TAU

Uwaga, otwiera nowe okno. Drukuj

 

 

Terezjańskie Apostolstwo Ufności powstało w 2002 r w Podkowie Leśnej. Jej celem jest kształtowanie w dzieciach i młodzieży postawy otwartości i miłości względem siebie samego, Pana Boga i drugiego człowieka, umocnienie jego wiary i pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu talentów.

Apostoł Ufności, to człowiek, który walczy w swoim życiu o to, co najważniejsze - o zaufanie Miłości Miłosiernej - Jezusowi.

To człowiek, który walczy O SIEBIE - by kochać siebie w prawdzie, znać swoje zalety i talenty. Zna swoje słabe strony, które może zaatakować szatan. Dba o siebie - swoje zdrowie - nie ulega trendom światowym, które dyktują, jak ma wyglądać. Akceptuje siebie takim, jakim jest. Dba o elegancję w ubiorze i zachowaniu. Chłopcy stają się mężczyznami - dżentelmenami, dziewczyny kobietami - damami.

To człowiek, który walczy O BOGA - by mieć z Nim żywą relację. Bóg lubi słuchać i mówić do człowieka. TAU-owiec zaprasza Go w swoje przemyślenia, czyta Jego Słowo, by umacniać swoją wiarę, by nic i nikt nie był silniejszy od Niego w jego życiu. Dziś to, co absurdalne jest wciskane ludziom jako coś normalnego, zaś to co jest objawioną Tajemnicą - czymś niedorzecznym i bzdurą.

To człowiek, który walczy O DRUGIEGO CZŁOWIEKA, by mieć z nim piękną relację jak dziecko z rodzicem, siostra/ brat z rodzeństwem, jak znajomy ze znajomym oraz jak przyjaciel z przyjacielem. Drugi człowiek, to kopalnia ciekawych wydarzeń, historii, uczuć i myśli. Warto go poznawać, uczyć się do niego zaufania lub modlić się za niego, a szczególnie wtedy, kiedy relacja z nim bądź on sam nie jest łatwym orzechem do zgryzienia.

O to chodzi w TAU!!!