Spotkanie Opłatkowe Domowego Kościoła 2010

W sobotę 18 grudnia, odbyło się spotkanie opłatkowe rodzin Domowego Kościoła z rejonu ostrowskiego, razem około 100 osób. Na spotkaniu obecny był Ks. Dariusz Izbicki – moderator rejonowy, para diecezjalna Hanna i Stanisław Dymerscy, para rejonowa Małgorzata i Janusz Świderscy. Gościliśmy też proboszcza parafii WNMP Ks. Jan Okułę oraz księży moderatorów ks. Arkadiusza Ryłkę i Ks.Tomasz Borkowskiego.
Po wspólnie przeżytej Eucharystii, do której oprawę przygotowały rodziny DK udaliśmy się do szkoły podstawowej Nr 2. Tam po odczytaniu fragmentu Ewangelii, podzieleniu się opłatkiem i świątecznych życzeniach, rozpoczęliśmy wspólne spotkanie opłatkowe. Był to czas na zapoznanie się z najnowszymi informacjami z ruchu DK, omówienie najważniejszych bieżących spraw, bliższego poznania się z nowymi parami, które zdecydowały się wejść na drogę formacji w Domowym Kościele w ostatnim czasie, oraz czas na zabawy z najmłodszymi uczestnikami. Przygotowaliśmy dla dzieci QUIZ o tematyce Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie odpowiedzi nagradzane były słodkimi prezentami. Bogu dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas i możliwość poznania nowych rodzin z Wyszkowa i Ostrowi Mazowieckiej. Bardzo zbudował nas fakt, że wiele nowych par, to młode małżeństwa z małymi dziećmi. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo, a w szczególności parom przybyłym z Wyszkowa, oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie miejsca oraz wspaniałych potraw i ciast.
Z radością oczekujemy narodzin Pana! Niech Jezus narodzi się w naszych sercach!!!

autorzy Ania Ambroziak, Janusz Świderski