Ogłoszenia parafialne 6 lutego 2011

V NIEDZIELA ZWYKŁA rok "A"

PORZĄDEK KOLĘDY

6 - 12 lutego 2011 (: koniec kolędy :)

Niedziela 6 lutego, godz.15.00 ul. Lubiejewska bloki nr 2B i 2C.

Poniedziałek 7 lutego, godz. 15.00ul. Księdza Sobotki blok nr 4 oraz 3 Maja bloki nr 5, 7, 9 i 48 .

Wtorek 8 lutego, godz.15.00 ul. Orzeszkowej bloki nr 7, 7A, 7B i 7C.

Środa 9 lutego, godz. 15.00ul. Lubiejewska bloki nr 2, 2A i 2D.

Czwartek 10 lutego, godz.15.00ul. Lubiejewska bloki nr 6, 6A i 8.

Piątek 11 lutego, godz. 15.00 ul. Lubiejewska bloki nr 21, 21A, 21B, 21C, 21D, 21E i 21F.

Sobota 12 lutego, godz.9.00 ul. Kościuszki blok nr 20 (za Stokrotką), oraz bloki w Starym Lubiejewie.

Prosimy aby z  dalszych ulic przybył po księdza pojazd na określoną godzinę. Prosimy, aby pojazdy przybywały na 8.30, jeśli kolęda rozpoczyna się rano, a  z dalszych ulic prosimy by pojazd przybył na 14.45, w przypadku gdy kolęda jest po południu, dotyczy to także tych osób, które przyjdą po księdza. Jeżeli chodzi o ulice bliższe to serdecznie prosimy aby także ktoś przyszedł po księdza i po zakończonej kolędzie księdza odprowadzono. Przyjście po księdza podyktowane jest tym, że większość z nas rozpoczyna posługę duszpasterską parafii i jeszcze dokładnie nie znamy geografii miasta.

1. W piątek 11 lutego obchodzimy wspomnienie Matki Bożej  z Lourdes. Jest to XIX Światowy Dzień Chorego. W tym dniu Panu  Bogu polecamy wszystkich chorych i cierpiących. Msza św. z tej racji będzie odprawiona w niedzielę 13 lutego o godz. 9.00, z możliwością przyjęcia przez chorych Sakramentu Namaszczenia.

2. W sobotę 12 lutego o godz. 17.00 w Ostrołęce, w Sali Kameralnej Ostrołęckiego Centrum Kultury przy ul. Inwalidów Wojennych 23 odbędzie się Młodzieżowa Debata Walentynkowa pod hasłem: „Dam  Ci  wszystko  to co lubię, ale siebie  dam po ślubie – czyli bez seksu  przed ślubem”. Chętni do wyjazdu niech zgłoszą swój udział Ks. Tomaszowi.

3. W przyszłą niedziele 13 lutego po Mszy św. o godz. 15-ej spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

4. Diecezjalny Wydział Duszpasterstwa Rodzin w Domu Rekolekcyjnym w Hodyszewie organizuje w dniach: 18- 20 lutego  rekolekcje dla narzeczonych, zaś w dniach 25 – 27 lutego oraz 25- 27 marca rekolekcje dla małżeństw. Chętni niech zgłoszą się do Ks. Arkadiusza.

5. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku za rok 2010 wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie diecezji, kościelną organizacją pożytku publicznego jest „CARITAS BLIŹNIM”, wspierająca Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Przekazując 1% podatku  wspieramy dzieła na rzecz potrzebujących. Zachęcamy. Bliższe informacje w komunikacie i na plakacie w gablocie.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W Głosie Katolickim artykuły dotyczące chorych, cierpienia, choroby: „Dotykając tajemnicy cierpienia…”, „Na przekór chorobie”. Przede wszystkim zaś znajdziemy orędzie Ojca Świętego na Światowy Dzień Chorego. Warto przeczytać także artykuł „Cywilizacja chrześcijańska według Marka Jurka”.” „Spotkanie z historią i kolędą” to relacja ze spotkania które odbyło się w Miejskim Domu Kultury przy śpiewie kolęd naszego parafialnego chóru. Dla dzieci Ola i Jaś oraz Dominik.