Przyjęcie nowych ministrantów 24.11.2012r.

Uwaga, otwiera nowe okno. Drukuj

Króluj nam Chryste!

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata  to święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu szczególnie pamiętamy o ministrantach posługujących przy ołtarzu.

W naszej parafii w tym dniu do grona ministrantów przyjmujemy nowych chłopców.  W tym roku po wcześniejszym przygotowaniu do posługi ministranta. Na Mszy św. o godz. 12:30 do wspólnoty ministranckiej naszej parafii dołączyło 25 chłopców w różnym wieku, że szkoły podstawowej, gimnazjalnej i średniej.

Obrzęd przyjęcia ministrantów, czyli włączenia ich do posługi, rozpoczął się od przedstawienia kandydatów. Każdy z nich został wezwany z imienia i nazwiska. Następnie kapłan odmówił błogosławieństwo i poświęcił komże, używane czasie liturgii. W słowie skierowanym do nowo przyjętych ministrantów ks. proboszcz podkreślił, że dobrze, iż są w parafii rodziny wychowujące swoje dzieci w duch prawdziwie chrześcijańskim. Być może któryś z tych młodych chłopców zostanie w przyszłości powołany na kapłana. Przypomniał również o solidności i odpowiedzialności ministranta, o pilnowaniu dyżurów służby przy ołtarzu.

Wraz z przyjęciem 25 nowych ministrantów nasza wspólnota ministrancka liczy obecnie 148 ministrantów posługujących w kościele parafialnym jak i w kaplicach: w Prosienicy i Pałapusie. Wśród naszych ministrantów jest 5 studentów, 29 licealistów, 38 gimnazjalistów i 62 ministrantów, że szkoły podstawowej.

Nowym ministrantom życzymy wielu łask Bożych i zapału w posłudze przy Chrystusowym ołtarzu.

Ks. Stanisław Kućmierowski