Rejonowy Dzień Wspólnoty

Uwaga, otwiera nowe okno. Drukuj

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w parafii pw.WNMP Ostrowi Mazowieckiej

19.10.2013r. w naszej parafii odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Zgromadził on młodzież oazową, dzieci z Oazy Dzieci Bożych i małżeństwa z Domowego Kościoła. Rozpoczęliśmy o godz. 12.00 modlitwą do Ducha Świętego, aby prowadził nas w tym czasie oraz śpiewem radości z okazji spotkania. Potem nastąpiła krótka prezentacja grup, a po niej katecheza Ks. Pawła na temat " Budowanie żywej wiary w sercach ludzi". Ksiądz Paweł podkreślił moc świadectwa naszej wiary wszędzie tam, gdzie jesteśmy i co robimy. Podawał przykłady wiary autentycznej, ufnej, czerpiąc z postaci ukazanych w Piśmie Świętym.

W grupach mieliśmy okazję podzielić się tym, co na temat owoców naszej wiary, wypływającej ze słuchania i wzrastania Słowa Bożego, mówił Ojciec Święty Franciszek podczas czuwania z młodymi w Rio de Janeiro - Copacabana, 27 lipca 2013 roku. Wprowadzeni w Namiot Spotkania udaliśmy się do Kościoła na Eucharystię - spotkanie z naszym Panem. Wszyscy obecni z radością włączyli się w oprawę Mszy Świętej, a Ks. Andrzej Muzyczak wygłosił homilię. Posileni pokarmem duchowym, udaliśmy się na agapę - herbatkę i ciasteczka. Na zakończenie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Serdecznie dziękujemy kapłanom oraz wszystkim małżonkom z Domowego Kościoła, młodzieży i dzieciom za Waszą obecność i zaangażowanie w budowanie wspólnoty i jedności. Za ten czas radości i modlitwy, który mogliśmy spędzić razem z Wami - chwała Panu!

Małgorzata i Janusz Świderscy