Kanonizacja Jana Pawła II - Rzym

W środę o poranku 23 marca po uprzednim błogosławieństwie Proboszcza Parafii Ks. Prałata dr Jana Okuły wyjechaliśmy na pielgrzymkę do Włoch.

Plan pielgrzymki był bardzo napięty, począwszy od podróży, a skończywszy na niewielkiej ilości snu. Mimo wszystko nierozerwalnym atrybutem każdego z naszych pielgrzymów był humor i modlitwa, ponieważ wszyscy niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy punkt naszego wyjazdu, którym była kanonizacja dwóch niezwykłych papieży- Jana XXIII oraz naszego rodaka Jan Pawła II.

W trakcie pielgrzymki zwiedziliśmy Wenecję i jedną z najstarszych hut szkła na wyspie Murano, gdzie mogliśmy zobaczyć jak ręcznie wykonuje się różne wyroby ze szkła. Kolejny dzień to pobyt  w Asyż.  przepięknym mieście Św. Franciszka.

Odwiedziliśmy jeszcze Florencję i Padwę, miejsce spoczynku relikwii Świętego Antoniego, a także oczywiście Rzym i Watykan. Bardzo długie podróże między kolejnymi etapami pielgrzymki umożliwiły nam spokojną modlitwę, wspólny śpiew oraz poznanie życiorysów świętych poprzez oglądanie filmów.

Punktem centralnym naszego wyjazdu była niedzielna kanonizacja, która przyniosła nam dużo radości.

Niestety, wszystko co piękne szybko się kończy i zanim się obejrzeliśmy było już po kanonizacji i wracaliśmy do domu. Pozostaną nam niezapomniane przeżycia i wspomnienia, m. in. tego jak Rzym został opanowany przez Polaków, którzy przybyli na kanonizację „swojego” Świętego.

Karolina Gietka