Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i Szopka 2010

W niedzielę 26 XII obchodziliśmy uroczystość Świętej Rodziny. W naszej parafii na mszach świętych o godz. 11.00 i 18.00 odbyło się uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Dziękujemy kapłanom posługującym oraz księdzu Dziekanowi za możliwość przeżycia na nowo komunii ze swoim współmałżonkiem, poprzez przypomnienie zawartego w sakramencie małżeństwa przymierza. Na nowo uświadomiliśmy sobie, że jesteśmy dla siebie siłą i wsparciem każdego dnia, że mamy się nawzajem obdarowywać miłością, że mamy wspólnie przyjąć i wychować dzieci, którymi nas Pan Bóg obdarzył. Ale też powinniśmy się nawzajem uświęcać i służyć wpatrzeni w Chrystusa, który nas jednoczy i prowadzi do Ojca. Droga małżeńska i rodzinna nie jest drogą łatwą i prostą, dlatego potrzebujemy razem stawać przed Panem i karmić się Jego ciałem w Komunii Świętej. To On ma moc nas przemieniać i prowadzić Swoimi Drogami. Musimy Mu tylko zaufać, słuchać Jego nauki i powierzać Mu nasze małżeństwo, rodzinę, dzieci. W podążaniu za Chrystusem w małżeństwie pomaga nam bycie we wspólnocie Domowego Kościoła, ruchu który skupia rodzinę wokół Naszego Pana i Zbawiciela, bo jesteśmy tam dla Pana, aby wspólnie ze współmałżonkiem i dziećmi dążyć do świętości. Dziękujemy wszystkim małżonkom Domowego Kościoła za posługę i oprawę liturgiczną mszy świętych, a ks. Tomaszowi i Arkadiuszowi za kapłańskie prowadzenie. Bóg zapłać wszystkim, którzy odnowili swoje małżeńskie przyrzeczenia. Niech Dobry Bóg udziela wszelkich potrzebnych łask i błogosławi w każdym dniu życia małżeńskiego i rodzinnego.

Niech Pan będzie uwielbiony w każdym małżeństwie i rodzinie!

Małgorzata i Janusz Świderscy