Katecheza w przedszkolu Nr 1

W Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej katecheza odbywa się w każdy wtorek i czwartek. Jest prowadzona przez katechetkę- panią Annę Szymczak. Jednak dnia 29 marca 2012r wyglądała trochę inaczej niż zwykle- w tym bowiem dniu dzieci spotkały się z Księdzem Arkadiuszem Ryłką z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Spotkanie z kapłanem w przedszkolu to wyjątkowe wydarzenie. Dzieci młodsze, 3-4letnie  miały okazję dokładnie poznać strój kapłana, jego znaczenie. Gość wyjaśnił jak i dlaczego witamy się z księdzem chwaląc Pana Jezusa. Największą radość sprawiła małym przedszkolakom piosenka, której nauczył je ksiądz Arek o zaufaniu i nabieraniu sił duchowych. „Maluchy” z przejęciem śpiewały i pokazywały gestem jakie są z nich silne wiarą „orły”.
Ksiądz Arkadiusz spotkał się też ze starszymi przedszkolakami, z którymi wspólnie odprawił Drogę Krzyżową. „Starszaki”, przygotowane przez panią Anię, w atmosferze zadumy, skupienia i ciszy recytowały poszczególne stacje. Małym sercem, tak jak potrafiły zagłębiały się w tajemnice naszej wiary.
Kapłan to dla dzieci ten, który niesie Chrystusa, a teraz to dodatkowo serdeczny przyjaciel.
Na koniec Ksiądz Arkadiusz zaprosił przedszkolaków do systematycznego uczestnictwa we Mszy świętej dla dzieci, a przedszkolaki z radością pozytywnie odpowiedziały na to zaproszenie.

Anna Szymczak