VIII przegląd pieśni wielkopostnej w Amelinie 25.03.2012

"Śpiewajmy Miłości Krzyża"

25 marca 2012 r., w Ame"linie odbył się przegląd pieśni wielkopostnej. Mottem tegorocznym były słowa „Śpiewajmy Miłości Krzyża”. Przegląd rozpoczął się Mszą Świętą odprawioną w intencji wszystkich uczestników. Po niej swój występ zapoczątkowali soliści, a następnie chóry i zespoły. „Jest to przegląd, więc nie ma pierwszych i ostatnich miejsc, wobec Pana Boga wszyscy jesteśmy równi”- takimi słowami powitał wszystkich gospodarz parafii ks. proboszcz Szczepan Borkowski.  Blisko 400 osób między innymi z Ostrowi Mazowieckiej, Amelina, Raków, Drążdżewa, Krasnosielca, Grabowa, Baranowa, Jednorożca., Myszyńca, Dylewa, Gąsewa pieśnią wielkopostną chwaliło Pana. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a po występach mogli skosztować smacznej zupy przygotowanej przez koło gospodyń wiejskich. Organizatorami przeglądu byli Wójt Gminy Krasnosielc p. Paweł Ruszczyński, Gminny Ośrodek Kultury w Krasnosielcu na czele z panią dyrektor Beatą Heromińską, Publiczna Szkoła Podstawowa w Amelinie oraz Parafia Amelin. Przegląd ten został włączony w ogólnopolską kampanię „Postaw na rodzinę”. Bardzo licznie całe rodziny zaangażowały się w przygotowania związane z tym wydarzeniem. Chętnie również mieszkańcy Amelina i okolicznych miejscowości brali udział w warsztatach plastycznych, gdzie przygotowywano karty świąteczne i stroiki. W szkole można było oglądać wystawę stroików wielkanocnych, kosze ze święconką przygotowane przez całe wsie lub koła gospodyń, wystawy prac twórców ludowych i miejscowych artystów. Wystawy te wzbogacone zostały o prace konkursowe dzieci i młodzieży. Chociaż parafia Amelin to jedna z najmniejszych parafii w diecezji to dzięki wysiłkom proboszcza, miejscowych władz, społeczności lokalnej i wsparciu ludzi dobrej woli przegląd pieśni wielkopostnej odbył się już po raz VIII. Schole dziecięce z Ostrowi Mazowieckiej z parafii Wniebowzięcia NMP i Opatrzności Bożej już po raz drugi uczestniczyły w przeglądzie w Amelinie. Dostarczył on dzieciom miłych i niezapomnianych wrażeń. Z  niecierpliwością czekamy na kolejny.

Tekst i foto: ks. Arkadiusz Ryłka