Spływ kajakowy - 23.06.2012r.

Spływ kajakowy.

W sobotni poranek 23 czerwca wyjechaliśmy na spływ kajakowy rzeką Krutynią. Długo oczekiwaną wyprawę zorganizował ksiądz Stanisław Kućmierowski z parafii pw. WNMP w Ostrowi Mazowieckiej. Grupa nasza liczyła 36 osób. Od samego rana dopisywały nam dobre humory a pogoda w końcu przestała płatać figle.

Na miejsce dojechaliśmy około godziny 10.00. Po sprawnym dobraniu się w pary, założeniu kapoków i pobraniu wioseł wypłynęliśmy .Przepłynięcie całej trasy z Ukty do Iznoty zajęło nam około czterech godzin .Po drodze podziwialiśmy florę i faunę jednego z najbardziej malowniczych szlaków nizinnych Polski. Na zakończenie spływu zgromadziliśmy się na wspólnym ognisku przy własnoręcznie pieczonej kiełbasce. Pomimo pojedynczych, niewielkich kłopotów na wodzie , spływ ten był bardzo udany. Mimo tego, że niektórzy zakończyli wycieczkę w zmoczonych ubraniach, wszyscy wywieźli fantastyczne wspomnienia. A teraz czekamy z niecierpliwością na nadchodzące wakacje i kolejne spływy kajakowy.

Filip Ugniewski