Pielgrzymka Toruń - Licheń

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Torunia i Lichenia w dniach 5 i 6 września.

Po modlitwie i udzielonym błogosławieństwie przez ks. Stanisława - opiekuna Rodziny Radia Maryja wyruszyliśmy na pielgrzymkę.

Zajechaliśmy do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. koncelebrowanej przez oo. Redemptorystów posługujących w Radiu Maryja i telewizji TRWAM. Pielgrzymi mieli okazję obejrzeć postępy w racach przy budowie świątyni - wotum wdzięczności  za Świętego Jana Pawła II i Maryi Gwiazdy Ewangelizacji. Byliśmy w Kaplicy Pamięci poświęconej Polakom ratującym Żydów, która powstaje w dolnym kościele. W centralnym miejscu tej kaplicy znajduje się ołtarz z figurą Matki Bożej Niepokalanej oraz witraż z wizerunkiem św. Jana Pawła II.

tradycyjnie na uczestników "Dziękczynienia w Rodzinie" czekało wiele atrakcji. Każdy zainteresowany mógł skorzystać z badań lekarskich i konsultacji medycznych w miasteczku zdrowia. Były stoiska z książkami i wyrobami ekologicznymi.

Na scenie natomiast wystąpili:

- Orkiestra z Kopalni Węgla Kamiennego "Sosnica"

- Krystyna Gizowska

- zespól Ludowy Szamotuły

- zespól Ludowy Kaszubsko Rodzezna

o godz. 15:00 była Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej dalszy ciąg koncertu:

- Romuald Spychalski

- Anna Jurczyńska

- Genowefa Pigwa - Bronisław Opoka

- o godz. 18:00 miał miejsce Anioł Pański oraz występ górali i zespołu Zajazd.

Po koncercie wyruszyliśmy na nocleg do Lichenia do Arki.

Niedzielę rozpoczęliśmy Droga Krzyżową na Golgocie Licheńskiej. Po czym nawiedziliśmy Bazylikę, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Następnie odwiedziliśmy miejsce objawień Matki Bożej Licheńskiej. W drodze powrotnej pielgrzymi dziękowali Bogu za wspaniałą pielgrzymkę.

Zofia Szepietowska