Ogłoszenia z roku 2013

Uwaga, otwiera nowe okno. Drukuj

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Świętej Rodziny, 29.12.2013 r.

1. Dzisiaj 29 grudnia, w oktawie Bożego Narodzenia – Święto Świętej Rodziny. Módlmy się, aby małżeństwa w naszej parafii żyły w zobowiązaniach wypływających z Przymierza Małżeńskiego. Prośmy Świętą Rodzinę, aby pomogła podjąć decyzję zwarcia sakramentalnego małżeństwa dla tych związków niesakramentalnych, które nie mają przeszkód, aby taki związek sakramentalny zawrzeć.

2. Dzisiaj w naszym kościele, na Mszy św. o godz. 15.00, wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta, po Mszy św. Bożonarodzeniowy koncert orkiestry i solistów Ostrowskiego Studia Piosenki. Serdecznie zapraszamy. 3. We wtorek 31 grudnia zakończenie „Starego Roku”. Po Mszy św. o godzinie 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za otrzymane łaski w minionym roku.

4. W środę rozpoczynamy Nowy 2014 Rok. Jest to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w godzinach: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00. Tak, jak w każdą niedzielę.

5. W czwartek 2 stycznia I Czwartek miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu - 3 stycznia Pierwszy Piątek miesiąca i 4 - stycznia Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwo po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00. W Pierwsza Sobotę po nabożeństwie adoracja NS Rodziny Radia Maryja.

7. W niedzielę 5 stycznia po Mszy św. godz. 15.00 i 6 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 prezentacja multimedialna o gwieździe betlejemskiej i Trzech Królach zdążających do Betlejem

8. W poniedziałek 6 I 2013 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 15.00 koncert kolęd w wykonaniu uczniów LO im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Zapraszamy.

9. W I Niedzielę Miesiąca 5 stycznia odbędzie się czuwanie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie od godz. 16.00 do 18.00 prowadzone przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej oraz Koła Różańcowego przy Wspólnocie.. Zapraszamy.

10. Doroczne rejonowe spotkanie Nauczycieli z Księdzem Biskupem w piątek 10 stycznia. O godz. 18.00 Msza św. w Kościele, później spotkanie w auli Zespołu Szkół nr 2, ul. Kościuszki – Ekonomiku.

11. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjny wyjazd do Bułgarii i zimowy wyjazd dzieci i młodzieży na narty do Zakopanego. Zapisy u ks. Stanisława.

12. Święta Rodzina jest patronką Domowego Kościoła, wspólnoty, która jest także w naszej parafii. Przy wyjściu z Kościoła wyłożone są ulotki z wizerunkiem Świętej Rodziny i informacją o wspólnocie. Zapraszamy nowe małżeństwa, aby włączyły się do wspólnoty Domowego Kościoła. Spotkani9a odbywają się raz w miesiącu w grupie kilku małżeństw i Księdza Opiekuna.

Porządek kolędy:

Niedziela 29 grudnia, godz. 15.00 - ul. Północna i Zachodnia (1 ks.) godz.15.00 – ul. Wileńska (2 ks.)

Poniedziałek 30 grudniagodz. 9:00 - Guty Bujno (2 ks.) godz. 9.00 – Podborze (2 ks.)

Wtorek 31 grudnia i środa 1 stycznia, – nie ma kolędy

Czwartek 2 stycznia - godz. 9.00 – Lubiejewo Stare (3 ks.) godz. 15.00 - ul. Widnichowska blok nr 1 (1 ks.)

Piątek 3 stycznia- godz.15.00 – ul. Wschodnia i Wiaduktowa (1 ks.) godz.15.00 – ul. Wiosenna , Sadowa, Wiatraczna i Młyńska (2 ks.) godz.15.00 – ul. Pocztowa z blokiem (1 ks.)

Sobota 4 stycznia – nie ma kolędy

Niedziela 5 stycznia - godz.15.00 – ul. Armii Krajowej (domy prywatne) (2 ks.) godz. 15.00 - ul. Moniuszki i Fałata (1 ks.)

Poniedziałek 6 stycznia - godz.15.00 – ul. Gołębia, Ptasia, Chabrowa, Złotych Kłosów (2 ks.) godz. 15.00 – ul. Malczewskiego i Chełmońskiego (1 ks.)

Wtorek 7 stycznia godz. 15.00 – ul. Wyspiańskiego, Działkowa, Cmentarna i Orzeszkowej (domy prywatne) (2 ks.) godz.15.00 – ul. 11 Listopada z blokami (2 ks.)

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Bożego Narodzenia, 25.XII.2013

1. Przeżywamy Święta Bożego Narodzenia, my kapłani posługujący w tej parafii, wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia: otwarcia serc na miłość Jezusa narodzonego w Betlejem. On zaś niech obdarza obficie pokojem i wszelkim dobrem. Życzymy radosnego przeżywania świąt w zgodzie, pojednaniu, wzajemnym zrozumieniu. Pamiętamy o samotnych, cierpiących, chorych. Życzymy, by doświadczyli nadziei i pomocy od bliźnich.

2. Życzenia na Boże Narodzenie przesłał Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski: Pasterz diecezji pisze: „Szeroko otwieramy drzwi naszych domów, mieszkań i serc i prosimy Nowonarodzone Dziecię, aby wniosło do nich miłość, wiarę i nadzieję. Niech wypełnia je radością Ewangelii, która wyzwala od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. (…) Bowiem z Jezusem Chrystusem rodzi się zawsze i odradza radość.” –Życzenia przesłał także w imieniu wspólnoty seminaryjnej – Rektor WSD ks. dr Jarosław Kotowski.

3. Dzisiaj i jutro Msze św. są sprawowane w następujących godzinach: 7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 18.00. nie ma Mszy św. o godz. 15.00

4. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Jutro taca przeznaczona jest na KUL i cele edukacyjne diecezji.

5. W niedzielę 29 grudnia w naszym kościele, na Mszy św. o godz. 15.00, wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta, po Mszy św. Bożonarodzeniowy koncert orkiestry i solistów Ostrowskiego Studia Piosenki. Serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską tzw. „Kolędę”. Na tę wizytę duszpasterską bądźmy duchowo przygotowani. Będzie wspólna modlitwa, błogosławieństwo mieszkańców i domu. Należy przygotować krzyż, wodę święconą, dobrze by było Pismo Święte. Dzieci i młodzież niech przedstawią zeszyty z katechezy.

7. Prosimy, aby z wiosek pojazd przybył po księdza na godz. 8.30. Z miasta, z dalszych ulic prosimy by pojazd przybył na 14.45, w przypadku gdy kolęda jest po południu. Jeżeli chodzi o ulice bliższe, to serdecznie prosimy aby także zawsze ktoś przyszedł po księdza i po zakończonej kolędzie księdza odprowadzono. W soboty kolęda rozpoczyna się o godz. 9.00. Z miasta prosimy o pojazd na godz. 8.45.

8. Z racji kolędy wierni składają ofiary na potrzeby kościoła jak i na „kolędę”. Prosimy o określenie jaka część ofiary przeznaczona jest na kościół jaka zaś na „kolędę”. Ofiary składane na „kolędę” są wyrazem wdzięczności Księzom z pełnioną posługę.

9. Pragnę zaznaczyć, że dzięki ofiarom parafian wykonano w tym roku wiele prac remontowych i konserwatorskich w kościele, w budynkach parafialnych i na cmentarzu.

10. W tym roku ofiary składane z racji kolędy – na kościół będą przeznaczone m.in. na dalsze remonty i prace przy obiektach parafialnych i na cmentarzu m.in.: dokończenie remontu parkanu przy kościele i wokół posesji, ułożenie kostką następnej alei na nowej części cmentarza, prace na placu parafialnym za garażami. Za ofiary na rzecz kościoła, jak i złożone na „kolędę” składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Planujemy inwentaryzację naszego parafialnego cmentarza grzebalnego. Wymagają tego zarówno przepisy państwowe, jak i kościelne. Jest to praca żmudna i dosyć długa. Z tej to racji w czasie kolędy, tym, którzy opiekują się grobami rodzinnymi przekażemy „Deklarację Dysponenta, czyli opiekuna grobu”. W rodzinach prosimy o ustalenie, kto z członków grobem się opiekuje. Następnie prosimy o wypełnienie deklaracji, podpisanie i zwrot do naszej parafii. Deklarację będzie można złożyć w kościele w kartonie stojącym na ołtarzu św. Mikołaja, w zakrystii, lub kancelarii parafialnej. Już teraz wyrażam serdeczną wdzięczność z pomoc w inwentaryzacji.

Porządek kolędy 28. XII. – 30. XII. 2013 r.

Sobota 28 grudzień,

godz. 9.00 – Prosienica (2 ks.)

godz. 9.00 – Pałapus (1 ks.)

godz. 9.00 Budy Grudzie (1 ks.)

Niedziela 29 grudzień, godz. 15.00 - ul. Północna i Zachodnia (1 ks.)

godz.15.00 – ul. Wileńska (2 ks.)

Poniedziałek 30 grudzień godz. 9:00 - Guty Bujno (2 ks.)

godz. 9.00 – Podborze (2 ks.)

Wtorek 31 grudnia – nie ma kolędy

Środa 1 styczeń, – nie ma kolęd

Porządek następnych dni kolędowych podamy w niedzielę 29 grudnia.

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu,22.XII.2013

1. Adwent dobiega końca. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu.

2. Jutro – w poniedziałek od godz. 9.00 odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną. W zakrystii można jeszcze dokonać zapisu chorych.

3. We wtorek Wieczerza Wigilijna. Tradycyjnie w tym dniu powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. Niech to będzie czas bycia razem w rodzinie, wzajemnego zrozumienia i przebaczenia. We wtorek, w dzień wigilijny nie będzie Mszy św. o godz.18.00. O godz. 23.30 wspólne śpiewanie kolęd w kościele - o 24.00 Pasterka.

4. W pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia Msze św. w godz. 7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 18.00. Chrzty dzieci w I dzień Bożego Narodzenia o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.

5. Po świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę. Program kolędy podamy w I i II Dzień Świąt Bożego Narodzenia.

6. W dniach 16 – 22 lutego 2014 r. dla dzieci i młodzieży organizujemy wyjazd na narty do Zakopanego. Zapewniamy opiekę instruktorów. Będzie możliwość nauki jazdy na nartach. Zachęcamy do wyjazdu i dobrze spędzenia czasu w zimowych feriach szkolnych.

7. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Rzymu – na kanonizację bł. Jana Pawła II. W dniach 23-29 kwietnia 2014r. Zapisy u ks. Stanisława.

8. Z prac przy kościele: zainstalowane 2 nowe ekrany, w nawach bocznych, do wyświetlania tekstów, trwają prace przy dzwonnicy – wymiana okien i żaluzji.

9. W zakrystii można zakupić świece na stół wigilijny i bożonarodzeniowy w cenie 13 zł. Dochód przeznaczony jest na Caritas – Łomża.

10. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. W numerze m.in.: o Bożym Narodzeniu: „Sens Bożego Narodzenia”, „Święta polskie i niepolskie”, o patriocie – powstańcu, mistyku, inwalidzie, malarzu, opiekunie biednych – św. Bracie Albercie Chmielowskim – „Święty prowadzony łaską- miłosierdzie”. Z naszego miasta: „Otwarcie Muzeum Garnizonu”.

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu, 15.12.2013

1. Bóg zapłać za produkty żywnościowe złożone w dniach 6 i 7 grudnia w sklepach w ramach akcji Caritas. Serdecznie dziękujemy właścicielom i pracownikom sklepów: „Jedynka” ul. Piłsudskiego, „Bartek” ul. Widnichowska, „Wigar” ul. Sikorskiego, „Biedronka” ul. Duboisa.

2. Chrzty dzieci w I dzień Bożego Narodzenia o godz. 11.00. Spisanie akt chrzcielnych w kancelarii Pana Organisty 19 lub 20 grudnia od godz. 16.00. potrzebny jest akt urodzenia dziecka z USC. Przypominamy, że rodzicami chrzestnymi mogą być osoby wierzące i praktykujące, które były u bierzmowania.

3. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę 21 XII po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W dniach 16 – 22 lutego 2014 r. dla dzieci i młodzieży organizujemy wyjazd na narty do Zakopanego. Zapewniamy opiekę instruktorów. Będzie możliwość nauki jazdy na nartach. Zachęcamy do wyjazdu i dobrze spędzenia czasu w zimowych feriach szkolnych.

5. W środę dnia 18 grudnia 2 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego. Pasterza Diecezji polecamy modlitwom wiernych.

6. W sobotę 21 grudnia o godz. 18.00 Msza św., po niej spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów grupy Białe i Srebrnej.

7. W poniedziałek 23 grudnia od godz. 9.00 odwiedzać będziemy z posługą sakramentalną obłożnie chorych. Zapisy u księży w zakrystii i kancelarii.

8. W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny.

9. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. W numerze m.in. o świętach i o sytuacjach przeżywania świąt po stracie kogoś najbliższego: „Tata jest z nami”, „Patrzy na nas z nieba”, „Życzenia świąteczne”, także o niebezpieczeństwach jakie niesie ideologia gender: „Inwazja bojówek gender”. Do nabycia także pismo „Miłujcie się”.

 

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu, 8.12.2013

1. Dzisiaj o 14.30 Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Zapraszamy Domowy Kościół, Oazę Młodzieżową o Dzieci Bożych oraz wszystkich chętnych.

2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz „Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.

3. Dzisiaj można nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie 13 zł., bombki – 5 zł. i pocztówki świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas.

4. W czwartek 12 grudnia Domowy Kościół zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. 5. W przyszłą niedzielę 15 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 adwentowa adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież – zapraszamy.

6. Dzisiaj można nabyć kartki świąteczne ręcznie wykonane przez młodzież i Siostry Terezjanki w cenie 5-6 zł. Pieniądze są przeznaczone na wakacyjny wyjazd młodzieży do Gdyni. W gablocie są umieszczone zdjęcia ze zjazdu młodzieży z minionych wakacji, które mogły się odbyć dzięki tym, którzy je nabyli. Za każdą kupioną kartkę młodzież i siostry serdecznie dziękują.

7. Są jeszcze miejsca na wyjazd młodzieży do Bułgarii w wakacje 28.06 – 9.o7. 2014 r. Organizujemy drugi autokar. Informacje i zapisy u ks. Stanisława.

8. W dniach 11- 21 sierpnia 2014r. organizujemy pielgrzymkę „Sanktuaria Europy: Francja, Andora, Hiszpania. Koszt 2450 zł. Bliższe informacje w gablocie. Zapisy u ks. Stanisława.

9. W poniedziałek 9 grudnia od godz. 14.00 w Przychodni Zdrowia przy ul. Radwańskiego odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych, USG tarczycy i echo Seca. Koszt jednego badani - 55 zł. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie w gablocie. Tam też numer telefonu do rejestracji. Badanie przeprowadza Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej INTER-MED z Poznania.

10. Zachęcamy do udziału w roratach. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 6.30. Dla młodzieży w piątki o godz. 18.00

11. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. Ciekawe artykuły o zabawkach dla dzieci: „Jak wybrać zabawki pod choinkę.”, Walka o dusze”, o ideologii gender: „Stanowcze nie Kościoła dla gender”. Jest kolejny numer LO'sservatore Romano. Można nabyć kalendarz katolicki w cenie 5 zł.

Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu, 1.12.2013

1. Rozpoczynamy Adwent. Jest to czas modlitewnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Duchowość Adwentu podkreśla nadzieję na spotkanie ze Zbawicielem. Stąd adwentowe wezwanie: „Przyjdź Panie Jezu”.

2. Dzisiaj od godz. 16.00 -18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej oraz Koło Żywego Różańca przy wspólnocie. Chętnych zapraszamy.

3. W Adwencie codziennie o godz. 6.30, oprócz niedziel, będzie sprawowana Msza św. roratnia poprzedzona odśpiewaniem Godzinek. Zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św. Rodziców i katechetów prosimy, by przypominali dzieciom o uczestnictwie w roratach. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 6.30, dla młodzieży zaś w piątki o godz.18.00. Dzieci na Roraty przynoszą lampiony. Przygotowujący się do bierzmowania uczestniczą w roratach, po uzgodnieniu z animatorem, raz w tygodniu rano i każdy piątek adwentu o godz. 18.00. W tym tygodniu, w piątek młodzież przychodzi na godz. 19.30 – z racji rekolekcji.

4. Dzisiaj można nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie 13 zł., bombki – 5 zł. i pocztówki świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas. Siostry Terezjanki rozprowadzają szopki bożonarodzeniowe.

5. Czas Adwentu to odnowa życia duchowego i przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia. W dniach 5- 7 grudnia, od czwartku do soboty będziemy przeżywać nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Porządek Mszy św. z naukami we wszystkie dni będzie następujący: godz. 7.00 Msza św. roratnia godz. 9.00 Msza św. dla dzieci które chodzą do szkoły po południu – Msza św. roratnia – dzieci przychodzą z lampionami. godz. 11.30 Msza św. dla wszystkich godz. 16.00 Msza św. dla dzieci, które chodzą do szkoły przed południem godz. 18.00 Msza św. dla wszystkich godz. 19.30 Msza św. dla młodzieży z gimnazjów, młodzieży do bierzmowania, ze szkół średnich i młodzieży pracującej. Warunkiem dobrego odprawienia rekolekcji i skorzystania z adwentowej łaski Bożej jest spowiedź święta i przyjęta komunia święta. Niech to będzie czas duchowej mobilizacji i uczestnictwo we wszystkich dniach rekolekcji, nie zaś tylko jednego dnia.

6. Rekolekcyjna spowiedź i Msza św. dla chorych w piątek o godz. 11.30.

7. W czwartek o godz. 14.00 spowiedź i Msza św. w Prosienicy. W piątek o godz. 14.00 w Pałapusie, w sobotę zaś o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym w Lubiejewie.

8. W niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek nabożeństw niedzielny.

9. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek miesiąca. Po Mszy św. o 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Godzina Święta. Modlimy się za seminarzystów i o nowe powołania do kapłaństwa i różnych form życia konsekrowanego.

10. W tym tygodniu Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Msze św. i nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00.

11. W dniach 11- 21 sierpnia 2014r. organizujemy pielgrzymkę „Sanktuaria Europy: Francja, Andora, Hiszpania. Koszt 2450 zł. Bliższe informacje i zapisy u ks. Stanisława.

12. Dzisiaj Caritas Łomża organizuje zbiórkę „Bożonarodzeniowy dar serca”, przeznaczoną na leczenie i rehabilitację chorych dzieci, w tym chorego dziecka z naszego rejonu. Zbiórkę przeprowadzi Koło Szkolne Caritas z Lubiejewa.

13. W przyszłą niedzielę 9 grudnia, przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz „Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.

14. W dn. 6-7 grudnia (piątek i sobota) w następujących sklepach: Jedynka, ul. Piłsudskiego; Vigar, ul Sikorskiego; Biedronka, ul. Duboisa, Bartek ul. Widnichowska, adwentowa zbiórka żywności dla potrzebujących. Zachęcamy do podzielenia się żywnością z tymi, którzy są w potrzebie.

15. W poniedziałek 9 grudnia od godz. 14.00 w Przychodni Zdrowia przy ul. Radwańskiego odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych, USG tarczycy i echo Seca. Koszt jednego badani - 55 zł. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie w gablocie. Tam też numer telefonu do rejestracji. Badanie przeprowadza Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej INTER-MED z Poznania.

16. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. Tematem wiodącym jest Adwent - jego znaczenie i potrzeba w naszych czasach zagrożonych zeświecczeniem: „Adwentowa tradycja konsumpcji, „Co znaczy dla nas Adwent”. W dzisiejszym Głosie kalendarz na 1014 rok. Stad cena 5,50 zł.

Ogłoszenia parafialne, 24 XI 2013 Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Do Niego należy kosmos i świat, czas i wieczność. W dniu dzisiejszym dziękujemy za Rok Wiary, ponawiamy nasze zawierzenie Jezusowi Chrystusowi. On bowiem jest naszym Panem i Zbawicielem.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 uroczyste przyjęcie nowych ministrantów do służby przy ołtarzu. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza.

3. W sobotę 30 XI Święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin naszych Księży Wikariuszy – Andrzejów i Pana Andrzeja naszego Organisty. Msza św. w ich intencji w sobotę o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową prowadzona przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i niepokalanej. Chętnych zapraszamy serdecznie.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – jest to początek nowego roku liturgicznego. W Adwencie codziennie o godz. 6.30, oprócz niedziel, będzie sprawowana Msza św. roratnia poprzedzona odśpiewaniem Godzinek. Zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św. Rodziców i katechetów prosimy by przypominali dzieciom o uczestnictwie w roratach. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 6.30, dla młodzieży zaś w piątki o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę Caritas Łomża organizuje zbiórkę „Bożonarodzeniowy dar serca”, przeznaczoną na leczenie i rehabilitację chorych dzieci, w tym chorego dziecka z naszego rejonu. Zbiórkę przeprowadzi Koło Szkolne Caritas z Lubiejewa.

7. W przyszłą niedzielę będzie można zakupić świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas – w tym przypadku na pomoc potrzebującym dzieciom. Cena świec: 13 zł. 8. W przyszłą niedziel będzie można nabyć szopki bożonarodzeniowe rozprowadzane przez Siostry Terezjanki.

9. Taca w przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

10. W poniedziałek 9 grudnia od godz. 14.00 w Przychodni Zdrowia przy ul. Radwańskiego odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych, USG tarczycy i echo Serca. Koszt jednego badani - 55 zł. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie w gablocie. Tam też numer telefonu do rejestracji. Badanie przeprowadza Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej INTER-MED z Poznania.

11. Zachęcamy do czytania naszego „Głosu Katolickiego”. Ciekawy artykuł o starości: „Starość to radość”, o antychrześcijańskiej fali w Europie: „Idą barbarzyńcy”, o rodzinie: „Rodzina wierzy i wiarę przekazuje”

Ogłoszenia parafialne 33 Niedziela zwykła,17 listopad 2013 r.

1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także parafialne dziękczynienie za Rok Wiary. W przyszłą niedzielę zwrócimy bardziej uwagę na – parafialne wyznanie wiary. Na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy „Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa”. Po Mszy św. o godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i „Akt poświęcenia” przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

2. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, uroczyste przyjęcie nowych ministrantów w czasie Mszy św. o godz. 12.30.

3. W piątek 22 listopada o godz. 18.00, z inicjatywy Diecezjalnego Duszpasterza Samorządowców Msza św. w intencji zmarłych samorządowców i zmarłych z rodzin samorządowców. Zapraszamy serdecznie.

4. W piątek przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki twórców i odtwórców śpiewu i muzyki kościelnej. Msza św. w intencji naszego chóru, Pana Organisty, parafialnej scholi dziecięcej, młodzieżowej i scholi Odnowy w Duchu Świętym w sobotę 23 listopada o godz. 18.00.

5. We wtorek 19 listopada o godz. 10.00 w Zespole Szkół Specjalnych w Lubiejewie odbędzie się XI Przegląd Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych pt. „Świadectwo wiary” Organizatorzy serdecznie zapraszają.

6. W czwartek 21 listopada o godz. 10.00 w Miejskim Przedszkolu nr 1, ul. Batorego odbędzie się I Przegląd piosenki Religijnej.

7. W sobotę 23 listopada po Mszy św. o godz. 18.00, w Sali parafialnej spotkanie zelatortorów i członkami Kół Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych.

8. Spotkanie młodych w ramach Taize w dniach 28.XII. 2013 – 3.I.2014 r. odbędzie się w Strasburgu. Bliższe informacje u Ks. Stanisława i na stronie internetowej.

W dniach 23-29 kwietnia 2014r. organizujemy parafialną pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II papieża. Koszt ok. 1590 zł. Bliższe informacje w gablocie i u ks. Stanisława. U niego też zapisy na pielgrzymkę.

9. Na początku wakacji 2014 r. organizujemy obóz religijno wypoczynkowy dla młodzieży w Bułgarii. Trwać on będzie 12 dni. Koszt 1350 zł. Informacje i zapisy u ks. Stanisława.

10. Dnia 23 listopada z inicjatywy diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin, w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży rozpoczyna się IV edycja Studium Życia Rodzinnego. Skierowane jest ono do małżeństw i do osób przygotowujących się do małżeństwa. Studium jest przydatne jako formacja i zdobywanie wiedzy o życiu małżeńskim i rodzinnym. Składa się ono z 10 spotkań po 5 godzin w soboty raz lub dwa razy w miesiącu. Zajęcia prowadzą znani specjaliści. Po ukończeniu zajęć uczestnicy otrzymują dyplom upoważniający do pracy w Parafialnych Poradniach życia rodzinnego. Bliższe informacje u księży lub bezpośrednio telefonicznie: 86 4734622 lub 510 085 979 lub 502 664 568 lub strona internetowa: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl

11. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżeństwa na rekolekcje do Hodyszewa w dn. 22-24 listopada. Bliższe informacje w gablocie z ogłoszeniami. 12. Dnia 1 grudnia po Mszy św. o godz. 15.00 na plebanii odbędzie się spotkanie lektorów dorosłych. 13. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na ten cel. Zachęcamy do hojnej pomocy tym, którzy w kataklizmie utracili wszystko. 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym Głosie ciekawe artykuły sprzedaży i kupnie w supermarketach: „Sztuczki handlowców” o przedwczesnych świątecznych zakupach: „Zakupowe szaleństwo już w listopadzie”, „Za wcześnie na święta”. Jest także artykuł o Diecezjalnym dziękczynieniu za Rok Wiary . Do nabycia też kolejny numer L'Ossservatore Romano.


Ogłoszenia parafialne 32 Niedziela zwykła 10 listopad 2013

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św.

2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Misjonarza Oblata Marii Niepokalanej. Po Mszy św. przed kościołem będzie On rozprowadzać Kalendarze Misyjne na 2014 r. Jest to ofiara na dzieło misyjne Kościoła.

3. Jutro Narodowe Święto Niepodległości. Msze ś. W naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 9.00; 11.00; 18.00. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę z udziałem władz, pocztów sztandarowych, organizacji, stowarzyszeń, szkół, o godz. 11.00. zapraszamy serdecznie na tę uroczystość. Udekorujmy flagami narodowymi domy i posesje. 4. Jutro II rocznica prekonizacji naszego Biskupa Janusza Stepnowskiego Biskupem Łomżyńskim. Naszego Pasterza polecamy modlitwom wiernych.

5. W tym tygodniu w sobotę, 16 listopada, Święto NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia. Módlmy się szczególnie za naród litewski i Polaków mieszkających na Litwie.

6. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Nie tylko w pierwszych wiekach chrześcijanie byli prześladowani i zabijani ale także i dzisiaj w wielu rejonach świata i w wielu państwach chrześcijaństwo jest zakazane, a wyznawcy Chrystusa muszą żyć w podziemiu. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek, przed kościołem na prześladowane wspólnoty katolickie będące w potrzebie.

7. Dnia 17 listopada – w niedzielę, po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się wieczornica listopadowa połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu pt. „Żyje się tylko chwilę, czyli spieszmy się kochać ludzi” – prowadzi młodzież. Zapraszamy. 8. W sobotę 9 listopada w katedrze w Łomży odbyło się diecezjalne dziękczynienie za Rok Wiary. Parafialne dziękczynienie za Rok Wiary odbędzie się 24 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

9. W dniach 23-29 kwietnia 2014r. organizujemy parafialną pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II papieża. Koszt ok. 1590 zł. Bliższe informacje w gablocie i u ks. Stanisława. U niego też zapisy na pielgrzymkę.

10. Na początku wakacji 2014 r. organizujemy obóz religijno wypoczynkowy dla młodzieży w Bułgarii. Trwać on będzie 12 dni. Koszt 1350 zł. Informacje i zapisy u ks. Stanisława.

11. Dnia 23 listopada z inicjatywy diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin, w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży rozpoczyna się IV edycja Studium Życia Rodzinnego. Skierowane jest ono do małżeństw i do osób przygotowujących się do małżeństwa. Studium jest przydatne jako formacja i zdobywanie wiedzy o życiu małżeńskim i rodzinnym. Składa się ono z 10 spotkań po 5 godzin w soboty raz lub dwa razy w miesiącu. Zajęcia prowadzą znani specjaliści. Po ukończeniu zajęć uczestnicy otrzymują dyplom upoważniający do pracy w Parafialnych Poradniach życia rodzinnego. Bliższe informacje u księży lub bezpośrednio telefonicznie: 86 4734622 lub 510 085 979 lub 502 664 568 lub strona internetowa: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym Głosie ciekawe artykuły o odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 r. i o Narodowym Święcie Niepodległości: „Świętowanie po Polsku”, „Naród bez historii umiera”, „Wielki zbiorowy obowiązek”


Ogłoszenia parafialne 31 Niedziela zwykła, 4 listopada 2013

1. Przeżyliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

2. Wyrażamy serdeczną wdzięczność za pomoc w porządkowaniu cmentarza, jak i też za utrzymanie porządku i bezpieczeństwa: - Władzom Miasta i Straży Miejskiej - Powiatowej Komendzie Policji - Gospodarce Komunalnej - Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych i Rolniczych - wszystkim osobom, które oczyszczały groby nie tylko swoich najbliższych, lecz groby żołnierskie, kapłańskie, oraz te, którymi już nikt się nie opiekuje. - wszystkim, którzy troszczą się o cmentarz i pomagają w utrzymaniu tego miejsca pamięci i modlitwy. Modlitwa na cmentarzu, udział w procesji, godne z szacunkiem zachowanie, świadczy o wierze w życie wieczne jak i o naszej kulturze.

3. Bóg zapłać za modlitewną pamięć o zmarłych wyrażoną w prośbie wypominek rocznych i nowennie. Kto chciałby, by jego bliscy byli ogarnięci modlitwą całorocznych wypominek, dzisiaj może jeszcze o taką modlitwę prosić.

4. W poniedziałek 4 listopada po mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego sakramentu w ciszy – Odnowy w Duchu Świętym.

5. W czwartek 7 listopada I Czwartek miesiąca . Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W piątek 8 listopada Powiatowe Uroczystości z racji Narodowego Święta Niepodległości. O godz. 11.00 Msza św. w naszym kościele. Następnie na terenie LO im. Mikołaja Kopernika złożenie wiązanek pod „Obeliskiem Katyńskim”.

7. W poniedziałek 11 listopada wypada Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i Miasta z udziałem władz i pocztów sztandarowych będzie sprawowana w naszej świątyni o godz. 11.00. Następnie uroczystości na Placu Wolności.

8. W sobotę 9 listopada diecezjalne dziękczynienie za Rok Wiary. Biskup Łomżyński zaprasza do Łomży delegacje nauczycieli, katechetów, parlamentarzystów, samorządowców pracowników służby zdrowia. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10.00 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich ul. Sadowa 12A.Msza św. w katedrze o godz. 12.00.

9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć Misjonarza Oblata Marii Niepokalanej. Po Mszy św. przed kościołem będzie On rozprowadzać Kalendarze Misyjne na 2014 r. Jest to ofiara na dzieło misyjne Kościoła.

10. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św.

11. W dniach 23-29 kwietnia 2014r. organizujemy parafialną pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II papieża. Koszt ok. 1590 zł. Bliższe informacje w gablocie i u ks. Stanisława. U niego też zapisy na pielgrzymkę.

12. Na początku wakacji 2014 r. organizujemy obóz religijno wypoczynkowy dla młodzieży w Bułgarii. Trwać on będzie 12 dni. Koszt 1350 zł. Informacje i zapisy u ks. Stanisława.

13. Komendant Powiatowy Policji ostrzega przed oszustami działającymi nową metodą „Na policjanta” . Ofiarami oszustw są najczęściej osoby starsze i samotne. Metoda działania przestępców podobna jest jak metoda „na wnuczka”. Najpierw telefon jakoby najbliższej osobie potrzebne są pieniądze. Następnie drugi telefon jakoby od policjanta, który radzi dać pieniądze oszustom, bo jest na tropie i zaraz złapie oszusta i odda pieniądze. Oczywiście są to kłamstwa Nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobom, które dzwonią i mówią, że najbliższym się coś stało. O każdej sytuacji podejrzanej dzwonić do Policji nr 997 lub 112. Całość komunikatu w gablocie.

14. Zachęcamy do czytania naszego Głosu Katolickiego. Ciekawe artykuły o służbie zdrowia: „Powołani”, „Rak – nie wyrok”, „Stan przedzawałowy”. Bardzo ciekawy tekst o powołaniu osób starszych: „Aż do waszej starości…”.

Ogłoszenia parafialne 27.X.2013

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

1. Dzisiaj Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła własnego. Nasz kościół został uroczyście poświecony 7.10.1894 roku przez biskupa płockiego Michała Nowodworskiego. Uroczystość poświęcenia kościoła nazywamy konsekracją. Dzisiejsza niedziela – rocznica poświecenia przypomina, że my wszyscy – ochrzczeni, jesteśmy Ludem Bożym – Kościołem – Ciałem Chrystusa.

2. W poniedziałek kończymy nabożeństwo październikowe dla dzieci o godz. 17.30. od wtorku do czwartku zapraszamy dzieci z rodzicami na nabożeństwo październikowe po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W poniedziałek 28 października Święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin Biskupa Tadeusza Bronakowskiego i Biskupa Seniora Tadeusza Zawistowskiego. Módlmy się za Solenizantów o Dary Ducha Świętego w ich Apostolskim posługiwaniu.

4. W piątek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek nabożeństw następujący: Msze św. będą odprawiane w godzinach: 7.00; 9.00, suma o 11.00 po sumie procesja na cmentarz grzebalny. W kaplicy cmentarnej nabożeństwo różańcowe za zmarłych, po nim procesja po cmentarzu. W procesji uczestniczyć będą: Ks. kan. Marek Gruda z parafii Opatrzności Bożej i Ks. pułkownik Sławomir Niewęgłowski z Komorowa. Wieczorem Msza św. o godz. 18.00. W piętek 1 listopada nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Dnia 1 listopada nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 15.00.

5. W sobotę 2 listopada Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, inaczej Dzień zaduszny. Porządek Mszy św. w kościele następujący: 7.00; 9.00 (Msza św. z Jutrznią za zmarłych); 11.00 i 18.00 (Msza św. z Nieszporami za zmarłych). O godz.12.30 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych w kaplicy cmentarnej, a po Mszy św. procesja różańcowa po cmentarzu.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień zaduszny nie ma Mszy św. w kaplicach.

7. W tym tygodniu Pierwszy Piątek I Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. godz. 7.00 i 18.00; w sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Rodzinę Radia Maryja do godz. 21.00. Zapraszamy.

8. W niedzielę 3 listopada w godz. 16.00-17.00 czuwanie modlitewne przy Najświętszym Sakramencie Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej oraz Koła Żywego Różańca przy tej wspólnocie. Zapraszaamy

9. W dniach 23-29 kwietnia 2014r. organizujemy parafialną pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II papieża. Koszt ok. 1590 zł. Bliższe informacje w gablocie i u ks. Stanisława. U niego też zapisy na pielgrzymkę.

10. Przyjmujemy prośby o modlitwy za zmarłych, zarówno w wypominkach rocznych, jak i w nowennie różańcowej. Modlitwa za zmarłych należy do najstarszej tradycji Kościoła. Jest wyrazem naszej troski o zbawienie tych, którzy z tej ziemi już odeszli.

11. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Odpust ten zyskuje się będąc w stanie łaski uświecającej, modląc się zamarłych i według intencji Ojca Świętego.

12. Nowennę różańcową za zmarłych rozpoczniemy w niedzielę – 3 listopada. Będzie ona trwała do 11 listopada włącznie. Nowenna rozpoczynać się będzie o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej Msza św.

13. Uprzejmie Prosimy, by przy porządkowaniu grobów śmieci zanosić do pojemników – nie zostawiać przy alejkach ani na innych grobach. Cmentarz należy do miejsc sakralnych. Należy się zatem na nim godnie zachowywać. Nie należy palić papierosów, ani wprowadzać psów.

14. Zachęcamy do czytania naszego Głosu Katolickiego. Ciekawe artykuły Wszystkich Świętych i Dniu zaduszanym: „Radosne dni zachwytu nad pięknem świętości”, „O śmierci, która jest częścią życia”, o niebezpieczeństwach Halloween: „Niezabawne Halloween. Jest też nowy numer „L'Osservatore Romano” . Można też zakupić „Kalendarz Rolniczy”

29 Niedziela zwykła, 20.10.2013 Ogłoszenia

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Hasło tegorocznego tygodnia misyjnego brzmi: „Miłosierdzie Boże dla całego świata”. Ojciec Święty Franciszek w Orędziu Misyjnym na ten rok pisze m.in.: „Trwałość naszej wiary na płaszczyźnie osobistej i wspólnotowej mierzy się również zdolnością przekazywania jej innym, rozpowszechniania jej, przeżywania jej w miłości, dawania o niej świadectwa wobec tych, którzy się z nami spotykają i dzielą z nami drogę życia.” Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Misje święte.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św.

3. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza św. w intencji pielgrzymów do Wąsewa z dn. 8 września.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00, w salce parafialnej odbędzie się spotkanie informacyjne dla małżeństw, które chciałyby pogłębić swoja wiarę i jedność małżeńską w wspólnocie Domowego Kościoła. Zapraszamy.

5. We wtorek 22 października wspomnienie liturgiczne bł. Jana Pawła II. Błogosławionego Papieża Jana Pawła II prośmy o wstawiennictwo w naszych osobistych intencjach. Bogu Wszechmogącemu, przez niego, polecajmy naszą Ojczyzną i Kościół w Polsce.

6. W środę 23 października po nabożeństwie październikowym, w Sali, spotkanie animatorów przygotowujących młodzież do bierzmowania

7. Można zamawiać modlitwy za zmarłych – zarówno roczne - wypominki, jak i w nowennie różańcowej. Pamiętajmy w modlitwie przed Miłosiernym Bogiem, o naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata. Modlitwa jest wyrazem wdzięczności za ich życie i dobro, z którego my korzystamy, oraz naszym zatroskaniem o ich zbawienie.

8. Prosimy o porządkowanie grobów na cmentarzu. Śmieci zanosimy do pojemników. Nie zostawiamy przy alejkach, ani na innych grobach. Nie palimy też śmieci przy grobach. Prosimy o ostrożność na cmentarzu. Trwają bowiem prace przy układaniu kostki i prace przy drzewostanie. Cmentarz nasz podlega Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków. Samowolnie nie można dokonywać żadnych prac. Nie można uszkadzać krzewów i drzewostanu.

9. W dniach 23-29 kwietnia 2014r. organizujemy parafialną pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II papieża. Koszt ok. 1590 zł. Bliższe informacje w gablocie i u ks. Stanisława. U niego też zapisy na pielgrzymkę.

10. Organista Pan Andrzej Wróblewski osobiście roznosi już opłatki na stół wigilijny. Pan Andrzej pracuje u nas od niedawna. Gdyby ktoś go nie rozpoznał – okaże on zaświadczenie od Księdza Proboszcza. Opłatki są poświecone. Gdyby ktoś inny roznosił opłatki, prosimy nie przyjmować, są bowiem ludzie, którzy na różne sposoby pragną wyłudzić pieniądze.

11. Gościmy dzisiaj przedstawicieli „Rycerzy Kolumba”. „Rycerze Kolumba” to najliczniejsza na świecie pro-rodzinna organizacja katolików świeckich – skupiająca mężczyzn. Rycerze prowadzą wzorowe życie chrześcijańskie, włączają się w dzieła miłosierdzia lub je prowadzą, służą wszystkim, tworzą wspólnotę. Przed kościołem można uzyskać od nich informacje na ich temat zawarte w ulotkach, jak i można z nim porozmawiać. Zainteresowanych mężczyzn zapraszamy na spotkanie we wtorek 22 października po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie październikowym (ok. godz. 19.00) w sali domu parafialnego.

12. Biskupi polscy w komunikacie i specjalnym liście, odczytanym w ubiegłą niedzielę ustosunkowali się do jednoznacznie do problemu pedofilii. Niemniej od dłuższego czasu w wielu środkach społecznego przekazu trwają nieuzasadnione i kłamliwe ataki na Kościół. Stąd też w Głosie katolickim artykuły na ten temat: „Fakty i mity o kościele”, „Kto chce zniszczyć Kościół w Polsce”, „Tyle się zmieniło – a nic się nie zmieniło”. Także o ideologii gender: „Ideologiczne tsunami u bram”.

28 Niedziela zwykła, 13.10.2013 Ogłoszenia

1. Dzisiaj XII Dzień Papieski w Diecezji Łomżyńskiej. Hasło tegorocznego dnia brzmi: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.

2. Dzisiaj – w Zespole Szkół Publicznych nr 1 im. Papieża Jana Pawła II przy ul. Grota - Roweckiego uroczyste obchody XIII Dnia Papieskiego. Uroczysta Msza św. w naszym kościele o godz. 12.30. Po niej krótka inscenizacja. Zapraszamy do obejrzenia w kościele, w bocznych nawach, wystawy prac uczniów o bł. Janie Pawle II.

3. Dzisiaj, po Mszach św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia – wspieranie nauki i formacji młodzieży uzdolnionej z ubogich rodzin. Fundacja jest żywym pomnikiem Błogosławionego Jana Pawła II. Wspieranie tego Dzieła oznacza także nasze zatroskanie o przyszłość narodu i Ojczyzny. Za ofiary składamy serdeczne – Bóg zapłać.

4. Jutro 14 października – Święto Edukacji Narodowej – nazwane Dniem Nauczyciela. Dyrektorom Szkól i Przedszkoli, Placówek Oświatowych, Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom, Pracownikom administracji i obsługi oświatowej życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego, radości z realizowanego powołania i ludzkiej życzliwości. Jednocześnie, my duszpasterze, pragniemy wyrazić wdzięczność za życzliwą współpracę środowisk szkolnych i przedszkoli z parafią w celu formacji i wychowania młodego człowieka.

5. Msza św. w intencji Nauczycieli, Wychowawców, wszystkich Pracowników instytucji oświatowych, w naszej parafii dnia dzisiaj o godz. 18.00. Po niej nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Nauczycieli.

6. Dnia 14 października, w poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Grona Pedagogicznego i wszystkich Pracowników Szkoły Podstawowej w Lubiejewie – o zdrowie i Boże błogosławieństwo.

7. W środę 16 października o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych Nauczycieli. Intencja od Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego przy oddziale powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej.

8. W piątek 18 października święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona lekarzy. Jest to dzień modlitwy za pracowników służby zdrowia.

9. W sobotę 19 października odbędzie się w naszym kościele Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Zapraszamy dzieci i młodzież należącą do Oazy oraz rodziny Domowego Kościoła. Rozpoczęcie o godz. 12.00. Zakończenie o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.

10. W niedzielę 20 października po Mszy św. o godz. 15.00, w salce parafialnej odbędzie się spotkanie informacyjne dla małżeństw, które chciałyby pogłębić swoja wiarę i jedność małżeńską w wspólnocie Domowego Kościoła. Zapraszamy.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi do I Komunii św.

12. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w intencji pielgrzymów do Wąsewa z dn. 8 września.

13. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla małżonków „Komunikacja w rodzinie”, które odbędą się w dniach 18-20 października 2013 roku w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. Bliższe informacje na plakacie w gablocie i u księży.

14. Zbliża się miesiąc listopad – można zamawiać modlitwy za zmarłych – zarówno roczne, jak i w nowennie różańcowej.

15. Zgodnie z zaleceniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - nie można dokonywać samowolnie prac na cmentarzu. Zabronione jest uszkadzanie drzewostanu i krzewów. Za to grożą ogromne kary.

16. Prosimy o porządkowanie grobów. Śmieci zanosimy pojemników do tego przeznaczonych. Nie zostawiamy przy alejkach, ani na innych grobach. Prosimy o ostrożność na cmentarzu w związku z trwającymi tam pracami przy drzewostanie i układaniu alejek.

17. Z wykonywanych prac: zakupiliśmy ekran i urządzenia komputerowe do wyświetlania tekstów pieśni w kościele, trwa remont parkanu przykościelnego, od strony plebanii. W przyszłą niedziele ofiary na tace będą przeznaczone na ten cel.

18. Od tego tygodnia Organista Pan Andrzej Wróblewski rozpocznie osobiście roznosić opłatki na stół wigilijny. Pan Andrzej pracuje u nas od niedawna. Gdyby ktoś go nie rozpoznał – okaże on zaświadczenie od Księdza Proboszcza. Opłatki są poświęcone. Gdyby ktoś inny roznosił opłatki, prosimy nie przyjmować, są bowiem ludzie, którzy na różne sposoby pragną wyłudzić pieniądze.

19. Wczoraj w Wąsewie odbył się VI Festiwal Pieśni Maryjnej. Nasz Chór zdobył I miejsce. Chórzystom i Panu Organiście serdecznie gratulujemy,

20. W Głosie katolickim ciekawe artykuły o szkole i wychowaniu: „Po prostu – dobra szkoła”, „Drugi dom” o problemie pedofilii „Ktoś tu kłamie”. Jest też relacja z pielgrzymki z naszej parafii do Grecji.

 

REKOLEKCJE DLA MAŁŻONKÓW "KOMUNIKACJA W MAŁŻEŃSTWIE"

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla małżonków „Komunikacja w małżeństwie”, które poprowadzą Agnieszka i Jakub Kołodziejowie – redaktorzy pisma „ZBLIŻENIA - o małżeństwie bliżej” www.pismozblizenia.pl, w dniach 18-20 października 2013 r. w Parafii pw. Nawiedzenia NMP (Fara) w Ostrołęce w salach Domu Parafialnego, koszt 50 zł od małżeństwa (obiady).

Zgłoszenia przyjmują Zdzisław i Henia Filochowscy tel. 692 021 029.

Są to rekolekcje otwarte dla wszystkich małżeństw.

Program rekolekcji

Piątek 19.00-20.45 Wprowadzenie, konferencja

Sobota 09.00 Konferencja

10.30 Przerwa na kawę

11.00 Praca w grupach (uczestnicy dostają pytania na temat których rozmawiają w grupach - maksymalnie 4 małżeństwa w grupie)

12.00 Eucharystia

13.00 Obiad

15.00 Konferencja

16.00 Praca w parach (dialog małżeński z wykorzystaniem Małżeńskiej gry - materiały przywozimy ze sobą)

18.00 Kolacja

19.00 Adoracja

Niedziela 09.00 Konferencja

10.30 Podsumowanie

12.00 Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich

13.00 Obiad

_____________________________________________________

27 Niedziela zwykła, 06.10.2013 Ogłoszenia

1. Wrażliwość na ludzkie potrzeby i ludzką biedę należy do ewangelicznych znaków Kościoła. Z tej to racji dzisiaj ofiary do puszek przed kościołem są na Caritas. Zgodnie i intencją Ojca Świętego Franciszka będą one przeznaczone na pomoc ofiarom wojny w Syrii.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w salce za garażami, odbędzie się projekcja filmu fabularnego dla małżeństw. Warto wybrać się na małżeńska randkę. Wstęp wolny. Zapraszamy.

3. Dzisiaj od godz. 16.00 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej i koła Różańcowego przy wspólnocie. Zapraszamy.

4. W poniedziałek po Nabożeństwie Październikowym adoracja Najświętszego Sakramentu Odnowy w Duchu Świętym w ciszy do godz. 20.00.

5. W przyszłą niedzielę XIII Dzień Papieski w Diecezji Łomżyńskiej. Dzień Papieski w pierwszym rzędzie dotyczy formacji i troski o polską młodzież.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przed kościołem, zbiórka do puszek na Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia – wspieranie nauki i formacji młodzieży uzdolnionej z ubogich rodzin. Fundacja jest żywym pomnikiem Błogosławionego Jana Pawła II. Wspieranie tego Dzieła oznacza także nasze zatroskanie o przyszłość narodu i Ojczyzny.

7. W niedzielę13 października – Zespół Szkół Publicznych nr 1(tradycyjne zwanej 2) im. Papieża Jana Pawła II przy ul. Grota - Roweckiego 6, uroczyście obchodzi XIII Dzień Papieski. Msza św. w naszym kościele o godz. 12.30. Po Mszy św. okolicznościowa inscenizacja pt. „Mieć czy być”. Zapraszamy serdecznie.

8. W przyszłą niedzielę 13 października o godz. 18.00 – w przeddzień Święta Edukacji Narodowej – Dnia Nauczyciela, Msza św. w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów, wszystkich pracowników szkół, przedszkoli i instytucji wychowawczych. Po Mszy św. Nabożeństwo Październikowe. Rozważania różańcowe prowadzą nauczyciele.

9. Dnia 14 października, w poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Grona Pedagogicznego i wszystkich Pracowników Szkoły Podstawowej w Lubiejewie – o zdrowie i Boże błogosławieństwo.

10. W środę 16 października o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych Nauczycieli od Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego przy oddziale powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej.

11. Zwyczajem lat ubiegłych Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży prosi o jesienną zbiórkę ziemniaków, warzyw i owoców. Prosimy o przywożenie płodów rolnych na teren kościelny, przy garażach, do dnia 20 października. W ramach jesiennej zbiórki płodów rolnych, można na nasze seminarium złożyć ofiarę pieniężną.

12. Grupa teatralna „Rzeczpospolita Apostolska” przygotowuje sztukę teatralną – misterium o wydarzeniach po ukrzyżowaniu Pana Jezusa do Wniebowzięcia NMP. Sztuka będzie wystawiona w Wielkim Poście. To przedsięwzięcie będzie nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale także dziełem ewangelizacyjnym. Reżyser i aktorzy proszą o modlitwę. W tej intencji w piątek 11 października po nabożeństwie październikowym (ok. godz. 19.15) będzie odprawiona „Droga krzyżowa” z rozważaniami aktorów. Zapraszamy.

13. Zbliża się miesiąc listopad – można zamawiać modlitwy za zmarłych – zarówno roczne, jak i w nowennie różańcowej. Jest to wyraz naszej miłości do tych, którzy odeszli z tego świata, troski o ich zbawienie, jak i wyraz naszej wiary w życie wieczne.

14. W Głosie katolickim ciekawe artykuły o dramacie samobójstw: „Ucieczka od życia”, „Opowieść o szczęśliwym człowieku” – o mężczyźnie, który targnął się na własne życie ale został uratowany przez żonę. Teraz cieszy się życiem. Jest też artykuł pod znamiennym tytułem: „Kościół nie skazuje samobójców na wieczne potępienie”, oraz „Jedynym wyjściem jest życie”. „Jak odnaleźć sens życia po samobójstwie dziecka”.

Ogłoszenia 26 Niedziela Zwykła, 29.09.2013

1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych będzie odprawiane każdego dnia po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci zaś prosimy na godz. 17.30 na jedną tajemnicę różańca z obrzędem komunii św. W soboty i niedziele prosimy o przybycie dzieci razem z dorosłymi na różaniec po Mszy św. o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek miesiąca. Godzina Święta w ramach Nabożeństwa Październikowego.

3. W tym tygodniu Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwa po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.

4. W sobotę 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo październikowe poświęcone Bożemu Miłosierdziu.

5. We wtorek Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Patronki Sióstr Terezjanek. Módlmy się w intencji Sióstr posługujących w naszej parafii i o nowe powołania do Zgromadzenia.

6. Wydział Teologiczny UKSW w Warszawie, Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży oraz Wydział Nauczania i Wychowania Katolickiego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej zapraszają odpowiedzialnych za katechezę i katechizujących w Diecezji Łomżyńskiej na sympozjum: W SŁUŻBIE WIARY – 20 LAT KATECHIZMU KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO. Sympozjum odbędzie się w dniu 5 października br., o godz. 10.00 w auli Centrum przy Szkołach Katolickich, ul. Sadowa 12 A w Łomży. Godz. 10.00 – Rozpoczęcie sympozjum. Obecność katechizujących na sympozjum jest obowiązkowa.

7. W ramach celebrowania Roku Wiary, Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, wraz z OO. Redemptorystami, zaprasza wszystkie grupy modlitewne i pobożności ludowej oraz członków Kół Żywego Różańca na diecezjalne spotkanie do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Osłuchowej. Spotkanie odbędzie się w sobotę 5 października br. o godz. 10.00 pod hasłem: „Pobożność ludowa w służbie Nowej Ewangelizacji”. Rodzina Radia Maryja organizuje wyjazd autokarem.

8. W niedzielę 6 października po mszy św. o godz. 15.00 w salce za garażami, odbędzie się projekcja filmu fabularnego dla małżeństw. Warto wybrać się na małżeńska randkę. Wstęp wolny. Zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę od godz. 16.00 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej i koła Różańcowego przy wspólnocie. Zapraszamy.

10. Jak co roku w jesieni Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży zwraca się z prośbą do rolników, sadowników i ogrodników o dary: ziemniaki, warzywa i owoce. Dobrze byłoby gdyby sołtysi wiosek zatroszczyli się o przeprowadzenie zbiórki dostarczyli na teren parafialny, powiadamiając proboszcza lub dyżurnego kapłana. Można też złożyć ofiarę pieniężną.

11. W dniach 12-13 października parafia Chrystusa Dobrego Pasterza organizuje pielgrzymkę – wycieczkę do Wilna, Troków, Druzgiennik. Koszt 340 zł. Zapisy u ks. Krzysztofa Łapińskiego.

12. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek przed kościołem przeznaczone będą na Caritas.

13. Od listopada, w gmachu WSD w Łomży, rozpocznie się IV edycja Studium Życia Rodzinnego dla małżeństw i osób przygotowujących się do małżeństwa. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Bliższe informacje u księży.

14. Kto z młodzieży idącej w tym roku szkolny do bierzmowania jeszcze się nie zapisał, niech uczyni to jak najszybciej.

15. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „SACRUM ET MUSICA” dzisiaj o godz. 16.00 w naszym kościele wystąpi z koncertem Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego z Łomży. Zapraszamy parafian, mieszkańców naszego miasta i okolicy. Jest to ważne wydarzenie artystyczne.

16. W „Głosie Katolickim” ciekawe artykuły o bezrobociu: „Młodzi, zdolni, pełni nadziei”, „Na bezrobociu”. Jest ciekawy artykuł o zaangażowaniu świeckich w Kościele: „Czas przebudzenia”. Ponadto artykuły z dziedziny życia duchowego m.in.: „Walczmy razem z kultem pieniądza”.

UśmiechUśmiechSpoko


25 Niedziela zwykła, 22.09.2013
Ogłoszenia


1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. i z ich rodzicami.

2. Dzisiaj 22 września po  Mszy św. o godz.15.00 w sali parafialnej rozpocznie się kurs przedmałżeński. Potrwa do piątku 27 września.

3. Ostrowskie Grupy Odnowy w Duchu Świętym  zapraszają na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które pomogą doświadczyć spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym i przyjąć dary Ducha Świętego. Pierwsze, z siedmiu środowych spotkań, rozpocznie się 25 września br. Mszą św. o godz. 18.00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej.

4. Wspólnota Domowy Kościół pragnie zaprosić małżeństwa  na rekolekcje ewangelizacyjne w dniach 26-29 września. W czwartek, piątek  i sobotę rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a po niej konferencja i krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.  W niedzielę. 29 września o godz. 11.00 uroczysta Msza św. Zapraszamy serdecznie. Plakat i program w gablocie. Także na ulotkach, które możemy wziąć wychodząc z kościoła.

5. W sobotę 28 września  Ogólnopolska Koronka do Bożego Miłosierdzia  na placach  miast i miejscowości. Zapraszamy mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej – z wszystkich parafii - na tę modlitwę 28 września o godz. 15.00 na placu przed Ratuszem.

6. W sobotę 28 września po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej spotkanie  zelatorów i członków Kół Żywego Różańca.

7. Ostrowski teatr „Scena Kotłownia” obchodzi 10 lecie istnienia. Z tej racji w sobotę  28 września o godz. 20.00 odbędzie się spektakl w plenerze przed „Sceną Kotłownia”. Organizatorzy zapraszają.

8. . W ramach Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „SACRUM ET MUSICA”  w naszym kościele w niedzielę 29 września o godz. 16.00 wystąpi z koncertem Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego z Łomży. Zapraszamy serdecznie parafian, wszystkich mieszkańców miasta i okolicy na koncert, który będzie ważnym wydarzeniem artystycznym.

9. Dnia 28 września, w sobotę, organizujemy dla dzieci i młodzieży  pielgrzymkę - wycieczkę do Sokółki, Tykocina i  Bohonik. Zapisy u ks. Pawła.

10.Jak co roku  w jesieni Wyższe Seminarium Duchowne  w Łomży zwraca się z prośbą do rolników, sadowników i ogrodników o dary: ziemniaki, warzywa i owoce. Dobrze byłoby gdyby sołtysi wiosek zatroszczyli się o przeprowadzenie zbiórki dostarczyli na teren parafialny, powiadamiając proboszcza  lub dyżurnego kapłana. Można też  złożyć ofiarę pieniężną.  

11. W dniach 12-13 października parafia Chrystusa Dobrego Pasterza organizuje pielgrzymkę – wycieczkę do Wilna, Troków, Druzgiennik. Koszt 340 zł. Zapisy u ks. Krzysztofa Łapińskiego.  

12. Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży i wydział Nauk Społecznych KUL – studia w Ostrołęce zapraszają do podjęcia nauki. Więcej informacji  w gablocie.    

13. W dzisiejszym Glosie Katolickim ciekawe artykuły o  studiach: „Musimy budować uczelnie przyszłości”, „Nie wszyscy muszą być studentami”. Jest też ciekawy wywiad z Ks. Rektorem WSD w Łomży.


------------------------------------------------------------------------------------------------

24 Niedziela zwykła, 15.09.2013 Ogłoszenia

1. Dzisiaj Międzynarodowy dzień Środków Społecznego Przekazu. Korzystajmy mądrze i roztropnie z tak ważnych dzisiaj środków przekazu. Prośmy Ducha Świętego byśmy umieli wybierać to, co jest prawdą i służy prawdzie oraz człowieka rozwija.

2. Dzisiaj ofiary do puszek – przed kościołem na Diecezjalne Radio Nadzieja.

3. Dzisiaj też rozpoczyna się Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowujemy do wartości. Aby budowali życie na skale”. Modlimy się za dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli, system edukacyjny i formacyjny. Kościół zatroskany jest o wychowanie, wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.

5. Dnia 17 wrzenia rocznica napadu ZSRR na Polskę. Po Mszy św. o godz. 18.00 okolicznościowy montaż słowno – muzyczny w wykonaniu zespołu LARGO. Zapraszamy serdecznie.

6. Dnia 18 września święto św. Stanisława Kostki Patrona dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież szczególnie zaś ministrantów i scholę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

7. W środę 18 września o godz. 16.30 Msza św. dla osób niepełnosprawnych

8. Dnia 21 września odbędzie się Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa – miejsca narodzin św. Stanisława Kostki. Do wzięcia udziału w pielgrzymce zapraszamy dzieci, scholę, ministrantów. Zapisy w kancelarii i u Księży. Odpowiedzialny za pielgrzymkę: Ks. Paweł.

9. Dnia 21 września odbędzie się 7 Pielgrzymka Grupy Białej do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w katedrze Łomżyńskiej. Początek o godz. 11.30.

10. W przyszłą niedzielę 22 września po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. i z ich rodzicami.

11. W niedzielę dnia 22 września po Mszy św. o godz.15.00 w sali parafialnej rozpocznie się kurs przedmałżeński. Potrwa do piątku 27 września. Zapisy w kancelarii.

12. Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje i zaprasza do udziału w XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 21-22 września 2012 r., która odbędzie się pod hasłem „Polska odnawia małżeńskie śluby”.

13. Ostrowskie Grupy Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które pomogą doświadczyć spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym i przyjąć dary Ducha Świętego. Pierwsze, z siedmiu środowych spotkań, rozpocznie się 25 września br. Mszą św. o godz. 18.00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej.

14. Wspólnota Domowy Kościół pragnie zaprosić małżeństwa na rekolekcje ewangelizacyjne w dniach 26-29 września. W czwartek, piątek i sobotę rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a po niej konferencja i krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę. 29 września o godz. 11.00 uroczysta Msza św. Zapraszamy serdecznie. Plakat i program w gablocie.

15. W sobotę 28 września Ogólnopolska Koronka do Bożego Miłosierdzia na placach miast i miejscowości. Zapraszamy mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej – z wszystkich parafii - na tę modlitwę 28 września o godz. 15.00 na placu przed Ratuszem.

16. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „SACRUM ET MUSICA” w naszym kościele w niedzielę 29 września o godz. 16.00 wystąpi z koncertem Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego z Łomży. Zapraszamy serdecznie parafian, wszystkich mieszkańców miasta i okolicy na koncert, który będzie ważnym wydarzeniem artystycznym.

17. Dnia 8 września w Święto Narodzenia NMP odbyła się pielgrzymka do Wąsewa. Z naszej parafii udział wzięło ok. 600 osób. Dziękujemy pielgrzymom za ich trud. Dziękujemy kapłanom wychowawcom, katechetom, siostrom zakonnym, animatorom muzycznym, wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pielgrzymki. Za troskę o bezpieczeństwo pielgrzymów dziękujemy Panu Burmistrzowi, Straży Miejskiej, Policji, Porządkowym.

18. Dnia 28 września, w sobotę, organizujemy dla dzieci i młodzieży pielgrzymkę - wycieczkę do Sokółki, Tykocina i Bohonik. Zapisy u ks. Pawła.

19. Spotkania scholi dziecięcej w soboty o godz. 11.30.

20. W przyszłą niedzielę taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

21. W dzisiejszym Glosie Katolickim ciekawe artykuły o małżeństwie i rozwodach: „Wspólne zamieszkanie – dobre rozwianie czy nowa udręka”, „Życie w grzechu”, o stwierdzeniu nieważności zawartego małżeństwa- wywiad z Oficjałem Sądu Biskupiego w Łomży.

 

........................................................                               ..

23 Niedziela zwykła, 8.09.2013 Ogłoszenia

1. Dzisiaj Diecezjalne Dożynki w Sokołach. Rolników, ogrodników i sadowników z naszej parafii reprezentuje delegacja rolników ze wsi Budy Grudzie. Dzisiaj także Dożynki Gminne w Kalinowie. Msza św. dożynkowa o godz. 10.00.

2. Ojciec Święty prosi o modlitwę w intencji pokoju w Syrii. Dzisiaj i w najbliższy tydzień w ramach Mszy św. będziemy i tej intencji upraszać Pana Boga.

3. W sobotę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 18.00.

4. Dnia 13 września w piątek zapraszamy na spotkanie w grupie OAZY i OAZY Dzieci Bożych. Msza św. o godz. 18.00, po Mszy św. spotkanie. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby należeć i uczestniczyć w spotkaniach oazowych dzieci i młodzieży. W tym dniu będzie też przydział do grup oazowych.

5. Oaza Dzieci Bożych będzie miała swoje spotkania w każdą sobotę o godz. 12.30. Pierwsze spotkanie dn. 14 września, w sobotę o godz. 12.30.

6. Zapraszamy chętnych do scholi młodzieżowej – zapisy u ks. Andrzeja Łady i Siostry Nikodemy, scholi dziecięcej – zapisy u ks. Andrzeja Muzyczaka, ministrantów – zapisy u ks. Stanisława.

7. W sobotę dnia 21 września odbędzie się Pielgrzymka Dzieci do Rostkowa – miejsca narodzin św. Stanisława Kostki. Do wzięcia udziału w pielgrzymce zapraszamy dzieci, scholę dziecięcą, ministrantów. Odpowiedzialny za pielgrzymkę jest Ks. Paweł.

8. W niedzielę 22 września po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.

9. Zgodnie z zasadami Synodu Diecezjalnego i rozporządzeniem Księdza Biskupa, Pierwsza Komunia Święta i Sakrament Bierzmowania powinny odbywać się w swojej parafii, niezależnie od tego w jakiej szkole uczą się dzieci i młodzież.

10. W niedzielę dnia 22 września po Mszy św. o godz.15.00 w sali parafialnej rozpocznie się kurs przedmałżeński. Potrwa do piątku 27 września. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.

11. Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje i zaprasza do udziału w XXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 22-23 września 2012 r., która odbędzie się pod hasłem „Polska odnawia małżeńskie śluby”. Zapisy u ks. Andrzeja Muzyczaka i Pawła Szabłowskiego.

12. Dnia 28 września, w sobotę, organizujemy dla dzieci i młodzieży pielgrzymkę - wycieczkę do Sokółki, Tykocina i Bohonik. Zapisy u ks. Pawła.

13. Dnia 14 września o godz. 14.40 w kościele parafialnym w Broku 150 rocznica bitew i potyczek Powstania Styczniowego na Ziemi Ostrowskiej. W programie widowisko dramatyczne: „W imię Ojca ….. i Cara” w wykonaniu znanej nam grupy teatralnej „Rzeczpospolita Apostolska”. Program w gablocie.

14. Spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Grecji w przyszłą niedzielę 15 września po Mszy św. o godz. 12.30.

15. W przyszłą niedzielę Międzynarodowy Dzień Środków Społecznego przekazu. Ofiary do puszek na Diecezjalne Radio Nadzieja.

16. W dzisiejszym Glosie Katolickim ciekawe artykuły o wrześniu 1939 roku: „Czas honoru”, „Wizna i Powstanie Warszawskie są ważne nie tylko dla Polski”, „O tych, którzy wytrwali do końca”. O czwartym przykazaniu: „Czcij ojca twego i matkę twoją”.

 

22 Niedziela zwykła, Ogłoszenia 1.09.2013

1. Dzisiaj w Bogutach Piankach odbywają się VI Dożynki Powiatowe. Początek uroczystości o godzinie 12.00 w kościele parafialnym.

2. Dzisiaj też na Jasnej Górze Uroczysta Ogólnopolska Msza św. dziękczynna z błogosławieństwem wieńców żniwnych.

3. Diecezjalne Dziękczynienie za Plony odbędzie się w dniu 8 września 2013 r. w bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Sokołach. Naszą parafię reprezentować będzie delegacja ze wsi Budy Grudzie.

4. Dnia 8 września w Kalinowie odbędą się Dożynki Gminne połączone z 40. rocznicą powstania Gminy Ostrów Mazowiecka. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. Dziękczynną o godz. 10.00 na placu Szkoły Podstawowej w Kalinowie. Po Mszy św. festyn dożynkowy. Na dożynkach spotykają się rolnicy i ci wszyscy którym bliski jest trud pracy rolniczej, aby uczestniczyć w ceremonii błogosławienia plonów. Program dożynek w gablocie,

5. Jutro 2 września, w naszym kościele o godz. 8.00, Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Zapraszamy uczniów, dyrekcje szkół i przedszkoli, nauczycieli, pracowników placówek oświatowych, rodziców. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.

6. Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla LO im. Mikołaja Kopernika – w piątek 6 września o godz. 8.00.

7. W piątek 6 września o godz. 11.00 Msza św. Jubileuszowa z racji 50 lecie Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Ostrowi Mazowieckiej, a także15 – lecia Odrodzenia Samorządu Powiatowego i 115 – lecia Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej.

8. W środę 4 września po Mszy św. o godz. 18.00, w sali parafialnej spotkanie katechetów uczących w szkołach na terenie naszej parafii. Obecność obowiązkowa.

9. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek miesiąca. Godzina Święta i modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego po Mszy św. o godz. 18.00.

10. W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca i Pierwsza Sobota Miesiąca. Msze św. i nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00. w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS Rodziny Radia Maryja.

11. W piątek 6 września na Msze św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież OAZOWĄ. Po Mszy św. spotkanie w salce oazowej z opiekunem.

12. Dnia 8 września w niedzielę, w Święto Narodzenia NMP, zapraszamy na naszą pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Wąsewie. Zapraszamy wszystkich chętnych. Apel szczególny kierujemy do młodzieży. Jest to niedziela, dzień wolny od zajęć stąd większa liczba młodzieży może się udać w pielgrzymkę. Zapraszamy nauczycieli i katechetów do pomocy w przemarszu i utrzymaniu porządku. Wyruszamy z naszego kościoła o godz. 6.00 rano.

13. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 pobłogosławienie tornistrów, podręczników i zeszytów uczniów klas pierwszych Szkół Podstawowych.

14. Dnia 14 września XI Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy i ich rodzin do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach początek o godz. 10.00.

15. Od dzisiaj powracamy do normalnego porządku Mszy św. O godz. 15.00 będzie Msza św. dla młodzieży. W niedzielę - w kaplicach Msze św. będą sprawowane w następujących godzinach: Prosienica godz.10.00, Pałapus godz. 11.30, Lubiejewo –w każdą 3 niedzielę miesiąca o godz. 8.30.

16. Dzisiaj od godz. 16.00 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej oraz Koła Żywego Różańca przy wspólnocie.

17. W dzisiejszym „Głosie Katolickim” ciekawe artykuły o szkole, nauczaniu i wychowaniu: „Szkoła bez tablicy”, „Co z tą szkołą”, „Szkoła powinna uczyć mądrości”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Grecja – pielgrzymka śladami św. Pawła Ap.


W roku Wiary nasza parafia organizuje pielgrzymkę do źródeł wiary.

Termin pielgrzymki: od 20 do 28 września 2013 roku.

1 dzień – godz. 3.15 Eucharystia. Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach rannych. Przejazd przez Słowację , Węgry, Serbię, nocleg tranzytowy w hotelu, kolacja, nocleg.

2 dzień – Eucharystia, po śniadaniu dalsza jazda przez Serbię, przejazd do Grecji. Następnie przejazd do Salonik, miasta związanego z pobytem św. Pawła. Zwiedzanie Białej Wieży, Rotundy św. Jerzego, Kościoła Mądrości Bożej. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Thessalonik, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – Eucharystia, po śniadaniu przejazd do Filippi, nieopodal Kawali, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie. Przejazd do Kawali starożytnego Neapolis, miasta, które jako pierwsze zostało odwiedzone przez św. Pawła podczas jego podróży misyjnej po Europie. W godzinach wieczornych przyjazd na Riwierę Olimpijską, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – Eucharystia, po śniadaniu przejazd w kierunku Słynnych Meteorów. W trakcie przejazdu zwiedzanie Doliny Tembi, poświęconej Apollinowi – zwiedzanie sanktuarium św. Paraskewi, patronki dobrego wzroku oraz słynącego z uzdrowień źródełka w grocie. Zwiedzanie Meteorów, fantastycznych, bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych skałach, wizyta w pracowni ikon, możliwość kupienia pamiątek. Przejazd do hotelu w wiosce Kastraki, obiadokolacja, nocleg w scenerii tajemniczych skał i zawieszonych na nich klasztorach.

5 dzień – Eucharystia, po wczesnym śniadaniu przejazd do Delf – zwiedzanie kompleksu wykopalisk miasta, słynnej w starożytności wyroczni delfickiej, następnie przejazd do Ossis Loukas - średniowiecznego klasztoru św. Łukasza usytuowanego na odludnych zboczach masywu Helikon. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Aten, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – Eucharystia, po śniadaniu przejazd do Aten. Zwiedzanie Akropolu oraz Areopagu – miejsca przemówień Św. Pawła i najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji. Dalsze zwiedzanie centrum miasta - spacer przez agorę, wizyta na Place, następnie Parlament, Pomnik Nieznanego Żołnierza - zmiana warty. Objazd autokarem ścisłego centrum Aten: świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Olimpijski Kalimarmaro - miejsce Igrzysk Panatenajskich, Akademia Ateńska, Łuk Hadriana, ogrody Amalii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na płw. peloponeski. Po drodze krótki postój nad KANAŁEM KORYNCKIM - sesja zdjęciowa. Przejazd do Starożytnego KORYNTU. Msza święta w miejscu w którym Święty Paweł założył największą wspólnotę chrześcijańską. Następnie przejazd wzdłuż Zatoki Korynckiej do PATRY, obiad w restauracji na mieście, zaokrętowanie na statku - ok. godz. 18:00, rejs luksusowym statkiem Cruise Europa w kierunku Italii. Nocleg w kabinach 4 osobowych z łazienkami.

8 dzień – Msza Święta na promie. Śniadanie. Całodzienny rejs po Morzu Jońskim wzdłuż zachodniego wybrzeża Grecji między wyspami: Kefalonią, Itaką, Lefkadą, Corfu i Morzem Adriatyckim Czas na odpoczynek przy basenie, spacery na statku i podziwianie widoków. Obiadokolacja. Nocleg w kabinach 4 osobowych z łazienkami.

9 dzień – Przypłynięcie do portu Triest ok. godz. 1.30, wyokrętowanie ze statku. Przejazd przez Włochy i Austrię, (śniadanie) Czechy. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Cena za osobę 2150 zł + bilety wstępów około 75 euro .

Więcej informacji i zapisy u ks. Stanisława - tel. 511 936 183

Zachęcam do udziału w pielgrzymce!!!Puszcza oczko

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

21 Niedziela zwykła, 25.08.2013 Ogłoszenia

1. Dnia 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00.

2. Dnia 31 sierpnia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży odbędzie się spotkanie wszystkich katechizujących w szkołach: księży, osoby konsekrowane i katechetów świeckich. Spotkaniu przewodniczyć będzie Ks. Biskup Janusz Stepnowski. Początek o godz. 10.00. Obecność obowiązkowa.

3. Od przyszłej niedzieli tj. od 1 września w naszym kościele będzie już Msza św. o godz. 15:00; Na wioskach natomiast Msze św. w każdą niedziele o godz. 10:00 w Prosienicy i o godz. 11:30 w Pałapusie, W Lubiejewie Starym Msza św. w domu katechetycznym w trzecią niedziele miesiąca o godz. 8:30.

4. Dnia 1 września 2013 roku w Bogutach Piankach odbędą się VI Dożynki Powiatowe. Początek uroczystości o godzinie 12.00 w kościele parafialnym. Dożynki Powiatowe to święto integrujące mieszkańców Powiatu. Na dożynkach spotykają się rolnicy i ci wszyscy którym bliski jest trud pracy rolniczej, aby uczestniczyć w ceremonii błogosławienia plonów.

5.Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej uprzejmie powiadamia, że ogólnopolskie dożynki pod hasłem: „Do Matki Ewangelizacji” odbędą się na Jasnej Górze w dniach: 31 sierpnia - 1 września 2013 roku. Uroczysta Msza św. dziękczynna z błogosławieństwem wieńców żniwnych będzie odprawiona w niedzielę 1 września br. o godz. 11.00, pod przewodnictwem ks. bpa Mariana Rojka z homilią bpa Józefa Zawitkowskiego, pod szczytem jasnogórskim.

6. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 8 września 2013 r. w bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Sokołach. Naszą parafię reprezentować będzie delegacja ze wsi Budy Grudzie.

7. Dnia 31 sierpnia o godz. 10.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. za poległych pod Pecynką. Zapraszamy kombatantów, rodziny kombatanckie, młodzież, mieszkańców miasta i naszego rejonu.

8. W sobotę 31 sierpnia o godz. 18:00 Msza św. dziękczynna – Pielgrzymkowej grupy srebrnej i białej, po Mszy ognisko.

9. W niedzielę 1 września od godz. 16.00 – 18.00 czuwanie modlitewne przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Koła Żywego Różańca przy Wspólnocie. Zapraszamy.

10. Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego dnia 2 września o godz. 8.00.

11. W Głosie Katolickim ciekawe artykuły: relacja z pielgrzymki na Jasną Górę i z konsekracji ołtarza w Jasienicy

_________________________________________________________________

20 Niedziela zwykła, 18.08.2013
Ogłoszenia


1. Dnia 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30; 7.00; 11.00  i 18.00.

2. Dnia 31 sierpnia  w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży  odbędzie się  spotkanie wszystkich  katechizujących w szkołach: księży, osoby konsekrowane i katechetów świeckich. Spotkaniu przewodniczyć będzie Ks. Biskup Janusz Stepnowski. Początek o godz. 10.00. Obecność obowiązkowa.  

3. Od przyszłej niedzieli tj. od 1 września w naszym kościele będzie już Msza św. o godz. 15:00; Na wioskach natomiast Msze św. w każdą niedziele o godz. 10:00 w Prosienicy i o godz. 11:30 w Pałapusie, W Lubiejewie Starym Msza św. w domu katechetycznym w trzecią niedziele miesiąca o godz. 8:30.

4. Dnia 1 września 2013 roku w Bogutach Piankach odbędą się VI Dożynki Powiatowe. Początek uroczystości o godzinie 12.00 w kościele  parafialnym. Dożynki Powiatowe to święto integrujące mieszkańców Powiatu. Na dożynkach spotykają się rolnicy i ci wszyscy którym bliski jest trud pracy rolniczej, aby uczestniczyć w ceremonii błogosławienia plonów.


5.Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej uprzejmie powiadamia, że ogólnopolskie dożynki pod hasłem: „Do Matki Ewangelizacji” odbędą się na Jasnej Górze w dniach: 31 sierpnia - 1 września 2013 roku. Uroczysta Msza św. dziękczynna z błogosławieństwem wieńców żniwnych będzie odprawiona w niedzielę 1 września br. o godz. 11.00, pod przewodnictwem ks. bpa Mariana Rojka z homilią bpa Józefa Zawitkowskiego, pod szczytem jasnogórskim.

6. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 8 września 2013 r. w bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Sokołach.     Naszą parafię reprezentować będzie delegacja ze wsi Budy Grudzie.

7. Dnia 31 sierpnia o godz. 10.00  w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św.  za poległych pod Pecynką. Zapraszamy kombatantów, rodziny kombatanckie, młodzież, mieszkańców miasta i naszego rejonu.

8. W niedzielę 1 września od godz. 16.00 – 18.00 czuwanie modlitewne przy wystawionym Najświętszym Sakramencie Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Koła Żywego Różańca przy Wspólnocie. Zapraszamy.

9. Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego dnia 2 września o godz. 8.00.

8. W Zgromadzeniu Sióstr Terezjanek nastąpiły zmiany. Do innych domów zakonnych odeszły Siostry: Justyna, Brigida i Franciszka. Za posługę w Ostrowi Mazowieckiej  składamy Siostrom składamy serdeczne Bóg zapłać.  Przybyły zaś Siostry: Judyta, Angela – Przełożona  i Aneta. Siostrom życzymy   wszelkich łask Bożych w posłudze w naszej parafii. 

9. W Głosie Katolickim ciekawy artykuł o Przystanku Woodstok i Przystanku Jezus : „Świadectwo z Przystani Jezusa”; o Spotkaniu Młodych  w Rio z Ojcem Świętym – wywiad z uczestnikiem - naszym Wikariuszem  ks. Stanisławem. Jest także artykuł o wymownym tytule: „Czy miłość zazdrości?”.


---------------------------------------------------------------------
19 Niedziela zwykła 11.08.2013 - ogłoszenia

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci, które wyjeżdżają z księdzem Stanisławem w Bieszczady.

2. We środę 14 sierpnia o godz. 20.45 uroczyste Nieszpory Maryjne i zakończenie Apelu Jasnogórskiego z racji Pieszej Łomżyńskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Duchowych Pielgrzymów z Grupy Białej i wszystkich, którzy na Nieszpory i Apel przyjdą, prosimy o przyniesienie świec z osłonami, by nie plamić posadzki kościoła. Nieszpory Maryjne i Apel z procesją będzie wprowadzeniem w nasze uroczystości odpustowe dnia 15 sierpnia.

3. W czwartek - 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP – odpust w naszej parafii. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00 Suma odpustowa o godz. 12.30 - po niej procesja. Będzie także poświęcenie odnowionej figury Matki Bożej. Zapraszamy osoby posługujące w procesji, noszące chorągwie, feretrony, inne znaki liturgiczne, dziewczynki sypiące kwiaty, służbę liturgiczną.

4. Dnia 15 sierpnia nie będzie Mszy św. w kaplicach w wioskach. Wszystkich zapraszamy na uroczystość odpustową do kościoła parafialnego.

5. Dnia 15 sierpnia na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie kłosów zbóż, owoców, ziół i kwiatów.

6. Dnia 1 września 2013 roku w Bogutach Piankach odbędą się VI Dożynki Powiatowe. Początek uroczystości o godzinie 12.00 w kościele parafialnym. Dożynki Powiatowe to święto integrujące mieszkańców Powiatu. Na dożynkach spotykają się rolnicy i ci wszyscy którym bliski jest trud pracy rolniczej, aby uczestniczyć w ceremonii błogosławienia plonów.

7. Na cmentarzu grzebalnym, w nowej części zakończyliśmy budowę alei od ujęcia wody do końca cmentarza. Do spłacenia pozostała połowa kosztów inwestycji. Prosiłbym o ofiary na spłacenie pozostałej należności. Dnia 15 sierpnia w odpust parafialny ofiary na tacę będą przeznaczone na ten cel.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Grecji – „Śladami św. Pawła” w dniach 20 – 28 września. Informacje i zapisy w ks. Stanisław.

9. Organizacja kościelna „Kirche in Not” – „Pomoc Kościołowi w potrzebie” wspiera wspólnoty Kościoła Misyjnego i wspólnoty kościelne w potrzebie (budowa szkół, kolei studni, szpitali, świątyń).Obecnie przeprowadza na ten cel zbiórkę zużytego, popsutego sprzętu elektronicznego: komputery, monitory, radia, telewizory, drukarki, magnetofony, pralki, lodówki, żelazka, kuchenki, kable, baterie, komórki itd. W naszej parafii taka zbiórka będzie miała miejsce 14 sierpnia w godzinach 14.30 – 17.00. Na teren parafialny –przy kościele przyjedzie po ten zużyty sprzęt specjalny samochód. Będziemy mogli pozbyć się zużytego sprzętu, jednocześnie wspomóc dobre dzieło misyjne.

10. W dzisiejszym Glosie Katolickim ciekawe artykuły o małżeństwie: wierności, miłości a także dramatach rozpadu rodzin: „Na długiej drodze”, „nie zostawiajmy partnera w trakcie pożaru”. O medialnych manipulacjach wypowiedziami papieża Franciszka. O wojnie polsko-bolszewickiej w 1918 roku: „Cud nad Wisłą – bitwa, która rozstrzygnęła się na Podlasiu”.

 

 

18 Niedziela zwykła- 4.08.2013 - ogłoszenia

1. W piątek – 2 sierpnia gościliśmy w pielgrzymów 29 Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po odprawionej Mszy św. przyjęliśmy ich śniadaniem.

2. Wiele osób i zakładów okazało pomoc w zorganizowaniu śniadania dla pielgrzymów. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękujemy serdecznie: - Państwu Kosobudzkim ze sklepu „Bartek”, - Państwu Jastrzębskim ze sklepu „Jarosz” - Państwu Piórkowskim ze sklepu „Vigar” - Państwu Gręda z restauracji „Cobra”, - Mleczarni w Ostrowi Mazowieckiej, - Panu Gołasiowi z Hurtowni Wód Gazowanych, - Państwu Kordowskim i Małachowskiom ze sklepu Jedynka, - Państwu Elcesr z Zakładów Mięsnych „Elkopol” w Kalinowie, - Cukierni Państwa Burkiewicz, - Piekarniom PSS w Ostrowi Mazowieckiej i GS w Komorowie, - Piekarni Państwa Grodeckich, - Panu Owsiewskiemu z Hurtowni Owoców, Jarzyn i Napojów – „Janpol”, -Państwu Ożarowskim, Państwu Skarpetowskim, Panu Kazimierzowi Szostak, Panu Jarosławowi Kuczyńskiemu, Państwu Zadrożnym, Paniom z Rodziny Radia Maryja, Odnowy w Duchu Świętym, wszystkim, którzy przygotowywali i podawali posiłki pielgrzymom. - Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary pieniężne na ten cel. - Nie sposób wymienić imiennie wszystkich ofiarodawców – wszystkim, którzy okazali jakąkolwiek pomoc i życzliwość serdecznie dziękuję.

4. Zapraszamy do udziału w Apelu Jasnogórskim o godz. 20.45, by towarzyszyć duchowo pielgrzymom udającym się na Jasną Górę. Będzie on trwał do 14 sierpnia włącznie.

5. Dzisiaj od godz. 16.00 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej oraz Kola Żywego Różańca przy Wspólnocie. Zapraszamy.

6. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy Odnowy w Duchu Świętym.

7. Dnia 6 sierpnia, we wtorek, Święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to opisują Ewangelie. Święto ma długą tradycje w Kościele. Pomimo, że nie obowiązuje powstrzymanie się od prac w tym dniu – zapraszamy do udziału we Mszach św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

8. W niedzielę 11 sierpnia po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci, które wyjeżdżają z księdzem Stanisławem w Bieszczady.

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Grecji – „Śladami św. Pawła” w dniach 20 – 28 września. Informacje i zapisy w ks. Stanisław.

10. Organizacja kościelna „Kirche in Not” – „Pomoc Kościołowi w potrzebie” wspiera wspólnoty Kościoła Misyjnego i wspólnoty kościelne w potrzebie (budowa szkół, kolei studni, szpitali, świątyń).Obecnie przeprowadza na ten cel zbiórkę zużytego, popsutego sprzętu elektronicznego: komputery, monitory, radia, telewizory, drukarki, magnetofony, pralki, lodówki, żelazka, kuchenki, kable, baterie, komórki itd. W naszej parafii taka zbiórka będzie miała miejsce 14 sierpnia w godzinach 14.30 – 17.00. Na teren parafialny przyjedzie po ten zużyty sprzęt specjalny samochód. Będziemy mogli pozbyć się zużytego sprzętu, jednocześnie wspomóc dobre dzieło misyjne. Bliższe informacje w przyszłą niedzielę.

11. Do dnia 30 sierpnia – nieczynna Poradnia Rodzinna z powodu urlopu.

12. Zbliża się do końca renowacja figury NMP przed kościołem. Figura jest już w nocy podświetlona. Prosimy, by przy ogrodzeniu figury nie stawić rowerów. Do tego celu zostały ustawione 2 stojaki na rowery. Jeden blisko figury od ul. 3 Maja, drugi przy wejściu od parkingu.

13. W Głosie Katolickim ciekawe artykuły o pielgrzymowaniu np. : „Droga do Pana Boga”, o Powstaniu Warszawskim: „Dlaczego także na Podlasiu warto pamiętać o Powstaniu Warszawskim”.