Caritas 9.12

W dniach 8-9 grudnia 2017r. wolontariusze z Parafialnego Zespołu Caritas, współpracując z Rycerzami Kolumba (katolicką organizacją wzajemnej pomocy) oraz szkołami z terenu parafii, uczestniczyli w OGÓLNOPOLSKIEJ ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI: CARITAS - „TAK, POMAGAM”, przeprowadzonej w pięciu ostrowskich sklepach. Ponad 120 wolontariuszy (dorosłych i młodzieży ze szkół na terenie parafii) zachęcało kupujących do dobroczynności w BIEDRONCE przy ul. Duboisa, w WIGARZE i STOKROTCE oraz w LEWIATANIE przy Widnichowskiej i LEWIATANIE "1" przy ul. Piłsudskiego. Darem wsparła zbiórkę także Hurtownia Spożywcza przy ul. Żurawiej. Zebrano 1330 kg. żywności, którą przekazano w formie paczek świątecznych rodzinom potrzebującym z terenu parafii p.w. WNMP w Ostrowi Mazowieckiej.

Wolontariat to bezinteresowna pomoc innym. Postawa ta wpisuje się w ewangeliczny styl życia chrześcijańskiego, z którym wiąże się błogosławieństwo Jezusa: "Szczęśliwi miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią" (Mt 5.7).

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w zbiórkę i dystrybucję żywności a szczególnie dla darczyńców, którym przekazujemy pełen wzruszenia uśmiech od tych, do których dotarła ich pomoc.

Dobrych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych ciepła i bliskości ludzi oraz głębi przeżyć religijnych. PZC