Pielgrzymka do Sokólki, Różanegostoku i Tykocina

W sobotę 13 września grupa nauczycieli oraz ich rodziny i bliscy wybrali się na pielgrzymkę, rozpoczynając w ten sposób z Bogiem nowy rok szkolny. Duchowym przewodnikiem był ks.prałat Jan Okuła. W Sokółce pielgrzymi z Ostrowi uczestniczyli we wspólnej Eucharystii razem z pielgrzymami z Wilna. W trakcie pobytu w Sokółce znaleźliśmy czas na indywidualną modlitwę oraz film o Cudzie Eucharystycznym.

W Sanktuarium w Różanymstoku pielgrzymi zawierzyli Matce Najświętszej swoje rodziny, uczniów i współpracowników. W Świętej Wodzie wspólnie z pątnikami z Białegostoku powierzyli się Bożemu Miłosierdziu modląc się Koronką.

W Tykocinie ks. Jan Okuła przybliżył nam historię Kościoła parafialnego oraz zwiedziliśmy Muzeum i Synagogę. Podczas podróży pielgrzymi modlili się i śpiewali Pieśni Maryjne.

Maria Morawska