Marsz dla Życia i Rodziny 25 marca 2012r.

TAK” dla ŻYCIA w Ostrowi Mazowieckiej

W niedzielę,   25 marca 2012 roku,  w Ostrowi Mazowieckiej odbył się po raz pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny, którego inicjatorem była Para Rejonowa Domowego Kościoła – Małgorzata i Janusz Świderscy wspierani przez: proboszcza parafii pw. WNMP – dziekana Jana Okułę, proboszcza parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza – dziekana Mirosława Mierzejewskiego, księzy z  par. Opatrzności Bożej i św. Jozafata w Komorowie. Całość przygotowań koordynowali księża: ks. Arkadiusz Ryłka z parafii Wniebowzięcia NMP i ks. Krzysztof Łapiński z par. Chrystusa Dobrego Pasterza. Hasło przewodnie marszu brzmiało: Miłość rodzi życie.

Patronat nad marszem objął bp Tadeusz Bronakowski. Uroczystość rozpoczęła się w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza Mszą Świętą celebrowaną przez biskupa w asyście licznych kapłanów ze wszystkich parafii naszego miasta. W homilii biskup podkreślał, jak wielkim i cennym darem od Boga jest ludzkie życie już od chwili poczęcia.

Po zakończeniu Eucharystii  licznie zgromadzeni  mieszkańcy miasta i jego okolic, w tym duża  grupa młodzieży, wyruszyli główną ulicą miasta  do parafii pw. Wniebowzięcia NMP.  Mimo wiatru i chłodu   z zapalonymi lampionami, wieloma  transparentami nawołującymi do ochrony życia poczętego, z  pieśnią i modlitwą na ustach  dotarliśmy do kościoła, gdzie odbyło się nabożeństwo Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Katecheza którą wygłosił ks. Arkadiusz przybliżyła nam to, czym jest Duchowa Adopcja. Pani Ewa, która już po raz szósty  podjęła Duchową Adopcje powiedziała świadectwo. Po świadectwie odbyło się uroczyste przyrzeczenie i złożenie deklaracji Duchowej Adopcji.

Na zakończenie uroczystości zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, a biskup udzielił swojego błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym wiernym.

Marsz Życia poruszył wiele serc i od tej chwili codziennie wiele modlitw będzie wznoszonych ku Chrystusowi, w celu ratowania niewinnych dzieciątek. Za ten przeżyty czas modlitwy niech będzie Chwała Panu!

Wspólnota Domowego Kościoła