „Raportu oddziaływania stacji paliw na środowisko”. Do Urzędu Miasta raport został złożony przez inwestora . Raport będzie oceniany. Urząd Miasta zawiadamia, że społeczeństwo ma możliwość zapoznania się z dokumentacją prowadzonej sprawy w siedzibie Urzędu Miasta oraz składania wniosków i uwag w terminie 30 dni od daty podania do publicznej wiadomości treści obwieszczenia to jest do 13 marca 2019r. Po tym terminie wnioski i uwagi nie będą rozpatrywane. Parafia nasza nie zmienia zdania co do szkodliwości lokalizacji stacji paliw w tym miejscu. Zachęcam do składania wniosków przez osoby indywidualne i urzędy, by w tym miejscu stacja nie powstała, ze względu na bezpieczeństwo, utrudnienia w sprawowaniu kultu i z tego powodu, że jest to teren pod opieką konserwatorską i archeologiczną. Urząd Konserwatorski wyraził jednoznaczny sprzeciw w stosunku do tego przedsięwzięcia. W gablocie z ogłoszeniami zawiadomienie Burmistrza Miasta o prowadzonej sprawie. Zachęcam do zapoznania się z tym dokumentem.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o Wielkim Poście: „U progu Wielkiego Postu”, „Cóż jest, pytam, co się dzieje? – czyli o sposobie na przeżywania Gorzkich Żalów”, o trzeźwości: „Pomóżmy młodym być trzeźwymi i wolnymi”, o bohaterze narodowym Rotmistrzu Witoldzie Pileckim: „Wiara zasadą życiową Rotmistrza Witolda Pileckiego i duchową siłą w czasie uwięzienia”, o malarzu Stanisławie Wyspiańskim: „Wyspiański – wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie”, a także wiele wiadomości z regionu, kościoła i świata. Jest tez do nabycia ostatni numer L'Osservatore Romano.

7 niedziela zwykła, 24.02.2019r. Ogłoszenia

1. Dzisiaj o 10.10 w sali parafialnej spotkanie Zelatorów i Członków Kół Żywego Różańca o raz Misji Św. Teresy – modlitwy za kapłanów.

2. W piątek 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godz. 10.00 uroczystości pod pomnikiem poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych Ziemi Ostrowskiej. O godz. 11.00 Msza Św. w naszym kościele. Następnie uroczystości i koncert w hali powiatowej przy LO im. Mikołaja Kopernika. Program całościowy uroczystości w gablocie.

3. W środę 27 lutego, w Sali parafialnej, po Mszy św. godz.. 18.00 spotkanie katechetów uczących w szkołach i przedszkolach naszej parafii. Obecność obowiązkowa.

4. W tym tygodniu: - Pierwszy Piątek miesiąca – Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00., po nich nabożeństwo. - Pierwsza Sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00 i 18.00. Po nich nabożeństwo. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Rodzinę Radia Maryja.

5. W przyszłą niedzielę 3 marca od godz.13.30 do 15.45 adoracja NS Wspólnoty NS i KŻR przy wspólnocie.

6. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I Dzień Wielkanocy.

7. W środę 27 lutego o godz. 18.00 w „Starej elektrowni”, ul. 11 Listopada odbędzie się spotkanie z Ministrem Środowiska Henrykiem Kowalczykiem. Głównym tematem spotkania będzie program „Czyste powietrze”.

8. Są jeszcze miejsca na wyjazd wakacyjny w Tatry dla rodziców z dziećmi, który odbędzie się od 30 czerwca do 6 lipca. Zapraszamy, aby całą rodziną skorzystać z wakacyjnego odpoczynku i duchowego umocnienia. Zapisy i wszystkie informacje u ks. Marka.

9. Grupa Rekonstrukcji Historycznej XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego „Mazowsze Orzeł Tęcza” organizuje w dniach od 25.02. do 11.03. br. Ogólnopolską Zbiórkę Krwi pod hasłem „Oni oddali życie za Ojczyznę, teraz ty oddaj krew, uratuj życie i odbierz ryngraf”. Więcej informacji gablocie z ogłoszeniami.

10. Dzisiaj przed kościołem ofiary do puszek na misje święte.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o Żołnierzach Niezłomnych: „Moda na wyklętych”, „Wiara zasadą życiową Rotmistrza Witolda Pileckiego i duchową siłą w czasie uwięzienia”, o pielgrzymce papieża: „Razem dla pokoju – historyczna wizyta papieża w Emiratach Arabskich”, o małżeństwie: „Po co małżeństwo?”. Jest także do nabycia ostatni numer L'Osservatore Romano”.

SpokoUśmiechSpokoUśmiech

GRECJA - dla młodzieży

OBÓZ REKOLEKCYJNO – WYPOCZYNKOWY

23 czerwca do 04 lipca - są jeszcze wolne miejsca

od kl 6 szkoły Podstawowej do szkoły średniej

Grecja - to kraj słońca, błękitnego morza, białych domków i wielkiej historii, kraj Homera i Fidiasza. Jednocześnie kraj wielkich kontrastów, borykający się z niezliczonymi problemami społecznymi. To jeden z najciekawszych zakątków świata, wprost wymarzony do spędzenia letniego wypoczynku, kraj, w którym czekają na turystów piękne, piaszczyste plaże, przejrzyste, błękitne morze, wspaniałe krajobrazy, tawerny, muzyka oraz znana wszędzie gościnność.

ATTYKA - zwana Riwierą Ateńską to region o wspaniałym, łagodnym śródziemnomorskim klimacie z przepięknymi krajobrazami i jednocześnie kolebka greckiej kultury.

Grecja Orfeas Blue Resort Hotel 4*

http://www.orfeas-hotels.gr/orfeas_blue.aspx

Hotel położony w miejscowości Paralia Korinos, 3 km od centrum Paralii.

Udogodnienia: Pokoje wyposażone w łazienkę, suszarkę do włosów, telefon, WiFi, radio, telewizję satelitarną, klimatyzację, mini bar, sejf oraz balkon z pięknym widokiem na morze.

Sport i rekreacja: Do dyspozycji gości: basen, parasole i leżaki przy basenie, kort tenisowy, boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki, siatkówka plażowa, plac zabaw dla dzieci, mini teatr. Duże szachy, bilard, dmuchane zamki i inne zabawki na morzu,

PROGRAM 1 dzień: 23.06.2019 Wyjazd z kraju o godzinie 22:30. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię. Przyjazd do Serbii na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja. Nocleg

Pobyt w Grecji 3-10 dzień: /7 noclegów/

W drodze powrotnej - pobyt 9 godzinny w Aquaparku w Budapeszcie. Przejazd przez Słowację do Polski.

-dzień 12: Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Wycieczki: OLIMP wycieczka do mitycznej siedziby dwunastu Olimpijskich Bogów. Naszym autobusem krętymi, górskimi drogami pojedziemy zwiedzić klasztor św. Dionysiosa. Zawitamy również do miasteczka Litochoro skąd pieszo udamy się Wąwozem Enipeas do słynnych wanien Zeusa i Afrodyty. Następnie pojedziemy do urokliwej górskiej wioski w górach Olimpu zwanej Paleo Panteleimonas, gdzie dawno zatrzymał się czas - w wiosce nie ma ruchu kołowego!

METEORY Wycieczka w niezwykłe miejsce na Równinie Tesalijskiej z lasem skalnym, na którym średniowieczni mnisi zbudowali klasztory tworząc drugie co do wielkości centrum monastyryzmu w Grecji. Zatrzymamy się w miasteczku Kalambaka, gdzie w pracowni ikon zapoznamy się z techniką tworzenia tych dzieł (prezentacja w języku polskim. Z dwudzistu czterech klasztorów, które powstały w ciągu wieków zachowało się sześć. Zwiedzimy jeden klasztor -, gdzie będziemy podziwiać piękne ikony, freski, stare manuskrypty. Pozostałe klasztory obejrzymy z pokładu autokaru i miejsc widokowych. W drodze na Meteory zatrzymamy się w opiewanej przez poetów Dolinie Tempi, gdzie odwiedzimy kościółek św. Paraskiewi, która jest patronką niewidomych.

AQUA WORLD – Największy Aquapark na Węgrzech z licznymi atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Obowiązkowy Dowód Osobisty lub Paszport!!!

Koszt 1820 zł i 110 euro

Cena zawiera: transport komfortowym autokarem, 1 nocleg tranzytowy: śniadanie, obiadokolacja, 7 noclegów w hotelu 4*, wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji, ubezpieczenie NNW i KL, podatek VAT, opłaty parkingowe, drogowe, opłatę klimatyczną w Grecji, opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, 2 wycieczki: na Olimp i na Meteory, bilet wstępu do Aquaparku w Budapeszcie.

Cena nie zawiera: wydatków własnych uczestników

Zapisy i więcej informacji u ks. Stanisława

SpokoUśmiechSpoko

Wakacyjny obóz nad morzem

13 - 19 lipca 2019

dla dzieci od klasy 3 do 7- są jeszcze wolne miejsca

Malbork - Westerplatte -Gdańsk - Gdynia - Sopot (Molo) - Getrzwałd

Pobyt w Mikoszewie o Ośrodku „Korona”

W programie:

- Malbork i zwiedzanie zamku Krzyżackiego

- wizyta na Westerplatte

- codzienna Eucharystia

- wizyta w ZOO w Gdańsku

- wyjścia nad morze, na plażę, gry zespołowe,

- zwiedzanie Gdańska, Gdyni i Sopotu (Molo)

- basen na terenie ośrodka

- zajęcia sportowe, spotkania integracyjne dla dzieci

- spotkania formacyjne dla dzieci

- wizyta w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie

Koszt wyjazdu: 860 zł

W cenie: 4 posiłki, zakwaterowanie, ubezpieczenie, nocleg, przejazd autokarem, przewodnicy, bilety wstępu do zwiedzanych miejsc, koszulka,

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

O zapisaniu na wyjazd świadczy wpłata zaliczkę 360 zł od osoby. Pozostała kwota do końca maja.

Zapisy i wszystkie informacje u ks. Stanisława 66 40 13 742

UśmiechUśmiechUśmiech

Wakacyjny wyjazd rodzinny w Tatry

30 czerwca – 6 lipca 2019 - są jeszcze wolne miejsca

Zapraszamy rodziców z dziećmi do wspólnego wakacyjnego wypoczynku, a jednocześnie duchowego umocnienia poprzez wspólnych czas w polskich Tatrach.

Pobyt w Murzasichle pensjonacie „GIEWONT”

W programie:

-wizyta i Msza Święta na Jasnej Górze w Częstochowie

- codzienna Eucharystia w Górskich Sanktuariach ( m.in. Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Cudownego Medalika w Zakopanem, Królowej Podhala w Ludźmierzu)

- wyjścia w góry z przewodnikiem

- spływ Dunajcem, Skocznia Narciarska, Gubałówka, Krupówki

- basen na terenie ośrodka

- zajęcia sportowe, artystyczne, spotkania integracyjne dla dzieci i rodziców

- spotkania formacyjne dla dzieci i rodziców

- wizyta i Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

Koszt wyjazdu: 780zł (dzieci)/ 830 zł ( dorośli)/ dzieci do 4 lat ( 350zł)

W cenie: 3 posiłki, ubezpieczenie, nocleg, przejazd autokarem, bilety, przewodnik górski itp. Uwaga!

Liczba miejsc ograniczona. Dzieci mogą jechać tylko z pełnoletnim opiekunem (rodzic, dziadkowie, starsze rodzeństwo).

Przy zapisie 100zł zaliczki od osoby. Pozostała kwota do 31 maja.

Zapisy i wszystkie informacje u Ks. Marka 513185002

UśmiechUśmiechSpoko

GrecjaŚLADAMI ŚW. PAWŁA

Pielgrzymka – samolotowa

26.07- 02.08.2019

Brak wolnych miejsc - zapisujemy na listę rezerwową

Meteory –Thermopilach -Delfy, Świątynia Apollina – Korynt - Nafplion (Mykeny- Ateny: Akropol, Agora- Thessaloniki

1 dzień: 26.07.19 Spotkanie uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 16:00. Wylot do Aten o godzinie 18:10. Przylot do Grecji, transfer do hotelu w okolicach Aten. Nocleg.

2 dzień: 27.07.19 Śniadanie w hotelu. Przejazd na zwiedzanie Aten: Akropol, Areopag, z którego Św. Paweł głosił słowo do Ateńczyków, Grecka Agora, zmiana warty pod Parlamentem przy Grobie Nieznanego Żołnierza, stadion Panatenajski i czas wolny na Place – rzemieślniczej dzielnicy, pełnej kolorów, zapachów i pamiątek. Przejazd w stronę Delf. Zwiedzanie Sanktuarium Apollina. Delfy były i są wyjątkowym miejscem na Ziemi. Uważane za Pępek Świata – Środek Ziemi były dla starożytnych mózgiem całego antycznego świata. Tutaj przepowiadała Pytia – najbardziej prawdomówna ze wszystkich wyroczni, mówiąc o przyszłości wielkich tego świata, ważnych bitwach historycznych oraz zbliżających sie kataklizmach. Tutaj organizowane były słynne Panhellenskie Igrzyska Pytyjskie – na równi ważne z Olimpijskimi. Będziemy mieli okazje podziwiać świątynie Apollina, skarbce, gimnazjon, w którym trenowali sportowy oraz stadion gdzie toczyły się pokojowe igrzyska oraz sprawdzimy energie jednego z siedmiu czakramów. Zakwaterowanie w Delfach , kolacja i nocleg.

3 dzień 28.07.19 Śniadanie w hotelu. Przejazd do Kalambaki i wjazd wgłąb Meteorów – klasztorów zawieszonych w powietrzu. Meteory: Zwiedzimy bizantyjskie skarby, poczujemy smak ascezy wchodząc do klasztorów z wybitnymi ikonami, freskami, ikonostasami i salami muzealnymi. Miejsce to przenosi każdego w inny wymiar, w wielu punktach widokowych będziemy mieli okazje podziwiać z lotu ptaka panoramę skal i 6 pozostałych z 24 monastyrów. Przejazd przez Verie do Thessalonik. Postój przy ołtarzu Św. Pawła. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

4 dzień: 29.07.19 Śniadanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie Thessalonik – objazd miasta, Biała Wieża, Pomnik Aleksandra Wielkiego, cerkiew Św. Demetriusza. Przejazd do Filippi miejsca uwiezienia Św. Pawła oraz chrztu pierwszej Europejki Lidii. Przejazd do Kavali, spacer po mieście, czas na zdjęcia przy mozaice upamiętniającej pobyt świętego oraz przy gigantycznym akwedukcie z czasów panowania Rzymian. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

5 dzień: 30.07.19 Wczesne śniadanie i przejazd na południe. Postój w Thermopilach w historycznym miejscu bitwy 480 r p.n.e miedzy Persami i Grekami. Pomnik króla Sparty – Leonidasa oddaje istotę tego miejsca i samej walki. Przejazd do Tolo. Zwiedzanie Starożytnego Koryntu, który kojarzy sie z Córami Koryntu czyniły swą posługę ku czci Apollina oraz ze Św. Pawłem, który podczas swej ewangelizacji Europy spędził tu 18 miesięcy. Zobaczymy słynna mównice, z które przemawiał Apostel, pozostałości po synagodze (Św. Paweł założył największa żydowską gminę), świątynie Apollina, łaźnie i toalety rzymskie. Przejazd do Tolo. Kolacja i nocleg.

6 dzień: 31.07.19 Śniadanie. Nafplion- weneckie miasto, pierwsza stolica młodej, niepodległej Grecji z fortecami i bastionami. Znane również, jako miasto zakochanych. Odbędziecie Państwo spacer po starówce, która na pewno swoim klimatem przeniesie Państwo w czasy, kiedy panowali tu Wenecjanie czy Turcy. Zobaczymy uroczą starówkę, cerkiew Św. Spirydona, pod którą zamordowano pierwszego prezydenta Grecji, Plac Konstytucji. Możliwość odprawienia mszy w katolickim kościele. Epidauros, gdzie sprawdzimy akustykę w doskonałym teatrze antycznym z IV w p.n.e oraz zwiedzimy sanktuarium Asklepiosa – boga sztuki medycznej. Miejsce to swoja popularnosc zdobyło poprzez kunszt antycznych medyków, którzy dokonali tutaj pierwszej trepanacji czaszki i cesarskiego ciecia. Następnie odwiedzimy Mykeny – kolebka naszej kultury. Miejsce to daje na niebywała okazje, aby poznać historie rodu Atrydow, Agamemnona i Pięknej Heleny. Zwiedzimy grób Agamemnona, cytadele mykeńska z murami cyklopimi oraz muzeum ze złota maska władcy Myken. Powrót do hotelu.

7 dzień: 01.08.19 Śniadanie w hotelu/plaża. Odpoczynek w hotelu lub rejs na wyspy Hydre i Spetses – dodatkowo płatny 30,00EUR/os.. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień: 02.08.19 Śniadanie w hotelu. Odpoczynek po sniadaniu. Ok 11.00 wyjazd na lotnisko. Po drodze postój nad Kanarem Korynckim, który łączy 2 Morza: Jońskie z Egejskim. Jest fenomenem stworzonym przez człowieka. Robi ogromne wrażenie od stuleci – kiedyś jako suchy korytarz, po dnie którego niewolnicy przeciągali statki a dzisiaj jako połączenie Europy i Afryki. Wylot do Polski o godzinie 15:45. Przylot do Warszawy o godzinie 17:20

280 EUR dopłata do pokoju jednoosobowego

Cena zawiera: • 7 śniadań, 7 obiadokolacji w formie bufetu lub serwowane ( sałatka, przystawka ciepła, danie główne mięsne, deser, woda mineralna), Autokar na trasie programu zwiedzania, Bilet lotniczy na trasie WAW-ATH-WAW ( wliczone opląty lotniskowe, posiłek na pokładzie, 23 kg bagaż główny oraz 8 kg bagaż podręczny), Opiekę pilota na całej trasie, Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA, Opłatę obowiązkową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, Lokalnych przewodników, Zestawu słuchawkowego Tour Guide System, Opłaty klimatycznej za pokój/dzień. Na realizację programu należy przeznaczyć 140 EU • Napoi do kolacji innych niż woda, Innych usług niż w/w Rejsu na wyspy Hydra i Spetses 30 EUR/os (dla chętnych - dodatkowo płatny),Transportu na lotnisko do Warszawy i z Warszawy

Zapisy i więcej informacji u ks. Stanisława 66 40 13 742

SpokoUśmiechSpoko

Pielgrzymka do Medjugorie

22 – 30 lipca 2019

STARE HORY – SPLIT - MEDJUGORIE – KRAVICE - MOSTAR – POCITELI– BUDAPESZT

1. DZIEŃ 22.07. Poniedziałek: 23,00 Wyjazd z miejsca zbiórki przed kościołem parafialnym w Ostrowi Mazowieckiej, przejazd przez Polskę.

2. DZIEŃ 23.07. Wtorek: Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Starohorskiej w Starych Horach na Słowacji. Przejazd na Węgry do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3. DZIEŃ 24.07. Środa: Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w dalszą drogę. Przejazd na wybrzeże adriatyckie. Czas wolny w Splicie, dla chętnych pobyt na plaży. Przyjazd do MEDJUGORIE w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4. DZIEŃ 25.07 Czwartek: Śniadanie, przejazd na miejsce objawień –PODBRDO, wejście na górę. Zejście drogą koło Błękitnego Krzyża. Spacer po MEDJUGORIE, zapoznanie z Sanktuarium - Kościół parafialny, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, miejsce modlitwy przy Figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ 26.07. Piątek: Wczesne śniadanie, Droga Krzyżowa na Górze Kriżevac. Powrót do hotelu, krótki odpoczynek, wyjazd nad wodospady KRAVICE. Relaks, kąpiel, opalanie. Powrót do Medjugorie, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ 27.07. Sobota: Śniadanie. Przejazd na wybrzeże. Wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ 28.07 Niedziela: Śniadanie i wyjazd do MOSTARU, Msza Święta w klasztorze franciszkańskim, następnie zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem, Stary Most, Kujundziluk - ulica rzemieślników, czas wolny na samodzielne zwiedzanie. W drodze powrotnej POCITELJ, amfiteatralnie położone muzułmańskie miasteczko z meczetem oraz charakterystycznymi budynkami architektury muzułmańskiej - medresą, hamamem i karawanserajem. Powrót do Medugorje, czas wolny, obiadokolacja i udział w nabożeństwach wieczornych. Nocleg.

8. DZIEŃ 29.07. Poniedziałek: Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną. Msza Święta w Ludbregu – Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

9. DZIEŃ 30.07. Wtorek: - Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w dalszą drogę. Krótka przerwa w Budapeszcie, zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Po przekroczeniu granicy obiad. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

CENA: 1200zł+ 120 Euro

CENA ZAWIERA: transport klimatyzowanycm autokarem – DVD, barek; 2 noclegi w hotelu tranzytowym – pokoje z łazienkami, 5 noclegów w pensjonacie w Medjugorie – pokoje z łazienkami i klimatyzacją; 7 śniadań i obiadokolacji; obiad w drodze powrotnej; opiekę licencjonowanego pilota; ubezpieczenie NNW i KL TuiR ERV; składkę na TFG.

UWAGA: Dodatkowo 120euro płatne w autokarze pilotowi na pokrycie opłat klimatycznych, opłaty parkingowe, drogowe, autostradowe, wjazdy do miast, przewodników lokalnych i inne związane z realizacją programu itp.

Więcej szczegółów u ks. Marka Żmijewskiego pod numerem 513185002

UśmiechSpokoUśmiechUśmiech

Chiny- Państwo Środka - 12 dni

pielgrzymko-wycieczka

27 maja - 7 czerwca 2019 r.

Pekin i Zakazane Miasto • Wielki Mur i chińska opera • wyjątkowa terakotowa armia w Xian • Świątynia Shaolin • Suzhou - Wenecja Wschodu • Szanghaj - mieszanka wschodu i zachodu

Dzień 1: Warszawa Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa. Przelot samolotem rejsowym do Pekinu (bez przesiadki).

Dzień 2: Pekin Przylot do Pekinu, odprawa paszportowo - celna. Następnie krótkie zwiedzanie miasta: Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian’anmen) - historyczne centrum miasta. Kolacja, a następnie za dodatkową opłatę wizyta w Teatrze Lee Garden na przedstawieniu tradycyjnej pekińskiej opery (nie są wymagane stroje wieczorowe) – 30USD/ osoba . Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Pekinie.

Dzień 3: Pekin Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Pekinu: Letni Pałac i Święta Droga. Odwiedzimy też fabrykę pereł, gdzie będzie okazja do zakupienia pamiątek. Następnie udamy się na zwiedzanie Wielkiego Muru, potężnej budowli wzniesionej przez dynastię Qin ponad 2000 lat temu, w celu ochrony Państwa Środka przed atakami ludów mongolskich i tureckich. Jeżeli wystarczy czasu, na zakończenie zobaczymy również obiekty olimpijskie ze słynnym stadionem - Ptasim Gniazdem. Wieczorem kolacja i powrót na nocleg do hotelu w Pekinie.

Dzień 4: Pekin Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Pekinu, w programie: Świątynia Niebios, Zakazane Miasto, czyli Pałac Cesarski, który jeszcze do początku XX w. niedostępny był dla osób spoza dworu cesarskiego. Następnie przejażdżka rikszami po starych dzielnicach Pekinu, podczas której będzie można zobaczyć ich charakterystyczną zabudowę (tzw. hutongi). Na zakończenie kolacja w tradycyjnej restauracji (kaczka po pekińsku). Następnie transfer na dworzec kolejowy i odjazd nocnego pociągu do Xian. Nocleg w pociągu - przedziały 4 - osobowe, miejsca sypialne. (Trasa ok. 1100 km).

Dzień 5: Xian Po śniadaniu zwiedzanie Xian: Pagoda Dzikiej Gęsi (Dayan Ta), w której przechowywane są buddyjskie pisma, starożytne mury miejskie oraz Wielki Meczet - budowla, która w niesamowity sposób łączy ze sobą islam i tradycję chińską. Kolacja. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 6: Xian, Luoyang Po śniadaniu kontynuujemy odwiedzanie atrakcji Xian. Zobaczymy muzeum Terakotowej Armii - zbioru kilku tysięcy figur żołnierzy w szyku bojowym - których historia sięga I w. p.n.e.. Po zakończeniu zwiedzania lunch i przejazd do Luoyang. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 7: Longmen Shiku, Shaolin, Zhengzhou Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Longmen Shiku (Grot Smoczej Bramy), gdzie zobaczymy to, co pozostało z ponad 100.000 wizerunków Buddy wykutych w skale nad rzeką Yi (Yi He) od V do IX w. Następnie odwiedzimy słynny Klasztor Shaolin (Shaolin Si - Świątynia Młodego Lasu), w którym od VI w. mnisi buddyjscy na drodze wieloletnich ćwiczeń ciała i umysłu stają się mistrzami sztuk walki. Zobaczymy tam świątynię buddyjską oraz Las Pagód - zbiór kilkuset grobowców mnichów. Obejrzymy też pokaz umiejętności młodych adeptów sztuk walki. Podczas zwiedzania lunch. Przejazd do Zhengzhou na kolację i nocleg. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 8: Suzhou Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na dworzec, gdzie wsiadamy do pociągu do Suzhou (podróż potrwa ok. 7 godzin). Następnie rejs po Wielkim Kanale w Suzhou. Kolacja i przejazd do hotelu na nocleg. Dla chętnych spacer po centrum miasta. (Trasa ok. 900 km).

Dzień 9: Suzhou, Szanghaj Po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do Ogrodu Mistrza Sieci, przykładu rezydencji miejskiej z XII w. Zwiedzimy też Fabrykę Jedwabiu, gdzie oprócz zapoznania się z procesem produkcji jedwabiu, będzie można zaopatrzyć się w znakomite wyroby. Następnie wizyta w miasteczku Tongli, które położone jest na wodzie. Podczas zwiedzania lunch. Przejazd do Szanghaju na kolację i nocleg. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 10: Szanghaj Po śniadaniu zwiedzanie Szanghaju, zwanego czasem Paryżem wschodu, pięknego i bogatego miasta kupców i przemysłowców. Spacer po Bund (Waitan) czyli dzielnicy z neoklasycznymi budynkami przypominającymi te, powstające w latach 30-tych XX w. w Nowym Jorku, wizyta na Nanjing Street - głównej ulicy handlowego Szanghaju, gdzie będzie sporo czasu na zrobienie zakupów. Po południu odwiedzimy Muzeum Narodowe. Po kolacji powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 20 km).

Dzień 11: Szanghaj Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Szanghaju: Świątynia Nefrytowego Buddy (Yufo Si) z dwumetrowym, bogato zdobionym posągiem o wadze ponad jednej tony oraz fascynujące Centrum Planowania Miasta, gdzie zobaczymy wiele wystaw poświęconych rozwojowi miasta. Podczas zwiedzania lunch. Późnym popołudniem transfer na lotnisko i przelot do Pekinu. Przesiadka w Pekinie, wylot do Polski samolotem rejsowym.

Dzień 12: Warszawa Lądowanie w Warszawie. Biuro Podróży zastrzega sobie możliwość zmian w programie jeśli chodzi o kolejność zwiedzanych obiektów lub ich dostępność.

Cena zawiera: - przelot na trasie Warszawa - Pekin, Pekin - Warszawa bezpośrednio oraz przelot na trasie Szanghaj - Pekin - opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL NNW - zakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją, - śniadania w formie bufetu kuchnia chińska i zachodnia, lunche i obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju), - 1 nocleg w pociągu - 4- osobowe przedziały z kuszetkami na trasie Pekin – Xian, Pociągi :Xian - Luoyang; Zhengzhou , transfery klimatyzowanym autokarem - zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów), - serwis polskiego pilota i chińskich przewodników - zestawy słuchawkowe Tour Guide System

Cena nie zawiera: - obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 380 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi; - dopłata do pokoju jednoosobowego - 250 USD/os - koszty wizy chińskiej - możliwość wycieczek fakultatywnych za dodatkowa opłatą : Pekinskie Zoo – Dom Pandy (10 USD/os) Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.) Rejs po rzece Huang Pu (30USD/os.)

Wizy : wiza i pośrednictwo wizowe (opłata 500 zł- to jest już nowa cena od 15.10.2018)

Obowiązkowo przed wysłaniem dokumentów do Biura należy zgłosić do rezerwacji usługę pośrednictwa. W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie paszportu każdego uczestnika, ważnego min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron), ręcznie wypełnionego wniosku wizowego (prawidłowo, zgodnie ze wzorem), wydrukowanego dowodu rezerwacji/vouchera, 1 zdjęcia (kolorowe, w formacie paszportowym - twarz musi być skierowana na wprost obiektywu, na białym tle), ksera pierwszej strony paszportu (z danymi i zdjęciem; prosimy kserować paszporty osobno, na białej kartce A4).

W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania wyższej opłaty za pośrednictwo wizowe i opłaty za wyrobienie wizy ekspresowej, W takim wypadku zastrzegamy jednak możliwość odwołania pośrednictwa. UWAGA! Ambasada Chin ma prawo odmówić wydania wizy bez podania przyczyny.

Więcej informacji i zapisy 66 40 13 742