AKTUALNOŚCI

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: niedziela, 22 marca 2015 12:46 Wpisany przez Administrator poniedziałek, 10 listopada 2014 16:14

Drodzy Parafianie,

Dobiega końca inwentaryzacja naszego cmentarza parafialnego.

Z efektami tych prac można zapoznać się na stronie internetowej:

www.polski-cmentarz.pl/ostrowmazowiecka

ks. Jan Okuła Proboszcz

Osoby jadące na pielgrzymkę do Portugalii proszę o dokonanie wpłaty II raty - 1300 zł.

Również młodzież jadąca na obóz do Włoch wpłaca II ratę po 300 lub 500 zł. dziękuję

Obóz nad morzem w Mikoszewie


Dla dzieci od III kl. szkoły podstawowej

Termin:  17 – 23 sierpnia 2015 r.

Miejsce: Mikoszewo niedaleko Gdańska.

W czasie pobytu: plażowanie, wycieczka do Malborka, Gdańska i Sopotu, na Westerplatte.

Wspólna Msza św., gry i zabawy, ognisko i paintball, mecze piłki nożnej, siatkówki i koszykówki,

Ponadto: zwiedzanie stadionu Lechii Gdańsk i ZOO)

http://www.osrodekgrzes.com

W galerii Rok 2013 i rok 2012 można obejrzeć zdjęcia z wcześniejszych wyjazdów nad morze do Mikoszewa

Koszt 550 zł. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Stanisława.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 22.03.2015r. Ogłoszenia


1. W dniach 23,24,25 marca (poniedziałek, wtorek, środa) w naszej parafii będą rekolekcje dla młodzieży szkół średnich. Rekolekcje odbędą się na hali MOSiRu, ul H. Trębickiego. Początek o godz. 8.30. Prosimy o modlitwę, by młodzież dobrze duchowo skorzystała z tych rekolekcji. W czasie trwania rekolekcji na tej samej hali będzie namiot - miejsce adoracji Najświętszego Sakramentu osób dorosłych za młodzież i prowadzących rekolekcje. Dzisiaj w zakrystii można wybrać godzinę adoracji i na nią się zapisać. Zapraszamy do takiej modlitwy za młodzież uczestniczącą w rekolekcjach. Rekolekcje przeprowadzi Ks. Rafał Jarosiewicz z grupą ewangelizacyjną.

2. Dnia 25 marca w środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 11.00 i 18.00. W tym, dniu odbędzie się w naszym mieście „Marsz dla Życia i Rodziny” organizowany przez wszystkie parafie naszego miasta, pod patronatem Księdza Biskupa. Marsz rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele czyli ok. godz. 19.00, przejdzie ulicami miasta do kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza. Tam zakończenie ok. godz. 20.30 podjęciem „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Na marsz bierzemy świece z osłonami lub lampiony.

3. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka nienarodzonego zagrożonego aborcją. Modlitwa trwa 9 miesięcy – codzienne odmawianie jednej tajemnicy różańca, oraz specjalnej modlitwie w intencji dziecka i jego rodziców. Przyjęcie do dzieła „Duchowej adopcji” będzie na Mszach św. 25 marca o godz.7.00; 11.00 i 18.00 (18.00 - w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza). Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła można wziąć deklaracje „Duchowej adopcji”. Należy ją wypełnić. Część, która zawiera modlitwę, zostawiamy sobie, część z adresem przynosimy do kościoła 25 marca i podczas składania postanowienia, zostawiamy przy ołtarzu, we wskazanym miejscu.

4. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa. Przynosimy palmy. Poświecenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja przed Mszą św. o godz. 11.00 i 12.30. W Niedzielę Palmową nie będzie udzielany sakrament Chrztu.

5. Chrzty w pierwszy dzień Wielkanocy o godz. 11.00. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w Wielką Środę 1 kwietnia - po Mszy św. o godz. 18.00. Spisywanie akt chrztu w kancelarii Pana Organisty w Wielki Poniedziałek i Wtorek – 30 i 31 marca w godzinach 16.00 – 17.45. Potrzebny akt urodzenia dziecka. Przypominamy, że chrzestnymi mogą być osoby, które przyjęły już sakrament bierzmowania, są wierzącym i praktykującymi katolikami (chrzestni spoza naszej parafii przynoszą zaświadczenie ze swojej parafii, że mogą być chrzestnymi).

6. W dniach 28 i 29 marca (sobota przed Niedziela Palmową i w Niedzielę Palmową) w Łomży 30. Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej w Grajewie. Módlmy się za młodzież i o dobry przebieg tej duszpasterskiej inicjatywy.

7. W Wielką Środę, 1 kwietnia, po godz. 14.00, kapłani będą odwiedzać obłożnie chorych. Zgłaszając księżom chorych w zakrystii lub kancelarii, należy podać dokładny adres i telefon.

8. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać u Księży i u Siostry Zakrystianki.

9. Dzisiaj można zakupić, przy wyjściu z kościoła i w zakrystii świece wielkanocne – paschaliki w cenie 7 zł. Można je będzie wykorzystać w Wielką Sobotę podczas Liturgii Wigilii Paschalnej.

10. Bóg zapłać za trzy indywidualne ofiary na kościół i jedną od uczestników rekolekcji ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym.

11. Komendant Powiatowy Policji kieruje apel, szczególnie do osób starszych w związku z działaniami oszustów wyłudzających pieniądze podając się za osoby z rodziny lub ich przyjaciół, czeto czyniąc to telefonicznie. O każdej podejrzanej sytuacji powiadamiać policję dzwoniąc pod nr 997 lub 112. Całość apelu w gablocie

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły o Światowych Dniach Młodzieży w naszej diecezji: „Radość wiary i odpowiedzialność”, o postawie miłości: „Najważniejsza jest miłość”, o ciekawych wydarzeniach w rejonie.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 15.03.2015r. Ogłoszenia

1. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich będą 23, 24, i 25 marca na hali MOSiRu, ul. H. Trębickiego. Prosimy o modlitwę, by młodzież dobrze duchowo skorzystała z tych rekolekcji.

2. Dnia 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego odbędzie się w naszym mieście „Marsz dla Życia i Rodziny” organizowany przez wszystkie parafie naszego miasta, pod patronatem Księdza Biskupa. Marsz rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele czyli ok. godz. 19.00, przejdzie ulicami miasta do kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza. Tam zakończenie ok. godz. 20.30 podjęciem „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. O zasadach duchowej adopcji przypomnimy w następną niedzielę. Już dzisiaj zachęcamy do wzięcia udziału w marszu i podjęcia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”.

3. Od jutra 16 do 24 marca trwa nowenna „Uratuj Świętego”. Będziemy modlić się codziennie w intencji dzieci nienarodzonych, których życie zagrożone jest aborcją.

4. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I Dzień Wielkanocy.

5. W dniach 28-29 marca organizujemy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Grajewa. Koszt 30 zł. Zapisy u ks. Stanisława.

6. Dzisiaj można zakupić, przy wyjściu z kościoła i w zakrystii świece wielkanocne – paschaliki w cenie 7 zł. Można je będzie wykorzystać w Wielką Sobotę podczas Liturgii Wigilii Paschalnej.

7. Dzisiaj po Mszach przed kościołem można będzie nabyć pocztówki i ozdoby wielkanocne wykonane i rozprowadzane przez młodzież z Terezjańskiego Apostolatu Ufności. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdu na festiwal Młodych do Medjugorie. Za wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Telewizja Trwam zrobiła reportaż o naszej grupie teatralnej Rzeczpospolita Apostolska. W odpowiednim czasie poinformujemy o emisji programu.

9. W kinie Miejskiego Domu Kultury, ul. 11 Listopada w dniach 13 – 19 marca o godzinie 17.00 jest wyświetlany film : „Bóg nie umarł”. Zachęcamy do obejrzenia filmu.

10. Zakończyliśmy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz Kościelnej organizacji „Pomoc Kościołowi w potrzebie. Prosimy, aby nie przywozić już zużytego sprzętu.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuły: o modlitewnej akcji ratowania dzieci zagrożonych aborcją: „ Uratuj świętego, 7 edycja 2015. Jestem za życiem”; o harcerstwie: „Harcerstwo na całe życie”, „W krótkich portkach do nieba”, o ostrołęckim sanktuarium św. Antoniego z Padwy: „Zabytki sakralne Ostrołęki”.

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 8.03.2015r. Ogłoszenia

1. Rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne Będą one trwać do środy 11 marca. Przeprowadza je Ks. Jacek Kotowski – Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Łomżyńskiej.

Dzisiaj porządek, tak jak zawsze - niedzielny. W pozostałe dni: poniedziałek, wtorek i środę – porządek będzie następujący:

7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

9.00 – Msza św. z nauką dla dzieci ze szkół podstawowych

10.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży gimnazjalnej

12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

16.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Msza św. dla chorych, z sakramentem „Namaszczenia”, we wtorek 10 marca o godz. 12.00.

Na Msze św. z dziećmi i młodzieżą gimnazjalną przybywają katecheci. Jednocześnie zapraszamy dyrekcje szkół, nauczycieli i wychowawców.

W kaplicach, w rekolekcje, Msze św. o godz. 14.00:

poniedziałek - Prosienica,

wtorek – Pałapus,

środa – dom katechetyczny w Lubiejewie.

2. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich będą 23,24,25 marca.

3. W dniach 13 i14 marca (piątek i sobota) parafialne Caritas Przeprowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących w następujących sklepach: Biedronka ul. Duboisa, Jedynka ul. Piłsudskiego, Bartek ul. Widnichowska, Stokrotka ul. Kościuszki, Vigar ul. Sikorskiego. Właścicielom sklepów i pracownikom wyrażamy wdzięczność za okazywaną życzliwość. Zachęcamy kupujących do podzielenia się z potrzebującymi.

4. We wtorek 10 marca po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej spotkanie dorosłych wolontariuszy do przeprowadzenia zbiórki żywności w sklepach.

5. W piątek 13 marca rozważania Drogi Krzyżowej przeprowadzą Rycerze Kolumba. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy serdecznie chętnych, którzy pragnęliby należeć do kościelnej grupy Rycerzy Kolumba.

6. Prawnik Pan Tomasz Mroczkowski będzie udzielał nieodpłatnie porad prawnych w czwartek 19 marca w godz. 15.00 – 16.30 w sali Poradnictwa Rodzinnego

7. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I Dzień Wielkanocy.

8. W dniach 28 i 29 marca organizujemy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej do Grajewa. Koszt 30 zł. Zapisy u ks. Stanisława.

9. W dniach 12-15 marca o godz. 18.00 w parafii św. Jozafata w Komorowie odbędą się Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Małżeństw. Chętnych do pogłębienia duchowości małżeńskiej serdecznie zapraszamy.

10. Kościelna organizacja Pomoc Kościołowi w potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki telefony monitory, telewizory, radia, pralki, kable, lodówki, kuchenki, akumulatory i inne rzeczy). Uzyskany stąd dochód przeznaczony jest na pomoc kościołom prześladowanym. W naszej parafii zbiórka potrwa do soboty 14 marca. Zużyty sprzęt można przywozić na plac parafialny – przy domu parafialnym, (wjazd na posesję od ul. 3 Maja). Tam zużyty sprzęt należy złożyć na wyznaczonym miejscu.

11. Bóg zapłać za jedną indywidualną ofiarę złożone na potrzeby Kościoła.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. o nawróceniu; „Nawracam się codziennie”, „Wyboista droga”, o życiu w zakonie kontemplacyjnym – benedyktynek: „Najstarszy zakon w Łomży”. Znajdziemy tez porady prawnika dotyczące płacenia abonamentu RTV. Jest nowy numer L'Osservatore Romano.

Włochy

Obóz religijno – wypoczynkowy dla młodzieży (od VI kl.)

Początek wakacji: 27.06 – 06.07.2015

Jest jeszcze 10 wolnych miejsc ponieważ dużo osób nie wpłaciło - I raty która jest potwierdzeniem ze dana osoba jedzie;)

W miejscowości: CESENATICO (niedaleko Rimini na Riwierze Adriatyckiej).

Hotel Serenissima Village ***

Do naszej dyspozycji: plaża prywatna 150m od hotelu, bezpłatne WiFi – w pomieszczeniach ogólnodostępnych, Pokoje 5 osobowe z balkonem, klimatyzowane z telewizorem i łazienką, basen, boisko do siatkówki, ogród , taras; Wyżywienie: FB (3 x dziennie) – Śniadania kontynentalne, obiady, kolacje w formie bufetu. Woda do posiłków w cenie.

DZIEŃ 1: wyjazd z Polski w godzinach rannych (obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty!). Przejazd nocny przez Czechy, Austrię. Włochy.

DZIEŃ 2: przyjazd do Cesenatico w godzinach południowych, zakwaterowanie, pierwszy posiłek obiad, odpoczynek po podróży, kolacja, nocleg

DZIEŃ 3 9: pobyt, plażowanie, zajęcia rekreacyjno-sportowe, wycieczki do Parku Rozrywki Mirabilandia, Rimini, San Marino – 60 EUR .

DZIEŃ 10: Przyjazd do Polski , Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

Cena 1320 zł. zawiera: transport autokarem klasy turystycznej : DVD, WC, barek , noclegi w hotelu 3* według programu, pokoje 5 osobowe z łazienkami, wyżywienie: FB : śniadanie, obiad, kolacja, woda do posiłków, usługę pilota, koszulkę, ubezpieczenie NNW, KL, podatek VAT, opłaty parkingowe, opłaty drogowe.

Cena 60 euro zawiera: wycieczki do Parku Rozrywki Mirabilandia, Rimini, San Marino;) MIRABILANDIA – włoski Disneyland - to największe nad Adriatykiem wesołe miasteczko. Park rozrywki znajduje się w Savio gmina Cervia w Emilia-Romania, niedaleko Rawenny i zajmuje obszar 30 hektarów + 10 hektarów powierzchni wodnej.(www.mirabilandia.it)

Koszt wyjazdu 1320 zł + 60 euro Możliwość wpłaty w ratach, pierwsza wpłata koniecznie przy zapisie - 320 zł

Zapisy i więcej informacji u ks. Stanisława tel. 664 013 742

PORTUGALIA - HISZPANIA

Pielgrzymka Fatima + Santiago de Compostela

Termin:  27 maja - 2 czerwca 2015

Proszę o dokonanie wpłaty II raty - po 1300 zł

LIZBONA – FATIMA & ALJUSTREL - COIMBRA - SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA PORTO

DZIEŃ 1, LOTNISKO LIZBONA – HOTEL W FATIMIE Przylot do Lizbony około 17/18. Przejazd do hotelu w Fatimie. Obiadokolacja i nocleg. Możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

DZIEŃ 2, FATIMA – ALJUSTREL I VALINHOS, NOCLEG W FATIMIE Śniadanie. Msza Święta (Fatima). Zwiedzanie sanktuarium (Fatima). Popołudniu spacer/droga krzyżowa do ALJUSTREL & VALINHOS - miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków; udział w nabożeństwach religijnych w Sanktuarium; obiadokolacja, nocleg Fatima. Możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

DZIEŃ 3, COIMBRA - BRAGA, NOCLEG W OKOLICY PORTO LUB BRAGI Śniadanie w hotelu. Msza Święta (Fatima). Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Czas wolny na zwiedzanie. Następnie przejazd do BRAGI – jednego z najstarszych miast Portugalii, kolebki chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego, zwiedzanie kościoła Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Kolacja i nocleg w okolicy Porto lub Bragi. W Coimbrze możliwość nawiedzenia Klasztor Santa Teresa (Carmelitas) gdzie przebywała Siostra Łucja .

DZIEŃ 4, SANTIAGO DE COMPOSTELA, NOCLEG W OKOLICY PORTO LUB BRAGI Wcześnie rano, po śniadaniu, przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA, najbardziej znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela. Zwiedzanie katedry ,która stanowi sanktuarium św. Jakuba i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 5, PORTO Po śniadaniu zwiedzanie PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Panoramiczne zwiedzanie starego miasta m. in.: Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsce w Porto, Igreja de São Francisco - i Sé Catedral. Opcjonalnie rejs po rzece DOURO, a następnie wizyta w jednej z wytwórni win Porto.

DZIEŃ 6, CALODZIENNE ZWIEDZANIE LIZBONY, Po śniadaniu przejazd do centrum LIZBONY. Pierwszy postój w słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitow, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Czas wolny na zwiedzanie. Degustacji słynnego ciastka "pastel de Belem". Następnie zwiedzimy najstarsza dzielnice Lizbony Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św Jerzego, a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Msza Św w kościele Św. Antoniego w Lizbonie. Na koniec zwiedzanie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i płacy w Lizbonie: Praça do Comercio, Plac Rossio (serce z Lizbony) Rua Augusta, Restauradores. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7, TRANSFER NA LOTNISKO W LIZBONIE Śniadanie w hotelu lub breakfast box. Transfer na lotnisko w Lizbonie.. Wylot ok godz. 09:00. Program ramowy może ulec zmianie

Koszt pielgrzymki 3300 zł

Cena zawiera: bilet lotniczy na trasie Polska – Portugalia - Polska , transport autokarem klasy turystycznej : DVD, WC, barek na terenie Portugalii i Hiszpanii , 6 noclegów w hotelach 3,4* , pokoje 2,3 osobowe z łazienkami , wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacje, usługę pilota/przewodnika, ubezpieczenie SIGNAL IDUNA NNW, KL, podatek VAT, organizację wejść do zwiedzanych obiektów, rezerwację Mszy Świętych

Cena nie zawiera: biletów wstępu i lokalnych przewodników – około 80 EUR płatne u pilota.

 

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 1.03.2015r. Ogłoszenia

1. W przyszłą niedzielę - 8 marca rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Będą one trwać do środy 11 marca. Przeprowadzi je Ks. Jacek Kotowski Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej. W niedzielę porządek, tak jak zawsze - niedzielny.

W pozostałe dni: poniedziałek, wtorek i środę – porządek będzie następujący:

7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

9.00 – Msza św. z nauką dla dzieci ze szkół podstawowych

10.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży gimnazjalnej

12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

16.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Msza św. dla chorych, z sakramentem „Namaszczenia chorych”we wtorek 10 marca o godz. 12.00.

Na Msze św. z dziećmi i młodzieżą gimnazjalną przybywają katecheci. Zapraszamy Dyrekcje szkół, Nauczycieli i Wychowawców.

W kaplicach, w rekolekcje, Msze św. o godz. 14.00:

poniedziałek 9 marca - Prosienica,

wtorek 10 marca – Palapus,

środa 11 marca – dom katechetyczny w Lubiejewie.

Przypominamy i zachęcamy do odbycia w czasie rekolekcji spowiedzi wielkanocnej. W poniedziałek, wtorek i środę będą zaproszeni spowiednicy z innych parafii. Nie będzie zatem problemu z przystąpieniem do spowiedzi.

2. Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich będą 23,24 i 25 marca.

3. W dniach 12-15 marca o godz. 18.00 w parafii św. Jozafata w Komorowie odbędą się Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Małżeństw. Chętnych do pogłębienia duchowości małżeńskiej serdecznie zapraszamy.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.30 do godz. 16.00 czuwanie przy Wystawionym Najświętszym Sakramencie Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej i Koła Żywego Różańca przy wspólnocie.

5. W poniedziałek 2 marca po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy.

6. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I Dzień Wielkanocy.

7. Kościelna organizacja Pomoc Kościołowi w potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki telefony monitory, telewizory, radia, pralki, kable, lodówki, kuchenki i inne rzeczy). Uzyskany stąd dochód przeznaczony jest na pomoc kościołom prześladowanym. W naszej parafii zbiórka potrwa od jutra 2 marca do soboty 14 marca. Zużyty sprzęt można przywozić na plac parafialny – przy domu parafialnym, (wjazd na posesję od ul. 3 Maja). Tam zużyty sprzęt należy złożyć na wyznaczonym miejscu.

8. Bóg zapłać za trzy indywidualne ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. artykuł o żołnierzach, którzy po II wojnie światowej walczyli z sowieckim komunistycznym systemem - Niezłomni w Wyklęci, Niezłomny przez całe życie, o etyce w biznesie – Katolik w wielkim biznesie, bł. Honoracie Koźmińskim niezwykłym zakonniku Franciszkańskim, założycielu wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych w czasie zaborów – Błogosławiony Honorat Koźmiński.

I Niedziela Wielkiego Postu, 22.02.2015r. Ogłoszenia

1. Rozpoczęła się wielkopostna zbiórka Caritas – „Wiara i miłosierdzie”. Po Mszy św. o 12.30 dzieci otrzymają wielkopostne skarbonki, które zabiorą do domu. Nich to będzie jałmużna rodzinna. Zaoszczędzone na rozrywkach, słodyczach, czy używkach pieniądze wrzućmy do skarbonki jako jałmużnę wielkopostną, w tym roku przeznaczoną na leczenie dzieci i osób starszych. Dzieci przyniosą skarbonki do kościoła w pierwszą niedzielę po świętach wielkanocnych. W kościele skarbona wielkopostna ustawiona jest przy ołtarzu. 2. Trwa Wielki Post, w każdą środę, o godz. 17.15- Droga Krzyżowa dla dzieci, a piątek o godz. 17.00 – dla dorosłych, po Mszy św. o godz.18.00 dla młodzieży. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania uczestniczy w Drodze Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Gorzkie Żale są odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.30.

4. Sakramentalne pary małżeńskie , które chciałyby umacniać swoją wiarę, pielęgnować miłość, uczyć się rozwiązywania konfliktów, doświadczać życia we wspólnocie, mieć dobre relacje z dziećmi i świadczyć o tym wobec innych małżeństw – zapraszamy dzisiaj na godz. 17.00 do sali parafialnej.

5. Dzisiaj w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. O godz. 15.00 Msza św.– później spotkanie.

6. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rycerzy Kolumba.

7. Dnia 27 lutego w Ostrowi Mazowieckiej obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy wyklętych, W programie – godz. 12.00 Msza św. w naszym kościele, o godz. 13.15 - w Sali Kinowej MDK część artystyczna i sesja naukowa.

8. W niedzielę 1 marca po Mszy św. o godz. 13.30 do godz. 16.00 czuwanie przy Wystawionym Najświętszym Sakramencie Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej i Koła Żywego Różańca przy wspólnocie.

9. Na początku wakacji w dniach 27.06.- 6.07. nasza parafia organizuje obóz religijno – wypoczynkowy dla młodzieży we Włoszech w miejscowości Cesenatico. Koszt 1320 zł. Przy zapisie dokonujemy I wpłaty – 320 zł. Więcej informacji na plakacie w gablocie, na stronie internetowej parafii i u ks. Stanisława.

10. W dniach 27 maja – 2 czerwca planowana jest samolotowa pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Koszt 3300 zł. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Zapisy u ks. Stanisława.

11. W dniach 17.08. – 23.08. 2015 r. w Mikoszewie nad morzem organizujemy obóz formacyjno – wypoczynkowy dla dzieci. Koszt 550 zł. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Stanisława.

12. W wakacje w dniach 16 – 25 lipca organizujemy w Białym Dunajcu obóz formacyjno – wypoczynkowy młodzieży. Planowane pielgrzymki i zwiedzanie Wadowic i Ludźmierza. Koszt 650 zł. Informacje i zapisy u ks. Pawła.

13. Poseł Henryk Kowalczyk zaprasza mieszkańców Gminy Ostrów Mazowiecka na spotkanie w środę 25 lutego o godz. 14.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy. Tematy spotkania: środki unijne dla rolnictwa 2015 – 2020, nowy system płatności bezpośrednich, PROW – nowe zasady finansowania.

14. Komenda Powiatowa Policji powiadamia: w dniach 23 – 27 lutego Komenda Powiatowa Policji z lokalnymi samorządami i instytucjami organizuje Kampanią Społeczną Niebieski Tydzień. Celem kampanii jest pomoc osobom, które zostały skrzywdzone w wyniku przestępstwa i nie wiedzą co dalej robić i do kogo się udać. Nie bądźmy obojętni na krzywdę innych. Punkt poradnictwa będzie utworzony w Centrum Integracji Społecznej przy ul Chopina 2B w Ostrowi Mazowieckiej w dniach 23 -27 lutego 2015 r. w godz. 16.00 – 18.00. Całość komunikatu w gablocie.

15. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na WSD w Łomży. 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim m.in. o spowiedzi: „Spowiedź – nadprzyrodzona radość”, o trzeźwości - „Droga do wolności” o św. Maksymilianie Marii Kolbe - „Starty na proch dla Niepokalanej”.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA, 15.02.2015r. Ogłoszenia

1. W dniach od 15-21 marca 2015 r. odbywa się w całej Polsce „48. tydzień modlitw o trzeźwość narodu” pod hasłem: „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”.

2. W środę 18 lutego rozpoczyna się Wielki Post. Jest to Środa Popielcowa. Obowiązuje post ścisły: dla wszystkich - powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, dla tych zaś, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 -tego także post ilościowy 3 posiłki dziennie – w tym raz do syta.

3. W Popielec, w naszym kościele, Msze św. z pokutnym aktem posypania głów popiołem będą sprawowane w godz.: 6.30; 7.00; 11.00; i 18.00. O godz. 9.00 Msza św. w „Szkole Specjalnej” w Lubiejewie. Przygotowany przez Siostrę popiół, w małych paczuszkach będzie można wziąć do domu, by posypać głowy tym domownikom, którzy nie będą mogli być w kościele w tym dniu. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą we Mszy św. o godz. 18.00.

4. W Wielkim Poście, w każdą środę, także w Środę Popielcową, o godz. 17.15- Droga Krzyżowa dla dzieci. W piątek o godz. 17.00 – dla dorosłych. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 - dla młodzieży. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania uczestniczy w drodze krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.

6. Dnia 16 lutego w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie katechetów naszej parafii w sali w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.

7. Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.30.

8. Sakramentalne pary małżeńskie , które chciałyby umacniać swoją wiarę, pielęgnować miłość, uczyć się rozwiązywania konfliktów, doświadczać życia we wspólnocie, mieć dobre relacje z dziećmi i świadczyć o tym wobec innych małżeństw – zapraszamy w niedzielę 22 lutego na godz. 17.00 do sali parafialnej.

9. Dnia 22 lutego – I Niedziela Wielkiego Postu – w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. O godz. 15.00 Msza św.– później spotkanie. 10. Dnia 21 lutego w sobotę w naszym kościele rejonowe spotkanie Diecezjalnych Centrów Światowych Dni Młodzieży. O godz. 15.00 Msza św. Następnie spotkanie w sali LO im. Mikołaje Kopernika. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich członków naszego Dekanalnego Centrum ŚDM.

11. W dniach 17.08. – 23.08. 2015 r. w Mikoszewie nad morzem organizujemy obóz formacyjno – wypoczynkowy dla dzieci. Koszt 550 zł. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Stanisława.

12. W wakacje w dniach 16 – 25 lipca organizujemy w Białym Dunajcu obóz formacyjno – wypoczynkowy młodzieży. Planowane pielgrzymki i zwiedzanie Wadowic i Ludźmierza. Koszt 650 zł. Informacje i zapisy u ks. Pawła.

13. Starostwo powiatowe organizuje 21 lutego w zespole Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej, ul. Nurska 150 II Edycję Powiatowego konkursu Muzycznego: „Twoja szansa”. Zgłoszenia do 18.02. 2015 r. Szczegóły na plakacie w gablocie.

14. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej parafii – nazywane kolędą. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie nas do swoich domów składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na kościół i na kolędę. Dało się zauważyć, że w niektórych mieszkaniach nie ma krzyża czy religijnego obrazu. Takie znaki są bardzo ważne, przypominają, o Tym, kto jest najważniejszy dla człowieka – czyli o Bogu i o świętych. Krzyż, zaś jest najpewniejszą ochroną przed złem. Zachęcamy, by ci którzy żyją w związkach niesakramentalnych, a mogą je zawrzeć, by to uczynki. Tam zaś gdzie są przeszkody, pomimo tego, że osoby żyjące w takich związkach nie mogą przystępować do Komunii świętej, niech będzie tam modlitwa, uczestniczenie we Mszy św., chrześcijańskie wychowywanie dzieci. Niestety znaczna część młodych ludzi, z powodu braku pracy opuszcza Ostrów Mazowiecką. Osiedlają się w innych miejscowościach. Niech tam zapiszą się do parafii. O przynależności do parafii świadczy miejsce zamieszkania.

15. Raz jeszcze dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na potrzeby kościoła, jak i na kolędę. Dziękujemy także za znaki gościnności w proponowanej kawie, herbacie czy posiłku. Ofiary złożone na kościół są wykorzystywane aktualnie w remoncie pomieszczeń w piwnicy w domu parafialnym. Gdy przyjdzie wiosna i lato będziemy kończyć remont zwieńczenia parkanu wokół kościoła. W czasie wizyty duszpasterskiej każda rodzina otrzymała kalendarz parafialny. Jeśli ktoś, przez naszą nieuwagę, nie otrzymał kalendarza, albo pragnie komuś go sprezentować, to można jeszcze w zakrystii taki kalendarz otrzymać.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Glosie Katolickim m.in. o rodzinie i domowym kościele – „Rodzina arką Noego dla świata”, „Miłość dojrzała i prawdziwa”; o niebezpieczeństwach i moralnym złu pigułki „dzień po”: „Pigułka dzień po lek czy trucizna?

V NIEDZIELA ZWYKŁA, 8.02.2015r. Ogłoszenia

1. W środę 11 lutego obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Panu Bogu polecamy wszystkich chorych i cierpiących. Msza św. o godz. 7.00 i 18.00.

2. W sobotę 14 lutego Święto św. Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa Patronów Europy. Módlmy się by nasz kontynent nie zatracił swego chrześcijańskiego dziedzictwa.

3. W dniu 14 lutego także wspomnienie św. Walentego patrona od padaczki i chorób nerwowych. Doznaje On także czci jako patron zakochanych.

4. W środę 11 lutego o godz. 19.00 w Sali Kinowej „Ostrovia”, ul. 11 listopada 5, odbędzie się Debata Walentynkowa: „Kochać czy pożądać, afera o sex ?”. Zapraszamy szczególne młodzież i nie tylko młodzież. Plakat w gablocie.

5. W wakacje w dniach 16 – 25 lipca organizujemy w Białym Dunajcu obóz formacyjno – wypoczynkowy dla młodzieży. Planowane pielgrzymki i zwiedzanie Wadowic i Ludźmierza. Koszt 650 zł. Informacje i zapisy u ks. Pawła.

6. Biuro Radia Maryja będzie udzielać bezinteresownie pomocy emerytom i rencistom przy wypełnianiu PIT 37 z przekazaniem 1% dla „Caritas Bliźnim”, „Radio Nadzieja” lub „Fundacja Nasza Przyszłość”. Pomoc można zyskać w drugą, trzecią i czwartą niedzielę miesiąca w biurze Radia Maryja w godz. 16.30 – 17.30, lub pod telefonami: Zofia – 297462767, Dorota – 667236885, Wiesława – 536605369. Pomoc do dnia 30 kwietnia. Szczegóły w gablocie.

7. W tym tygodniu we wtorek kończymy wizyty duszpasterskie rodzin – kolędę. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć księdza w wyznaczonym dniu prosimy o zgłoszenie i ustalenie terminu wizyty duszpasterskiej.

8. W poniedziałek 16 lutego po Mszy św. o godz. 18:00 w sali parafialnej spotkanie katechetów - obecność obowiązkowa.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Glosie Katolickim m.in. o „Sakramencie chorych” o chorobie rakowej „Cichy zabójca” – wywiad z doktorem medycyny, o rotmistrzu Witoldzie Pileckim: „Ostatni Rycerz Rzeczypospolitej”, prawnik zaś wyjaśnia sprawy darowizn i podatku od nich.

Kolęda 8 -10.02. 2015 r.

Niedziela 8 lutego, - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 2, 2A i 2D (3 ks.)

Poniedziałek 9 lutego, - godz. 15.00- ul. Lubiejewska bloki nr 21, 21A, 21B, 21C, 21D, 21E, 21F (4 ks.)

Wtorek 10 lutego - godz. 15.00 - ul. Sportowa (domy prywatne)

- godz. 15,30 - ul Sportowa bloki 23 i 25 (3 ks).

- godz. 15.00 - ul. Warchalskiego blok nr 2B (1 ks.)

W tym tygodniu kończymy wizyty duszpasterskie rodzin – kolędę.

Jeśli ktoś nie mógł przyjąć księdza w wyznaczonym dniu prosimy o zgłoszenie i ustalenie terminu wizyty duszpasterskiej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 4 Niedziela Zwykła, 01.02.2015

1. W poniedziałek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane tradycyjnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w godzinach: 6.30; 7.00; 11.00; i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – Odnowy w Duchu Świętym. W Święto Ofiarowania Pańskiego poświęcamy świece zwane gromnicami. Płonąca świeca oznacza – Chrystusa – „Światłość Świata”. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła i w zakrystii możemy nabyć świece.

2. Święto Ofiarowania Pańskiego - jest to dzień życia konsekrowanego. Modlimy się za tych, którzy radykalnie – w zakonach, jak i w innych formach życia konsekrowanego służą Bogu. Modlimy się też o nowe powołania zakonne, jak również do instytutów świeckich życia konsekrowanego. Dziękujemy Bogu za posługę Sióstr Terezjanek w naszej parafii. Taca w tym dniu przeznaczona jest na klasztory klauzurowe.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy byli zaangażowani w przygotowanie żłóbka: min. Księdzu Stanisławowi z grupą pomagających, Panu Waldemarowi Brzostkowi z ekipą: Dziękujemy Siostrom Zakonnym na czele z Siostrą Gabrielą i wszystkim, którzy włączyli się w sprzątanie i dekorację kościoła.

4. We wtorek żłóbek zostanie rozebrany. Dzisiaj i jutro możemy bliżej podejść do figurki Jezusa w żłóbku, by kontemplować dziecię Jezus i uczyć się o Niego, jak w życiu stawać się Dzieckiem Bożym.

5. Msza św. ze wspomnienia św. Błażeja – we wtorek 3 lutego. Po Mszach świętych błogosławieństwo św. Błażeja. Przez jego wstawiennictwo chorzy na gardło proszą o łaskę uzdrowienia.

6. W tym tygodniu: - Pierwszy Czwartek miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu: - Pierwszy Piątek miesiąca – Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00., po nich nabożeństwo. - Pierwsza Sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00 i 18.00. Po nich nabożeństwo. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Rodzinę Radia Maryja.

8. Dzisiaj 1 niedziela lutego od godz. 15.00 – 16.00 czuwanie modlitewne przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Koła Żywego Różańca przy tej Wspólnocie. Zapraszamy.

9. Ostrowskie grupy Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które pomagają doświadczyć osobistego spotkania z Jezusem i otworzyć się na działanie i dary Ducha Świętego. Pierwsze, z ośmiu spotkań, rozpocznie się środę 4 lutego, Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Turbaczewski z Grajewa wraz z grupą osób świeckich. Więcej informacji na plakacie w gablocie, stronie internetowej parafii oraz na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

10. W środę 11 lutego o godz. 19.00 w Sali Kinowej „Ostrovia”, ul. 11 listopada 5, odbędzie się Debata Walentynkowa: „Kochać czy pożądać, afera o sex ?”. Zapraszamy szczególne młodzież i nie tylko młodzież. Plakat w gablocie. 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim artykuły o znaczeniu życia konsekrowanego dla współczesnego świata: „Bogactwo Kościoła” – wywiad z ks. Krzysztofem Chodkowskim – diecezjalnym referentem ds. życia konsekrowanego; „Piękny świat – spróbuj go poznać”- o życiu zakonnym mówią Siostry Terezjanki posługujące w naszej parafii: s. Nikodema i s. Aneta. O ludobójstwie II wojny światowej: „Biała Mgła z Auschwitz”.

Kolęda 1.02. – 10.02. 2014 r.

Niedziela 1 lutego - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 8 (2 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Kościuszki 19, 21 (1 ks.)

Poniedziałek 2 lutego - godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 48 i 50 (3 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Lubiejewska 6A (1ks.)

Wtorek 3 lutego - godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 42, 42A, 42B i 42 E (3 ks.)

- godz. 15.00 ul. Widnichowska 20A (1ks.)

Środa 4 lutego - godz. 15.00 – ul. Widnichowska bloki nr 5A, 7 i 9 (3 ks.)

- godz. 15.00 ul. Widnichowska 3 (1 ks.)

Czwartek 5 lutego - godz. 15.00 - bloki w Starym Lubiejewie (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 20 (za Stokrotką) (1 ks.) - godz. 15.00 - ul. Kilińskiego bloki nr 1 i 3 (1 ks.)

Piątek 6 lutego, - godz.15.00 – ul. Kilińskiego blok nr 2 (3 ks.)

Sobota 7 lutego, - godz.9.00 Widnichowska bloki nr 15, 19, 21, 20 i 24 (4 ks.)

Niedziela 8 lutego, - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 2, 2A i 2D (3 ks.)

Poniedziałek 9 lutego, - godz. 15.00- ul. Lubiejewska bloki nr 21, 21A, 21B, 21C, 21D, 21E, 21F (4 ks.)

Wtorek 10 lutego - godz. 9.00 ul. Sportowa (domy prywatne) i bloki 23 i 25 (3 ks).

- godz. 15.00 - ul. Warchalskiego blok nr 2B (1 ks.)

Ogłoszenia III Niedziela Zwykła, 25.01.2015 r.

1. W środę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu patrona teologów i uczelni katolickich.

2. W piątek 30 stycznia o godz. 16.00 w naszym kościele uroczysta Msza św. z okazji 50 rocznicy działalności Zakładu Gospodarki Komunalnej w mieście Ostrów Mazowiecka. Wyrażamy wdzięczność pracownikom Gospodarki Komunalnej za ich służbę i pracę na rzecz miasta i mieszkańców. Modlimy się o rozwój tak ważnego dla miasta przedsiębiorstwa.

3. W sobotę po 31 stycznia, po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej spotkanie zelatorów i członków Kół Żywego Różańca i Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus - modlitwy za kapłanów.

4. Na początku wakacji w dniach 27.06.- 6.07. nasza parafia organizuje obóz religijno – wypoczynkowy dla młodzieży we Włoszech w miejscowości Cesenatico. Koszt 1320 zł. Przy zapisie dokonujemy I wpłaty – 320 zł. Więcej informacji na plakacie w gablocie, na stronie internetowej parafii i u ks. Stanisława.

5. W dniach 27 maja – 2 czerwca planowana jest samolotowa pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Koszt 3300 zł. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Zapisy u ks. Stanisława.

6. Ostrowskie grupy Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które pomagają doświadczyć osobistego spotkania z Jezusem i otworzyć się na działanie i dary Ducha Świętego. Pierwsze, z ośmiu spotkań, rozpocznie się środę 4 lutego, Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Turbaczewski z Grajewa wraz z grupą osób świeckich. Więcej informacji na plakacie w gablocie, stronie internetowej parafii oraz na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

7. W poniedziałek 26 stycznia od godz. 13.00 w przychodni lekarskiej „Zdrowie” przy ul. Radwańskiego 34 odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych, USG tarczycy i echo serca. Koszt jednego badania - 55 zł. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie w gablocie. Tam też numer telefonu do rejestracji. Badanie przeprowadza Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej INTER-MED z Poznania.

8. Dzisiaj w zakrystii można nabyć świece do poświęcenia w Święto Matki Bożej Gromnicznej – 2 lutego.

9. Trwa Rok Życia Konsekrowanego. W modlitwach pamiętajmy o osobach konsekrowanych zarówno zakonnych jak i w instytutach świeckich. W Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego w dzień Życia Konsekrowanego w sposób szczególny pamiętać będziemy o tych, którzy ślubowali życie według rad ewangelicznych.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Głosie katolickim” znajdziemy min. ciekawe artykuły dotyczące ważnego zagadnienia dla życia – transplantacji: „Szansa na drugie życie”, „Transplantacja dzisiaj w ocenie bioetyki”, „Transplantologia w pojęciu laika”.

Kolęda 25.01 – 3.02.2015 r.

Niedziela 25 stycznia - godz. 15.00 – ul. Widnichowska bloki nr 3A i 5 (3 ks.)

Poniedziałek 26 stycznia - godz.15.00 - ul. Widnichowska 1A (2 ks.)

Wtorek 27 stycznia, - godz.15.00 – Reymonta, Wójtowska, Sienkiewicza, , (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 38D (1 ks.)

Środa 28 stycznia, - godz. 15.00ul. Kościuszki bloki nr 38, 38A (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Lubiejewska 6 (1 ks.)

Czwartek 29 stycznia - godz. 15.00 - ul. Armii Krajowej bloki nr 6A i Kościuszki 38 C (1 ks.)

- godz. 15. 00 - ul. Armii Krajowej 4,6 (1 ks.)

Piątek 30 stycznia - godz. 15.00 - ul. Widnichowska 23 (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. 3 Maja blok nr 48A (1 ks.)

Sobota 31 stycznia - godz. 9.00 – ul. Ks. Sobotki blok nr 4 oraz 3 Maja bloki nr 5,7 i 9 (2 ks.)

Niedziela 1 lutego - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska nr 8 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki 19, 21 (1 ks.)

Poniedziałek 2 lutego - godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 48 i 50 (3 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Lubiejewska 6 A (1ks).

Wtorek 3 lutego - godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 42, 42A, 42B i 42 E (3 ks.) godz. 15.00 - ul. Widnichowska 20A (1ks.)

Ogłoszenia II Niedziela Zwykła, 18.01.2015 r.

1. Do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W historii nastąpiły podziały w Chrystusowym Kościele. W tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan przypominamy prośbę Jezusa: „aby wszyscy byli jedni”. Modlimy się o powrót do utraconej przez grzech jedności. Hasło tegorocznego Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan brzmi: „Jezus rzekł do Samarytanki: Daj mi pić”.

2. W środę 21 stycznia Dzień Babci, a w czwartek 22 stycznia Dzień Dziadka. Dziadkom i Babciom wyraźmy wdzięczność poprzez modlitwę, obecność z nimi, pomoc, życzliwe słowo.

3. Na początku wakacji w dniach 27.06.- 6.07. nasza parafia organizuje obóz religijno – wypoczynkowy dla młodzieży we Włoszech w miejscowości Cesenatico. Koszt 1320 zł. Przy zapisie dokonujemy I wpłaty – 320 zł. Więcej informacji na plakacie w gablocie, na stronie internetowej parafii i u ks. Stanisława.

4. W dniach 27 maja – 2 czerwca planowana jest samolotowa pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Koszt 3300 zł. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Zapisy u ks. Stanisława.

5. Ostrowskie grupy Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które pomagają doświadczyć osobistego spotkania z Jezusem i otworzyć się na działanie i dary Ducha Świętego. Pierwsze, z ośmiu spotkań, rozpocznie się środę 4 lutego, Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Turbaczewski z Grajewa wraz z grupą osób świeckich. Więcej informacji na plakacie w gablocie, stronie internetowej parafii oraz na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

6. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2014 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie naszej diecezji kościelną organizacją pożytku publicznego jest „CARITAS BLŹNIM”. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% na „CARITAS BLŹNIM”. Otrzymane środki będą przeznaczone na dożywianie ubogich, leczenie chorych, wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin, opiekę nad bezdomnymi. Nr KRS na plakacie w gablocie, na stronie internetowej „Caritas Łomża” i na tegorocznych obrazkach kolędowych, tych z logo Caritas.

7. W poniedziałek 26 stycznia od godz. 13.00 w Przychodni lekarskiej „Zdrowie” przy ul. Radwańskiego 34 odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych, USG tarczycy i echo Seca. Koszt jednego badani - 55 zł. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie w gablocie. Tam też numer telefonu do rejestracji. Badanie przeprowadza Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej INTER-MED z Poznania.

8. Dzisiaj w zakrystii można nabyć świece do poświęcenia w święto Matki Bożej Gromnicznej – 2 lutego.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Głosie katolickim” znajdziemy min. bardzo ciekawe artykuły dotyczące wyznań chrześcijańskich i ekumenizmu : „Jedność chrześcijan”, „Łączy nas Chrystus”, „Ekumenizm widziany z Watykanu”. Są też porady prawnika dotyczące darowizn.

Kolęda 18.01.2015 r. - 27.01.2015 r.

Niedziela 18 stycznia, - godz.15.00 – ul. Lipowa bloki nr 2, 6, 8, 10, 12 i 14 (3 ks.)

Poniedziałek 19 styczeń - godz. 15.00 – blok nad Urzędem Skarbowym (1 ks.) - godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 46 (1 ks.)

Wtorek 20 stycznia, - godz. 15.00 ul. Lipowa bloki nr 16 i 18 (2 ks.)

Środa 21 stycznia - godz. 15.00 - ul. Lubiejewska bloki nr 2B i 2C (2 ks.)

Czwartek 22 stycznia - godz. 15.00 - ul. Piękna, Zapolskiej, Emilii Plater, Kmicica, Kraszewskiego i Żeromskiego (2 ks.)

Piątek 23 stycznia, - godz. 15.00 - ul. Widnichowska bloki nr 11,13 i 17 (2 ks.)

Sobota 24 stycznia - godz. 9.00 - ul. Szkolona z blokiem nr 13 (2 ks.)

- godz. 9.00 - ul. Dubois blok nr 6 i ul. Kościuszki(domy prywatne) (1 ks)

Niedziela 25 stycznia - godz. 15.00 – ul. Widnichowska bloki nr 3A i 5 (3 ks.)

Poniedziałek 26 stycznia - godz. 15.00 - Widnichowska 1A (2 ks.)

Wtorek 27 stycznia, - godz.15.00 - Sienkiewicza, Wójtowska, Reymonta (1 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 38D (1 ks.)

Ogłoszenia Uroczystość Chrztu Pańskiego , 11.01.2015 r.

1. Dzisiaj kończy się Okres Bożego Narodzenia, a zaczyna się Okres Zwykły. Jednak, zgodnie z Tradycją, do Święta Matki Bożej Gromnicznej będziemy śpiewać kolędy na przemian z innymi pieśniami liturgicznymi.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 Dzieci Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus – misji modlitwy za kapłanów zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i babciami na wspólne kolędowanie połączone z inscenizacją misyjną Małych kolędników Misyjnych.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 - ok. godz. 17.00 na plebani spotkanie opłatkowe Lektorów Dorosłych.

4. Pan Tomasza Mroczkowski – prawnik będzie udzielał nieodpłatnie porad prawnych w ramach Parafialnej Poradni Prawnej. Najbliższe spotkanie we wtorek 13 stycznia w godz. 15.00 – 16.30 w Domu Parafialnym (w Sali Poradnictwa Rodzinnego).

5. W piątek dnia 16 stycznia o godz. 19.00 w Zespole Szkół Publicznych w Komorowie, ul. Mazowiecka 81 odbędzie się „Wieczór kolęd”. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

6. Na początku wakacji w dniach 27.06.- 6.07. nasza parafia organizuje dla młodzieży obóz religijno – wypoczynkowy dla młodzieży we Włoszech w miejscowości Cesenatico. Koszt 1320 zł. Przy zapisie dokonujemy I wpłaty – 320 zł. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i u ks. Stanisława.

7. W dniach 27 maja – 2 czerwca planowana jest samolotowa pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Koszt 3300 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Stanisława.

8. Firma INTRA Diagnostyka Słuchu w dniu 15 stycznia 2015 r. (czwartek), przeprowadzi bezpłatne badania słuchu od godz. 9.00 w Powiatowej Przychodni Zdrowia w Ostrowi Maz. ul. Okrzei 8. Zapisy w Przychodni. Tel. 29 74 620 16. Komunikat w gablocie.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Głosie katolickim m.in. kolędzie: „Idzie ksiądz po kolędzie”, „Kolęda w Szkocji”, „Z historii naszego kolędowania”. Jest też reportaż bezalkoholowego balu Sylwestrowego w Ostrowi Mazowieckiej: „Dobra zabawa na trzeźwo”

Kolęda 11.01.- 201.01 2015 r

Niedziela 11 stycznia, godz. 15.00 - ul. Mieczkowskiego, Waryńskiego, Piłata (należąca do naszej parafii) (1 ks.) godz. 15.00 - ul. Batorego z blokami nr 11, 15 i 17 (2 ks.)

Poniedziałek 12 stycznia, godz.15.00 – ul . Piłsudskiego (2 ks.)

godz.15.00 – ul. Grota Roweckiego i blok nr 7 (1 ks.)

Wtorek 13 stycznia,- godz. 15.00 - ul. Orzeszkowej bloki nr 7,7A,7B,7C (3 ks.)

godz. 15.00 - ul. Prusa i blok nr 3 na ul. Prusa (1 ks.)

Środa 14 stycznia godz. 15.00 – ul. 3 Maja bloki nr 40, 52A (2 ks.)

godz. 15.00 – ul. 3 Maja blok nr 52 i 64 (1 ks.) godz. 15.00 – ul. 3 Maja blok nr 48 (1ks.)

Czwartek 15 stycznia, godz. 15.00 - ul. Partyzantów bloki nr 3, 5, 7 i 9 (2 ks.)

godz. 15.00 - ul. Warchalskiego bloki nr 2, 2A i 4 (2 ks.)

Piątek 16 stycznia, godz. 15.00 - ul. Kościuszki bloki nr 42C (2 ks.), 42D i 44 (2 ks.)

Sobota 17 stycznia, godz. 9.00 – ul. Rubinkowskiego, Duboisa (strona północna), ul. Rytla, Kwiatów Polskich, (2 ks.) godz. 9.00 - Lipowa (domy prywatne), Nowa, Sudoła i Widnichowska (domy prywatne) Kolarska (domy prywatne) (1 ks.) godz. 9.00 - ul. Kolarska bloki 21,21A, 21B, 25), (1 ks.)

Niedziela 18 stycznia, godz.15.00 – ul. Lipowa bloki nr 2, 6, 8, 10, 12 i 14 (3 ks.)

Poniedziałek 19 styczenia, godz. 15.00 – blok nad Urzędem Skarbowym (1 ks.)

godz. 15.00 - ul. Kościuszki blok nr 46 (1 ks.)

Wtorek 20 stycznia, godz. 15.00 – ul. Lipowa bloki nr 16 i 18 (2 ks.)

Wyjazd na narty

Całusdla dzieci od klasy IV i młodzieży do Klasy II szkoły średniej Puszcza oczko

Termin: 25-31 stycznia (2 tydz. Ferii)

Miejsce: Zakopane "Świerk" http://biurotatry.com.pl

W trakcie pobytu w górach: zapewniona opieka instruktorów, możliwość nauki jazdy na nartach, mieszkamy ok. 5 minut od Krupówek, ponadto planujemy odwiedzić Łagiewniki, Kraków;

- wyjazd na termy do Białki Tatrzańskiej;

- ponadto codzienna Eucharystia i wspólna modlitwa oraz gry i zabawy pod opieką animatorów.

Koszt - 680 zł. - obejmuje: przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie (3 posiłki dziennie), ubezpieczenie, opłacenie instruktorów, wynajęcie sprzętu, bilety wstępu na termy oraz jeśli pozwolą środki to częściowo karnety na zjazdy;)

Zapisy - ks. Stanisław tel. 66 40 13 742

Ogłoszenia parafialne 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 4 stycznia 2015 r.

1. We wtorek 6 I 2015 r. Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. tak jak w każdą niedzielę: 7.00; 9.00; 11.00; 12.30;16.00; 18.00. Błogosławienie kredy i kadzidła na każdej Mszy św.

2. Trwa ogólnopolska akcja pomocy dzieciom z krajów misyjnych Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Dnia 6 stycznia po Mszy św. o godz. 12.30 wyruszą Mali kolędnicy Misyjni z naszej parafii. Prosimy o otwarcie drzwi domów i życzliwe przyjęcie kolędników.

3. Taca dniu 6 stycznia przeznaczona jest na misje święte.

4. Dzisiaj o godz. 15.00 w Sali widowiskowo-kinowej MDK ul. 11 Listopada 5 odbędzie się Noworoczny Koncert Jubileuszowy Młodzieżowej Orkiestry Dętej

5. We wtorek 6 I 2015 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 12.30 na placu przed kościołem Uliczne Jasełka Kompanii Teatru Ulicznego „Prawdziwy Kot” – widowisko plenerowe z dużymi 5-metrowymi marionetkami. Zaś po Mszy św. o godz. 16.00 (ok. 17.00) koncert kolęd w wykonaniu uczniów LO im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Zapraszamy.

6. Doroczne rejonowe spotkanie Nauczycieli z Księdzem Biskupem w czwartek 8 stycznia. O godz. 18.00 Msza św. w Kościele, później spotkanie w auli Zespołu Szkół Publicznych nr 1, im. Papieża Jana Pawła II ul. Grota Roweckiego 6 .

7. Dekanalne Centrum Przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. zaprasza młodzież na spotkanie 9 stycznia. O godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. spotkanie modlitewne. 8. Dnia 11 stycznia po Mszy św. o godz. 12.30 Dzieci Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus – misji modlitwy za kapłanów zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i babciami na wspólne kolędowanie połączone z inscenizacją misyjną Małych kolędników Misyjnych.

9. Pan Tomasza Mroczkowski – prawnik będzie udzielał nieodpłatnie porad prawnych w ramach Parafialnej Poradni Prawnej. Najbliższe spotkanie we wtorek 13 stycznia w godz. 15.00 – 16.30 w Domu Parafialnym (w Sali Poradnictwa Rodzinnego).

10. Firma INTRA Diagnostyka Słuchu w dniu 15 stycznia 2015 r. (czwartek), przeprowadzi bezpłatne badania słuchu od godz. 9.00 w Powiatowej Przychodni Zdrowia w Ostrowi Maz. ul. Okrzei 8. Zapisy w Przychodni. Tel. 29 74 620 16. Komunikat w gablocie.

11. Dzisiaj odbędzie się czuwanie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie po Mszy św. o godz. 12.30 do godz.16.00. prowadzone przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej oraz Koło Różańcowego przy Wspólnocie. Zapraszamy.

12. W niedzielę 11-go stycznia, po Mszy św. o godz. 16.00 - ok. godz. 17.00 na plebani spotkanie opłatkowe Lektorów Dorosłych.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Głosie Katolickim – podsumowanie minionego roku : „Kościół łomżyński w 2014 r.” „To był rok…” „Z dumą wstecz, z nadzieja przed siebie”. Ciekawe fotografie z ubiegłego roku.

Kolęda 4.01.- 13.01.2015 r.

Niedziela 4 stycznia - godz.15.00 – ul. Wschodnia i Wiaduktowa ( 1 ks.)

- godz.15.00 – ul. Wiosenna , Sadowa, Wiatraczna i Młyńska (2 ks.)

Poniedziałek 5 stycznia - godz.15.00-ul. Armii Krajowej(domy prywatne) (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Moniuszki i Fałata (1 ks.) - godz.15.00 – ul. Pocztowa z blokiem (1 ks.)

Wtorek 6 stycznia - godz.15.00 – ul. Księżnej Anny Mazowieckiej bloki nr 2 i 4 (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Tysiąclecia i Konopnickiej (1 ks.)

Środa 7 stycznia - godz.15.00 – ul. Gołębia, Ptasia, Chabrowa, Złotych Kłosów (2 ks.)

- godz. 15.00 – ul. Malczewskiego i Chełmońskiego (1 ks.) - godz. 15.00 – ul. 3 Maja (domy prywatne) (1 ks.)

Czwartek 8 stycznia - godz.15.00 – ul. Kościuszki blok nr 38B (4 ks.)

Piątek 9 stycznia, - godz. 15.00 – ul. Wyspiańskiego, Działkowa, Cmentarna i Orzeszkowej (domy prywatne) (2 ks.) - godz.15.00 – ul. 11 Listopada z blokami (2 ks.)

Sobota 10 stycznia, - godz. 9.00 - ul. Wyczółkowskiego, Sielska (należąca do naszej parafii) i Zwycięstwa (1 ks.) - godz. 9.00 – ul. Kossaka, Gerymskiego i Noakowskiego (1 ks.)

- godz. 9.00 – ul. Korczaka i Sikorskiego (jeden ks. od miasta, drugi od torów) (2 ks.)

Niedziela 11 stycznia - godz. 15.00 - ul. Mieczkowskiego, Waryńskiego, Piłata (należąca do naszej parafii) (1ks.) - godz. 15.00 - ul. Batorego z blokami nr 11, 15 i 17 (2 ks.)

Poniedziałek 12 stycznia, - godz.15.00 – ul . Piłsudskiego (2 ks.)

- godz.15.00 – ul. Grota Roweckiego i blok nr 7 (1 ks.)

Wtorek 13 stycznia, - godz. 15.00 - ul. Orzeszkowej bloki nr 7, 7A, 7B i 7C (3 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Prusa i blok nr 3 na ul. Prusa (1 ks.)

Nowy 2015 r. Ogłoszenia

1. Dzisiaj początek Roku Kalendarzowego. My duszpasterze składamy wam Drodzy Parafianie i Goście serdeczne życzenia na 2015 r. Życzymy wam „Błogosławionego Nowego Roku” – obfitego w Bożą łaskę. Niech umacnia się w Was wiara, nich w sercach, rodzinach, społecznościach lokalnych rozkwita miłość. Nadzieja zaś niech nikogo nie opuszcza. Życzymy dobrego – mądrego wykorzystania czasu – wspaniałego daru Stwórcy. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Matki Bożej – Bogarodzicy. Niech ona – najlepsza Matka uczy nas zawierzenia Bogu i ewangelicznej służby innym.

2. Dzisiaj Dzień Pokoju. Ojciec Święty Franciszek wystosował „Orędzie noworoczne pokoju” zatytułowane: «Już nie niewolnicy, lecz bracia”. Ojciec Święty porusza problem współczesnego niewolnictwa - pisze m.in.: „Globalizacja obojętności, która dziś jest ciężarem w życiu tak wielu sióstr i braci, wzywa nas, byśmy stali się budowniczymi globalizacji solidarności i braterstwa, która będzie mogła przywrócić im nadzieję i sprawić, by z odwagą na nowo wyruszyli w drogę przez problemy naszych czasów i nowe perspektywy, jakie niesie ona z sobą, a Bóg składa w nasze ręce”. Bądźmy Bożymi narzędziami pokoju w rodzinie, naszej miejscowości, ojczyźnie i świecie.

3. Dzisiaj Msze św. będą sprawowane w godzinach: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Od dzisiaj Msza św. popołudniowa niedzielna i świąteczna przeniesiona z godz. 15.00 na 16.00 .

4. Dzisiaj Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu - 2 stycznia Pierwszy Piątek miesiąca i 3 - stycznia Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwo po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. W Pierwszą Sobotę po nabożeństwie wieczornym adoracja NS Rodziny Radia Maryja.

7. W niedzielę 4 stycznia o godz. 15.00 w Sali widowiskowo-kinowej MDK ul. 11 Listopada 5 odbędzie się Noworoczny Koncert Jubileuszowy Młodzieżowej Orkiestry Dętej

8. W Niedzielę 4 stycznia Adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej oraz Koła Żywego Różańca przy Wspólnocie, po Mszy św. o godz. 12.30 do Mszy św. o godz. 16.00.

9. We wtorek 6 I 2015 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 12.30 na placu przed kościołem jasełka – widowisko plenerowe z dużymi 5-metrowymi marionetkami. Zaś po Mszy św. o godz. 16.00 koncert kolęd w wykonaniu uczniów LO im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Zapraszamy.

10. Doroczne rejonowe spotkanie Nauczycieli z Księdzem Biskupem w czwartek 8 stycznia. O godz. 18.00 Msza św. w Kościele, później spotkanie w auli Zespołu Szkół Publicznych nr 1, im. Papieża Jana Pawła II ul. Grota Roweckiego 6 .

11. Są jeszcze wolne miejsca na zimowy wyjazd dzieci i młodzieży na narty do Zakopanego. Zapisy u ks. Stanisława.

12. W niedzielę 11-go stycznia, po Mszy św. o godz. 16.00 - ok. godz. 17.00 na plebani spotkanie opłatkowe Lektorów Dorosłych.

Porządek kolędy:

Piątek 2 stycznia, - godz. 9.00 – Lubiejewo Stare (3 ks.)

- godz. 9.00 - Lubiejewo Nowe (1 ks.)

Sobota 3 stycznia, godz. 9.00 – Stacja, ul. Stacyjna (należąca do naszej parafii), ul. Lubiejewska (przy Stacji),ul. Borowa, Wesoła, Wodna, Pasażerska, Torowa, Żale i ul. Fabryczna (3 ks.)

godz. 9.00 – ul. Widnichowska blok nr 1 (1 ks.)

Niedziela 4 stycznia - godz.15.00 – ul. Wschodnia i Wiaduktowa ( 1 ks.)

godz.15.00 ul. Wiosenna , Sadowa, Wiatraczna i Młyńska (2 ks.)

Poniedziałek 5 stycznia, – godz.15.00 – ul. Armii Krajowej (domy prywatne) (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Moniuszki i Fałata (1 ks.) - godz.15.00 – ul. Pocztowa z blokiem (1 ks.)

Wtorek 6 stycznia- godz.15.00 –ul. Księżnej Anny Mazowieckiej bloki nr 2 i 4 (2 ks.)

godz. 15.00 - ul. Tysiąclecia i Konopnickiej (1 ks.)

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Świętej Rodziny, 28.12.2014 r.

1. Dzisiaj 28 grudnia, w oktawie Bożego Narodzenia – Święto Świętej Rodziny. Módlmy się, aby małżeństwa w naszej parafii żyły w zobowiązaniach wypływających z Przymierza Małżeńskiego. Prośmy Świętą Rodzinę, aby pomogła podjąć decyzję zwarcia sakramentalnego małżeństwa dla tych związków, które nie mają przeszkód, aby taki związek sakramentalny zawrzeć.

2. W środę 31 grudnia zakończenie „Starego Roku”. Po Mszy św. o godzinie 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za otrzymane łaski w minionym roku.

3. W czwartek rozpoczynamy Nowy 2014 Rok. Jest to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w godzinach: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.. Od 1 stycznia Msza św. popołudniowa niedzielna i świąteczna przeniesiona z godz. 15.00 na 16.00 . Nie ma Mszy św. w kaplicach. Jest to też Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. O godz. 18.00.

4. W tym tygodniu - 2 stycznia Pierwszy Piątek miesiąca i 3 - stycznia Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwo po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00. W Pierwszą Sobotę po nabożeństwie adoracja NS Rodziny Radia Maryja.

5. We wtorek 30 grudnia o godz. 17.00 w Kościele Garnizonowym w Komorowie odbedzie się koncert kolęd w wykonaniu Scholi Cantorum Misericordis Christi. Organizatorzy zapraszają serdecznie.

6. We wtorek 6 I 2013 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 12.30 na placu przed kościołem jasełka – widowisko plenerowe z dużymi 5-metrowymi marionetkami. Zaś po Mszy św. o godz. 16.00 koncert kolęd w wykonaniu uczniów LO im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Zapraszamy.

7. Doroczne rejonowe spotkanie Nauczycieli z Księdzem Biskupem w czwartek 8 stycznia. O godz. 18.00 Msza św. w Kościele, później spotkanie w auli Zespołu Szkół Publicznych nr 1, im. Papieża Jana Pawła II ul. Grota Roweckiego 6 .

8. Są jeszcze wolne miejsca na zimowy wyjazd dzieci i młodzieży na narty do Zakopanego. Zapisy u ks. Stanisława.

PORZĄDEK KOLĘDY 28 .12. 2014 – 6 . 01. 2015

Niedziela 28 grudnia ,godz. 15.00 – ul. Lubiejewska (domy prywatne od ul. Sikorskiego do stacji i od mleczarni), ul. Najmoły, Pawłowskiej (2 ks.

godz. 15.00 - ul. Zakrzewskiego, Bohaterów Pecynki i Bowidu (1 ks.)

Poniedziałek 29 grudnia, godz. 15.00 - ul. Północna i Zachodnia (1 ks.) -

godz.15.00 – ul. Wileńska (2 ks.)

Wtorek 30 grudnia godz. 9.00 – Prosienica (2 ks.)

godz. 9:00 - Budy Grudzie (1 ks.)

godz. 9:00 - Guty Bujno (1 ks.)

Piątek 2 stycznia, - godz. 9.00 – Lubiejewo Stare (3 ks.)

- godz. 9.00 - Lubiejewo Nowe (1 ks.)

Sobota 3 stycznia, godz. 9.00 – Stacja, ul. Stacyjna (należąca do naszej parafii), ul. Lubiejewska (przy Stacji),ul. Borowa, Wesoła, Wodna, Pasażerska, Torowa, Żale i ul. Fabryczna (3 ks.)

godz. 9.00 – ul. Widnichowska blok nr 1 (1 ks.)

Niedziela 4 stycznia - godz.15.00 – ul. Wschodnia i Wiaduktowa ( 1 ks.)

godz.15.00 ul. Wiosenna , Sadowa, Wiatraczna i Młyńska (2 ks.)

Poniedziałek 5 stycznia, – godz.15.00 – ul. Armii Krajowej (domy prywatne) (2 ks.)

- godz. 15.00 - ul. Moniuszki i Fałata (1 ks.) - godz.15.00 – ul. Pocztowa z blokiem (1 ks.)

Wtorek 6 stycznia- godz.15.00 –ul. Księżnej Anny Mazowieckiej bloki nr 2 i 4 (2 ks.)

godz. 15.00 - ul. Tysiąclecia i Konopnickiej (1 ks.)

Ogłoszenia parafialne, Uroczystość Bożego Narodzenia, 25.XII.2014

1. Przeżywamy Święta Bożego Narodzenia, my kapłani posługujący w tej parafii, wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia: otwarcia serc na miłość Jezusa narodzonego w Betlejem. On zaś niech obdarza obficie pokojem i wszelkim dobrem. Życzymy radosnego przeżywania świąt w zgodzie, pojednaniu, wzajemnym zrozumieniu. Pamiętamy o samotnych, cierpiących, chorych. Życzymy, by doświadczyli nadziei i pomocy od bliźnich.

2. Życzenia na Boże Narodzenie przesłał Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski: Wraz z narodzeniem Jezusa Chrystusa na świecie zagościła miłość zdolna wszystko przemienić… Niech Jego Słowo oświeca Waszą drogę! Niech jego Chleb podtrzymuje codzienny trud Waszego pielgrzymowania w Nowym 2015 roku.” –Życzenia przesłał także w imieniu wspólnoty seminaryjnej – Rektor WSD ks. dr Jarosław Kotowski.

3. Dzisiaj i jutro Msze św. są sprawowane w następujących godzinach: 7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 18.00. nie ma Mszy św. o godz. 15.00.

4. Od 1 stycznia 2015 r. Msza św. popołudniowa w niedzielę nie będzie sprawowana o godz. 15.00 lecz o godz. 16.00.

5. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Jutro taca przeznaczona jest na KUL i cele edukacyjne diecezji.

6. Dnia 28 grudnia w Niedzielę Świętej Rodziny w naszym kościele na Mszy św. o godz. 11.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich złożonych podczas zawierania sakramentu małżeństwa. Prosimy by w czasie tej Mszy św. małżonkowie byli razem.

7. W sobotę 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską tzw. „Kolędę”. Na tę wizytę duszpasterską bądźmy duchowo przygotowani. Będzie wspólna modlitwa, błogosławieństwo mieszkańców i domu. Należy przygotować krzyż, wodę święconą, dobrze by było Pismo Święte. Dzieci i młodzież niech przedstawią zeszyty z katechezy.

8. Osoby, które mieszkają na terenie naszej parafii a jeszcze nie są wpisani do kartoteki parafialnej, niech dokonają zapisu podczas kolędy. Osoby i rodziny, które nie przyjmują księdza po kolędzie od wielu lat nie będą mogły otrzymać zaświadczenia, że są wierzącymi i praktykującym katolikami. Przy pogrzebie takich osób są też kłopoty z ustaleniem czy ta osoba była wierząca i praktykująca, często też mamy trudności z ustaleniem, czy mieszkała na terenie parafii. Prosimy zatem przyjmować kapłana po kolędzie, bo to jest fakt, że dana osoba należy do naszej parafii i ma z nią związek.

9. Prosimy, aby z wiosek pojazd przybył po księdza na godz. 8.30. Z miasta, z dalszych ulic prosimy by pojazd przybył na 14.45, w przypadku gdy kolęda jest po południu. Jeżeli chodzi o ulice bliższe, to serdecznie prosimy aby także zawsze ktoś przyszedł po księdza i po zakończonej kolędzie księdza odprowadzono. W soboty kolęda rozpoczyna się o godz. 9.00. Z miasta prosimy o pojazd na godz. 8.45.

10. Z racji kolędy wierni składają ofiary na potrzeby kościoła jak i na „kolędę”. Prosimy o określenie jaka część ofiary przeznaczona jest na kościół jaka zaś na „kolędę”. Ofiary składane na „kolędę” są wyrazem wdzięczności Księzom z pełnioną posługę.

11. Pragnę zaznaczyć, że dzięki ofiarom parafian wykonano w tym roku wiele prac remontowych i konserwatorskich w kościele, w budynkach parafialnych i na cmentarzu.

12. W tym roku ofiary składane z racji kolędy – na kościół będą przeznaczone m.in. na dalsze remonty i prace przy obiektach parafialnych i na cmentarzu m.in.: dokończenie remontu parkanu przy kościele i wokół posesji, ułożenie kostką następnej alei na nowej części cmentarza, dokończenie inwentaryzacji cmentarza. Za ofiary na rzecz kościoła, jak i złożone na „kolędę” składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. W ferie zimowe w dniach 25-31 stycznia 2015 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Zakopanego na narty dla dzieci i młodzieży. W trakcie będzie prowadzona nauka jazdy na nartach przez instruktorów. Koszt wyjazdu 680 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Stanisława.

PORZĄDEK KOLĘDY do końca 2014 r.

Sobota, 27 grudnia, godz. 9.00 Podborze (3 ks.) godz. 9.00 – Pałapus (1 ks.)

Niedziela, 28 grudnia, godz. 15.00 – ul. Lubiejewska (domy prywatne od ul. Sikorskiego do stacji i od mleczarni), ul. Najmoły, Pawłowskiej (2 ks. godz. 15.00 - ul. Zakrzewskiego, Bohaterów Pecynki i Bowidu (1 ks.)

Poniedziałek, 29 grudnia, godz. 15.00 - ul. Północna i Zachodnia (1 ks.) - godz.15.00 – ul. Wileńska (2 ks.)

Wtorek 30 grudnia, godz. 9.00 – Prosienica (2 ks.) godz. 9:00 - Budy Grudzie (1 ks.) godz. 9:00 - Guty Bujno (1 ks.)

Dnia 31 grudnia i 1 stycznia nie ma kolędy.

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu, 21.XII.2014

1. Adwent dobiega końca. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu.

2. Dnia 23 grudnia – we wtorek od godz. 9.00 odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną. W zakrystii można jeszcze dokonać zapisu chorych.

3. Chrzty dzieci w I dzień Bożego Narodzenia o godz. 11.00. Spisanie akt chrzcielnych w kancelarii Pana Organisty 22 lub 23 grudnia od godz. 16.00. potrzebny jest akt urodzenia dziecka z USC. Przypominamy, że rodzicami chrzestnymi mogą być osoby wierzące i praktykujące, które były u bierzmowania.

4. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek 22 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00.

5. We środę Wieczerza Wigilijna. Tradycyjnie w tym dniu powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. Niech to będzie czas bycia razem w rodzinie, wzajemnego zrozumienia i przebaczenia. We wtorek, w dzień wigilijny nie będzie Mszy św. o godz.18.00. O godz. 23.30 wspólne śpiewanie kolęd w kościele - o godz. 24.00 Pasterka.

6. W pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia Msze św. w godz. 7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.

7. Od 1 stycznia 2015 r. Msza św. popołudniowa w niedzielę nie będzie sprawowana o godz. 15.00 lecz o godz. 16.00.

8. Dnia 28 grudnia w Niedzielę Świętej Rodziny w naszym kościele na Mszy św. o godz. 11.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich złożonych podczas zawierania sakramentu małżeństwa. Prosimy by w czasie tej Mszy św. małżonkowie byli razem.

9. W ferie zimowe w dniach 25-31 stycznia 2015 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Zakopanego na narty dla dzieci i młodzieży. W trakcie będzie prowadzona nauka jazdy na nartach przez instruktorów. Koszt wyjazdu 680 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Stanisława.

10. Bóg zapłać za trzy indywidualne ofiary na potrzeby kościoła.

11. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. W numerze m.in.: o Bożym Narodzeniu: „Wigilia w okopach”, „Boże Narodzenie w nauczaniu papieży”, „Pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga”. Dzisiejszy numer Głosu jest na dwa tygodnie i kalendarzem i płytą z kolędami. Cena 7 zl.

12. Po świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę.

PORZĄDEK KOLĘDY do końca 2014 r.

Sobota, 27 grudnia,

- godz. 9.00 – Podborze (3 ks.)

- godz. 9.00 – Pałapus (1 ks.)

Niedziela, 28 grudnia, godz. 15.00 – ul. Lubiejewska (domy prywatne od ul. Sikorskiego do stacji i od mleczarni), ul. Najmoły, Pawłowskiej (2 ks.) godz. 15.00 - ul. Zakrzewskiego, Bohaterów Pecynki i Bowidu (1 ks.)

Poniedziałek, 29 grudzień, godz. 15.00 - ul. Północna i Zachodnia (1 ks.) - godz.15.00 – ul. Wileńska (2 ks.)

Wtorek 30 grudnia, godz. 9.00 – Prosienica (2 ks.)

godz. 9:00 - Budy Grudzie (1 ks.)

godz. 9:00 - Guty Bujno (1 ks.)

Dnia 31 grudnia i 1 stycznia - nie ma kolędy.

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu, 14.12.2014

1. Bóg zapłać za produkty żywnościowe złożone w dniach 12 i 13 grudnia w sklepach w ramach akcji Caritas. Serdecznie dziękujemy właścicielom i pracownikom sklepów: „Jedynka” ul. Piłsudskiego, „Bartek” ul. Widnichowska, „Biedronka” ul. Duboisa.

2. Chrzty dzieci w I dzień Bożego Narodzenia o godz. 11.00. Spisanie akt chrzcielnych w kancelarii Pana Organisty 22 lub 23 grudnia od godz. 16.00. potrzebny jest akt urodzenia dziecka z USC. Przypominamy, że rodzicami chrzestnymi mogą być osoby wierzące i praktykujące, które były u bierzmowania.

3. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek 22 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W czwartek dnia 18 grudnia 3 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego. Pasterza Diecezji polecamy modlitwom wiernych.

5. W sobotę 20 grudnia o godz. 18.00 Msza św., po niej spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów grupy Białe i Srebrnej.

6. We wtorek 23 grudnia od godz. 9.00 odwiedzać będziemy z posługą sakramentalną obłożnie chorych. Zapisy u księży w zakrystii i kancelarii.

7. Domowy Kościół gałąź rodzinna Ruchu Światło Życie zaprasza na Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy. Zapewniona będzie świetna zabawa z wodzirejem, dobre dania gorące i przystawki. Bal odbędzie się w „Dworku pod lwami” w Komorowie. Cena 260 zł od pary. Zapisy pod telefonami: Józek: 660 857 562, Renata: 668 460 831. Zapraszamy wszystkich, którzy sylwestrowy wieczór i noc pragną spędzić w radosnej i miłej atmosferze. Przełamujmy stereotypy, że zabawa musi być z alkoholem. Jest to dobry przykład, że można świetnie się bawić bez alkoholu. Informacje są na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii.

8. W ferie zimowe w dniach 25-31 stycznia 2015 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Zakopanego na narty dla dzieci i młodzieży. W trakcie będzie prowadzona nauka jazdy na nartach przez instruktorów. Koszt wyjazdu 680 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Stanisława.

9. Dzisiaj można nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie 13 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas.

10. Dzisiaj harcerze z drużyny Opocznik, Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej przed kościołem przeprowadzają zbiórkę ubrań dla starszych ludzi, trwałej żywności długoterminowej i pieniędzy w ramach Paczki Bożonarodzeniowej dla Polaków na Ukrainie w okolicy Równego. Dary zostaną bezpośrednio zawiezione przez harcerzy.

11. W ferie zimowe w dniach 25-31 stycznia 2015 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Zakopanego na narty dla dzieci i młodzieży. W trakcie będzie prowadzona nauka jazdy na nartach przez instruktorów. Są jeszcze wolne miejsca Koszt wyjazdu 680 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Stanisława.

12. Bóg zapłać za trzy indywidualne ofiary na potrzeby kościoła.

13. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. W numerze m.in. o wartości życia: „Projekt na życie”, o stowarzyszeniach na rzecz osób potrzebujących: „Bliżej Ciebie”, o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. „Usprawiedliwienie mocno naciągane”.

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu, 7.12.2014

1. W poniedziałek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu rozpoczyna się Rok Życia Konsekrowanego ogłoszony przez Papieża Franciszka. Msze św. w naszym kościele w godz.: 6.30; 7.00; 11.00; 18.00.

2. We wtorek 9 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali parafialnej spotkanie członków Dekanalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży. Obecność obowiązkowa.

3. W piątek 12 grudnia o godz. 18.00 Msza św. dla młodzieży po niej spotkanie modlitewne w duchu Światowych Dni Młodzieży. Jest to duchowe przygotowanie naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r.

4. Oaza Dzieci Bożych, Oaza Młodzieżowa oraz Domowy Kościół zapraszają w niedzielę 14 grudnia o godz. 14.00 do Sali katechetycznej na Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie. O godz. 15.00 Msza św. i ponownie spotkanie w salce.

5. Pan Tomasza Mroczkowski – prawnik będzie udzielał nieodpłatnie porad prawnych w ramach Parafialnej Poradni Prawnej. Najbliższe spotkanie w czwartek 11 grudnia w godz. 17.00 – 18.00 w Domu Parafialnym (w Sali Poradnictwa Rodzinnego).

6. Domowy Kościół gałąź rodzinna Ruchu Światło Życie zaprasza na Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy. Zapewniona będzie świetna zabawa z wodzirejem, dobre dania gorące i przystawki. Bal odbędzie się w „Dworku pod lwami” w Komorowie. Cena 260 zł od pary. Zapisy pod telefonami: Józek: 660 857 562, Renata: 668 460 831. Zapraszamy wszystkich, którzy sylwestrowy wieczór i noc pragną spędzić w radosnej i miłej atmosferze. Więcej informacji na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

7. Dzisiaj można nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie 13 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas.

8. Dzisiaj można nabyć kartki świąteczne i ozdoby choinkowe ręcznie wykonane przez młodzież i Siostry Terezjanki. Dochód będzie przeznaczony na zajęcia w ramach duszpasterstwa młodzieży.

9. Dnia 14 grudnia harcerze z drużyny Opocznik, Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej przed kościołem przeprowadza zbiórkę ubrań dla starszych ludzi, trwałej żywności długoterminowej i pieniędzy w ramach Paczki Bożonarodzeniowej dla Polaków na Ukrainie w okolicy Równego. Dary zostaną bezpośrednio zawiezione przez harcerzy.

10. Zachęcamy do udziału w roratach. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 6.30.

11. Dzisiaj Caritas Łomża organizuje zbiórkę „Bożonarodzeniowy dar serca”, przeznaczoną na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Zbiórkę przeprowadza Koło Szkolne Caritas z Lubiejewa.

12. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 adoracja NS przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i niepokalanej oraz Koła Różańcowego przy Wspólnocie.

13. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. Ciekawe artykuły o sztuce życia np. : „Wędrówka życia”, „Wózek nie jest przeszkodą”, „Zakonnica czy rzeźbiarka”. Jest kolejny numer LO'sservatore Romano.

Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu, 30.11.2014

1. Rozpoczynamy Adwent. Jest to czas modlitewnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Duchowość Adwentu podkreśla nadzieję na spotkanie ze Zbawicielem. Stąd adwentowe wezwanie: „Przyjdź Panie Jezu”.

2. W Adwencie codziennie o godz. 6.30, oprócz niedziel, będzie sprawowana Msza św. roratnia poprzedzona odśpiewaniem Godzinek. Zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św. Rodziców i katechetów prosimy, by przypominali dzieciom o uczestnictwie w roratach. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 6.30. Dzieci na Roraty przynoszą lampiony. Przygotowujący się do bierzmowania uczestniczą w roratach, po uzgodnieniu z animatorem, raz w tygodniu rano. W tym tygodniu, w piątek młodzież przychodzi na godz. 19.30 – z racji rekolekcji.

3. Dzisiaj można nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie 13 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas.

4. Czas Adwentu to odnowa życia duchowego i przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia. W dniach 4- 6 grudnia, od czwartku do soboty będziemy przeżywać nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Porządek Mszy św. z naukami we wszystkie dni będzie następujący: godz. 7.00 Msza św. roratnia godz. 9.00 Msza św. dla dzieci które chodzą do szkoły po południu – Msza św. roratnia – dzieci przychodzą z lampionami. godz. 11.30 Msza św. dla wszystkich godz. 16.00 Msza św. dla dzieci, które chodzą do szkoły przed południem godz. 18.00 Msza św. dla wszystkich godz. 19.30 Msza św. dla młodzieży z gimnazjów, młodzieży do bierzmowania, ze szkół średnich i młodzieży pracującej. Warunkiem dobrego odprawienia rekolekcji i skorzystania z adwentowej łaski Bożej jest spowiedź święta i przyjęta komunia święta. Niech to będzie czas duchowej mobilizacji i uczestnictwo we wszystkich dniach rekolekcji, nie zaś tylko jednego dnia.

5. Rekolekcyjna spowiedź i Msza św. dla chorych w piątek o godz. 11.30.

6. W czwartek o godz. 14.00 spowiedź i Msza św. w Prosienicy. W piątek o godz. 14.00 w Pałapusie, w sobotę zaś o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym w Lubiejewie.

7. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00.

8. W tym tygodniu Pierwszy, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Msze św. i nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00.

9. W przyszłą niedzielę Caritas Łomża organizuje zbiórkę „Bożonarodzeniowy dar serca”, przeznaczoną na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Zbiórkę przeprowadzi Koło Szkolne Caritas z Lubiejewa.

10. W czwartek 4 grudnia w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbędzie się spotkanie z redaktorem Głosu Katolickiego Wojciechem Sumlińskim autorem książek o Męczenniku bł. Jerzym Popiełuszce „Lobotamia 3.0” i o św. Janie Pawle II „Moc nadziei” – zapraszamy.

11. Domowy Kościół gałąź rodzinna Ruchu Światło Życie zaprasza na Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy. Zapewniona będzie świetna zabawa z wodzirejem, dobre dania gorące i przystawki. Bal odbędzie się w „Dworku pod lwami” w Komorowie. Cena 260 zł od pary. Zapisy pod telefonami: Józek: 660 857 562, Renata: 668 460 831. Zapraszamy wszystkich, którzy sylwestrowy wieczór i noc pragną spędzić w radosnej i miłej atmosferze. Więcej informacji na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

12. Z pozwoleniem ks. Biskupa Przed kościołem o wsparcie na protezę nogi prosi pan Lesław Kompiel z parafii Zuzela. Możemy go wspomóc.

13. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. Tematem wiodącym jest Adwent : „Radość i nadzieja”, „Adwentowe symbole”, o adwencie i komercji: „Listopadowa gorączka świąteczna”. Można tez zakupić kalendarz rolniczy na 2015 r. 14. Dzisiaj imieniny obchodzą: ks. Andrzej Muzyczak, ks. Andrzej Łada i pan Andrzej Wróblewski nasz organista. Solenizantom składamy serdeczne życzenia – z wyrazami wdzięczności za posługę w naszej parafii

Ogłoszenia parafialne, 23 XI 2014 Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Do Niego należy kosmos i świat, czas i wieczność. W dniu dzisiejszym ponawiamy nasze zawierzenie Jezusowi Chrystusowi. On bowiem jest naszym Panem i Zbawicielem.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 uroczyste przyjęcie nowych ministrantów do służby przy ołtarzu. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza.

3. We wtorek 25 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej spotkanie z animatorami przygotowującymi młodzież do bierzmowania.

4. W czwartek 27 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej spotkanie dorosłych wolontariuszy dotyczące adwentowej zbiórki żywności w sklepach.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – jest to początek nowego roku liturgicznego. W Adwencie codziennie o godz. 6.30, oprócz niedziel, będzie sprawowana Msza św. roratna poprzedzona odśpiewaniem Godzinek. Zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św. Rodziców i katechetów prosimy by przypominali dzieciom o uczestnictwie w roratach. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 6.30, dla młodzieży zaś w piątki o godz. 18.00.

6. Wczoraj w Wąsewie odbył VII Festiwal Pieśni Maryjnej. W kategorii chórów nasz chór parafialny pod kierunkiem Pana Organisty Andrzeja Wróblewskiego zdobył 3 miejsce. W kategorii solistów Agata Szykulska uczennica LO pod kierunkiem ks. Andrzeja Łady zdobyła I miejsce. Gratulujemy.

7. W przyszłą niedzielę będzie można zakupić świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas – w tym przypadku na pomoc potrzebującym dzieciom. Cena świec: 13 zł.

8. Taca w przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

9. Domowy Kościół gałąź rodzinna Ruchu Światło Życie zaprasza na Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy. Zapewniona będzie świetna zabawa z wodzirejem, dobre dania gorące i przystawki. Bal odbędzie się w „Dworku pod lwami” w Komorowie. Cena 260 zł od pary. Zapisy pod telefonami: Józek: 660 857 562, Renata: 668 460 831. Zapraszamy wszystkich, którzy sylwestrowy wieczór i noc pragną spędzić w radosnej i miłej atmosferze. Więcej informacji na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

10. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. Ciekawe artykuły o problemie depresji: „Młodość w odcieniach szarości”, „Depresję można pokonać”, „Postawiłam na Jezusa”

Ogłoszenia parafialne 33 Niedziela zwykła,16 listopada 2014 r.

1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także parafialne dziękczynienie za Rok Wiary. W przyszłą niedzielę zwrócimy bardziej uwagę na – parafialne wyznanie wiary. Na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy „Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa”. Po Mszy św. o godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i „Akt poświęcenia” przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

2. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, uroczyste przyjęcie nowych ministrantów w czasie Mszy św. o godz. 12.30.

3. W sobotę 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki twórców i odtwórców śpiewu i muzyki kościelnej. Msza św. w intencji naszego chóru, Pana Organisty, parafialnej scholi dziecięcej, młodzieżowej i scholi Odnowy w Duchu Świętym w niedzielę 23 listopada o godz. 9.00.

4. W sobotę 22 listopada po Mszy św. o godz. 18.00, w Sali parafialnej spotkanie zelatortorów i członkami Kół Żywego Różańca oraz Misji Modlitwy za Kapłanów i wszystkich chętnych.

5. Od wielu lat Ekumeniczna Wspólnota Braci z Taizé organizuje Europejskie Spotkania Młodych będące pielgrzymką zaufania przez ziemię. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Pradze czeskiej, w dniach od 29 grudnia 2014 r. do 2 stycznia 2015 r. Przeżywanie spotkania jest dla młodych okazją do modlitwy śpiewem i w ciszy, w mieście leżącym w samym sercu Europy, do poszukiwania głębszego rozumienia wiary i życia Kościoła, do poznania gościnności rodzin Pragi i okolic. Zachęcamy do wspólnej pielgrzymki młodzieży do Czech. Niech stanie się ona również etapem na drodze do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w roku 2016 oraz do zdobywania doświadczeń pomocnych w przyjęciu młodych różnych narodów w Diecezji Łomżyńskiej. Koszt wyjazdu 250 zł + 55 euro. Bliższe informacje u ks. Stanisława.

6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje, iż razem z ruchem Spotkania małżeńskie organizuje i zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw w Sanktuarium Matki Bożej w Hodyszewie w dniach od 21 do 23 listopada 2014 roku. Początek spotkania w piątek 21 listopada o godz. 17.30, a zakończenie w niedzielę 23 listopada o godz. 15.00. Rekolekcje przeznaczone są dla małżeństw o różnym stażu małżeńskim i zaangażowaniu religijnym, z różną skalą uczuć łączących lub dzielących małżonków. Zapraszamy zarówno tzw. „dobre małżeństwa”, jak i małżeństwa przeżywające poważne konflikty czy myślące o rozstaniu. Wszelkich informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (dzwonić po 17.00) e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz na stronie: www.spotkaniamalzenskie.pl

7. W ferie zimowe w dniach 25-31 stycznia 2015 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Zakopanego na narty dla dzieci i młodzieży. W trakcie będzie prowadzona nauka jazdy na nartach przez instruktorów. Koszt wyjazdu 680 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Stanisława.

8. W dniach 8-9 listopada w Zambrowie odbył się Archidiecezjalny Konkurs Liturgicznej Służby Ołtarza. Ministranci z naszej parafii w składzie: Łukasz Kordek, Konrad Karpiuk, Kamil Podbielski, Mateusz Janicki zdobyli 4 miejsce. Gratulujemy.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym Głosie ciekawe artykuły o muzyce kościelnej i o posługiwaniu ognisty np.: „Dźwięki na chwałę Boga”, „Kuźnia talentów” o Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej. Jest też reportaż z Archidiecezjalnego Konkursu Służby Liturgicznej ”Zło dobrem zwyciężaj.


Ogłoszenia parafialne, Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej 9 listopada 2014

1. We wtorek Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. W naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 9.00; 11.00; 18.00. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę z udziałem władz, pocztów sztandarowych, organizacji, stowarzyszeń, szkół, o godz. 11.00. zapraszamy serdecznie na tę uroczystość. Udekorujmy flagami narodowymi domy i posesje.

2. We wtorek III rocznica prekonizacji naszego Biskupa Janusza Stepnowskiego Biskupem Łomżyńskim. Naszego Pasterza polecamy modlitwom wiernych.

3. W środę 12 listopada Powiatowe Uroczystości z racji Narodowego Święta Niepodległości. O godz. 10.45 Msza św. w naszym kościele. Następnie na terenie LO im. Mikołaja Kopernika złożenie wiązanek pod „Obeliskiem Katyńskim”.

4. Dzisiaj dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Nie tylko w pierwszych wiekach chrześcijanie byli prześladowani i zabijani ale także i dzisiaj w wielu rejonach świata i w wielu państwach chrześcijaństwo jest zakazane, a wyznawcy Chrystusa muszą żyć w podziemiu. Dzisiaj zbiórka do puszek, przed kościołem na prześladowane wspólnoty chrześcijańskie w Syrii będące w potrzebie.

5. W czwartek 13 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Domowy Kościół w intencji małżeństw naszej parafii. Zapraszamy serdecznie.

6. Dnia 15 listopada w Łomży w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich ul. Sadowa 12 a , z inicjatywy Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin, odbędzie się Sympozjum pt. „Rodzina drogą Kościoła”. Wśród prelegentów będą lekarz dr Wanda Półtawska i prof. Bogdan Chazan. Rozpoczęcie o godz. 9.00 Mszą św. w katedrze. Zainteresowanych problematyką życia i rodziny zapraszamy serdecznie. Szczegółowy program gablocie. Zapraszamy także do udziału w V edycji Studium Życia Rodzinnego .Bliższe informacje strona internetowa: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl

7. W dniach 15-16 listopada odbędzie się 31. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na jasną Górę. Początek dnia 15 listopada o godz. 18.00 w bazylice jasnogórskiej. Program pielgrzymki w gablocie.

8. W ferie zimowe w dniach 25-31 stycznia 2015 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Zakopanego na narty dla dzieci i młodzieży. W trakcie będzie prowadzona nauka jazdy na nartach przez instruktorów. Koszt wyjazdu 680 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Stanisława.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym Głosie ciekawe artykuły o odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 r. i o Narodowym Święcie Niepodległości: „O bohaterach z 11 listopada”, „Droga do niepodległości”, „Obrońcy pamięci”. Jest też kolejny numer L'Osservatore Romano.

Uroczystość Wszystkich Świętych, 01.11.2014 Ogłoszenia

1. Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek nabożeństw następujący: Msze św. są odprawiane w godzinach: 7.00; 9.00, suma o 11.00 po sumie procesja na cmentarz grzebalny. W kaplicy cmentarnej nabożeństwo różańcowe za zmarłych, po nim procesja po cmentarzu. W procesji uczestniczyć będą: Ks. kan. Marek Gruda z parafii Opatrzności Bożej i Ks. pułkownik Sławomir Niewęgłowski z Komorowa. Wieczorem Msza św. o godz. 18.00. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 15.00.

2. Dnia 2 listopada Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, inaczej Dzień zaduszny. Porządek Mszy św. w kościele następujący: 7.00; 9.00 (Msza św. z Jutrznią za zmarłych); 11.00 i 18.00 (Msza św. z Nieszporami za zmarłych). O godz.12.30 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych w kaplicy cmentarnej, a po Mszy św. procesja różańcowa po cmentarzu. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.

3. W tym tygodniu, 6 listopada, I Czwartek miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00

4. W tym tygodniu, 7 listopada, Pierwszy Piątek I . Nabożeństwo po Mszy św. godz. 7.00 i 18.00.

5. Przyjmujemy prośby o modlitwy za zmarłych, zarówno w wypominkach rocznych, jak i w nowennie różańcowej. Modlitwa za zmarłych należy do najstarszej tradycji Kościoła. Jest wyrazem naszej troski o zbawienie tych, którzy z tej ziemi już odeszli.

6. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Odpust ten zyskuje się będąc w stanie łaski uświecającej, modląc się zamarłych i według intencji Ojca Świętego.

7. Nowennę różańcową za zmarłych rozpoczniemy w poniedziałek – 3 listopada. Będzie ona trwała do 11 listopada włącznie. Nowenna rozpoczynać się będzie o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej Msza św.

8. Wystawa o bł. Jerzym Popiełuszce będzie u nas do 7 listopada. Indywidualnie, jak też w zorganizowanych grupach dzieci i młodzieży można bliżej zapoznać się z życiem, działalnością i śmiercią błogosławionego kapłana – męczennika. W kaplicy Matki Bożej jest też wystawa konkursowych prac dzieci o błogosławionym ks. Jerzym.

9. W tym roku 1 i 2 listopada w godz. 9.00 – 15.00 na naszym cmentarzu grzebalnym przeprowadzimy zbiórkę na renowację zabytkowych nagrobków na naszym cmentarzu i na utrzymanie cmentarza. Kwestować będą członkowie parafialnej grupy „Rycerze Kolumba”. Będą oni posiadać identyfikatory z pieczęcią parafialną i podpisem ks. Proboszcza.

10. Bóg zapłać z prace wykonane przy kaplicach jak i na cmentarzu grzebalnym. Dziękujemy Panu Staroście za wykonanie parkingu przy kaplicy w Prosienicy. Panu Wójtowi dziękujemy za środki finansowe na wejścia do kaplicy w Prosienicy, naprawę schodów, jak i wykonanie remontu w domu katechetycznym w Lubiejewie. Za wykonane prace dziękujemy Prezesowi i Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych i Rolniczych. Dziękujemy Panu Burmistrzowi i Radzie Miasta za przyznanie środków finansowych na kolejne alejki na starej części cmentarza. Gospodarce Komunalnej zaś za wykonanie prac.

11. Pragnę nadmienić, że ze środków parafialnych zostały wykonane aleje na nowej części cmentarza jak i inwentaryzacja cmentarza. Za te prace mamy jeszcze sporą kwotę do spłacenia. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się nam to spłacić.

12. Bóg zapłać za ofiary indywidualne od czterech osób na potrzeby kościoła.

13. W przyszłą niedzielę 9 listopada zbiórka do puszek na „Kościół w Potrzebie.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarz WSD w Łomży na rok 2015. Kupując kalendarz wspieramy nasze seminarium.

15. W Glosie Katolickim ciekawe artykuły o życiu wiecznym np.: „Życie i śmierć”, „Chrystus – źródło życia nieśmiernego”.

 

Domowy Kościół

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: niedziela, 22 marca 2015 19:28 Wpisany przez Krysia i Józef Wysoccy czwartek, 30 grudnia 2010 20:19

[sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

JEŚLI PRAGNIECIE:
 • aby w Waszym małżeństwie było coraz lepiej
 • pielęgnować miłość małżeńską
 • rozwiązywać z Bożą pomocą problemy małżeńskie i rodzinne
 • nawiązać głębszy kontakt z dziećmi
 • pogłębiać wiarę i wiedzę religijną
 • doświadczyć życia we wspólnocie

Zapraszamy do wspólnoty małżeństw Domowy Kościół bez względu na wiek i staż małżeński.

Budujemy nasz dom na skale, którą jest Jezus Chrystus.

Więcej informacji na str. www.domowykosciol.lomza Tel. 662741781

ZAPRASZAMY

ŚWIADECTWO

Bogu niech będą dzięki za możliwość uczestniczenia w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych dla Małżeństw, które odbyły się w dniach 12 – 15 marca w parafii  pod wezwaniem św. Jozafata BM w Komorowie. Dla nas był to święty czas spędzony  z Bogiem i ludźmi, którzy Go kochają i uwielbiają poprzez słowo i czyn, a także z tymi, którzy Go ciągle szukają, niekiedy odchodzą od Niego, żeby wrócić, przeprosić i znów powstać.

Dziękujemy księdzu Andrzejowi Muzyczakowi za głoszone homilie i wspólną modlitwę, a także parze prowadzącej Agnieszce i Jackowi Frydrychom za prowadzone konferencje i za przykłady z życia małżeńskiego, rodzinnego, które są godne naśladowania. Nasze podziękowania kierujemy też do trzech par małżeńskich, które głosiły świadectwo z życia (niekiedy bardzo trudne, intymne, ale dzięki temu trafiające do naszych serc) oraz  do naszej pary rejonowej Krystyny  i  Józefa Wysockich, za trud i zaangażowanie w przygotowanie tego dzieła.

Co nam dały te rekolekcje? Przede wszystkim przypomniały nam po raz kolejny,  że bez fundamentu jakim jest Bóg, nasze małżeństwo legnie prędzej czy później w gruzach. Przysięga składana przed naszym Panem jest zobowiązaniem na całe życie, podjętym z pełną świadomością, odpowiedzialnością za siebie nawzajem. W naszym małżeństwie jest to codzienna walka o to, czy wybieramy dobro, czy zło, walka ze swoimi słabościami, kaprysami, narzekaniami, słowami, które ranią itp.. Z rekolekcji zapamiętamy także, że jeżeli chcemy naprawiać swoje małżeństwo, musimy zaczynać zawsze od siebie. Ta dewiza powinna nam przyświecać każdego dnia. Pamiętać jednak musimy, że bez Boga nic nie możemy uczynić. Zaś z Nim: ,,Umiem cierpieć biedę, umiem i obfitować. Do wszystkich  w ogóle warunków jestem zaprawiony: i być sytym, i głód cierpieć, obfitować i doznawać niedostatku. Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4, 12-13).

Rekolekcje przypomniały nam, że BÓG NAS KOCHA ZAWSZE bez względu na to, co robimy w życiu, kim jesteśmy, jak często upadamy! Grzechy, które popełniamy oddzielają nas od Boga, od Jego łaski, ale nigdy nie powodują, że nasz Ojciec w niebie przestaje nas kochać! Bóg cierpliwie czeka na nasz powrót w sakramencie pokuty. Pragnie przyjść do naszych serc poprzez Najświętszy Sakrament. Tak nas ukochał jednak, że dał nam wolną wolę. Nie narzuca się.

Gdy mowa była o grzechach małżeńskich, przypomniały nam się słowa św. Pawła: ,,Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść”. To tylko od nas zależy, jak będzie wyglądało nasze małżeństwo, czy będziemy tu na ziemi szczęśliwi i czy w przyszłości osiągniemy zbawienie.

Za ten święty czas rekolekcji, który przyniósł nam pokój serc i polepszył nasze relacje z Bogiem i z sobą nawzajem chwała Panu!!!

Justyna i Mariusz Pieńkosowie

 

 


 


 

Podziękowania

W dniach 12 – 15 marca w parafii pw. św. Jozafata BM w Ostrowi Mazowieckiej -Komorowie odbyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne dla  Małżeństw.

Dziękujemy serdecznie ks. Proboszczowi Pułkownikowi Sławomirowi Niewęgłowskiemu za zaproszenie i za nieocenioną pomoc w przygotowaniach do rekolekcji.

Dziękujemy Księdzu Dziekanowi Janowi Okule za akceptację naszej inicjatywy, za udzielenie wsparcia od strony technicznej (i ks. Pawłowi Szabłowskiemu) oraz za zachęcenie  Małżonków do udziału w rekolekcjach poprzez ogłoszenia parafialne. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim proboszczom ostrowskich parafii za przekazanie w ogłoszeniach informacji o rekolekcjach w Komorowie .

Bardzo gorąco dziękujemy ks. Andrzejowi Muzyczakowi za  głoszone homilie  rekolekcyjne, a parze prowadzącej  -Agnieszce i Jackowi Frydrychom, za bardzo ciekawe konferencje, a przede wszystkim  za to, że nie odmówili nam posługi.  Pomimo trudności, jakie musieli pokonać,  poświęcili nam swój czas.

Dziękujemy małżeństwom DK za oprawę liturgii;  Małgosi  Padzik  i  Remigiuszowi Danelczykowi  za  wspomaganie  naszej  diakonii  muzycznej  (Małgosi , małż.Ani i Roberta oraz   Justynki  i Mariusza), a także  za   poświęcenie czasu na próby przed  i w czasie rekolekcji.

Dziękujemy parom małżeńskim z Wyszkowa, Łomży i Ostrołęki za świadectwa życia.

Dziękujemy też Pani Krajewskiej i Jej córce Agnieszce za pomoc w dostarczeniu zaproszeń do małżonków w parafii.

Panu Markowi - za codzienne wspomaganie nas we wszystkim.

Wszystkim małżeństwom za smaczne ciasta na Agape oraz Paniom, które przygotowały stoły i pyszną grochówkę.

W  szczególności  dziękujemy małżeństwom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie i trwały, chociaż czasem może było i późno, i trudno. Bogu niech będą dzięki za wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia rekolekcji. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać. Ziarno zostało rzucone, pora czekać na  ...- plony. CHWAŁA P A N U!!

Krystyna i Józef Wysoccy

 

 

  

Zaproszenie na Rekolekcje Ewangelizacyjne  dla małżeństw


Serdecznie zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw,

które odbędą się w parafii p.w. św. Jozafata BM w Komorowie

w dniach 12-14 03.2015 o godz 18.00, a w niedzielę 15.03.2015 o godz.11.00

Prowadzący: ks. Andrzej Muzyczak , Agnieszka i Jacek Frydrych


Pierwszy  Bezalkoholowy  Bal  Sylwestrowy organizowany przez Domowy Kościół - rejon Ostrów Mazowiecka, pod patronatem Księdza Biskupa Tadeusza Bronakowskiego oraz przy współudziale Burmistrza Miasta Ostrów Maz.-  Pana Jerzego Bauera, zgromadził w sali balowej „Dworku pod Lwami” w Komorowie liczne pary chętne  do  szalonej zabawy,  prowadzonej przez profesjonalnego wodzireja.

Bal rozpoczął się o godz. 20.00. Para rejonowa Domowego Kościoła – Krystyna i Józef Wysoccy powitali szanownych gości: Ks. Bp. Tadeusza Bronakowskiego, Ks. Dziekana dr. Jana Okułę, Ks. Prałata płk. Sławomira Niewęgłowskiego, moderatora  diecezjalnego  DK -  Ks. Dariusza Krajewskiego  oraz wielu  innych  znakomitych  gości. Po błogosławieństwie Księdza Biskupa na  tę niezwykłą  Noc  i  cały Nowy  2015 Rok,  wszyscy  odtańczyli  tradycyjnego  Poloneza.

Na gości czekały nie tylko  pyszne  dania  i  przystawki, ale również niespodzianki, przygotowane przez małżeństwa ze wspólnoty DK oraz zabawy integracyjne prowadzone przez wodzireja. Nowy Rok powitaliśmy wystrzałami z balonów oraz pokazem fajerwerków. Po efektownym Walcu Świetlistym nastąpiła równie efektowna prezentacja i degustacja Tortu Sylwestrowego. Nie zabrakło również wyboru  Króla  i  Królowej  Balu. Niezwykła  atmosfera  Bezalkoholowego  Balu  Sylwestrowego udzielała się każdemu, co było widać po radosnych twarzach i życzliwych słowach. Mamy nadzieję i wierzymy mocno, że wszyscy uczestnicy świetnie się bawili  i nikt  nie  czuł  braku napojów procentowych. Zabawa trwała do świtu i tylko ból nóg i zmęczenie sprawiło, że rozjechaliśmy się do domów. Podziękowania balowiczów i słowa podziwu, pozwalają przypuszczać, że nie był to pierwszy i ostatni bal bezalkoholowy w naszym mieście.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i energię na przygotowanie Balu: małżonkom, rodzinom, kapłanom, a szczególnie Krysi i Józkowi Wysockim oraz Renacie i Krzysiowi Brzozowskim. Bez pomocy i współpracy wielu ludzi dobrej woli, trudno by było zorganizować taki właśnie bal, gdyż wielu nie wierzyło, że jest to możliwe. Ale pamiętajmy, że „dla Boga nie ma nic niemożliwego”. Za wszelkie dobro, które się dokonało, niech nasz  Pan Jezus Chrystus będzie uwielbiony.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu...

Małgosia  i  Janusz  Świderscy

 

{gallery}2015/bal2015{/gallery}

Podziękowania

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby I Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy w Ostrowi Mazowieckiej mógł się odbyć, pragniemy gorąco podziękować. Dziękujemy patronom naszego przedsięwzięcia: Ks. Bp. Tadeuszowi Bronakowskiemu, lokalnej Telewizji Kablowej eMazing, Radiu Nadzieja.

Dziękujemy ks. Proboszczom wszystkich parafii ostrowskich dekanatów, szczególne podziękowania składamy ks. dr. Janowi Okule za wspieranie nas, nie tylko duchowo, w pokonywaniu trudności organizacyjnych.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Ostrów Mazowiecka, Panu Jerzemu Bauerowi za współorganizację.

Dziękujemy ks. Dariuszowi Krajewskiemu - Moderatorowi Diecezjalnemu DK , za inspirację do podjęcia tego zadania.

Dziękujemy również:

 • ks. Andrzejowi Muzyczakowi - Moderatorowi Rejonowemu DK - za współpracę;

 • wszystkim księżom dekanatów Ostrów Maz. za propagowanie informacji i zachęcanie do uczestnictwa w balu;

 • Panu Kazimierzowi Duckiemu za bezinteresowny (finansowy) dar serca;

 • Prezesowi Lokalnej Telewizji aMazing, Panu Krzysztofowi Warackiemu, za medialny przekaz informacji przed balem i czynny udział w jego otwarciu;

 • Uli Stepniewskiej, która bezinteresownie upiekła piękne , smaczne pierniczki - upominki dla każdego uczestnika balu;

 • wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji zadań związanych z przygotowaniem balu;

 • najgoręcej dziękujemy Renacie  Brzozowskiej za ogromne zaangażowanie

 • Firmie „Discoland” reprezentowanej przez Pana Dariusza Rogalskiego, który pracował z pasją profesjonalisty, aby inni mogli świetnie się bawić;

 • Właścicielce restauracji „Pod Lwami” za smaczne jedzonko i miłą obsługę;

 • wszystkim uczestnikom za udział.  B e z   W a s   b y   n i c  n i e   b y ł o.

  W S Z Y S T K I M  U C Z E S T N I K O M  BALU  jeszcze raz serdeczne   B Ó G  Z A P Ł A Ć  !!

  Krystyna i Józek Wysoccy

  para rej. DK

Niech  w  Nowym  2015 Roku  świat  będzie  dla  nas  wszystkich  pełen  ciepła,  radości  i  przyjaciół,  a  w  naszych  domach  niech  nigdy  nie  zabraknie  bezinteresownej  miłości  i  zrozumienia,  niech  naszymi  sercami  rządzi  pokój  Chrystusowy.  Szczęść  Boże  w  Nowym  Roku!  Z  całego  serca  życzą  tego  wszystkim rodzinom

Krystyna  i  Józek  Wysoccy – para  rej. DK

 

Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie

Dnia 14 grudnia 2014 roku przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej odbył się Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Dzieci Bożych, Młodzieży oazowej i DK oraz kapłani odpowiedzialni za ruch.

Po zawiązaniu wspólnoty i modlitwie pieśniami, podkreślającymi jedność, moderator rejonowy ruchu - ks. Andrzej Muzyczak, wprowadził uczestników w temat: Jak dzielić się jednością. Odwołał się do wypowiedzi papieża Franciszka na temat sposobu odnoszenia się do innych. Uzdrawiającym sposobem jest „ kontemplatywne braterstwo, umiejące spoglądać na świętą wielkość bliźniego, odkryć Boga w każdym człowieku, znosić uciążliwości życia razem, trzymając się miłości Bożej, otworzyć serce na miłość Bożą, by szukać szczęścia innych, tak jak szuka go ich dobry Ojciec. (…) Uczniowie Pana są powołani do życia jako wspólnota, która byłaby solą ziemi i światłem świata”. Moderator podkreślał, że człowiek jako osoba wezwany jest do dialogu i do budowania wspólnoty. Wskazał też na ważną rolę dni wspólnoty w budowaniu jedności, na jedność gałęzi w Ruchu Światło - Życie i na jedność wyrażającą się w realizowaniu charyzmatu „ Światło – Życie”.

Jako „ pogodny przerywnik” przeprowadzona została krótka zabawa wskazująca, że jesteśmy bardzo różni, ale w Chrystusie możemy tworzyć (i tworzymy ) wspólnotę.

Następnie wszyscy udaliśmy się do Kościoła na Eucharystię poprzedzoną Namiotem Spotkania i Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Po Mszy Świętej wróciliśmy do sali katechetycznej, gdzie w grupach zastanawialiśmy się, jakie wezwania stoją przed naszymi wspólnotami ( grupami, kręgami, rodzinami ). Gdy zakończyliśmy pracę, nastąpiła prezentacja jej wyników. Stwierdziliśmy, że we wspólnocie nie ma miejsca na bierność. K a ż d y członek wspólnoty musi się angażować w dobro, funkcjonowanie i wzrost całej wspólnoty poprzez wykorzystywanie właściwych sobie zdolności. Musi służyć innym, czyli podejmować pracę w diakoniach. Bardzo ważna jest jedność wewnątrz samego ruchu. K o n i e c z n o ś c i ą jest udział w dniach wspólnoty, dzielenie się doświadczeniami, dawanie świadectwa, realizowanie tego samego programu formacyjnego. Zwróciliśmy też uwagę na jedność w relacjach między biskupami, kapłanami, duszpasterzami a całym Ludem Bożym, między stowarzyszeniami i poszczególnymi ruchami kościelnymi.

Po wspólnej modlitwie różańcowej przyszedł czas na Agape. Przy gorących napojach i smakołykach przyniesionych przez uczestników Dnia Wspólnoty śpiewaliśmy pieśni i dzieliliśmy się swoimi radościami.

Zachęcamy wszystkich uczestników Ruchu Światło – Życie do czynnego angażowania się w życie wspólnot na chwałę Pana.

Powinniśmy dążyć do jedności z poszczególnymi wspólnotami, bo przecież razem tworzymy      j e d e n         Ż y w y    K o ś c i ó ł.

Bardzo dziękujemy księżom Andrzejowi Muzyczakowi i Pawłowi Szabłowskiemu oraz wszystkim uczestnikom za czynne zaangażowanie się w przygotowanie i realizację Dnia Wspólnoty.

Bogu niech będą dzięki !

Krystyna i Józek Wysoccy

 

Plan pracy na rok 2014/2015 rejonu ostrowskiego.


W każdą pierwszą niedzielę kolejnego miesiąca /w ciągu roku formacyjnego/ o godz.11.00 w parafii Wniebowzięcia NMP Msza Święta, z obsługą liturgiczną /przemiennie/ małżonków uczestników kręgów DK

wrzesień

06.09.2014

Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie – Łomża – rozpoczęcie roku formacyjnego

20.09.2014

Krąg rejonowy – spotkanie animatorów godz. 19.00

28.09.2014

6 rocznica śmierci Jadwigi Skudro -wspomnienie na spotkaniu kręgu

październik

5.10.2014

Rejonowy Dzień Wspólnoty D K i Ruchu Światło-Życie

26.10.2014

Niedziela z DK w m.Brok /parafia pw. św.Andrzeja/

listopad

13.11.2014

po Mszy Św. o godz 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Małżeństw parafii WNMP /ok.30 min./

29.11.2014

Krąg rejonowy – spotkanie animatorów /po Mszy Świętej o godz.18.00/

grudzień

08.12.2014

Niepokalane Poczęcie NMP - uroczystość patronalna Wspólnot Ruchu Światło-Życie. Msza Św. godzina 18.00 z obsadą liturgiczną oazy młodzieżowej i DK

14.12.2014

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK i Ruchu Światło – Życie; godz.14.00 /salka/ 15.00 Eucharystia / po mszy dalsza część spotkania w salce/

18.12.2014

po Mszy Św. o godz 18.00 Adwentowa Adoracja Najświętszego Sakramentu /ok.30 min./

28.12.2014

Niedziela Świętej Rodziny (święto patronalne DK) – Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich /godz. 9.00 lub 11.00 -do ustalenia/

31.12.2014

Sylwester bezalkoholowy w Ostrowi Mazowieckiej -Dworek „Pod Lwami''

styczeń

 

Spotkanie opłatkowe Ruchu Swiatło – Życie - DK /termin do ustalenia/

15.01.2015

po Mszy Św. o godz 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Małżeństw naszej parafi/30 min./

luty

 

OAZA RODZIN I; II; ORAR I;-

28.02.2015

28 rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Fr. Blachnickiego /sobota/ – wspomnienie na comiesięcznych spotkaniach kręgów

marzec

7.03.2015

Krąg rejonowy – spotkanie animatorów /po Mszy Świętej o godz.18.00/

15.03.2015

Wielkopostny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie; godz.17.00 /salka/ 18.00 Eucharystia / po mszy dalsza część spotkania w salce/

25.03.2015

Marsz dla Życia i Rodziny

kwiecień

2-5.04.2015

Triduum Paschalne i Zmartwychwstanie Pańskie

16.04.2015

po Mszy Św. o godz 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Rodzin naszej parafii /30 min./

maj

 

ORAR II;-

17.05.2015

 

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK i Ruchu Światło – Życie; godz.17.00 /salka/ 18.00 Eucharystia / po mszy dalsza część spotkania w salce/

czerwiec

13.06.2015

Krąg rejonowy – spotkanie animatorów /po Mszy Świętej o godz.18.00/

20.06.2015

Zakończenie pracy formacyjnej DK

 

 


Świadectwo z   O  R  D  R   w Rościnnie

W dniach 19 do 24 sierpnia dane nam było uczestniczyć w Oazie Rekolekcyjnej Diakonii Rekolekcji w m. Rościnno k. Poznania. Każde rekolekcje to błogosławiony czas dla człowieka duchowego „zrodzonego'' na chrzcie świętym wprowadzającym w życie z Chrystusem. To podstawa, by można było czerpać ze „źródła życia”.

Sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego (bierzmowanie) zobowiązuje do szerzenia wiary i jej obrony, to szczególna moc Ducha Świętego. Przez kolejne sakramenty Bóg wchodzi w nas, w nasze poszczególne etapy życia. Sakramenty: kapłaństwa i małżeństwa wskazują, że mamy żyć dla zbawienia drugiego człowieka; małżeństwo – to szczególna droga do świętości we dwoje.

Sakrament pojednania - wskazuje na to, by żyć tak, żeby móc przystąpić do stołu Pana.

Kolejny dzień rekolekcji to poznawanie drogi formacji. Rekolekcje to budowanie wspólnoty małżeńskiej, ale i międzymałżeńskiej, to zwieńczenie pracy formacyjnej w kręgu.

Kryteria dojrzałości to: modlitwa osobista, wspólnotowa, to udział w liturgii.

Prowadzący rekolekcje (filialna para archidiecezji poznańskiej – Kasia i Paweł Maciejewscy) wskazali na ważność zachowania kolejności podejmowanych rekolekcji : OR I, II, III ; ORAR I i II, dopiero później rekolekcje tematyczne. Wskazali na potrzebę choćby jednego uczestnictwa w Triduum Paschalnym, że formacja rekolekcyjna to konieczność. Podkreślano też potrzebę pragnienia modlitwy na kręgach w intencji wyjazdów na rekolekcje.

Prowadzący wskazali na bardzo szeroki zakres potrzeb, ale i oczekiwań kręgu wobec kapłana, od odpowiedzialności za życie duchowe grupy, aż po propagatora tłumaczenia duchowości Ojca Blachnickiego i przedstawiciela księdza proboszcza.

Dalej poruszane były obowiązki, jakie ciążą na organizatorach rekolekcji , na animatorach. Wskazano, że tak naprawdę to przygotowania do rekolekcji powinny się rozpocząć rok wcześniej częstą modlitwą w intencji tych rekolekcji. Para prowadząca wskazała na sam sposób przygotowania rekolekcji aż do przywitania uczestników, na wierną realizację programu, na samą „konstrukcję” rekolekcji – co? gdzie? kiedy?

Dziękujemy Bogu za JEGO opiekę, za to , że skierował nas do Rościnna, za wszystkich uczestników rekolekcji, za piękną pogodę, za parę prowadzącą Kasię i Pawła Maciejewskich, za ich „dopinanie'' wszystkich spraw organizacyjnych na „ostatni guzik'' /poznańska dokładność/. Dziękujemy za przewspaniałą diakonię muzyczną : Kinga i Mateusz Drozda, za trafiające do serca komentarze do Psalmów /zdarzyło się nam to po raz pierwszy w wykonaniu diakonii/ Dziękujemy wszystkim za obecność, bez Was kochani, rekolekcje te by się nie odbyły. Szczęść Boże!

Krysia i Józef Wysoccy


Świadectwo z Oazy rodzin 1 stopnia w Długoborzu

Moja droga jest prosta
idąc nią w sercu radość mam ,
bo wiem ,że nie pomyliłem się.
Moja droga jest pewna
na jej końcu światłość jest,
która wciąż mi mówi
jak mam dalej iść .
Jezus,Jezus moim Panem jest.

Ta piosenka towarzyszyła nam każdego dnia podczas Oazy rodzin 1 stopnia w Długoborzu.Rekolekcje rozpoczęły się 4.07.2014 .Prowadził je ks.Łukasz Andrzejczyk .W Domowym kościele jesteśmy sześć lat ,mimo to dopiero teraz udało się nam przeżyć te 16 dni pełnych modlitwy,śpiewu -całkowita odnowa w Duchu świętym.Każdego dnia na nowo odkrywaliśmy Boga w naszym życiu,poznawaliśmy nowych ludzi oraz odkrywaliśmy siebie na nowo. Po raz drugi przyjęliśmy Jezusa jako Pana i Zbawiciela,ale tym razem z większym zaufaniem,z całkowitym zawierzeniem naszego małżeństwa i rodziny(Jezus moim Panem jest). Kolejne dni ,rozważania poszczególnych tajemnic różańca ,praca w kręgu, codzienna msza święta,szkoła życia,szkoła modlitwy,namiot spotkania -pomagały nam odkrywać Boży plan na nasze małżeństwo. Nasi animatorzy Marta i Czarek służyli nam, prowadzili, pomagali zrozumieć słowo Boże.Również pozostałe małżeństwa ubogacały nas podczas codziennych rozmów ewangelicznych.Dziękujemy im za to z całego serca.Oaza rodzin to rzeczywiście oaza. Małżeństwa z dala od pracy ,licznych rozproszeń rozkwitają na nowo.Piękny to czas,błogosławiony czas -wspólna Wigilia,droga krzyżowa, odnowienie sakramentu chrztu,sakramentu małżeństwa,wspólne adoracje, modlitwa wstawiennicza i wiele innych połączyły nas na nowo jako małżonków i jako wspólnotę. Nasza wspólna adoracja Najświętszego sakramentu to najpiękniejszy czas tych rekolekcji. Tylko ja ,mąż i Pan Jezus.Piętnaście minut minęło jak kilka sekund .Tyle chcieliśmy Ci Panie powiedzieć,za tyle rzeczy przeprosić ,ale łzy i ogromne wzruszenie zamieniły moje gadulstwo w pokorne milczenie.Przyjąłeś Panie od nas to milczenie, a w zamian wlałeś w nasze serca tyle miłości ,wiary i radości.Poprosiłam męża, aby w trudnych chwilach naszego życia przypominał mi tę naszą modlitwę.
Ostatniego dnia rekolekcji odnowiliśmy sakrament małżeństwa.Inne małżeństwa uczyniły to parę dni wcześniej,my z racji pogrzebu nie mogliśmy zrobić tego ze wszystkimi.Także zdziwiliśmy się bardzo gdy ks.Łukasz zaprosił nas do ołtarza.Piękne ,wzruszające przeżycie. Po tych rekolekcjach już nie lękamy się być animatorami w naszym kręgu,całkowicie oddajemy się Jezusowi ,a napełnieni Duchem Świętym damy radę. Dziękujemy ks.Łukaszowi za słowo którym się z nami dzielił,za wyrozumiałość do naszych dzieci,za uśmiech i za serce .Dziękujemy Agnieszce i Wojtkowi Domalewskim za świadectwo życia , za pomoc, za poniesiony trud ,za to że Agnieszka dla nas zrezygnowała z wakacji za granicą .Niech Bóg Wam za to błogosławi. Dziękujemy Ani i Tomkowi Przybyszewskim za radość z jaką uczyli nas kolejnych melodii -nie zawsze prostych. Dziękujemy klerykom Pawłowi i Łukaszowi ,Marysi, Małgosi i Łukaszowi,Ewie, Kasi -dzięki waszej pomocy przy dzieciach, daliśmy radę. Wielkie rzeczy nam Bóg uczynił na tej oazie, odmienił nasze serca,odmienił nasze małżeństwo ,oboje podpisaliśmy krucjatę wyzwolenia człowieka,codzienna modlitwa małżeńska sprawiła, że dopiero teraz jesteśmy jednością . Bogu niech będą dzięki za ten czas.
Chwała Panu.Agnieszka i Krzysztof Brzozowscy

 

Początek nowego roku Pracy DK

6 września pielgrzymowaliśmy do Matki Pięknej Miłości w katedrze łomżyńskiej. Razem z nami z naszego miasta uczestniczyli małżonkowie podejmujący posługę animatorów kręgów DK w kolejnym roku pracy formacyjnej: Małgosia i Janusz Świderscy, Agnieszka i Paweł Karpińscy, Agnieszka i Krzysztof Brzozowscy oraz Justyna i Mariusz Pieńkosowie.

Przed Seminarium Duchownym, obok pomnika Jana Pawła II, nastąpiło zawiązanie wspólnoty, w której uczestniczyły rodziny Domowego Kościoła z diecezji łomżyńskiej wraz z młodzieżą oazową i oczywiście kapłanami – moderatorami naszych wspólnot. Niesamowita była dla nas obecność młodych oazowiczów, którzy przyjechali ze swoim tatą aż z Opola, aby dać świadectwo wielkiego znaczenia wspólnoty oazowej, której byli uczestnikami wraz z młodzieżą naszej diecezji podczas minionych wakacji.

W kościele seminaryjnym, po krótkiej modlitwie do Ducha Świętego, podczas „godziny świadectw”, uczestnicy oaz wakacyjnych dzielili się swoimi przeżyciami duchowymi. Dla nas te wszystkie świadectwa są wielkim ubogaceniem i jednocześnie utwierdzają nas w przekonaniu, że droga, na którą wkroczyliśmy 4 lata temu, jest właściwa.

Z kościoła seminaryjnego nastąpił przemarsz ewangelizacyjny przez Stare Miasto do katedry, z krótkim przystankiem na Starym Rynku, gdzie cała wspólnota chwaliła Boga śpiewem i tańcem.

Uroczystą Eucharystię celebrowali: ordynariusz łomżyński, biskup Janusz Stepnowski oraz wielu kapłanów moderatorów ruchu Światło-Życie. W końcowej części Mszy Św. nastąpiła modlitwa wstawiennicza nad liczną grupą młodzieży (ponad 130 osób),która przystąpiła podczas oaz wakacyjnych do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Następnie biskup, wręczając zapalone świece, udzielił swojego błogosławieństwa animatorom podejmującym posługę w Domowym Kościele.

Uroczystość zakończyła się agapą w ogrodach biskupich. Chwała Panu za wszystkich ludzi spotkanych przez nas podczas dzisiejszej pielgrzymki i za piękną pogodę, która pozwoliła nam tak radośnie przeżyć ten błogosławiony czas. Bogu niech będą dzięki.

Krystyna i Józek Wysoccy

REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE
W dniu 8 grudnia 2013r. przeżywaliśmy Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie pod hasłem „Narodzić się na nowo przez Słowo Boże”. Zgromadziliśmy się w kościele o godz. 14.30 na modlitwie zwanej " Namiotem Spotkania". Następnie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i o godz. 15.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii. Umocnieni Słowem Bożym i Jego Ciałem, pełni radości, wróciliśmy do sali parafialnej, aby w małych grupach dzielić się Słowem Bożym zawartym w fragmencie ewangelii według Św. Jana 3, 1-8. Następnie ksiądz Andrzej Muzyczak wygłosił krótką katechezę na temat Słowa Bożego, a Justyna i Mariusz dali świadectwo jak poznają i odczytują Słowo Boże w swoim życiu.
Nasze wspólne świętowanie zakończyliśmy słodkim posiłkiem i modlitwą na zakończenie " Maryjo, Niepokalana Jutrzenko Wolności. Serdecznie dziękujemy Ks. Andrzejowi i Ks. Pawłowi za obecność i sprawowaną Eucharystię oraz wszystkim małżonkom z Domowego Kościoła, dzieciom i młodzieży za wspólnie spędzone niedzielne popołudnie – czas rozmodlenia i radości. Niech będzie Pan uwielbiony !
M J Świderscy

ADORACJA ADWENTOWA DOMOWEGO KOŚCIOŁA
12 grudnia o godz. 18.00 spotkaliśmy się na Eucharystii, aby po niej wspólnie adorować Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Adwentowe rozważania pomogły nam uzmysłowić sobie jak ważny jest ten szczególny czas oczekiwania na przyjście naszego Pana. Bóg bowiem ma plan wobec każdego z nas. Jego plany mogą wymagać zmian w naszym życiu, tak jak stało się to w przypadku Maryi i Józefa. Bóg Ojciec pragnie dokonywać przez nas wielkich rzeczy. Jednak ich wypełnienie będzie możliwe wtedy, kiedy będziemy gotowi słuchać Boga i trwać w Jego obecności. Za to wspólne trwanie przed Najświętszym Sakramentem dziękujemy Bogu, małżonkom z Domowego Kościoła i wszystkim obecnym w Świątyni. Niech zaowocuje ono w naszym życiu osobistym, małżeńskim i rodzinnym postanowieniem, że Boga postawimy na pierwszym miejscu, aby Jego wola mogła się wypełnić. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu....
M J Świderscy

---------------------------------------------------------------------------------------

W dniach 26.09. - 29.09.2013r. w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw. Był to czas na spotkanie z naszym Panem w codziennej Eucharystii i Adoracji. Homilie rekolekcyjne głosił moderator rejonowy Domowego Kościoła - ks. Andrzej Muzyczak, któremu dziękujemy za zapał i zaangażowanie w Boże sprawy. Wspólnie mogliśmy też wsłuchiwać się w konferencje, które prowadzili małżonkowie z Łomży - Agnieszka i Jacek Frydrych. Przedstawiali ważne sprawy duchowe w ciekawy i przystępny sposób, dzieląc się doświadczeniem życia wiarą w małżeństwie i rodzinie. Uświadomili nam szaloną Miłość Boga do człowieka, Jego Miłosierdzie i pragnienie osobistej relacji z nami. To nie Bóg nas potrzebuje, to my potrzebujemy Boga!
Każdy dzień kończył się Adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas której mogliśmy stawać w obecności samego Jezusa i przed Nim odkrywać nasze serca, myśli, uczucia. Jezus przychodził do nas ze swoją miłością, łaską i uzdrowieniem. On sam nam błogosławił...
W niedzielę, podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 małżonkowie mieli okazję powierzyć swoje życie Jezusowi i przyjąć Go jako Jedynego Pana i Zbawiciela. Głośne wyznanie : " uczyń mnie takim, jakiego mnie pragniesz." - wzbudziło w nas nadzieję na osobistą, bliższą relację z Jezusem. Dziękujemy Panu Bogu za łaskę spotkania z Nim, za Miłość, którą nas obdarzył, za to że pragnie nas uświęcać w naszych małżeństwach i rodzinach.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w oprawę liturgiczną i muzyczną lub w inny sposób pomogli w przygotowaniu i prowadzeniu rekolekcji. Jesteśmy szczególnie wdzięczni małżonkom z Domowego Kościoła za wygłoszone świadectwa. Niech Pan Wam wynagrodzi Waszą gotowość świadczenia, że to On jest Panem i że wchodząc w życie małżonków oczyszcza, uzdrawia, jednoczy i przemienia.
Niech nasz Pan Jezus Chrystus będzie uwielbiony we wszystkim, co robimy, a Jego Duch niech działa w naszych małżeństwach i rodzinach. Niech wynagrodzi wszystkim, którzy ten czas Jemu ofiarowali, gdyż o resztę On sam się zatroszczy. Niech owoce tych rekolekcji trwają i przemieniają nasze codzienne życie małżeńskie i rodzinne. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu......
Małgorzata i Janusz Świderscy Para rejonowa Rejonu Ostrów Maz.

Świadectwo uczestnictwa w Marszu dla życia i Rodziny

8 kwietnia 2013 roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Ostrowi Mazowieckiej odbył się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Rodzina kolebką życia”, zorganizowany przez ostrowskie dekanaty. Rozpoczął się w kościele dekanalnym Chrystusa Dobrego Pasterza mszą świętą, którą odprawili kapłani wszystkich ostrowskich parafii, pod przewodnictwem dziekana dekanatu WNMP ks. dr. Jana Okuły. Homilia, którą wygłosił dziekan dekanatu Chrystusa Dobrego Pasterza- ks. Mirosław Mierzejewski, podkreślała przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Ksiądz Mirosław powiedział, że dzisiaj to taki czas, w którym rodzina musi na nowo domagać się praw, gdyż jej rola jest przemilczana, umniejszana a nierzadko dyskryminowana w przestrzeni publicznej. Dlatego należy przypominać to, co najcenniejsze i zasługujące na troskę. Podkreślił, że o sprawach rodziny decydują władze państwa. Do nich zwracamy się, by miały na względzie dobro rodziny, pamiętając też o tych, którzy nie mogą sami się bronić, pamiętając o nienarodzonych – Poczęte mają prawo do życia, które daje Bóg.

W poczuciu odpowiedzialności i miłości bliźniego uczestnicy Marszu domagają się pełnej ochrony życia, zaprzestania skrajnej dyskryminacji, jaką jest dopuszczana przez polskie prawo aborcja poczętych z powodu ich niepełnosprawności czy okoliczności poczęcia.

Po zakończonej Eucharystii i po uformowaniu się uczestników nastąpił przemarsz ulicami: Pasterską, kard. Stefana Wyszyńskiego, Warszawską i 3 Maja do kościoła dekanalnego WNMP. W czasie przemarszu modliliśmy się na różańcu, rozważając tajemnice radosne różańca świętego – tu czynny udział, komentarze do tajemnic różańcowych czytali przedstawiciele wszystkich ostrowskich parafii. Po dojściu do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, rozpoczęło się nabożeństwo Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które poprowadził wikariusz parafii ks. Paweł Szabłowski. Nabożeństwo i zarazem uroczystość – Marsz dla Życia i Rodziny zakończyło się bardzo licznym podjęciem duchowej adopcji poczętych dzieciątek, przez uczestników marszu.

Pragniemy wyrazić swoją wdzięczność Panu Bogu za to, że pozwolił nam na wzięcie czynnego udziału w tym jakże ważnym dziele Bożym.

Chwała Panu Jezusowi!    ALLELUJA, JEZUS ŻYJE!!!

Krystyna i Józef Wysoccy

Wspólna Adoracja

13 grudnia 2012r. małżeństwa ze wspólnoty "Domowy Kościół" po mszy świętej o godz. 18.00 prowadziły adwentową adorację Najświętszego Sakramentu, której przewodniczył nasz opiekun ksiądz Andrzej Muzyczak. W obecności Naszego Pana rozważaliśmy powołanie każdej rodziny do bycia domowym sanktuarium Kościoła - domowym Kościołem. Modliliśmy się w ciszy za nasze rodziny i małżeństwa. Swiętej Rodzinie z Nazaretu zawierzaliśmy wszystkie sprawy, troski i nadzieje. Dziękowaliśmy Panu Jezusowi, że pragnie być zawsze z nami i za wszelkie dobro, które od Niego otrzymujemy. Prosiliśmy Maryję i Świętego Józefa, aby pomagali nam wypełniać nasze powołanie do małżeństwa i rodzicielstwa.

Bogu niech będą dzięki za ten święty czas!

Adoracja Domowego Kościoła to dziękczynienie Bogu za rodziny, które gromadzą się jeden raz w każdym miesiącu w kręgach dzieląc się świadectwem życia w swoich rodzinach, wspólnie się modlą, karmią się Słowem Bożym i formują swoje życie małżeńskie przez wspólny dialog ze sobą i realizowanie małżeńskich powinności życia w rodzinie. To podziękowanie Bogu za przykład Świętej Rodziny. To wreszcie modlitwa o nowe rodziny, które Jezus zaprasza do Domowego Kościoła - Szkoły Rodziny w której wcielona Miłość zamieszkała. Jest to piękna praktyka trwania Rodzin Domowego Kościoła w obecności Boga żywego: w dziękczynieniu po Komunii świętej, przed ołtarzem, tabernakulum, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, a w oktawie Bożego Narodzenia przy żłóbku Bożej Dzieciny - Jezusa.    

Niech to pragnienie w nas wzrasta i przynosi owoce, abyśmy codziennie otwierali się na łaskę Bożą!

M Świderska

Niedziela z Domowym Kościołem


23 października 2011r. w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się NIEDZIELA Z DOMOWYM KOŚCIOŁEM.

{gallery}2011/domowy{/gallery}

Na każdej Mszy Świętej homilię głosił ks. Dariusz Krajewski – moderator diecezjalny DOMOWEGO KOŚCIOŁA. Przedstawił on pokrótce problemy z jakimi stykają się obecnie nasze rodziny, ukazał wartość modlitwy małżeńskiej i rodzinnej dla zachowania trwałości naszych rodzin i przypomniał o ważności i mocy Sakramentu Małżeństwa. Następnie ks.Darek przybliżył parafianom charyzmat wspólnoty Domowego Kościoła i jego główne cele oraz poprosił o danie świadectwa rodzinę ze wspólnoty Domowego Kościoła.
Na stoliczkach przy wyjściu z Kościoła rozłożone zostały broszurki o Domowym Kościele. Mamy nadzieję, że będą one przypomnieniem przeżyć, których doświadczyli obecni na mszach świętych parafianie, a „ziarno zasiane w sercach” wyda plon w odpowiednim czasie.
Serdecznie dziękujemy ks. Dariuszowi Krajewskiemu i małżeństwom dającym świadectwa:
Halinie i Sławkowi Górczyńskim z Wyszkowa, Beacie i Tomkowi Twarowskim z Łomży,
Asi i Darkowi Brodowskim z Ostrołęki,Czesi i Czesiowi Parda z Ostrołęki, Ali i Rysiowi Marcińczuk z Ostrołęki, Magdzie i Piotrkowi Kłak z Ostrołęki,
Dziękujemy wszystkim za gotowość do służby, pomoc i modlitewne wsparcie. Niech nasz Pan będzie uwielbiony w naszych małżeństwach i rodzinach, byśmy zawsze byli gotowi świadczyć o NIM!
Szczęść Boże!Podstawowe informacje o Domowym Kościele

Ruch Domowy Kościół został założony przez sługę Bożego ks. prof. Franciszka Blachnickiego w 1973 roku, jako gałąź rodzinna Ruchu Światło Życie. Jest to małżeńsko-rodzinny ruch świeckich w Kościele, pomagający małżonkom otworzyć się na łaski płynące codziennie z sakramentu małżeństwa. Pojedynczemu małżeństwu  trudno jest wytrwać w drodze do świętości, dlatego małżeństwa realizujące tę drogę łączą się w grupy zwane kręgami. Spotykają się raz na miesiąc by modlić się, dzielić ze sobą doświadczeniem wiary i pomagać wzajemnie we wszystkich problemach małżeńskich i rodzinnych. Każdy krąg ma swego duchowego doradcę-księdza moderatora. Spotkania odbywają się w domach małżeństw - uczestników kręgu. Na spotkaniach jest też obecny ksiądz - moderator.
W Polsce Ruch Domowy Kościół istnieje we wszystkich diecezjach.

W Ostrowi Mazowieckiej Ruch Domowy Kościół rozpoczął swą działalność jesienią 1992 roku. Z inicjatywy księdza Mirosława Mierzejewskiego, proboszcza parafii pod wezwaniem Jezusa Dobrego Pasterza, odbyło się pierwsze spotkanie, na które przybyło kilkanaście małżeństw. Z zainteresowanych utworzono pierwszy krąg, prowadzili go Ela i Grzegorz Wyszyńscy, którzy przyjeżdżali na spotkania z Wyszkowa zaś moderatorem został ksiądz proboszcz Mirosław Mierzejewski, który tę posługę pełnił przez następne kilka lat. Pierwszą parą animatorską kręgu zostali Ania i Marek Szymczakowie.

Obecnie Ruch Domowy Kościół w naszym mieście liczy cztery kręgi. Jeden z nich – najstarszy, działa przy parafii pod wezwaniem Jezusa Dobrego Pasterza, dwa pozostałe przy parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Skupiają one obecnie osiemnaście małżeństw. Oprócz comiesięcznych spotkań formacyjnych nasze małżeństwa biorą udział w wakacyjnych oazach rekolekcyjnych, aktywnie uczestniczą w życiu swoich parafii.

W pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 11.00 małżeństwa z Domowego Kościoła przygotowują oprawę Mszy świętej i wspólnie modlą się w intencji rodzin naszej parafii.

Zapraszamy do uczestnictwa w ruchu Domowego Kościoła wszystkie małżeństwa sakramentalne, pragnące wspólnie budować jedność z Chrystusem w swoich rodzinach.

MAŁŻEŃSTWA W KRĘGACH

1. Świderscy Małgorzata i Janusz,

2. Szyszkowscy Katarzyna i Andrzej,

3. Ambroziak Anna i Robert,

4. Wysoccy Krystyna i Józef ,

5. Tułowieccy Ewa i Kazimierz

6. Brzozowscy Renata i Krzysztof

OPIEKUN - ks. Paweł Szabłowki

1. Pieńkos Justyna  Mariusz

2. Karpińscy Agnieszka i Paweł

3. Stępniewscy Urszula i Rafał

4. Konkiel Marta i Wojciech

5. Urbanik Sylwia i Krzysztof

OPIEKUN - ks. Andrzej Muzyczak

 

Więcej artykułów


Rejonowy Dzień Wspólnoty - 19.10.2013r.

Oaza Rodzin III - Szumsk k/Wilna 14.07 – 29.07.2013r.

Opłatek Domowego Kościoła 30.12.2012r.

Rekolekcje Ewangelizacyjne 29 listopada - 2 grudnia 2012r.

Spotkanie w Domowym Kościele 20.11.2012r.

Marsz dla Życia i Rodziny 25.03.2012r.

Paschalny Dzień Wspólnoty RŚŻ i DK 14.05.2011

Opłatek Domowego Kościoła

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich


Diecezjalna strona Domowego Kościoła. Zapraszamy do jej odwiedzenia:) - http://www.koscioldomowy.lomza.pl/