22 rocznica Radia Maryja

W dniu 30 listopada miała miejsce z naszej parafii pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Torunia. Pielgrzymka była dziękczynieniem za 22 lata istnienia rozgłośni Radia Maryja.

Wyjazd do Torunia rozpoczęliśmy od odwiedzenia siedziby rozgłośni Radia Maryja i gmachu Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej i Medialnej oraz placu, na którym budowany jest kościół pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II.

Następnie całą grupą udaliśmy się na stare miasto i pod pomnik Mikołaja Kopernika, tu znaleźliśmy czas na zakup toruńskich pierników.

Przed Mszą św. która rozpoczęła się o godz. 15:30 wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz odbył się koncert zespołu „Lumen”, który zaprezentował się wraz z młodzieżą uczestniczącą w warsztatach muzycznych organizowanych w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej i Medialnej.

Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Suski, ordynariusz diecezji toruńskiej. Rozpoczynając Mszę św. biskup dziękował za wszystkie dzieła, które powstały przy Radiu Maryja i służą Polakom w kraju i na obczyźnie. Homilię wygłosił bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy diecezji łowickiej. Biskup dziękował za rolę, jaką w społeczeństwie pełni Radio Maryja. W pielgrzymce wzięło udział 13 biskupów, kilkuset księży i ponad 12 tyś. słuchaczy Radia Maryja.

ks. Stanisław