Konkurs ministranci

W dniu 10 czerwca w Zambrowie odbył się finał III Diecezjalnego Konkurs Liturgicznej Służby Ołtarza.

Pierwszy etap odbywał się w poszczególnych parafiach i miał na celu wyłonienie z pośród ministrantów danej parafii 4 najlepszych, najbardziej obeznanych w liturgii.

Z naszej parafii z pośród ministrantów po I etapie w parafii do kolejnego etapu konkursu przeszli ministranci:

Kordek Łukasz - Szkoła Gimnazjalna kl. I

Bączyk Michał - Szkoła Gimnazjalna kl. II

Rutkowski Mateusz - Liceum Ogólnokształcące kl. II

Kosakowski Piotr - Szkoła Gimnazjalna kl. III

Drugi etap miał na celu wybranie najlepszej czwórki ministrantów z każdego dekanatu. Nasi ministranci przeszli pomyślnie ten etap zyskując 264 punkty i tym samym zakwalifikowali sie do III etapu, czyli finału Konkursu w Zambrowie.

W konsekwencji nasi ministranci zajęli II miejsce w diecezji przegrywając tylko jednym punktem z parafią z Wysokiego Maz.

W kategorii indywidualnej II miejsce zajął również nasz ministrant Łukasz Kordek.

Naszym ministrantom gratulujemy wiedzy i umiejętności i życzymy dalszej sukcesów. Zdobyty puchar można oglądać w zakrystii wśród trofeów sportowych. Tak więc nasi ministranci maja sukcesy nie tylko w sporcie, ale i w wiedzy o liturgii!!!

ks. Stanisław