Duszpasterze

Uwaga, otwiera nowe okno. Drukuj

PROBOSZCZ - ks. prałat dr Jan Okuła; tel.29 644 09 09


Urodzony 25 maja 1955r. Pochodzi z parafii Tykocin,
wyświęcony 30 maja 1981r w Łomży przez bp. M. Sasinowskiego.
Od 20.06.1981 wikariusz Czerwin,
od 19.06.1982 wikariusz par. Miłosierdzia Bożego w Łomży.
1.09.1983 studia z apologetyki w ATK w Warszawie.
1.09.1986 studia teol. w Instytucie Katol. w Paryżu.
1.09.1992 wikariusz w par. Zbawiciela Świata w Ostrołęce.
1993- 1995 - dyr. Studium Synod. w Łomży
1994- 2000 - wykładowca w Kolegium Teol.
Od 1995 - Ojciec duchowny WSD w Łomży, wykładowca
Od 2000 - wykładowca w Inst. Teol. w Łomży.
Od 18.08.2010 Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Maz.


Ks. Dziekan opiekuje się:

* Lektorami dorosłymi



WIKARIUSZ
- ks. mgr lic. Stanisław Kućmierowski;
kom. 66 40 13 742



Urodzony 30 grudnia 1981r. Pochodzi z parafii Kulesze Kośc.
wyświęcony 26 maja 2007 r w Łomży przez bp. S. Stefanka
Wikariusz
Od 25.08. 2007 - Stawiski - św. Antoniego
Od 25.08.2010 - Ostrów Maz. -
Wniebowzięcia NMP


Ks. Stanisław opiekuje się:

* Ministrantami
* Lektorami - ministrantami
* Rodziną Radia Maryja
* Rycerzami Kolumba

* Animatorami przygotowującymi młodzież do Sakramentu Bierzmowania
* Wspólnotą Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej
* Koordynator Dekanalnego centrum ŚDM - Kraków 2016
* Wspólnie z animatorami przygotowuje młodzież do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
* Opiekuje się stroną internetową naszej parafii

* Uczy w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika
*



WIKARIUSZ - ks. mgr Andrzej Muzyczak; kom. 518 377 426


Urodzony 25 marca 1973r. Pochodzi z parafii Zuzela
Wyświęcony 29 maja 1999r w Łomży przez bp. S. Stefanka
Wikariusz
Od 25.08.1999 - Zambrów - św. Józefa Rzemieślnika
Od 25.08.2007 - Kolno - Chrystusa Króla Wszechświata
Od 25.08.2011 - Ostrów Maz. -
Wniebowzięcia NMP


Ks. Andrzej opiekuje się:

* Ruchem Światło - Życie (Oaza dzieci Bożych)
* Domowym Kościołem  (krąg 2)
* Scholą dziecięca – (razem z s. Angelą)
* Głosi kazania do dzieci

WIKARIUSZ - Ks. mgr lic. Andrzej Łada



Urodzony 4.03.1973. Pochodzi z parafii św. Franciszka w Ostrołęce.
Wyświęcony 26 maja 2001r w Łomży przez bp S. Stefanka
Wikariusz:
Od 25.08.2001 - Łyse
Od 25.08.2002 - Jedwabne
Od 25.08.2003 - Brańszczyk
Od 25.08.2007 - Wysokie Mazowieckie- św. Jana Chrzciciela
Od 25.08.2010 - Sokoły
Od 25.08.2012 - Ostrów Maz. - Wniebowzięcia NMP

 


Ks. Andrzej opiekuje się:

* Odnową w Duchu Świętym
* Scholą młodzieżową
* III Zakonem św. Franciszka
* Dziećmi do I komunii św.
* Uczy w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika
*Współtworzy Grupę Artystyczną L.O.


WIKARIUSZ - Ks. mgr Cezary Lipski

Urodzony 2.07.1966. Pochodzi z parafii Boguty Pianki.
Wyświęcony 29.06.1991 w Łomży przez bp J. Paetza

24.04.2016 Ostrów Mazowiecka- Wniebowzięcia NMP

WIKARIUSZ - Ks. mgr MAREK ŻMIJEWSKI


Urodzony 28.04.1991r. Pochodzi z Parafii MBNP w Grajewie
Wyświęcony 28 maja 2016r w Łomży przez bp J. Stepnowskiego.
Wikariusz
Od 25.08.2016 - Ostrów Maz.- Wniebowzięcia NMP

Ks. Marek opiekuje się:
* Kościołem Domowym (krąg I)
* Ruchem Światło- Życie


PROBOSZCZOWIE w 75 - leciu :


+ ks. Józef Ciesielski 1924-1944,


+ bp Tadeusz Paweł Zakrzewski 1944-1946,


+ ks. Aleksander Srzednicki 1946-1974,


+ ks. Jan Sobotka 1974-1992,


ks. Edmund Chmielewski od 1992-2010,


Ks. Jan Okuła od 2010.



Z PARAFII POCHODZĄ od 1925 r.:
(w nawiasie rok święceń kapłańskich)


+ ks. Roman Krajewski (1935),

+ ks. Józef Prejser (1935),



+ ks. Kazimierz Równy (1936),


+ ks. Jerzy Gosk (1967),

ks. Kazimierz Kuczyński (1976),


ks. Ryszard Kłosiński (1980),


ks. Tadeusz Zawadzki (1981),


+ ks. Janusz Figoń (1984),


ks. Jerzy Samsel (1984),


ks. Tadeusz Masłowski (1986),


ks. Waldemar Heromiński (1987),


ks. Dariusz Zakrzewski (1991),



ks. Andrzej Godlewski (1994),


+ ks. Jacek Lipiński (1994),



ks. Bogdan Wilczewski (1994),


ks. Marek Jaszczak(1998),



ks. Piotr Mazurek (1998),


ks. Dariusz Tułowiecki (1999),


ks. Artur Akimowicz(2000),


O. Arkadiusz Smagacz OCD (2000),


ks. Krzysztof Stępczyński (2001),


ks. Robert Elert (2002),



ks. Maciej Przygoda (2002),


ks. Cezary Wieczorek SMA (2003),


O. Juwenalis Andrzejczak OFM (2005),



ks. Krzysztof Orłowski MIC (2007)



Ks. Michał Turbaczewski (2012)