AKTUALNOŚCI

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: niedziela, 22 maja 2016 09:09 Wpisany przez Administrator poniedziałek, 10 listopada 2014 16:14

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 22.05.2016 Ogłoszenia


1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Objawiona prawda o Trójcy Przenajświętszej należy do istoty chrześcijaństwa. Wyznajemy wiarę w Trójcę Świętą ilekroć czynimy znak krzyża świętego.

2. Dzisiaj o godz. 9.00 Msza św. za Piekarzy i Cukierników Piekarni PSS Społem z Ostrowi Mazowieckiej, Piekarni GS SCH Ostrów Mazowiecka w Komorowie, Piekarń Napiórkowskich – Grodeckich oraz wszystkich Piekarzy emerytów i rencistów Ostrowi Mazowieckiej.

3. W czwartek 26 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w godz.: 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o 11.00 procesja następującymi ulicami miasta: - z kościoła, 3Maja, ul. Ks. Sobotki, pl. Wolności, ul. Warchalskiego, Widnichowska, Lipowa, Armii Krajowej, 3 Maja, powrót do kościoła.

4. Ołtarze będą ustawione tak jak w ubiegłym roku:1/ na ul. Warchalskiego – do pomocy gospodarzom dołączy Rodzina Radia Maryja,2/ na ul. Widnichowskiej – przygotowuje Odnowa w Duchu Świętym razem z gospodarzami 3/ na ul. Armii Krajowej do pomocy dołączą Koła Żywego Różańca, 4/ na cmentarzu przykościelnym przygotowuje młodzież, pod kierunkiem Księży i Sióstr zakonnych.

5. Zapraszamy parafian i gości do udziału w procesji. Zapraszamy całą asystę procesyjną: osoby niosące chorągwie, sztandary, feretrony, dziewczynki do sypania kwiatów.

6. Prosimy o udekorowanie domów i posesji przy trasie procesji emblematami religijnymi.

7. Przez 8 dni po Bożym Ciele – Oktawę- będzie odprawiana o godz. 18.00 Msza św. poprzedzona Nieszporami.

8. W przyszłą niedzielę I Komunia dzieci ze szkół w Lubiejewie i Pałapusie i Kalinowie. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę 28 maja o godz. 14.00.

9. W dn. 4-5 czerwca 2016 r. w Łomży diecezjalne obchody 25 rocznicy pielgrzymki do Łomży św. Jan Pawła II. Punkty centralne uroczystości to: 4 czerwca: 14.00 - 16.00 - konferencja naukowa pod tytułem: „Od Chrztu Polski do epoki św. Jana Pawła II”, w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, z udziałem prof. dra hab. Jana Żaryna z UKSW w Warszawie oraz p. Andrea Tornielli, znanego włoskiego watykanisty z Rzymu. Do udziału w konferencji zaproszeni są księża, katecheci, członkowie ruchów i stowarzyszeń oraz mieszkańcy Łomży. 18.00 - Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego w Katedrze Łomżyńskiej. 18.00 - Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Tadeusza Bronakowskiego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. 19.00 - Koncert „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście” w wykonaniu Studia Wokalnego EMDeK pod kierownictwem p. Magdy Sinoff w Katedrze Łomżyńskiej. 20.00 - czuwanie modlitewne mieszkańców Łomży przy Ołtarzu Papieskim obok Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, zakończone Apelem Jasnogórskim. Niedziela 5 czerwca 2016 r. Odpust Matki Bożej Łomżyńskiej - Pięknej Miłości w Katedrze Łomżyńskiej 18.00 - uroczysta Msza św. dziękczynna za Pielgrzymkę do Łomży św. Jana Pawła II i za koronację Obrazu Matki Bożej Łomżyńskiej - Pięknej Miłości, pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Tadeusza Bronakowskiego. 19.00- Koncert „Cantate Deo” (Katedra Łomżyńska) w wykonaniu Filharmonii Kameralnej w Łomży pod dyrekcją p. Jana Miłosza Zarzyckiego oraz połączonych chórów. Cały program w gablocie z ogłoszeniami.

10. W Głosie Katolickim ciekawe artykuły min. o Eucharystii: „Współczesne cuda eucharystyczne”, „Chlebie żywy uwielbiam Cię”, o rodzicach chrzestnych: „Wybór rodziców chrzestnych”, z naszej parafii : homilia Biskupa Tadeusza Bronakowskiego wygłoszona 8 maja w naszym kościele podczas uroczystości upamiętniającej 85. Rocznicę ślubu rotmistrza Witolda Pileckiego i Marii Ostrowskiej”. Są także aktualne wiadomości z Kościoła i regionu.


15.05.2016 r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Kończy się też czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Kto nie odbył jeszcze spowiedzi wielkanocnej niech to uczyni w tym tygodniu.

2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00.

3. W we wtorek 17 maja o godz. 18.00 Ksiądz Biskup udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Młodzież tę wpierajmy modlitwą i przykładem naszej wiary, by pozostała wierna zobowiązaniom płynącym z sakramentów inicjacji chrześcijańskiej.

4. W tym tygodniu „Poświęcenie pól”: poniedziałek, godz. 17.00 – Prosienica; środa godz. 17.00 – Guty Bujno, środa godz. 19.00- Podborze.; czwartek godz. 17.00 –– Nowe Lubiejewo; czwartek, godz. 19.00 – Stare Lubiejewo; piątek godz. 17.00 – Budy Grudzie, piątek godz. 19.00 – Pałapus.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 14.00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Piekarzy Piekarni PSS Społem w Ostrowi Mazowieckiej, Piekarni GS SCh - Komorowo, Piekarń Napiórkowskich - Grodeckich, oraz byłych piekarzy Ostrowi Mazowieckiej – emerytów i rencistów.

7. W Głosie Katolickim ciekawe artykuły m.in. o wychodzeniu z uzależnień : „Bóg jest najlepszym psychologiem”, o oświetleniu i świetle: „Zwykła żarówka najzdrowsza”, o pszczołach: „Pszczoły wspaniałym darem Bożym”, także relacja z odsłonięcia tablicy na frontonie naszego kościoła upamiętniająca 85 rocznice ślubu rotmistrza Witolda Pileckiego i Marii Ostrowskiej.


Pielgrzymka do Chorwacji, Bośni i

Hercegowiny oraz Austrii

14 – 23 sierpnia 2016 roku

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc;)Spoko

Bardzo ciekawy i bogaty program wyjazdu, zapraszam do udziału;)

Medjugorie - Sarajewo - Mostar - Mariazell - Dubrownik - Trogir - Split- Plitvicke Jeziora - 2 dni na plaży Makarskej Riviery

Dzień 1 - Chorwacja Wyjazd z Ostrowi Mazowieckiej ok. godz. 14.00/15:00

Dzień 2 - Chorwacja / Bośnia i Hercegowina Przejazd do Marii Bistricy (1120 km – ok. 20 godz. trasa: Czechy, Austria) do Sanktuarium z wizerunkiem Matki Bożej Bystrzyckiej. Przyjazd ok. godz. 9.00. Msza święta w Sanktuarium. Następnie przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolicy Banja Luki. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 3 - Bośnia i Hercegowina Śniadanie, przejazd do Sarajewa, spotkanie z przewodnikiem lokalnym i zwiedzanie miasta: m. innymi stara osmańska dzielnica Bascarsija tzw. mały Stambuł, obiadokolacja i nocleg w Sarajewie. (możliwość rezerwacji Mszy św. w Katedrze). Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 4 - Bośnia i Hercegowina Śniadanie, przejazd do Mostaru. Spotkanie z przewodnikiem, spacer i zwiedzanie zabytków Mostaru, m.in.: Kościół pw. Św. Piotra i Pawła (możliwość Mszy św.), stary most zbudowany na Neretwie jeszcze przez Turków. Przejazd do Medjugorie. W godzinach wieczornych możliwość udziału w modlitwach wieczornych (18.00 Różaniec, 19.00 Msza święta, 20 – 21.00 Adoracja Eucharystyczna). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 - Bośnia i Hercegowina Pobyt w Medjugorie Śniadanie, spotkanie z miejscowym przewodnikiem (poznanie historii objawień, stanowiska Kościoła, miejsc i pomników modlitwy), wyjście na Górę Objawień z modlitwą różańcową. Msza Święta w kościele p.w. Św. Jakub o godz. 13.00 (msza wspólna dla grup polskich). Następnie czas wolny, obiadokolacja. W godzinach wieczornych możliwość udziału w modlitwach wieczornych (18.00 Różaniec, 19.00 Msza święta, 20 – 21.00 Adoracja Eucharystyczna). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 - Chorwacja Śniadanie, przejazd do Dubrownika, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie Dubrownika zwanego – „Perłą Adriatyku”: Wielka fontanna Onufrego, Klasztor św. Klary, katedra Wniebowzięcia NMP (relikwie św. Błażeja), Kompleks klasztorny O.O. Franciszkanów, stara Apteka, mury obronne, Pałac Sponza. Msza św. w Kościele Zbawiciela. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7 - Chorwacja Śniadanie, wypoczynek nad morzem, po południu wyjazd do Splitu - drugiego co do wielkości miasta Chorwacji a zarazem stolicy Dalmacji. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta: Pałac Cesarza Dioclecjana, Złota Brama, Katedra św. Dujama, dzwonnica, i gwarna usiana kawiarenkami nabrzeżna promenada. Przejazd do Trogiru, spacer urokliwymi uliczkami miasta położonego na wyspie, romańska katedra św. Laurencjusza z kaplicą św. Jana z XV w oraz przykatedralną dzwonnicą (47m), Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 8 - Chorwacja Śniadanie, WYPOCZYNEK NAD MORZEM, obiadokolacja, nocleg

Dzień 9 - Chorwacja Śniadanie, przejazd do Plitvic na godz. 11.00. Zwiedzanie Parku Narodowego - Plitvicke jeziora, wpisanego na listę dziedzictwa naturalnego UNESCO (kompleks kilkunastu jezior, położonych przepięknie tarasowo, połączonych 72 malowniczymi wodospadami które zwiedza się pieszo i płynąc wycieczkowym statkiem (trasa ok. 8 godzin). Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Dzień 10 - Austria Przejazd przez Austrię, gdzie zatrzymamy się w Mariazell. Austriackie Mariazell to jeden z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej. Sanktuarium położone jest w Alpach Wschodnich, u podnóża gór Styrii, gdzie króluje Matka Boża Narodów Słowiańskich — Mater Gentium Slavorum — zwana także Wielką Matką Łaskawą Austrii i Możną Panią Węgier. Msza św. Przejazd bezpośrednio przez Czechy i Polskę. Przyjazd do Ostrowi Mazowieckiej w godzinach wieczornych.

PROGRAM RAMOWY MOŻE ULEC ZMIANIE. WYMAGANY DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT

Cena za osobę, 1 590,00 zł + 40 EUR,

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej : DVD, WC, barek , 7 noclegów w hotelu lub pensjonacie, według programu, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami, wyżywienie: HB : 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja, usługę pilota, ubezpieczenie NNW, KL, podatek VAT, opłaty parkingowe, opłaty drogowe

Zapisy u ks. Stanisława 664 013 742


Obóz w Górach


Wyjazd odbędzie się w dniach od 1 sierpnia do 10 sierpnia 2016 roku.

Miejscem pobytu: Biały Dunajec Ośrodek Wczasowo - Kolonijny „U Adriana”.

Do dyspozycji są pokoje 3-, 4-, 5- osobowe, pokoje z łazienkami, większość pokoi z balkonami.

W trakcie pobytu w górach planujemy: codzienne wyprawy na górskie szlaki, między innymi: Morskie Oko, Dolina Chochołowska i Kościelisko, itp., wycieczki do Częstochowy, Łagiewnik, Zakopanego, Ludźmierza.

Ponadto do naszej dyspozycji będzie: świetlica, ping – pong, TV, miejsce na grilla i ognisko, boisko do siatkówki i piłki nożnej.

Przewidziana jest także: codziennie Msza święta, gry, zabawy, śpiewy, ognisko, spotkania tematyczne i wyjście na Termy Podhalańskie.

Koszt wyjazdu to 700 zł. Obejmuje on: przejazd, zakwaterowanie z wyżywieniem (3 posiłki dziennie), ubezpieczenie, bilety wstępu do parków i na szlaki górskie. Wpłat można dokonywać w ratach.

Więcej informacji i zapisy u księdza Pawła, tel. 512-684-366.


OBÓZ REKOLEKCYJNO - WYPOCZYNKOWY

dla dzieci od kl. VI  i młodzieży kl. I szkoły średniej

Spokow NEUM w BOŚNI I HERCEGOWINIE 2016 Spoko


Termin 25.06.2016 do 04.07.2016

http://www.hoteladria-neum.com/pl/

NEUM - miejscowość turystyczna należąca do pasma Bośni i Hercegowiny. Miejscowość ta szczyci się największą ilością dni słonecznych w roku, a przytulne kawiarenki i tawerny przyciągają turystów.

HOTEL ADRIA***: 3 gwiazdkowy hotel znajduje się tuż przy plaży w miejscowości Neum (500m od centrum) w odległości 50 m od plaży. Oferuje on klimatyzowane pokoje z balkonem. Pokoje: klimatyzacja, biurko, suszarka do włosów, bezpłatny zestaw kosmetyków, łazienka, wanna lub prysznic, telefon, telewizja satelitarna,

Plaża: Publiczna, około 50 m od hotelu.

Internet: WiFi – bezpłatny Sport i relaks : plac zabaw dla dzieci

Wyżywienie: FB : śniadanie - bufet, obiad i kolacja – bufet tylko danie główne serwowane, napoje do obiadu i kolacji dodatkowo płatne

Program ramowy:

DZIEŃ 1: wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych (obowiązkowo paszport lub dowód osobisty!). Przejazd nocny przez Czechy, Austrię, Słowenię

DZIEŃ 2: przyjazd do Chorwacji około południa, zakwaterowanie, pierwszy posiłek obiad, nocleg

DZIEŃ 3 – 8: pobyt, Eucharystia, spotkania w grupach, plażowanie, zajęcia rekreacyjno-sportowe, pielgrzymka do MEDJUGORIJE wycieczka do MOSTARU i DUBROVNIKA

DZIEŃ 9: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Polski, przejazd przez Słowenię, Austrię, Czechy

DZIEŃ 10: Przyjazd do Polski ,

Koszt 1370 zł + 60 euro

Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej : DVD, WC, barek , noclegi w hotelu 3* według programu, pokoje 2 – 5 osobowe z łazienkami i klimatyzacją w cenie, wyżywienie: HB : śniadanie, obiadokolacja, usługę pilota, ubezpieczenie NNW, KL, podatek VAT, opłaty parkingowe, opłaty drogowe, wycieczkę do Medjugorie + Mostaru, wycieczkę do Dubrownika, animatorów z Polski, opłatę klimatyczną

Cena nie zawiera: wydatków własnych uczestników UWAGA:

Proszę o zabranie dowodu osobistego lub paszportu .

Zapisu u ks. Stanisława te. 66 40 13 742


PIELGRZYMKA DO MEKSYKU - 12 DNI

od 28 maja do 08 czerwca 2016 r


Brak wolnych miejsc ;)

Dzień 1 : 28/05/2016 Warszawa - Mexico City

Zbiórka na lotnisku około godziny 04:00. Spotkanie z pilotem , który leci z grupą do Meksyku. Wylot do Mexico City 06:15 z międzylądowaniem w Amsterdamie. Przylot do Mexico City gdzie nasz przewodnik po Meksyku będzie oczekiwał na nas na lotnisku, aby zabrać grupę do hotelu w centrum. W zależności od natężenia ruchu, transfer potrwa 20-40 minut. Nocleg.

Dzień 2 : 29/05/2016 Guada;upe – Teotihuacán

Wyjazd z hotelu. Na północ od Meksyku na niewysokiej górze Tepeyac znajduję się najświętsze miejsce w całej Ameryce Łacińskiej: Bazylika Matki Bożej z Guadalupe. Wybudowana została w 1531 roku po tym jak dziewica objawiła się dziecku, Juanowi Diego. Jest to aktualnie największe sanktuarium maryjne na świecie. Każdego roku 12 grudnia przybywają tu miliony wiernych z całego kraju by oddać honor Bazylice. Około 60km na północ od Meksyku znajduje się miejsce archeologiczne Teotihuacán. Bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych miejsc w Meksyku, którego nie może zabraknąć na trasie zwiedzania. Piramida Słońca i Piramida Księżyca ze swoją 2000- latnią historią zadziwią najbardziej wybrednego turystę. Również piramidy Quetzalcoátl i Questzalpapalotl wyglądają imponująco. Aby dobrze poznać to miejsce potrzeba co najmniej 2 godzin. Nocleg.

Dzień 3: 30/05/2016 Mexico City

W sercu stolicy Meksyku można odnaleźć budynki z okresu sprzed kolonizacji hiszpańskiej zwane pozostałościami stolicy Tenochtitlán. Najbardziej warte polecenia zwiedzającym są: Palacio de Bellas Artes, Katedra oraz pałac rządowy, w którym znajdują się dzieła samego Diega Rivery. Bulwar Paseo de la Reforma zaczyna się w historycznym centrum miasta i ciągnie aż do malowniczego parku Chapultepec. Tam znaleźć można różne muzea oraz zabytki takie jak Anioł Niepodległości. Xochimilco jest jedną z 16-nastu dzielnic Dystryktu Federalnego Miasta Meksyk, głównie znaną ze swoich “pływających ogrodów”. Płynie tu 180km kanałów, które wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ta część miasta jest bardzo zatłoczona, szczególnie w weekendy. Wtedy to też wielu Meksykanów ze swoimi rodzinami pływa po kanałach gondolami zwanymi "trajineras". Delektują się oni widokami oraz cieszą życiem w towarzystwie, muzyki Mariachi i kilku piw. Nocleg.

Dzień 4 : 31/05/2016 Tepozotlán – Tula - Queretaro

Tepozotlán jest jedną z pełnych magii wsi Meksykańskich. Mieści się na północ od stolicy. Warto tu odwiedzić m.in. wielki kościół zbudowany przez Hiszpanów. Tula założona została w IX wieku przez Tolteków i była ich głównych centrum kulturalnym przez dekady. Ruiny zlokalizowane są około 30km na północ od Meksyku i zdecydowanie są wartę odwiedzenia. Miejsce to zwane jest Gigantami Tuli gdyż przy wejściu znajdują się gigantyczne kamienne kolumny kształtem przypominające ludzi i bogów. Ze względu na branże i lokalizację na przedmieściach, Queretaro jest jednym z najbogatszych miasteczek w Meksyku. Urocze centrum historyczne, jest najpiękniejsze na trasie niepodległości. Tuzin budynków historycznych świadczy o dużym znaczeniu miasta podczas dążenia do niepodległości Meksyku. Nocleg.

Dzień 5 : 01/06/2016 Puebla – Cholula - Santa Maria Tonanzintla i San Francisco Acatepec

Tonanzintla - Puebla Puebla, miasto aniołów, znana jest ze swojego Centrum Historycznego. Warta odwiedzenia jest znajdująca się na placu głównym Katedra, uważana za najwspanialszą w kraju. Dodatkową sławę temu miejscu przynosi mieszcząca się tu ogromna fabryka VW. VW Beetle był produkowany tu od 2007 i nadal jest często spotykany na Meksykańskich drogach. Małe miasteczko Cholula słynie z mieszczących się tu największych piramid Azteków. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykłe wzgórze, gdzie Hiszpanie postawili kościół. Ze szczytu rozpościera się niesamowity widok na kolonialne miasto. Gdy pogoda dopisuje w tle można dostrzec zaśnieżone szczyty wulkanów. Niewielkie miasteczka Santa Maria Tonanzintla i San Francisco Acatepec, oddalone o 35 kilometrów od Cholula, zwane są klejnotami okolicy. W Tonanzintla rdzenni mieszkańcy mieli swój udział w tworzeniu lokalnego kościoła nadając wszystkim elementom i statuom spektakularny, unikalny wygląd. Dlatego też odwiedzającym to miejsce nasuwa się pytanie, co jest ważniejsze: Chrześcijańskie Niebo czy Królestwo Tlaloca, boga deszczu. Kościół w Acatepec prezentuję elementy barokowe datowane na lata 1650-1750, kiedy styl ten przechodził swój złoty wiek w Puebla. Nocleg.

Dzień 6 : 02/06/2016 Tenango del Aire - Texco

Śniadanie w hotelu. Wyjazd z miasta Puebla wczesnym rankiem, wizyta w Tenango del Aire. Msza Święta w Kościele Palotynów. Przejazd do Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Zakwaterowanie, Nocleg.

Dzień 7 : 03/06/2016 Texco – Cacahuamilpa - Acapulco Miasteczko

Taxco znane jest z wyrobów ze srebra, białej zabudowy oraz barokowego kościoła znajdującego się na placu głównym. Kościół został ufundowany przez bardzo bogatego jubilera. Ciekawym widokiem jest także liczba taksówek i turystów przemierzających ciasne, malownicze uliczki. Cacahuamilpa znane jest z upraw orzecha ziemnego. Mieści się w północno-zachodniej części Stanu Guerrero, 30km od Taxco. Znane jest też z ogromnego systemu jaskiń Grutas de Cacahuamilpa, znajdujących się w, a raczej pod Parkiem Narodowym o tej samej nazwie. Zostały odkryte w 1834 roku i miały wtedy jedynie wybitnych odwiedzających. W 1920 zostały częściowo otwarte dla wszystkich zwiedzających. Dzisiaj możesz napawać się widokami stalaktytów i stalagmitów podczas 2-godzinnej wycieczki w głąb jaskiń. Na powstanie jaskiń miała wpływ działalność wody z rzeki Sierra Madre del Sur, która częściowo płynie pod ziemią. Jedź autostradą “El Sol” podążając znakami na Acapulco. Przejeżdżać będziesz przez przepiękny górzysty teren Sierra Madre. Po 3h dojedziesz do Chilpanzingo, stolicy stanu Guerrero. Stąd ciągle kieruj się znakami na Acapulco. Kilkukrotnie w ciągu dnia na klifie Quebrada ryzykuje życie kilku śmiałków, skacząc do wody z wysokości 35m. Moment skoku musi być dokładnie wykalkulowany, aby skaczący zanurkował przy najwyższym poziomie wody. Najbardziej niesamowite przedstawienia odbywają się wieczorami (około 21:30). Ostatni nurek skacze z pochodnią w całkowitej ciemności. Nocleg.

Dzień 8 : 04/06/2016 Acapulco

Doskonałą opcją by odkryć zatokę Acapulco jest rejs statkiem. Podczas trwającego około 3h rejsu można będzie zobaczyć hotele w Złotej Strefie, klif Quebrada oraz posiadłości gwiazd. Statek wypływa o godzinie 10:30 z portu. Napoję wliczone są w cenę. Nocleg.

Dzień 9 : 05/06/2016 Acapulco

Rozkoszuj się tym słonecznym dniem na plaży w Acapulco. Nocleg.

Dzień 10 : 06/06/2016 Cuernavaca – Mexico City

Cuernavaca nazywana jest „Miastem Wiecznej Wiosny” ze względu na panujący tu klimat. Miasto jest celem weekendowych wypadów mieszkańców Miasta Meksyk. Wielu z nich posiada tu drugi dom. W mieście można znaleźć kilka sklepów z pamiątkami oraz pałac Cortesa. Wzdłuż autostrady prowadzącej z Cuernavaca do Miasta Meksyk rozpościera się zielony krajobraz zwany La Cima. Przy odrobinie szczęścia w bezchmurne dni można stąd zobaczyć wulkan Popocatepetl. Stare powiedzenie mówi, że jeśli go zobaczysz na pewno wrócisz jeszcze do Meksyku. Nocleg.

Dzień 11 : 07/06/2016 Guadalupe - Warszawa

Ponowna wizyta u Matki Bożej z Guadalupe . Na północ od Meksyku na niewysokiej górze Tepeyac znajduję się najświętsze miejsce w całej Ameryce Łacińskiej: Bazylika Matki Bożej z Guadalupe. Wybudowana została w 1531 roku po tym jak dziewica objawiła się dziecku, Juanowi Diego. Jest to aktualnie największe sanktuarium maryjne na świecie. Każdego roku 12 grudnia przybywają tu miliony wiernych z całego kraju by oddać honor Bazylice. Wylot do Polski (z międzylądowaniem) o godzinie 21:10 z Mexico City

Dzień 12 : 08/06/2016 Warszawa

Przylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:

* Zakwaterowanie podczas zwiedzania to hotele 4,5* (lokalnej kat.) w dwuosobowym pokoju ze śniadaniem * * Zakwaterowanie podczas odpoczynku to hotel 4,5* (lokalnej kat.) w dwuosobowym pokoju w hotelu typu All Inclusive w Acapulco * Obiadokolacje * Polskojęzycznego przewodnika podczas wycieczki objazdowej * Transfer z i na lotnisko w Meksyku * Transport wygodnym autokarem podczas całej wycieczki * Ubezpieczenie * Bilet lotniczy Warszawa - Mexico City-Warszawa; przelot liniami rejsowymi z bezpłatnym cateringiem na pokładzie) * opłaty lotniskowe i paliwowe

CENA NIE ZAWIERA: * napoi do obiadokolacji * opłaty serwisowej około 200 $ płatne w Meksyku * ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i kosztów leczenia * Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz wycieczki łodzią

UWAGA:

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej – za odpowiednią dopłatą.

2. W celu rezerwacji wycieczki należy podać DANE OSOBOWE (Imiona i Nazwisko, datę urodzenia), DANE TELEADRESOWE (dokładny adres zamieszkania wraz z kodem pocztowym, nr telefonu) uczestników.

3. Liczba miejsc w promocji jest ograniczona. Cena podana może się różnić od aktualnie obowiązującej.

ZAPISY u Ks. Stanisława 66 40 13 742


WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 8.05.2016r.

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Uroczyste obchody 1050 - lecia Chrztu Polski w naszej parafii - w Wigilię Zesłania Ducha Świętego 14 maja o godz. 18.00. O godz. 18.00 – Msza św. Po Mszy w. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w ogrodzie parafialnym przy krzyżu – w miejscu dawnego kościoła, następnie nabożeństwo majowe i czuwanie przy wystawionym NS. Zapraszamy – wygospodarujmy czas by uczestniczyć w tym nabożeństwie dziękując Bogu za Chrzest Polski i nasz chrzest.

3. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Kto tego jeszcze nie uczynił, niech przystąpi do spowiedzi i komunii św. w tym tygodniu.

4. W przyszłą niedzielę 15 maja, o godz.. 12.30 I Komunia św. Dzieci z Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 im. Papieża Jana Pawła II . Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych w sobotę 14 maja o godz. 14.00

5. W środę 11 maja – dzień pamięci o Żołnierzach poległych w czasie II wojny światowej pod Monte Caasino. O godz. 18.00 Msza św. za śp. Ppłk. Karola Piłata i pozostałych żołnierzy naszego rejonu poległych pod Monte Cassino, następnie przejście na cmentarz i zapalenia zniczy na grobach żołnierskich.

6. W we wtorek 17 maja o godz. 18.00 Ksiądz Biskup udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Młodzież tę wpierajmy modlitwą i przykładem naszej wiary, by pozostała wierna zobowiązaniom płynącym z sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. Nowenna przed sakramentem bierzmowania od dzisiejszej niedzieli. W dni powszednie nowenna na Mszy św. o godz. 18.00. Młodzież przystępująca do bierzmowania, rodzice jak i świadkowie niech przystąpią do spowiedzi w czasie nowenny. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni dzień przed bierzmowaniem.

7. Ruch Światło – Życie naszej diecezji organizuje rekolekcje wakacyjne w górach- w atrakcyjnych miejscach. Grupy i terminy są podane w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii i kurii. W rekolekcjach wakacyjnych mogą uczestniczyć dzieci i młodzież, także ci, którzy nie chodzili na spotkania OAZY w parafii, a w przyszłości chcieliby w spotkaniach tych uczestniczyć. Zapraszamy serdecznie by skorzystać z tej formy rekolekcji i wypoczynku. Zapisy dzieci u ks. Andrzeja Muzyczaka, młodzież u ks. Pawła.

8. Wydział Duszpasterstwa Rodzin we współpracy z parafiami organizuje w trzech miejscach naszej Diecezji, w niedzielę 15 maja 2016 r., spotkania dla rodziców oczekujących na narodziny dziecka poczętego. Każde spotkanie rozpoczyna się Mszą św., na zakończenie której rodzice otrzymają specjalne błogosławieństwo. Spotkanie jest okazją do modlitwy przez wstawiennictwo św. Joanny Beretta Molla, o opiekę dla matek i dzieci rozwijających się pod ich sercami, o zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie oraz o błogosławieństwo dla rodziców. Spotkania te odbywają się każdego roku w trzecią niedzielę miesiąca maja w następujących miejscach: w Łomży w parafii pw. Krzyża Św. (ul. Zawadzka 55): Msza św. o godz. 16:00.; w Ostrołęce w parafii pw. NMP Królowej Rodzin (ul. Kaczyńska 33): Msza św. o godz. 11:00.;w Wyszkowie w parafii pw. Św. Rodziny (ul. Gen. Wł. Sikorskiego 40): Msza św. o godz. 10:30. Komunikat o spotkaniach w gablocie

9. Dzisiejszą Mszę św. o godz. 14.30, upamiętniającą 85 rocznicę ślubu Witolda i Marii Pileckich transmituje radio Nadzieja.

10. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tace będą przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

11. W Głosie Katolickim ciekawe artykuły min. o I Komunii św.: „Dzieci są najpiękniejszymi monstrancjami noszącymi Jezusa…”. „Najpiękniejszy spośród wszystkich dni”, o naszym patronie św. Stanisławie – biskupie i męczenniku: „Zamglone kulisy biskupiego męczeństwa. Wokół sporu bpa Stanisław z królem”, a także wiele in formacji z regionu, wiata, Kościoła.

6 Niedziela Wielkanocy, 1.05.2016r. Ogłoszenia

1. We wtorek 3.05. Uroczystość NMP – Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszym kościele w następujących godzinach: 7.00, 9.00; 11.00, 18.00. Msza św. za Ojczyznę, z udziałem władz, służb mundurowych, organizacji, zakładów pracy, szkół, pocztów sztandarowych o godz. 11.00. Po Mszy św. uroczystości na Placu Wolności. Dzień 3 Maja – to święto narodowe i kościelne. Starosta Ostrowski, Burmistrz Miasta i Wójt Gminy wystosowali następujący apel: „W związku ze zbliżającym się Świętem Narodowym – rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja , w celu należytego przygotowania obchodów tej wielkiej rocznicy, zwracamy się do Państwa z apelem o udekorowanie flagami swoich posesji, a także instytucji publicznych i zakładów pracy…. Jednocześnie zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w organizowanych uroczystościach”.

2. Na Mszy św. o godz. 18.00 – pobłogosławienie sztandaru NSZZ „Solidarność” Oddziału Ostrów Mazowiecka.

3. W dniach 5, 6, 7, maja ( czwartek piątek, sobota, ) w naszej parafii dni adoracji Najświętszego Sakramentu - nazywane 40 - Godzinnym Nabożeństwem. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 18.00. Zapraszamy w te dni dzieci młodzież, grupy parafialne, wszystkich parafian do adoracji Pana Jezusa w wystawionym Najświętszym Sakramencie.

4. Odpust w naszej parafii św. Stanisława – Biskupa i Męczennika w sobotę 7 maja. Suma odpustowa o godz. 18.00. Święto w tym roku przeniesione z niedzieli 8 maja - niedzielę bowiem Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

5. Dnia 5 maja – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta – w ramach nabożeństwa Majowego.

6. W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00

7. W przyszłą niedzielę 8 maja odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii przeprowadzona przez Księdza Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Poszczególne grupy parafialne zapraszamy na określone Msze św. O godz. 7.00 – Rodzina Radia Maryja, godz. 9.00 – Chór parafialny i lektorzy Dorośli, godz. 11.00 – Domowy Kościół, godz. 12.30- dzieci pierwszokomunijne i Oaza dzieci Bożych, godz. 16.00 - młodzież, młodzież do bierzmowania, Oaza Młodzieżowa., godz. 18.00 – Odnowa w Duchu Świętym, Wspólnota NS i Niepokalanej, III Zakon św. Franciszka, Koła Żywego Różańca.

8. W niedzielę 8 maja będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.30, z udziałem władz i gości w 85 rocznicę ślubu Rotmistrza Witolda Pileckiego i Marii Ostrowskiej. Po Mszy św. odsłonięci i pobłogosławienie tablicy upamiętniającej ten ślub. Będzie to ważne wydarzenie w naszym mieście. Na tej Mszy św. obecność Rycerzy Kolumba z naszej parafii, których patronem jest Rotmistrz Witold Pilecki. Po Mszy św. przemarsz orszaku do domu oraz ogrodu Pileckich i plenerowe wesele na terenie Ogródka Jordanowskiego, Obecność par w strojach z epoki, ułanów, rekonstruktorów, aktorów, także pokazy ułańskie przy MOSiRze, ul. H. Trębickiego. To wydarzenie upamiętnia i przywołuje piękne karty z historii naszego miasta. Zapraszamy serdecznie na Mszę św. jak i na imprezy towarzyszące.

9. Uroczyste obchody 1050 - lecia Chrztu Polski w naszej parafii - w Wigilię Zesłania Ducha Świętego 14 maja o godz. 18.00. O godz. 18.00 – Msza św. Po Mszy w. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w ogrodzie parafialnym przy krzyżu – w miejscu dawnego kościoła, następnie nabożeństwo majowe i czuwanie przy wystawionym NS. Zapraszamy – wygospodarujmy czas by uczestniczyć w tym nabożeństwie dziękując Bogu za Chrzest Polski i nasz chrzest.

10. Bierzmowanie w tym roku dnia 17 maja o godz. 18.00. Nowenna do Ducha św. przed bierzmowaniem od niedzieli 8 maja.

11. Dnia 8 maja ks. Stanisław obchodzi imieniny. Msza św. w Jego intencji 8 maja o godz. 18.00.

12. Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 16 maja br. upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

13. Dzisiaj, z inicjatywy Ojca Świętego, przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc charytatywną dla Ukrainy

14. W Głosie Katolickim artykuły o pracy ludzkiej: „Nie dają szczęścia, ale to dla nich pracujemy…”, „Rutyna czy rozwój”, o kulcie Matki Bożej jako naszej królowej: „Z dawna polski Tyś królową”, o mediach: „O ograniczonym zaufaniu do przekazów medialnych”.


5 Niedziela Wielkanocna 24.04.3016 r. Ogłoszenia

1. W poniedziałek 25 kwietnia święto św. Marka Ewangelisty.

2. Zachęcamy dzieci i młodzież do wyjazdu w wakacje na rekolekcje oazowe. Terminy podane są na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Oazy. Informacje i zapisy dzieci – u ks. Andrzeja Muzyczaka, młodzież – u ks. Pawła Szabłowskiego.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci do I Komunii św. i z dziećmi.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

5. W przyszłą niedzielę, pierwszego maja, rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. W naszym kościele będzie ono sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym nabożeństwie. Zachęcamy do tej modlitwy – w wioskach w domach, przy krzyżach lub kapliczkach, a szczególnie w rodzinach.

6. W przyszłą niedzielę 1 maja po Mszy św. o godz. 12.30 do godz. 16.00 adoracja NS Wspólnoty Najświętszego sakramentu i Niepokalanej i Koła Żywego Różańca przy wspólnocie.

7. Są jeszcze wolne miejsca – zapraszamy zatem młodzież gimnazjalną, ponadgimnazjalną, studentów, jak i młodzież pracującą na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży w dniach 25-31 lipca 2016r. ( 7 dni). Zapisy u ks. Stanisława. Całkowity koszt pobytu z wyżywieniem, noclegami, komunikacją w Krakowie wynosi 650 zł.

8. W wakacje w dniach od 14 do 23 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Austrii. W programie: Medjugorie, Sarajewo, Mostar, Dubrownik, Split, Trogir , Mariazell, Plitvicke Jeziora oraz 2 dniowy wypoczynek nad morzem. Koszt 1590zł +40 euro. Zapisy u ks. Stanisława.

9. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na WSD w Łomży.

10. Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka, w przyszłą niedzielę – 1 maja br. w naszej parafii będzie miała miejsce, przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Ojciec Święty liczy na to, że „wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę”.

11. Od piątku 22 kwietnia w naszej parafii posługę kapłańską pełni ks. Cezary Lipski. Życzymy mu, by czuł się dobrze w naszej parafii.

12. Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 16 maja br. upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Takie dokumenty będzie można jeszcze złożyć do 10 czerwca 2016 r., ale będzie to skutkować pomniejszeniem płatności o 1 % za każdy dzień roboczy opóźnienia. Wnioski można przesłać pocztą, złożyć za pomocą Internetu lub osobiście w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

13. Dzisiaj przed kościołem, za pozwoleniem księdza Biskupa, przeprowadza zbiórkę pan Jarosław Kaja. Zmuszony jest on poddać się bardzo kosztownej operacji za granicą.

14. W Głosie Katolickim min. artykuły małżeństwie: „Przywróćmy religijny wymiar życia codziennego”, „Sakrament czy bal?”, o barbarzyńskich zwyczajach w debacie publicznej „Miedzy kultura dialogu a rajem barbarzyńców”, „Aborcyjna prowokacja”, o chrzcie: „Chrzest z wody i dopełnienie.


4 Niedziela Wielkanocna 17.04.3016 r. Ogłoszenia

1. Dzisiaj rozpoczyna się „Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego” pod hasłem: „Powołani do miłosierdzia”.

2. W sobotę 23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

3. Zachęcamy dzieci i młodzież do wyjazdu w wakacje na rekolekcje oazowe. Terminy podane są na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Oazy. Informacje i zapisy dzieci – u ks. Andrzeja Muzyczaka, młodzież – u ks. Pawła Szabłowskiego.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci do I Komunii św. i z dziećmi. W przyszłą niedzielę także po Mszy św. o 12.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi do I Komunii św.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 w sali parafialnej spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Meksyku.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

7. Są jeszcze wolne miejsca – zapraszamy zatem młodzież gimnazjalną, ponadgimnazjalną, studentów, jak i młodzież pracującą na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży w dniach 25-31 lipca 2016r. ( 7 dni). Zapisy u ks. Stanisława. Całkowity koszt pobytu z wyżywieniem, noclegami, komunikacją w Krakowie wynosi 650 zł.

8. Dzisiaj Zespół ŚDM będzie rozprowadzał nagraną już płytę w cenie 15 zł. Płyta zawiera utwory zarówno dla młodzieży jak i dla dorosłych.

9. W przyszłą n niedzielę przed kościołem, za pozwoleniem księdza Biskupa, przeprowadzi zbiórkę pan Jarosław Kaja. Zmuszony jest on poddać się bardzo kosztownej operacji za granicą.

10. W Głosie Katolickim min. artykuły islamie: „Kościół wobec islamu”, „Zderzenie cywilizacji”, „Kobieta w islamie”, o obronie życia: „Evangelium vitae- Ewangelia życia”. Z naszego miasta: reportaż z Marszu dla życia i rodziny –„maszerowali dla życia”.


3 NIEDZIELA WIELKANOCNA 10.04.2016 r. Ogłoszenia

 

1. Od dzisiaj do 16 kwietnia trwa Tydzień Biblijny pod hasłem: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” (Dz 19,5). Niech tydzień ten przypomina nam o wartości Pisma Świętego w duchowym rozwoju i codziennym życiu. Sięgajmy jak najczęściej po Słowo Boże.

2. 0bchodzimy 1050 rocznicę Chrztu Polski. Uroczystości centralne 14-16 kwietnia br. w Gnieźnie i w Poznaniu. Z tej to racji w całej Polsce w piątek 15 kwietnia o godz. 15.00 na ulicach miast „Koronka do Miłosierdzia Bożego”. W naszym mieście w piątek 15 kwietnia przed Ratuszem o godz.15.00 gromadzimy się, ze wszystkich parafii, na tej modlitwie. Zapraszamy serdecznie. W piątek 15 kwietnia godz. 15.00 zabiją dzwony kościelne upamiętniając Chrzest Polski.

3. W naszej diecezji, a tym samym w naszej parafii uroczyste nabożeństwo z racji 1050 rocznicy Chrztu Polski odbędzie się w sobotę 14 maja wieczorem, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

4. W środę 13 kwietnia odbędzie się Katyński Marsz Cieni – Marsz pamięci pomordowanych na rozkaz Stalina w Katyniu polskich oficerów i funkcjonariuszy. Marsz rozpocznie się o godz. 17.30 przy Pomniku Pomordowanych Policjantów (Komenda Powiatowa Policji), przejdzie na Cmentarza Parafialny, gdzie przy Mauzoleum zostanie odprawione nabożeństwo za ofiary katyńskiego mordu z odczytaniem imion i nazwisk pomordowanych zawiązanych z ziemią ostrowską.

5. Spotkanie formacyjne i modlitewne Zelatorów i Członków Kół Żywego Różańca i Grupy św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Modlitwy za Kapłanów w sobotę 16 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci do I Komunii św. i z dziećmi.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 w sali parafialnej spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Meksyku.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.

9. W przyszłą niedzielę Zespół ŚDM będzie rozprowadzał nagraną już płytę w cenie 15 zł. Płyta zawiera utwory zarówno dla młodzieży jak i dla dorosłych.

10. Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży w dn. 15-17 kwietnia organizuje Weekend dla młodzieży męskiej licealnej i policealnej. Chętni do zapoznania się z seminarium nich zgłoszą chęć wyjazdu do Księży lub Katechetów. Plakat w gablocie.

11. W dn. 1-10 sierpnia w Zakopanem organizowany jest obóz formacyjno- wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży. W programie Częstochowa, Łagiewniki, Zakopane. Koszt 700 zł. Zapisy u ks. Pawła.

12. Organizowana jest 4 – dniowa pielgrzymka w dn.: 22-27 lipca 2016r.do Sanktuariów Kujawsko – Pomorskich: Chełmna, Górki Klasztornej, Gdańska, Wejherowa, Pucka, Swarzewa i Torunia. Koszt 550 zł z wyżywieniem i przewodnikiem. Informacje i zapisy: Pani Henryka, Tel. 783 851 007.

13. Dzisiaj homilię głosi ks. Andrzej Żołnierowicz – kapłan z parafii w Olecku, gdzie trwa budowa kościoła. Po Mszy św., przed kościołem, ofiarą będzie można wspomóc budowę świątyni.

14. W przyszłą niedzielę 17 kwietnia Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza. Odpust u naszych sąsiadów - w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza.

5. Gmina Ostrów Maz. kończy nabór uczestników do projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest skierowany do młodzieży w wieku 18-35 lat, bezrobotnej, nie kształcącej się w trybie dziennym. Uczestnictwo obejmuje min: kurs j. angielskiego, kurs z gastronomii, przygotowanie psychologiczne i kulturowe,70 dni pracy płatnej w Portugalii, staż w kraju, stypendium szkoleniowe. Zainteresowani niech się zgłoszą do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowi Maz., ul Sikorskiego 5, pok. nr 9, do 15 kwietnia. Udział w projekcie jest bezpłatny.

16. W Głosie Katolickim m.in. ciekawe artykuły: o Chrzcie Polski - „Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski”, o znaczeniu Pisma Świętego: „Biblio, ojczyzno moja”, o wartości życia: „Przyjmijmy każde życie”.


2 Niedziela Wielkanocna 3.04.3016 r. Ogłoszenia

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 16.00 oddanie czci relikwiom św. Siostry Faustyny. Dzieci przynoszą do kościoła skarbonki z ofiarą wielkopostną. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na CARITAS.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz.. 12.30 do godz. 16.00 czuwanie modlitewne przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Koła Żywego Różańca przy Wspólnocie. Zapraszamy.

3. Jutro - 4 marca pod patronatem Księdza Biskupa odbędzie się w naszym mieście „Marsz dla Życia i Rodziny” pod hasłem „Miłosierni dla nienarodzonych”. Organizowany jest on przez wszystkie parafie naszego miasta. Marsz rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00, w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza, przejdzie ul. 3 Maja. Zakończenie w naszym kościele podjęciem „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”, którego życie zagrożone jest aborcją. Prosimy zabrać ze sobą lampiony.

4. Aby duchowo chronić dziecko, zagrożone aborcją, Bogu znane, możemy podjąć „Duchową Adopcję Dziecka Poczętego”. Duchowa Adopcja” trwa 9. miesięcy polega na: codziennej wskazanej modlitwie, codziennie odmawianej jednej tajemnicy różańca i dodatkowych, w miarę możliwości praktykach. Przy wyjściu z kościoła – tam gdzie są rozprowadzane gazety, lub z zakrystii można wziąć formularz „Duchowej Adopcji” i go wypełnić. Liturgiczne podjęcie „Duchowej Adopcji” na zakończenie „Marszu dla Życia i Rodziny”. Z formularza odcinamy tę część, która zawiera nazwisko i adres i przynosimy do kościoła. Część, która zawiera modlitwę i zobowiązania, zostawiamy dla siebie. Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w marszu i podjęcia Duchowej Adopcji.

5. Miejski Dom Kultury organizuje koncert Pamięci św. Jana Pawła II pt. „Znak pokoju”. Odbędzie się on dnia 4 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowo – kinowej ul. 11 listopada. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

6. W środę 13 kwietnia odbędzie się Katyński Marsz Cieni – Marsz pamięci pomordowanych na rozkaz Stalina w Katyniu polskich oficerów i funkcjonariuszy. Marsz rozpocznie się przy Pomniku Pomordowanych Policjantów (Komenda Powiatowa Policji), przejdzie na Cmentarza Parafialny, gdzie przy Mauzoleum zostanie odprawione nabożeństwo za ofiary katyńskiego mordu z odczytaniem imion i nazwisk pomordowanych zawiązanych z ziemią ostrowską.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.

8. Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży w dn. 15-17 kwietnia organizuje Weekend dla licealnej młodzieży męskiej. Chętni do zapoznania się z seminarium nich zgłoszą chęć wyjazdu do Księży lub Katechetów. Plakat w gablocie.

9. Dnia 23 kwietnia organizowany jest wyjazd - pielgrzymka do Sokółki, Supraśla, Bohonik i Tykocina. Koszt 70 zł. Zapisy u ks. Pawła.

10. W dn. 1-10 sierpnia w Zakopanem organizowany jest obóz formacyjno- wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży. W programie Częstochowa, Łagiewniki, Zakopane. Koszt 700 zł. Zapisy u ks. Pawła.

11. Organizowane są pielgrzymki: - do Lichenia w dn. 2-3.lipca. 2016r. koszt 120 zł z wyżywieniem i 4 - dniowa 22-27 lipca 2016r.do Sanktuariów Kujawsko – Pomorskich: Chełmna, Górki Klasztornej, Gdańska, Wejherowa, Pucka, Swarzewa i Torunia. Koszt 550 zł z wyżywieniem i przewodnikiem. Informacje i zapisy: Pani Henryka, Tel. 783 851 007.

12. W przyszłą niedzielę homilię wygłosi ks. Andrzej Żołnierowicz – kapłan z parafii w Olecku, gdzie trwa budowa kościoła. Po Mszy św., przed kościołem, ofiarą będzie można wspomóc budowę świątyni.

13. Łomżyńska Społeczna Rada ds. Osób z Niepełnosprawnością, działająca przy Prezydencie Miasta Łomża, informuje, iż w każdy poniedziałek w godzinach od 16:00 do 18:00, będzie można uzyskać porady, jak pomóc osobom z niepełnosprawnością. Porady udzielane będą w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora", ul. Krzywe Koło 1, pracownia nr 4 - parter. Więcej informacji pod numerem telefonu 519-169-913.Zwracamy się również z prośbą do osób, które chciałyby w ramach wolontariatu pomóc osobom z niepełnosprawnością - kontakt telefoniczny 519-169-913.

14. W Głosie Katolickim ciekawe artykuły o Bożym miłosierdziu: „Boże miłosierdzie źródłem nadziei dla każdego człowieka”, o wartości ludzkiego życia: „Chodzi o życie”, o Internecie i portalach internetowych: „Prywatność i bezpieczeństwo w wirtualnym świecie”.


Zmartwychwstanie Pańskie, 27.03.2016 Ogłoszenia

1. W dniu Zmartwychwstania Pańskiego, my kapłani składamy Wam, drodzy Parafianie i Goście, serdeczne życzenia. Przyjmujcie otwartymi sercami dary Zmartwychwstałego Pana: Jego pokój, miłość miłosierną i eucharystyczną obecność. Święta niech będą radosne i pogodne zarówno w rodzinach jak i w świątecznych spotkaniach ze znajomymi i przyjaciółmi.

2. Życzenia świąteczne przesłał nam Ks. Biskup Janusz Stepnowski: „Każdy chrześcijanin jest powołany do tego, by sam doświadczył Bożego miłosierdzia, ale i do tego, by wobec innych był miłosierny, zdolny do praktykowania dzieł miłosierdzia. Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam – Umiłowani Diecezjanie – radosnych Świąt Wielkanocnych oraz siły i odwagi potrzebnej do dawania świadectwa o miłosiernej miłości Boga względem nas.” Napisał Ks. Biskup.

3. Dni Wielkiego Tygodnia były bogate w duchowe przeżycia. Liturgia, jej przygotowanie, posługa w konfesjonale, jak i dekoracje w świątyni wymagały zaangażowania i wysiłku.

4. Składam serdeczne Bóg zapłać – Księżom Wikariuszom za ich posługę i zaangażowanie. Dziękuję za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego Księdzu Andrzejowi Muzyczakowi, Panu Waldemarowi Brzostkowi z firmą, Panom: Janowi Pęzińskimu, Waldemarowi Czerwonko, Piotrowi Trentowskimu, Pani Katarzynie Lisińskiej, Panom: Krzysztofowi Flak, Sylwestrowi Urbanikowi, Mariuszowi Pińkosowi, Jackowi Siekierskiemu, wraz z grupą studentów i młodzieży, Panu Janowi Filipiakowi. Dziękuję Siostrze Samueli – zakrystiance, Siostrom Zakonnym, i wszystkim, którzy włączyli się w prace dekoracji naszego kościoła.

5. Dziękujemy Panu Organiście, chórowi, scholi młodzieżowej, ministrantom i całej Liturgicznej Służbie Ołtarza.

6. Bóg zapłać Straży Honorowej, wraz z Orkiestrą z Ostrowi Mazowieckiej, Strażom Honorowym z Gut, Lubiejewa i Prosienicy.

7. Wszystkim grupom modlitewnym i osobom indywidualnym za adorację Pana Jezusa.

8. Tym, którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Tym, którzy brali udział w procesji Rezurekcyjnej.

9. Parafianom i Gościom za obecność i modlitwę w czasie Świętego Triduum Paschalnego – Bóg zapłać.

10. Dzisiaj Msze św. o 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00; Nie będzie Mszy św. o 16.00

11. Jutro porządek, tak jak w każdą niedzielę, z tym że nie będzie Mszy św. o 16.00. O godz. 11.00, oprócz Mszy św. w kościele – Msza św. w kaplicy na cmentarzu grzebalnym.

12. Jutro ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.

13. W niedzielę 3 kwietnia - niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 16.00 oddanie czci relikwiom św. Siostry Faustyny. Dzieci przynoszą do kościoła skarbonki z ofiarą wielkopostną.

14. Ofiary do puszek przed kościołem będą zbierane na dzieła prowadzone przez CARITAS.

15. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca.

16. W piątek 1 kwietnia z racji oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.

17. Zachęcamy młodzież klasy II gimnazjum i starszą do udziału w Diecezjalnych Światowych Dniach Młodzieży w Ostrołęce w dniach 2 i 3 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia. Koszt 35 zł. Zapisy u ks. Stanisława i katechetów.

18. W piątek 1 kwietnia w godz. 9.00 – 13.00, w punkcie poboru krwi SENAPIDZIE, ul. Sikorskiego odbędzie się zbiórka krwi dla Natalii Borowej – 5- letniego dziecka chorego na białaczkę. Zachęcamy do oddawania krwi by ratować życie innych.

19. W poniedziałek 4 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Rodziny i Życia. Duchowo przygotowujemy się do „Marszu dla Życia i Rodziny” organizowanego przez wszystkie parafie naszego miasta pod patronatem Księdza Biskupa. Marsz rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00, w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza, przejdzie ul. 3 Maja. Zakończenie w naszym kościele podjęciem „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”, którego życie zagrożone jest aborcją.

20. W Głosie Katolickim m.in. o Zmartwychwstaniu Chrystusa: „Zmartwychwstanie jest cudem, który nadaje sens naszemu życiu”, „Bądźcie świadkami zmartwychwstania”, o aborcji: „Niemy krzyk”, o Internecie: Jak Internet zmienia nasz mózg”, Jest także ostatni numer „L'Osservatore Romano”.


Niedziela Palmowa 20.03.2016r. Ogłoszenia

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. W tym czasie wspominamy i przeżywamy Mękę Chrystusa, poczynając od Jego Mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.

2. Poświecenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja przed Mszą św. o godz. 11.00 i 12.30.

3. Chrzest w pierwszy dzień Wielkanocy o godz. 11.00. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w Wielką Środę po Mszy św. o godz. 18.00. Spisywanie akt chrztu w kancelarii Pana Organisty w Wielki Poniedziałek i Wtorek w godzinach 16.00 – 17.45. Potrzebny akt urodzenia dziecka, oraz zaświadczenia, że chrzestni są praktykującymi katolikami (dotyczy to tych, którzy są spoza naszej parafii).

4. W Wielką Środę, od godz. 14.00 kapłani będą odwiedzać obłożnie chorych. Zgłaszając Księżom chorych w zakrystii lub kancelarii, należy podać dokładny adres.

5. W Wielki Czwartek rano nie będzie Mszy św. Msza św. Krzyżma, czasie której poświęca się oleje, używane przy sprawowaniu sakramentów św. sprawowana jest tylko w katedrach. W czasie tej Mszy św. kapłani odnawiają przyrzeczenia złożone przy święceniach.

6. W Wielki Czwartek naszym kościele - Msza św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana przez wszystkich kapłanów o godz. 17.00. W tym dniu wspominamy ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Spowiedź i udzielanie Komunii św. rano od 6.30 – 7.30. Po południu spowiedź od 16.00 – 16.45.

7. Po Mszy św. 17.00 adoracja Pana Jezusa w kaplicy przechowania – tradycyjnie w ciemnicy - do godz. 22.00.

8. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża o godz. 17.00. Spowiedź rano od 6.30 – 7.30 i po południu od 16.00 – 17.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 23.00. W W. Czwartek i Piątek Adoracja wspólna 30 min. po zakończeniu nabożeństwa.

9. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary złożone przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego i Miejsc Świętych w Jerozolimie.

10. W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna: poświęcenie ognia i Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00. Przynosimy świece.

11. Poświecenie pokarmów: - w kościele od 9.00 do 18.00 – co godzinę. Wierni przynosząc święconkę siadają do ławek i trzymają ją. Kapłan po odmówieniu modlitwy przejdzie przez środek kościoła i poświęci pokarmy. - w wioskach: od godz. 9.00- w takim porządku jak w latach ubiegłych. W Wielką Sobotę spowiedź rano od 6.30 – 7.30.

12. W Wielki Piątek i w Wielka Sobotę, Komunia św. udzielana jest tylko podczas nabożeństw.

13. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie do Mszy św. rezurekcyjnej. Poszczególne grupy modlitewne adorują według ustalonego porządku. Przy grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę czuwać będą także strażacy. Zapraszamy wszystkich do adoracji Pana Jezusa we te wielkie dni.

14. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. w następującym porządku: - Rezurekcja godz. 6.00, - następnie godz. 9.00; 11.00 – z sakramentem chrztu; 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

15. Zachęcamy młodzież klasy II gimnazjum i starszą do udziału w Diecezjalnych Światowych Dniach Młodzieży w Ostrołęce w dniach 2 i 3 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia. Koszt 35 zł. Zapisy u ks. Stanisława i katechetów.

16. W dn. 1-10 sierpnia w Zakopanem organizowany jest obóz formacyjno wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży. W programie Częstochowa, Łagiwniki Zakopane. Koszt 700 zł. Zapisy u ks. Pawła.

17. W wakacje w dniach od 14 do 23 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Austrii. W programie: Medjugorie, Sarajewo, Mostar, Dubrownika, Split, Trogir , Mariazell, Plitvicke Jeziora oraz 2 dniowy wypoczynek nad morzem. Koszt 1590zł +40 euro. Zapisy u ks. Stanisława.

18. Dzisiaj można zakupić, przy wyjściu z kościoła i w zakrystii świece wielkanocne – paschaliki w cenie 7 zł. Można je będzie wykorzystać w Wielką Sobotę podczas Liturgii Wigilii Paschalnej.

19. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać u Księży i u Siostry zakrystianki.

20. Dzisiaj Fundacja „Dzień dobry” i pracownicy przedszkola Nr 3 rozprowadzają ozdoby świąteczne. Dochód przeznaczony będzie na leczenie dzieci niepełnosprawnych.

21. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim min. o Wielkim Tygodniu: „Triduum Paschalne”, o 1050 rocznicy Chrztu Polski: „Bez korzeni nie ma owoców” o niepłodności, in vitro i naprotechnologii : „Diagnostyka na skróty”, o Internecie: „Czy warto wierzyć we wszystkie informacje z Internetu”.


5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 13.03.2016r. Ogłoszenia

1. W dniach 14,15 i 16 marca (poniedziałek, wtorek, środa) w naszej parafii będą rekolekcje dla młodzieży szkół średnich. Rekolekcje odbędą się na hali MOSiRu, ul H. Trębickiego. Początek o godz. 8.30. Prosimy o modlitwę, by młodzież dobrze duchowo skorzystała z tych rekolekcji. W czasie trwania rekolekcji na tej samej hali będzie namiot - miejsce adoracji Najświętszego Sakramentu osób dorosłych za młodzież i prowadzących rekolekcje. Dzisiaj w zakrystii można wybrać godzinę adoracji i na nią się zapisać. Zapraszamy do modlitwy za młodzież uczestniczącą w rekolekcjach. Rekolekcje przeprowadzi Ks. Adam Ulatowski z grupą ewangelizacyjną.

2. W sobotę 19 marca po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie NS i adoracja do godz. 24.00. W tym czasie możliwość spowiedzi w ramach propozycji Ojca św.: „24 godziny dla Pana” i „noc konfesjonałów”. Módlmy się za tych, którzy od dłuższego czasu nie spowiadają się i wiara ich osłabła, by znaleźli drogę powrotu do Boga.

3. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa. Przynosimy palmy. Poświecenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja przed Mszą św. o godz. 11.00 i 12.30. W Niedzielę Palmową nie będzie udzielany sakrament Chrztu.

4. Chrzty w pierwszy dzień Wielkanocy o godz. 11.00. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w Wielką Środę 23 marca - po Mszy św. o godz. 18.00. Spisywanie akt chrztu w kancelarii Pana Organisty w Wielki Poniedziałek i Wtorek – 21 i 22 marca w godzinach 16.00 – 17.45. Potrzebny akt urodzenia dziecka. Przypominamy, że chrzestnymi mogą być osoby, które przyjęły już sakrament bierzmowania, są wierzącym i praktykującymi katolikami (chrzestni spoza naszej parafii przynoszą zaświadczenie ze swojej parafii, że mogą być chrzestnymi).

5. W Wielką Środę, 23 marca, po godz. 14.00, kapłani będą odwiedzać obłożnie chorych. Zgłaszając księżom chorych w zakrystii lub kancelarii, należy podać dokładny adres i telefon.

6. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać u Księży i u Siostry Zakrystianki.

7. Zachęcamy młodzież klasy II gimnazjum i starszą do udziału w Diecezjalnych Światowych Dniach Młodzieży w Ostrołęce. Przez lata odbywały się one w sobotę i niedziele Palmową w tym roku z racji „Roku Miłosierdzia” odbędą się po świętach w dniach 2 i 3 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia. Koszt 35 zł. Zapisy u ks. Stanisława i katechetów.

8. Dzisiaj można zakupić, przy wyjściu z kościoła i w zakrystii świece wielkanocne – paschaliki w cenie 7 i 10 zł. Można je będzie wykorzystać w Wielką Sobotę podczas Liturgii Wigilii Paschalnej.

9. Dnia 16 marca – w środę po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali Rodziny Radia Maryja spotkanie liderów wszystkich grup parafialnych.

10. Dnia 18 marca – w piątek o godz. 17.00 rozważania Drogi Krzyżowej prowadzą Lektorzy Dorośli

11. W wakacje w dniach 25 czerwca 4 lipca organizujemy dla dzieci od klasy VI wakacyjny obóz rekolekcyjno - wypoczynkowy w Neum w Bośni i Hercegowinie. W programie obozu wyjazd do Medjugorie, Mstaru i Dubrownika. Zapisy u ks. Stanisława.

12. W wakacje w dniach od 14 do 23 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Austrii. W programie: Medjugorie, Sarajewo, Mostar, Dubrownika, Split, Trogir , Mariazell, Plitvicke Jeziora oraz 2 dniowy wypoczynek nad morzem. Koszt 1590zł +40 euro. Zapisy u ks. Stanisława.

13. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 16.00 będzie można nabyć pocztówki i ozdoby wielkanocne rozprowadzane przez młodzież z Terezjańskiego Apostolstwa Ufności. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnych młodzieżowych rekolekcji.

14. W przyszłą niedzielę Fundacja „Dzień dobry” i pracownicy przedszkola Nr 3 będą rozprowadzać ozdoby świąteczne. Dochód przeznaczony będzie na leczenie dzieci niepełnosprawnych.

15. W ramach programu rolniczego EMBARGO dzisiaj można otrzymać nieodpłatnie skrzynkę jabłek na rodzinę. Jabłka są wydawane po Mszach świętych na posesji parafialnej przy garażach – wjazd i wejście od ul 3 Maja 3. Przy odbiorze trzeba podać imię i nazwisko, ilość osób w rodzinie i podpisać.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. o świętowaniu niedzieli: „niedziela dla rodziny”, o spowiedzi: „Doświadczenie przebaczającej miłości”, o cierpieniu: „Oswajanie z cierpieniem”, o chrzcie: „Chrzest dorosłych”.


4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 6.03.2016r. Ogłoszenia

1. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich będą 14, 15, i 16 marca na hali MOSiRu, ul. H. Trębickiego. Początek o godz. 8.30. Prosimy o modlitwę, by młodzież dobrze duchowo skorzystała z tych rekolekcji.

2. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I Dzień Wielkanocy.

3. Zachęcamy młodzież klasy II gimnazjum i starszą do udziału w Diecezjalnych Światowych Dniach Młodzieży w Ostrołęce. Przez lata odbywały się one w sobotę i niedziele Palmową w tym roku z racji „Roku Miłosierdzia” odbędą się po świętach w dniach 2 i 3 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia. Koszt 35 zł. Zapisy u ks. Stanisława i katechetów.

4. W sobotę 12 marca o godz. 10.00 na Sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się szkolenie wolontariuszy przed ŚDM. Zapraszamy młodzież chętną do zaangażowania się w wolontariat podczas pobytu w naszej parafii młodzieży z zagranicy. Po szkoleniu zostaną przyznane certyfikaty wolontariusza.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00 spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania i z kandydatami.

6. W sobotę 19 marca po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie NS i adoracja do godz. 24.00. W tym czasie możliwość spowiedzi w ramach propozycji Ojca św.: „24 godziny dla Pana”. Módlmy się za tych, którzy od dłuższego czasu nie spowiadają się i wiara ich osłabła, by znaleźli drogę powrotu do Boga.

7. Dzisiaj można zakupić, w zakrystii świece wielkanocne – paschaliki w cenie 7 zł. Można je będzie wykorzystać w Wielką Sobotę podczas Liturgii Wigilii Paschalnej.

8. Zachęcamy do obejrzenia filmów: „Cierń Boga” – historia Jezusa widziana oczami Apostołów i „Historia Roja” – film fabularny o Żołnierzach Wyklętych .

9. W najbliższy piątek o godz. 17.00 rozważania Drogi Krzyżowej przeprowadzą „Rycerze Kolumba”. W parafii Komorowo zaś o godz. 17.00 Droga Krzyżowa Domowego Kościoła pt. „Miłość Miłosierna” ze szczególnym zaproszeniem małżeństw i rodzin.

10. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku na rzecz „CARITAS BLIŹNIM” naszej diecezji. Zachęcamy do tego. (CARITAS BLIŹNIM” KRS 0000269678) Bliższe informacje na stronie internetowej www.lomza.caritas.pl

11. W wakacje w dniach 25 czerwca 4 lipca organizujemy dla dzieci od klasy VI wakacyjny obóz rekolekcyjno - wypoczynkowy w Neum w Bośni i Hercegowinie. W programie obozu wyjazd do Medjugorie, Mstaru i Dubrownika. Zapisy u ks. Stanisława.

12. W wakacje w dniach od 14 do 23 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Austrii. W programie: Medjugorie, Sarajewo, Mostar, Dubrownika, Split, Trogir , Mariazell, Plitvicke Jeziora oraz 2 dniowy wypoczynek nad morzem. Koszt 1590zł +40 euro. Zapisy u ks. Stanisława.

13. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej zaprasza małżonków, którzy są w głębokim kryzysie, w separacji bądź po rozwodzie, a którzy chcą wytrwać w wierności przysiędze małżeńskiej, na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR. Dlatego zapraszamy wszystkich małżonków, którzy chcą wytrwać w wierności przysiędze małżeńskiej na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 13 marca 2016 r. o godz. 19:00 w dawnym Instytucie Teologicznym znajdującym się przy Katedrze w Łomży (ul. Dworna 25). Wcześniej zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18:00.

14. W ramach programu rolniczego EMBARGO w przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie można otrzymać nieodpłatnie skrzynkę jabłek na rodzinę. Jabłka będą wydawane po Mszach świętych na posesji parafialnej przy garażach – wjazd i wejście od ul 3 Maja 3. Przy odbiorze trzeba podać imię i nazwisko, ilość osób w rodzinie i podpisać.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły kobietach : „Piękno bycia kobieta na wzór Maryi”, „Barbie – przereklamowany wzór kobiecego piękna”, „Wilczyce”, o Bogu Miłosiernym i Synu marnotrawnym: „Ze sztuka w Wielkim Pości”, „Szczególna przypowieść Pana Jezusa” .


3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 28.02.2016r. Ogłoszenia

1. Rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne Będą one trwać do środy 2 marca. Przeprowadzi je je Ks. profesor UKSW dr hab. Józef Kloch.
Dzisiaj porządek, tak jak zawsze - niedzielny. W pozostałe dni: poniedziałek, wtorek i środę – porządek będzie następujący: 7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich 9.00 – Msza św. z nauką dla dzieci ze szkół podstawowych 10.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży gimnazjalnej 12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich 16.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich 18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich. Msza św. dla chorych, z sakramentem „Namaszczenia”, we wtorek 1 marca o godz. 12.00. Na Msze św. z dziećmi i młodzieżą gimnazjalną przybywają katecheci. Jednocześnie zapraszamy dyrekcje szkół, nauczycieli i wychowawców. W kaplicach, w rekolekcje, Msze św. o godz. 14.00: poniedziałek - Prosienica, wtorek – Pałapus, środa – dom katechetyczny w Lubiejewie.

2. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich będą 14,15 i 16 marca.

3. W tym tygodniu I Czwartek Miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu I Piątek i I Sobota Miesiąca. Nabożeństwo po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.

5. W piątek Uroczystość św. Kazimierza Królewicza. Nie obowiązuję powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. W tym dniu też 10 rocznica święceń biskupich Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Biskupa Tadeusza polecamy modlitwom wiernych.

6. Dnia 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ramach powiatowych i miejskich obchodów Msza św. w naszym kościele za Żołnierzy Wyklętych naszego rejonu zostanie odprawiona 1 marca o godz. 13:15. Szczegółowy Program obchodów w gablocie z ogłoszeniami.

7. W następną niedzielę 6 marca o godz. 11.00 Mszę św. sprawować będzie diecezjalny duszpasterz Krucjaty Wyzwolenia – ks. Krzysztof Brakoniecki. Krucjata to ruch trzeźwościowy skupiający wiernych, którzy dobrowolnie wyrzekają się spożywania napojów alkoholowych. Przez to postanowienie miłości podają rękę i służą bliźnim, którzy sami nie potrafi uwolnić się od uzależnień. Gorąco zachęcamy do podjęcia takiego zobowiązania. Po Mszy św. będzie możliwość przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

8. W niedzielę 6 marca po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św. i ich rodzicami.

9. W niedzielę 6 marca od godz. 14.00 do 16.00 adoracja NS Wspólnoty NS i Niepokalanej oraz Koła Żywego Różańca przy wspólnocie

10. W dniach 4 i 5 marca (piątek i sobota) parafialne Caritas Przeprowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących w następujących sklepach: Biedronka ul. Duboisa, Jedynka ul. Piłsudskiego, Bartek ul. Widnichowska, Stokrotka ul. Kościuszki, Vigar ul. Sikorskiego, Carrefour, ul. Mieczkowskigo. Właścicielom sklepów i pracownikom wyrażamy wdzięczność za okazywaną życzliwość. Zachęcamy kupujących do podzielenia się z potrzebującymi.

11. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I Dzień Wielkanocy.

12. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30. przed kościołem zbiórka publiczna na pomnik Polaków zmarłych w czasie Wielkiego Głodu na terenach Związku Radzieckiego w latach 1932-33, w ramach projektu „Tropem Wilczym – Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Zbiórkę przeprowadzi młodzież szkolna – wolontariusze MOSiR.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. o Żołnierzach Wyklętych: „Za mną Panowie”, Niezłomny syn swojej ziemi”, o Wielkim Poście: „Ze sztuką w Wielkim Poście”, „Skarbonka na wielkopostną jałmużnę”. Jest też nowy numer L'Osservatore Romano.2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 21.02.2016r. Ogłoszenia

1. Dzisiaj Niedziela Misyjna – Dzień modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami - pod hasłem: „Miłosierni aż po krańce świata”. Ofiary do puszek przed kościołem przeznaczone są na pomoc polskim misjonarzom. Cały Kościół, w tym każdy z nas, jesteśmy odpowiedzialni za dzieło misyjne Kościoła. Odpowiedzialność nasza niech przejawi się w świadectwie wiary, modlitwie i pomocy materialnej misjonarzom.

2. W przyszłą niedzielę - 28 lutego rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Będą one trwać do środy 2 marca. Przeprowadzi je Ks. profesor UKSW dr hab. Józef Kloch. W niedzielę porządek, tak jak zawsze - niedzielny. W pozostałe dni: poniedziałek, wtorek i środę – porządek będzie następujący:

7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

9.00 – Msza św. z nauką dla dzieci ze szkół podstawowych

10.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży gimnazjalnej

12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

16.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Msza św. dla chorych, z sakramentem „Namaszczenia chorych” we wtorek 1 marca o godz.

12.00. Na Msze św. z dziećmi i młodzieżą gimnazjalną przybywają katecheci.

Zapraszamy Dyrekcje szkół, Nauczycieli i Wychowawców. W kaplicach, w rekolekcje,

Msze św. o godz. 14.00:

poniedziałek 29 lutego - Prosienica,

wtorek 1 marca – Palapus,

środa 2 marca – dom katechetyczny w Lubiejewie.

Przypominamy i zachęcamy do odbycia w czasie rekolekcji spowiedzi wielkanocnej. W poniedziałek, wtorek i środę będą zaproszeni spowiednicy z innych parafii. Nie będzie zatem problemu z przystąpieniem do spowiedzi.

3. We wtorek 23 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej spotkanie wolontariuszy dorosłych i chętnych do przeprowadzenia zbiórki żywności w sklepach w ramach Caritas.

4. W sobotę 27 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej spotkanie modlitewno – formacyjne Zelatorów i Członków Kół Żywego Różańca i Wspólnoty św. Teresy od Dzieciątka Jezus modlitwy za kapłanów.

5. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich będą 14, 15 i 16 marca.

6. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I Dzień Wielkanocy.

7. Bóg zapłać za dwie indywidualne ofiary złożone na potrzeby kościoła.

8. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku na rzecz „CARITAS BLIŹNIM” naszej diecezji. Zachęcamy do tego. (CARITAS BLIŹNIM” KRS 0000269678) Bliższe informacje na stronie internetowej www.lomza.caritas.pl

9. Organizowany jest wyjazd – pielgrzymka: Mejugorie – Mostar- Makarska Riviera w dn. 30 kwietnia- 8 maja. Cena 590 zł + 180 Euro. Szczegóły i zapisy u ks. Pawła.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuł o poście: „Regularny post jest nam dziś potrzebny jak tlen”, o chemii w pożywieniu: „Sekretny składnik potraw”, o sprawach społecznych: „Solicitudo rei socialis – Troska o sprawy społeczne”.I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 14.02.2016r. Ogłoszenia

1. Rozpoczęła się wielkopostna zbiórka Caritas . Po Mszy św. o 12.30 dzieci otrzymają Wielkopostne Skarbonki Miłosierdzia, które zabiorą do domu. Nich to będzie jałmużna rodzinna. Zaoszczędzone na rozrywkach, słodyczach, czy używkach pieniądze wrzućmy do skarbonki jako jałmużnę wielkopostną, w tym roku przeznaczoną na leczenie dzieci i osób starszych. Dzieci przyniosą skarbonki do kościoła w pierwszą niedzielę po świętach wielkanocnych. W kościele Wielkopostna Skarbona Miłosierdzia ustawiona jest przy ołtarzu obok krzyża.

2. Trwa Wielki Post, w każdą środę, o godz. 17.15- Droga Krzyżowa dla dzieci, a piątek o godz. 17.00 – dla dorosłych, po Mszy św. o godz.18.00 dla młodzieży. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania uczestniczy w Drodze Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 18.00. Droga krzyżowa dla młodzieży niech będzie duchowym przygotowaniem do ŚDM. Młodzież Dekanalnego Centrum ŚDM uczestniczy w tej drodze krzyżowej.

3. W przyszły piątek Drogę Krzyżową dla dorosłych jak i młodziezy przeprowadzi Ryszard Filipski - aktor i reżyser filmowy. Droga Krzyżowa poetycka jest autorstwa Lusi Ogińskiej – poetki. Po nabożeństwie będzie można nabyć utwory autorki z autografem.

4. Gorzkie Żale są odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.30.

5. Dnia 16 lutego we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie katechetów naszej parafii w sali w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.

6. Dzisiaj w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. O godz. 15.00 Msza św.– później spotkanie.

7. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek przed kościołem na misje.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. o nauce religii „Religio, ile cię trzeba cenić…” –o rodzinie: „Rodzina 500 + program socjalny czy demograficzny”, o chrzcie: „Dlaczego chrzest dzieci?” a także relacja z Ostrołęckiego Spotkania Charyzmatycznego”.


Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela Zwykła, 07.02.2016

1. W dniach od 7-13 lutego 2016 r. odbywa się w całej Polsce „49. tydzień modlitw o trzeźwość narodu” pod hasłem: „Nie dajcie się zniewolić”.

2. W środę 10 lutego rozpoczyna się Wielki Post. Jest to Środa Popielcowa. Obowiązuje post ścisły: dla wszystkich - powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, dla tych zaś, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 -tego także post ilościowy 3 posiłki dziennie – w tym raz do syta.

3. W Popielec, w naszym kościele, Msze św. z pokutnym aktem posypania głów popiołem będą sprawowane w godz.: 6.30; 7.00; 11.00; i 18.00. Przygotowany przez Siostrę popiół, w małych paczuszkach będzie można wziąć do domu, by posypać głowy tym domownikom, którzy nie będą mogli być w kościele w tym dniu. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą we Mszy św. o godz. 18.00.

4. W Wielkim Poście, w każdą środę, także w Środę Popielcową, o godz. 17.15- Droga Krzyżowa dla dzieci. W piątek o godz. 17.00 – dla dorosłych. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 - dla młodzieży. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania uczestniczy w drodze krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 18.00. Droga krzyżowa dla młodzieży niech będzie duchowym przygotowaniem do ŚDM. Młodzież Dekanalnego Centrum ŚDM uczestniczy w tej drodze krzyżowej.

5. W czwartek 11 lutego we Wspomnienie NMP Lourdes - Światowy Dzień Chorych. Specjalna modlitwa za chorych po Mszy św. godz. 7.00 i 18.00.

6. Dnia 16 lutego we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie katechetów naszej parafii w sali w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.

7. Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.30.

8. Dnia 14 lutego – I Niedziela Wielkiego Postu – w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. O godz. 15.00 Msza św.– później spotkanie.

9. W środę 10 lutego o godz. 12.00 w LO im Mikołaja Kopernika Debata Społeczna dotycząca bezpieczeństwa organizowana przez Starostę i Komendanta Powiatowej Policji. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10. W piątek 12 lutego o godz. 18.00 w ratuszu Miejskim w Sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie z Panem Marianem Piką – Radnym Sejmiku Woj. Mazowieckiego pt: „Silna Polska w obronie cywilizacji Chrześcijańskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej parafii – nazywane kolędą. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie nas do swoich domów składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na kościół i na kolędę. Z rozmów duszpasterskich wynikało, że w wielu rodzinach nie ma wspólnej modlitwy wieczornej. Zachęcamy do takiej modlitwy. W rodzinach, gdzie nie ma takiej możliwości ze względu różne godziny pracy proponujemy, by przynajmniej raz w tygodniu rodzina znalazła czas na wspólną modlitwę. W niektórych mieszkaniach nie ma krzyża czy religijnego obrazu. Takie znaki są bardzo ważne, przypominają, o Tym, kto jest najważniejszy dla człowieka – czyli o Bogu i o świętych. Krzyż, zaś jest najpewniejszą ochroną przed złem. Czasami tylko na kolędę krzyż wyjmowany jest z szuflady. Później zaś chowany. Nie wstydźmy się naszej wiary i jej znaków. Zachęcamy, aby ci którzy żyją w związkach niesakramentalnych, a mogą je zawrzeć, to uczynki. Tam zaś gdzie są przeszkody, pomimo tego, że osoby żyjące w takich związkach nie mogą przystępować do Komunii świętej, niech będzie tam modlitwa, uczestniczenie we Mszy św., chrześcijańskie wychowywanie dzieci. Ci, którzy na stałe opuszczają Ostrów Mazowiecką i osiedlają się w innych miejscowościach, niech tam zapiszą się do parafii. O przynależności do parafii świadczy miejsce zamieszkania.

12. Raz jeszcze dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na potrzeby kościoła, jak i na kolędę. Dziękujemy za wszystkie znaki gościnności. Ofiary złożone na kościół są wykorzystywane aktualnie w pracach prowadzonych w domu parafialnym i plebanii. W czasie wizyty duszpasterskiej każda rodzina otrzymała kalendarz parafialny. Jeśli ktoś, przez naszą nieuwagę, nie otrzymał kalendarza, albo pragnie komuś go sprezentować, to można jeszcze w zakrystii taki kalendarz otrzymać.

13. Znaleziono obrączkę. Nr telefonu znalazcy w zakrystii. (694 098 132)

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Glosie Katolickim m.in. o problemie alkoholizmu: „Nie dajcie się zniewolić”, o młodzieży: „Młodzi dla młodych”, o cierpieniu: „Czy Bóg dopuszcza cierpienie”.

 


Ogłoszenia duszpasterskie 4 Niedziela Zwykła, 31.01.2016

1. We wtorek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane tradycyjnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w godzinach: 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00. W Święto Ofiarowania Pańskiego poświęcamy świece zwane gromnicami. Płonąca świeca oznacza – Chrystusa – „Światłość Świata”. W zakrystii możemy zakupić świece na dzień 2 lutego.

2. Święto Ofiarowania Pańskiego - jest to dzień życia konsekrowanego. Modlimy się za tych, którzy radykalnie – w zakonach, jak i w innych formach życia konsekrowanego służą Bogu. Modlimy się też o nowe powołania zakonne, jak również do instytutów świeckich życia konsekrowanego. Dziękujemy Bogu za posługę Sióstr Terezjanek w naszej parafii. Taca w tym dniu przeznaczona jest na klasztory klauzurowe.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy byli zaangażowani w przygotowanie żłóbka: min. Księdzu Pawłowi, Pani Annie Smosarskiej grupie z Domowego Kościoła i Oazy, Panu Waldemarowi Brzostkowi z ekipą, dziękujemy Siostrom Zakonnym na czele z Siostrą Samuelą i wszystkim, którzy włączyli się w sprzątanie i dekorację kościoła.

4. W tym tygodniu żłóbek zostanie rozebrany. W tych ostatnich dniach możemy bliżej podejść do figurki Jezusa w żłóbku, by kontemplować dziecię Jezus i uczyć się od Niego, jak w życiu stawać się Dzieckiem Bożym.

5. Msza św. ze wspomnienia św. Błażeja – w środę 3 lutego. Po Mszach świętych błogosławieństwo św. Błażeja. Przez jego wstawiennictwo chorzy na gardło proszą o łaskę uzdrowienia.

6. W tym tygodniu: - Pierwszy Czwartek miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu: - Pierwszy Piątek miesiąca – Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00., po nich nabożeństwo. - Pierwsza Sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00 i 18.00. Po nich nabożeństwo. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Rodzinę Radia Maryja.

8. W przyszłą niedzielę 7 lutego od godz. 13.30 – 16.00 czuwanie modlitewne przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Koła Żywego Różańca przy tej Wspólnocie. Zapraszamy.

9. Dnia 14 lutego – I Niedziela Wielkiego Postu – w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. O godz. 15.00 Msza św.– później spotkanie.

10. Od 1 do 14 lutego w godz. 16.00 – 18.00, ul. 11 Listopada 5, przy Straży, odbędą się Dni Otwarte Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej. Organizatorzy zapraszają serdecznie zainteresowana młodzież.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o znaczeniu życia konsekrowanego dla współczesnego świata: „Moim powołaniem była praca wśród trędowatych”, „Świadkowie radości”, „Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus” - o siostrach posługujących w naszej parafii, a także wiele wiadomości z regionu, kościoła i świata.

Porządek Kolędy:

Niedziela 31 stycznia - godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 48 i 50 (3 ks.)

Poniedziałek 1 lutego - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 2B i 2C (2 ks.)

Wtorek 2 lutego - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska blok nr 2, (1 ks.) - godz.15.00 – ul. Kilińskiego blok nr 2 (2 ks.)

Środa 3 lutego - godz.15.00 – ul. Kościuszki blok nr 38B (2 ks.) - godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 38D (1 ks.)

Czwartek 4 lutego - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 2A i 2D (2 ks.)

Piątek 5 lutego - godz. 15.00 - ul. 3 Maja blok nr 48A (1 ks.)

 

Ogłoszenia III Niedziela Zwykła, 24.01.2016 r.

1. Jutro 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

2. W czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu patrona teologów i uczelni katolickich.

3. Dzisiaj w zakrystii można nabyć świece do poświęcenia w Święto Matki Bożej Gromnicznej – 2 lutego.

4. Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej (pomaturalnej, szkół średnich i trzecich klas gimnazjalnych) w czasie ferii zimowych. Ich celem jest odnowienie i pogłębienie relacji z Bogiem, oraz pomoc w rozpoznawaniu życiowego powołania. Tegoroczne rekolekcje odbędą się w gmachu naszego Seminarium w dniach od 31.01.2016 r. (niedziela - zjazd do godz. 18.00) do 3.02.2016 r. (środa - zakończenie rekolekcji ok. godz. 14.00). Młodzież, pragnąca przeżyć proponowaną formę rekolekcji, winna dokonać zgłoszenia (indywidualnie, bądź przez duszpasterza, czy katechetę, aby uczestniczyć w rekolekcjach potrzebna jest aprobata księdza lub katechety). Zgłoszenia do 30.01.2016 r. na adres: Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży (rekolekcje młodzieżowe). Plac Papieża Jana Pawła II, nr 1; 18-400 Łomża, lub na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. czy tel. 606-651-319. Więcej informacji w gablocie.

5. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Głosie katolickim” znajdziemy min. ciekawe artykuły dotyczące historii: „Legioniści Piłsudskiego”, „Słowiańska Christianitas – Cyryl i Metody”, o Miłosierdziu Bożym, które jest najlepszym antybiotykiem na chorobę współczesnego świata, a także ciekawe wiadomości ze świata, regionu i kościoła.

PORZĄDEK KOLĘDY

Niedziela 24 stycznia - godz. 15:00 -ul. Widnichowska 3 (1 ks.) - godz. 15.00 - ul. Widnichowska bloki nr 11,13 i 17 (2 ks.)

Poniedziałek 25 stycznia - godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 42, 42A, 42B i 42 E (3 ks.) - godz. 15.00 ul. Widnichowska 20A (1ks.)

Wtorek 26 stycznia - godz. 15.00 – ul. Widnichowska bloki nr 5A, 7 i 9 (3 ks.) - godz. 15.00 ul. Widnichowska 23 (1 ks.)

Środa 27 stycznia - godz.15.00 Widnichowska bloki nr 15, 19, 21, 20 i 24 (4 ks.)

Czwartek 28 stycznia - godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 42C (2 ks.), 42D i 44 (2 ks.)

Piątek 29 stycznia - godz. 15.00 - Widnichowska 1A (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Armii Krajowej bloki nr 4, 6 i 6A (2 ks.)

Sobota 30 stycznia - godz. 9.00 - ul. Dubois blok nr 6 i ul. Kościuszki(domy prywatne) (1ks)

- godz. 9.00 – ul. Ks. Sobotki blok nr 4 oraz 3 Maja bloki nr 5,7 i 9 (2 ks)

- godz. 9.00 - ul. Kilińskiego bloki nr 1 i 3 (1 ks.)

Niedziela 31 stycznia - godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 48 i 50 (3 ks.)

Poniedziałek 1 lutego - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 2B i 2C (2 ks.)

Wtorek 2 lutego - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska blok nr 2, (1 ks.)

- godz.15.00 – ul. Kilińskiego blok nr 2 (2 ks.)

Środa 3 lutego - godz.15.00 – ul. Kościuszki blok nr 38B (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 38D (1 ks.)

Czwartek 4 lutego - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 2A i 2D (2 ks.)

Piątek 5 lutego - godz. 15.00 - ul. 3 Maja blok nr 48A (1 ks.)


Ogłoszenia II Niedziela Zwykła, 17.01.2016 r.

1. Do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W historii nastąpiły podziały w Chrystusowym Kościele. W tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan przypominamy prośbę Jezusa: „aby wszyscy byli jedni”. Modlimy się o powrót do utraconej przez grzech jedności. Hasło tegorocznego Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan brzmi: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”. W związku z tym duszpasterstwo ds. ekumenizmu Diecezji Łomżyńskiej zaprasza na nabożeństwo w intencji jedności chrześcijan, które odbędzie się 22 stycznia w piątek o godz. 17.00 w kościele przy seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP w Łomży, Pl. Papieża Jana Pawła II 1. Pierwszą część nabożeństwa będzie stanowiła Liturgia Słowa Bożego, drugą natomiast Adoracja Krzyża w duchu ekumenicznych spotkań modlitewnych Taizé. Nabożeństwu będzie przewodniczył Biskup Łomżyński Ks. Bp Janusz Stepnowski.

2. W czwartek 21 stycznia Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia Dzień Dziadka. Dziadkom i Babciom wyraźmy wdzięczność poprzez modlitwę, obecność z nimi, pomoc, życzliwe słowo.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 Dzieci Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus – misji modlitwy za kapłanów zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i babciami na wspólne kolędowanie połączone z inscenizacją misyjną Małych kolędników Misyjnych.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 - ok. godz. 17.00 na plebani spotkanie bożonarodzeniowe Lektorów Dorosłych.

5. W środę 20 stycznia rejonowe spotkanie Bożonarodzeniowe nauczycieli, katechetów i wychowawców, pracowników szkół, przedszkoli i instytucji oświatowych z księdzem Biskupem. Porządek: godz. 18.00 - Msza św. w naszym kościele, po Mszy św. spotkanie w Sali Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

6. Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej (pomaturalnej, szkół średnich i trzecich klas gimnazjalnych) w czasie ferii zimowych. Ich celem jest odnowienie i pogłębienie relacji z Bogiem, oraz pomoc w rozpoznawaniu życiowego powołania. Tegoroczne rekolekcje odbędą się w gmachu naszego Seminarium w dniach od 31.01.2016 r. (niedziela - zjazd do godz. 18.00) do 3.02.2016 r. (środa - zakończenie rekolekcji ok. godz. 14.00). Młodzież, pragnąca przeżyć proponowaną formę rekolekcji, winna dokonać zgłoszenia (indywidualnie, bądź przez duszpasterza, czy katechetę, aby uczestniczyć w rekolekcjach potrzebna jest aprobata księdza lub katechety). Zgłoszenia do 30.01.2016 r. na adres: Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży (rekolekcje młodzieżowe). Plac Papieża Jana Pawła II, nr 1; 18-400 Łomża, lub na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. czy tel. 606-651-319. Więcej informacji w gablocie.

7. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej i Łomżyńskie Centrum Medyczne serdecznie zapraszają rodziców spodziewających się narodzin pierwszego jak i kolejnego dziecka, do udziału w bezpłatnych zajęciach w Szkole Rodzenia. Podczas dziewięciu spotkań odbywających się w Centrum Katolickim przy ul. Zawadzkiej 55 w Łomży, rodzice mają szansę przygotować się do porodu, jak i początków macierzyństwa. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest ukończony 25 tydzień ciąży. Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa pod numerem telefonu 86 216 65 55 lub w siedzibie Łomżyńskiego Centrum Medycznego przy ul. Wyszyńskiego 9. Zgłoszenia do 18 stycznia 2016 r. Szczegółowe informacje na stronie Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji.

8. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2015 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie naszej diecezji kościelną organizacją pożytku publicznego jest „CARITAS BLŹNIM”. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% na „CARITAS BLŹNIM”. Otrzymane środki będą przeznaczone na dożywianie ubogich, leczenie chorych, wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin, opiekę nad bezdomnymi. Nr KRS 0000269678 także nr podany jest w gablocie, na stronie internetowej „Caritas Łomża” i na tegorocznych obrazkach kolędowych, tych z logo Caritas.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Głosie katolickim” znajdziemy min. bardzo ciekawe artykuły ekumenizmu : „ Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”, „O konieczności chrztu świętego”, o chrześcijaństwie Słowian – „Słowiańska Chrystianitas”.

Porządek kolędy do dnia 26 stycznia 2016 r.

Niedziela 17 stycznia - godz. 15.00 ul. Sportowa (domy prywatne) i bloki 23 i 25 (3 ks).

Poniedziałek 18 stycznia - godz.15.00 – ul. Lipowa bloki nr 2, 6, 8, 10, 12 i 14 (3 ks.)

- godz. 15.00 – blok nad Urzędem Skarbowym (1 ks.)

Wtorek 19 stycznia - godz. 15.00 – ul. Lipowa bloki nr 16 i 18 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Warchalskiego bloki nr 2, 2A i 4 (2 ks.)

Środa 20 stycznia - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 8 i nowy blok na ul. Lubiejewskiej nr 10 (4 ks.)

Czwartek 21 stycznia - godz. 15.00 - ul. Warchalskiego blok nr 2B (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Batorego z blokami nr 11, 15 i 17 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 46 (1 ks.)

Piątek 22 stycznia - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 6, a później około godz. 18,30 Lubiejewska 6A (1 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Widnichowska bloki nr 3A i 5 (3 ks)

Sobota 23 stycznia - godz. 9.00 - ul. Partyzantów bloki nr 3, 5, 7 i 9 (2 ks.)

- godz. 9.00 – ul. Kościuszki nr 19, 21, 38, 38A i 38C (2 ks.)

Niedziela 24 stycznia - godz. 15:00 -ul. Widnichowska 3 (1 ks.)

- - godz. 15.00 - ul. Widnichowska bloki nr 11,13 i 17 (2 ks.)

Poniedziałek 25 stycznia - godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 42, 42A, 42B i 42 E (3 ks.

- godz. 15.00 ul. Widnichowska 20A (1ks.)

Wtorek 26 stycznia - godz. 15.00 ul. Widnichowska bloki nr 5A, 7 i 9 (3 ks.)

- godz. 15.00 ul. Widnichowska 23 (1 ks.)


Ogłoszenia Uroczystość Chrztu Pańskiego 10.01.2016 r.

1. Dzisiaj kończy się Okres Bożego Narodzenia, a zaczyna się Okres Zwykły. Jednak, zgodnie z Tradycją, do Święta Matki Bożej Gromnicznej będziemy śpiewać kolędy na przemian z innymi pieśniami liturgicznymi.

2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Dzieci Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus – misji modlitwy za kapłanów zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i babciami na wspólne kolędowanie połączone z inscenizacją misyjną Małych kolędników Misyjnych.

3. W przyszłą niedzielę 17 stycznia po Mszy św. o godz. 16.00 - ok. godz. 17.00 na plebani spotkanie bożonarodzeniowe Lektorów Dorosłych.

4. W piątek dnia 15 stycznia o godz. 19.00 w Zespole Szkół Publicznych w Komorowie, ul. Mazowiecka 81 odbędzie się „Wieczór kolęd”. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

5. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

6. Dzisiaj koncert kolęd po mszach św. o godz. 12.30, 16.00, 18.00. Zapraszamy.

7. W środę 20 stycznia rejonowe spotkanie Bożonarodzeniowe nauczycieli, katechetów i wychowawców, pracowników szkół, przedszkoli i instytucji oświatowych z księdzem Biskupem. Porządek: godz. 18.00 - Msza św. w naszym kościele, po Mszy św. spotkanie w Sali Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

8. W kinie ul. 11 listopada w dn. 8-14 stycznia o godz. 19.00 jest grany film „Zakazany Bóg”. Zachęcamy do obejrzenia.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Głosie katolickim” m.in. kolędzie: „Rok ku pokrzepieniu serc” - o Henryku Sienkiewiczu, rok 2016 ustanowiony rokiem Henryka Sienkiewicza, o Bożym Miłosierdziu: „Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia jest najlepszym antybiotykiem na chorobę współczesnego świata”, o eutanazji, transplantacji, wykorzystywaniu komórek macierzystych – w aspekcie moralnym: „Czy możemy zastępować Boga?”, o ustanowieniu lektorów w naszej parafii: „Poznając Słowo Boże”.

Porządek kolędy do 19 stycznia 2016 r.

Niedziela 10 stycznia -godz.15.00 – ul. 11 Listopada z blokami (2 ks.)

-godz.15.00 – ul. Grota Roweckiego i blok nr 7 (1 ks.)

Poniedziałek 11 stycznia - godz. 15.00 - ul. Orzeszkowej bloki nr 7, 7A, 7B i 7C (3 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Prusa i blok nr 3 na ul. Prusa (1 ks.)

Wtorek 12 stycznia - godz. 15.00- ul. Lubiejewska bloki nr 21, 21A, 21B, 21C, 21D, 21Ei 21F (4 ks.)

Środa 13 stycznia - godz. 15.00 - ul. Wyczółkowskiego, Sielska (należąca do naszej parafii) i Zwycięstwa (1 ks.) - godz. 15.00 – ul. Kossaka, Gerymskiego i Noakowskiego (1 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Korczaka i Sikorskiego (jeden ks. od miasta, drugi od torów) i (2 ks.)

Czwartek 14 stycznia - godz. 15.00 ul. Szkolna z blokiem nr 13 (2 ks.) - godz. 15.00 - ul. Zakrzewskiego, Bohaterów Pecynki i Bowidu (1 ks.) - godz. 15.00 - ul. Tysiąclecia i Konopnickiej (1 ks.)

Piątek 15 stycznia - godz. 15.00 - ul. Piękna, Zapolskiej, Emilii Plater, Kmicica, Kraszewskiego i Żeromskiego (2 ks.) - godz.15.00 Sienkiewicza, Wójtowska, Reymonta (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Mieczkowskiego, Waryńskiego, Piłata (należąca do naszej parafii) (1 ks.)

Sobota 16 stycznia - godz. 9.00, ul. Rubinkowskiego, Duboisa (str. północna), ul. Rytla, Kwiatów Polskich, (2 ks.) - godz. 9.00 - Lipowa (domy prywatne), Nowa, Sudoła i Widnichowska (domy prywatne) (1 ks.)

- godz. 9.00 - ul. Kolarska blokami 21,21A, 21B, 25), (1 ks.)

Niedziela 17 stycznia - godz. 15.00 ul. Sportowa (domy prywatne) i bloki 23 i 25 (3 ks).

Poniedziałek 18 stycznia - godz.15.00 – ul. Lipowa bloki nr 2, 6, 8, 10, 12 i 14 (3 ks.)

- godz. 15.00 – blok nad Urzędem Skarbowym (1 ks.)

Wtorek 19 stycznia - godz. 15.00 ul. Lipowa bloki nr 16 i 18 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Warchalskiego bloki nr 2, 2A i 4 (2 ks.)

Ogłoszenia parafialne, 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim,

3 stycznia 2016 r.

1. W środę 6 I 2015 r. Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. tak jak w każdą niedzielę: 7.00; 9.00; 11.00; 12.30;16.00; 18.00. Błogosławienie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Jest Msza św. w kaplicach – Prosienicy i Pałapusie.

2. Trwa ogólnopolska akcja pomocy dzieciom z krajów misyjnych Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Dnia 6 stycznia po Mszy św. o godz. 12.30 wyruszą Mali kolędnicy Misyjni z naszej parafii. Prosimy o otwarcie drzwi domów i życzliwe przyjęcie kolędników.

3. Dnia 6 stycznia, po Mszach św. o godz. 9.00; 11.00, 12.30, przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę parafialną na rzecz 5-letniej Natalii Borowej chorej na białaczkę. Leczenie Natalii jest czasochłonne i bardzo kosztowne. W ramach wdzięczności, dzieci z grupy przedszkolnej z Miejskiego Przedszkola Nr 3 przedstawią jasełka po Mszy św. o godz. 12.30.

4. Taca dniu 6 stycznia przeznaczona jest na misje święte.

5. Dzisiaj odbędzie się czuwanie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie po Mszy św. o godz. 12.30 do godz.16.00. prowadzone przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej oraz Koło Różańcowego przy Wspólnocie. Zapraszamy.

6. W niedzielę 10 stycznia po Mszach św. o godz. 12.30, 16.00 i 18.00 koncert kolęd z inicjatywy Miejskiego Domu Kultury.

7. W niedzielę 17-go stycznia, po Mszy św. o godz. 16.00 - ok. godz. 17.00 na plebani spotkanie bożonarodzeniowe Lektorów Dorosłych.

8. Są jeszcze wolne miejsca na zimowisko w Zakopanem w dn. 31 stycznia do 6 lutego. Zapisy u ks. Stanisława.

Porządek kolędy do 12 stycznia 2016 r.

Niedziela 3 stycznia godz. 15.00 – ul. Lubiejewska (domy prywatne od ul. Sikorskiego do stacji i od mleczarni), ul. Najmoły, Pawłowskiej (2 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Widnichowska blok nr 1 (1 ks.)

Poniedziałek 4 stycznia - godz.15.00 – ul. Gołębia, Ptasia, Chabrowa, Złotych Kłosów (2 ks.)

- godz.15.00 – ul. Wileńska (2 ks.)

Wtorek 5 stycznia – godz.15.00 – ul. Armii Krajowej (domy prywatne)i część Krzywej od Armii Krajowej (2 ks.) - godz. 15.00 - ul. Moniuszki i Fałata (1 ks.)

- godz.15.00 – ul. Pocztowa z blokiem (1 ks.)

Środa 6 stycznia - godz. 15.00 – ul. Malczewskiego i Chełmońskiego (1 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Wyspiańskiego, Działkowa, Cmentarna i Orzeszkowej (domy prywatne) (2 ks.)

Czwartek 7 stycznia - godz.15.00 – ul. Księżnej Anny Mazowieckiej bloki nr 2 i 4 (2 ks.)

- godz.15.00 – ul . Piłsudskiego (2 ks.)

Piątek 8 stycznia - godz. 15.00 – ul. 3 Maja (domy prywatne)i ul. 3 Maja nr 40, (1 ks.)

- godz. 15.00 – ul. 3 Maja bloki 52A (1 ks.)

- godz. 15.00 – ul. 3 Maja blok nr 64 i 52 (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. 3 Maja blok nr 48 (1 ks.)

Sobota 9 stycznia - godz. 9.00 – Stare Lubiejewo (4 ks.)

Niedziela 10 stycznia godz.15.00 ul. 11 Listopada z blokami (2 ks.)

godz.15.00 – ul. Grota Roweckiego i blok nr 7 (1 ks.)

Poniedziałek 11 stycznia - godz. 15.00 - ul. Orzeszkowej bloki nr 7, 7A, 7B i 7C (3 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Prusa i blok nr 3 na ul. Prusa (1 ks.)

Wtorek 12 stycznia - godz. 15.00- ul. Lubiejewska bloki nr 21, 21A, 21B, 21C, 21D, 21Ei 21F (4 ks.)


Wyjazd na narty

dla dzieci od klasy IV i młodzieży


Termin: 31 stycznia do 6 lutego (1 tydz. Ferii)

Miejsce: Zakopane "Świerk" http://biurotatry.com.pl

W trakcie pobytu w górach: zapewniona opieka instruktorów, możliwość nauki jazdy na nartach, mieszkamy ok. 5 minut od Krupówek, ponadto planujemy odwiedzić Łagiewniki, Kraków; - wyjazd na termy do Białki Tatrzańskiej;

- ponadto codzienna Eucharystia i wspólna modlitwa oraz gry i zabawy pod opieką animatorów.

Koszt - 660 zł. + 100 karnety na zjazdy- obejmuje: przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie (3 posiłki dziennie), ubezpieczenie, opłacenie instruktorów, wynajęcie sprzętu, bilety wstępu na termy;)

Zapisy - ks. Stanisław tel. 66 40 13 742