Pielgrzymka do Rostkowa

Tradycją naszej parafii staje się powoli pielgrzymka dzieci i ministrantów do Rostkowa miejsca narodzin św. Stanisława Kostki. Z naszej parafii wyruszylismy już po raz trzeci. Grupa nasza liczyła 50 osób.

XXX Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa odbyła się w sobotę 22 września 2012 r. pod hasłem "Kocham mój Kościół", które nawiązywało do hasła roku duszpasterskiego „Kościół naszym domem”.

Cała pielgrzymka liczyła w sumie około 10 tys. dzieci. Pielgrzymowli oni z Przasnysa do Rostkowa podzieleni na 30 grup. My szlismy w grupie z Diecezji Łomżyńskiej.

Program Pielgrzymki był nastepujący:
10.00 – powitanie dzieci i opiekunów, zawiązanie wspólnoty
10.30 – piesza pielgrzymka do Rostkowa (ok. godziny marszu)

Plac przy sanktuarium św. Stanisława w Rostkowie

ok. 12.00 – przejście dzieci przez Bramę im. Stanisława Kostki w Rostkowie i powitanie poszczególnych grup
13.00 – Eucharystii przewodniczył ks. bp Piotr Libera, a homilię wygłosił ks. bp Antoni Długosz
14.00 – zakończenie pielgrzymki

Dziękujemy siostrom i katechetkom za zaangazowanie w przygotowanie wyjazdu.

ks. Stanisław