Marsz dla Życia i Rodziny

8 kwietnia w Święto Zwiastowania Pańskiego obchodziliśmy Dzień Świętości Życia. Dzień ten uczciliśmy Marszem dla Życia i Rodziny oganizowanym po raz drugi w Ostrowi Mazowieckiej, pod hasłem „Rodzina Kolebką Życia”.

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza, której przewodniczył ks. Jan Okuła, a homilię wygłosił ks. Mirosław Mierzejewski. Zasłuchani w Słowo Boże, które mówiło o posłuszeństwie Maryi w przyjęciu Woli Bożej, że stanie się matką Jezusa, uczyliśmy się mówić Bogu „TAK” na przyjęcie każdego poczętego dziecka. Po uroczystej Eucharystii wyszliśmy na ulice naszego miasta, aby zamanifestować naszą miłość i wsparcie dla każdego życia. Wiele rodzin, dzieci i osób starszych po kierownictwem ks. proboszcza Marka Grudy rozważało tajemnicę radosną różańca w intencji życia i rodziny. Naszej modlitwie towarzyszył śpiew scholi młodzieżowej. W kościele pw. Wniebowzięcia NMP ks. Paweł Szabłowski poprowadził nabożeństwo Duchowej Adopcji i zaprosił wszystkich do podjęcia modlitwy w intencji dziecka poczętego i zagrożonego aborcją. 99 osób  procesyjnie złożyło deklaracje duchowej adopcji.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to ważne dzieło i inicjatywę: kapłanom, panom organistom, grupom muzycznym,  wspólnotom i parafianom z kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza, Opatrzności Bożej i Wniebowzięcia NMP.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu...

M. Świderska