Piknik grup parafialnych 19.06.2011

W niedzielę, 19 czerwca, w parafii WNMP w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się wspólne spotkanie wszystkich grup formacyjno-modlitewnych działających na terenie tamtejszej kościoła lokalnego. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą pod przewodnictwem naszego bpa pomocniczego Tadeusza Bronakowskiego, podczas której została ustanowiona nowa wspólnota – społeczność lektorów młodzieżowych. Po zakończeniu Eucharystii wszyscy zainteresowani udali się na pobliski teren przykościelny, aby w pełni radości świętować niecodzienne parafialne wydarzenie. Na wstępie spotkania głos zabrał miejscowy proboszcz – ks. dr Jan Okuła, który serdecznie powitał zgromadzonych wiernych i podziękował im za przybycie. Następnie, po krótkim przemówieniu bpa Tadeusza Bronakowskiego, miała miejsce prezentacja wszystkich wspólnot parafialnych. Na specjalnie przygotowanej scenie pojawiali się kolejno przedstawiciele 11 ruchów: scholi dziecięcej, ministrantów i lektorów, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Światło-Życie, scholi młodzieżowej „Wojownicy Pana”, Odnowy w Duchu Świętym, lektorów dorosłych, Grupy Teatralnej „Rzeczpospolita Apostolska”, Domowego Kościoła, Rodziny Radia Maryja oraz Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Podczas wystąpień poszczególnych organizacji można było napić się gorącej herbaty, skosztować przepysznych ciast, jak również zjeść gorącą kiełbaskę z grilla. Oficjalną część spotkania zakończyło wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego i krótka modlitwa w intencji parafian poprowadzona przez księdza proboszcza. Kilka chwil później do wspólnego uwielbienia Chrystusa tańcem i śpiewem przystąpili członkowie scholii młodzieżowej pod dowództwem s. Nikodemy. Do niemal godzinnej zabawy przyłączyli się zarówno młodsi, jak i starsi parafianie. Po roześmianych twarzach większości uczestników można wnioskować, iż spotkanie było udane. Mamy nadzieję, że podobne odbędzie się za rok.

Damian