Apel Jasnogórski grupy Białej-1-14 sierpnia

Tegoroczna XXVII Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę wyruszyła pierwszego sierpnia pod hasłem: "W komunii z Bogiem - idziemy do Matki". Drugiego sierpnia dołączyli do pątników również nasi parafianie, tworząc grupę Srebrną pod przewodnictwem Ks. Wiesława Ołowskiego.

Niestety, nie każdy może wyruszyć na pielgrzymi szlak w sensie fizycznym. Mamy jednak możliwość pielgrzymowania w wymiarze duchowym, wspierając pieszych pątników modlitwą, jak również prosząc Matkę Bożą we własnych intencjach. I tak codziennie o godz. 21.00. grupa Biała zbierała się w naszym kościele parafialnym, aby wspólnie odśpiewać słowa Apelu: "Jestem, pamiętam, czuwam..." Towarzyszyli nam nasi Kapłani: Ks. Dziekan Jan Okuła, Ks. Arkadiusz Ryłka, Ks. Stanisław Kućmierowski, Ks. Tomasz Borkowski i Ks. Bartłomiej Jaźwiński. Wspólne codzienne modlitewne czuwanie kończyliśmy odśpiewaniem pieśni "Cichy zapada zmrok".