Chór 17.11.2012r.

Kto śpiewa, ten dwa razy się modli (św. Augustyn)

Chór parafialny przy Parafii Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Maz. istnieje od 70 lat. Obecnie liczy on 22 osoby i jest chórem czterogłosowym mieszanym. Rozpiętość wiekowa członków chóru sięga od 23 do 75 lat. Chórem opiekuje się i kieruje od 1985 r. Pan organista Henryk Pruszyński nasz mistrz, kompozytor i dyrygent. Chór występuje w każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:00, a także ubogaca swoim śpiewem w ciągu roku różne uroczystości kościelne i państwowe. Próby chóru odbywają się raz w tygodniu w każdy piątek.

W swojej długoletniej historii nasz chór wielokrotnie występował na różnych  przeglądach, koncertach, festiwalach: w Łomży, Wąsoszu, a przez ostatnie 4 lata w Wąsewie, gdzie zajmowaliśmy I miejsce. Uwieńczeniem tego były statuetki, dyplomy i szczególne wyróżnienia.

W celu integracji i odpoczynku, po całorocznej pracy, chór organizuję co roku pielgrzymkę do miejsc świętych, gdzie również uświetnia swoim śpiewem liturgię Mszy św. Śpiewaliśmy min.:  w Częstochowie, Krakowie – Łagiewnikach, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanem – Krzeptówkach, Wadowicach, Ludźmierzu, Świętej Lipce, Wilnie oraz w wielu innych miejscowościach.

Patronką śpiewu i naszego chóru jest św. Cecylia – dziewica i męczennica, która poniosła śmierć za Chrystusa. Imię jej otaczane jest w Kościele ogromnym kultem. Wspomnienie jej obchodzimy 22 listopada. W tym dniu gromadzimy się w kościele na wspólnej Mszy św. i modlimy się za wszystkich posługujących muzycznie w naszej parafii. Dla podkreślenia tego święta już od lat organizujemy wspólny wieczór połączony z uroczystą kolacja, na którym są obecne nasze rodziny i kapłanami.

Wszystkich chętnych, którzy posiadają zdolności muzyczne oraz chcą służyć Bogu śpiewem – zapraszamy w szeregi chóru.

Panie wysłuchaj naszych próśb i za wstawiennictwem św. Cecylii daj nam to, o co ciebie prosimy.

Halina Prusińska